Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:07:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3030275 times)
2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
July 10, 2019, 07:26:54 PM
 #4121

Vec sam video ovo za Bota izgleda da si dva puta postovao. Sto ne objavis koliko ljudi su se prijavili i koriste tvoj bot?

Covek je napisao da prvi put objavljuje o tom botu. Moguce da si negde vec video slicno.

5at0ss1 jel ima neki invite link, kako da se to proba?

Takodje, ako si vec krenuo da radis sve detaljno, pocevsi od uputstva za koriscenje Telegrama (sto je odlican nacin razmisljanja), kako ne bi spamovao ovde, a neko vec rece, brzo ce ti otici post par strana iza a retko ko se vraca da procita, mozda bi trebalo da skupis sve na jedno mesto, websajt ili neki blog medium pa tamo postavis sve, a ovde samo update i linkove do tvojih uputstava.

Sto se tice poverenja i sam si svestan da tvoj "Newbie" status moze biti slaba tacka. S obzirom da si planirao da bitnu ulogu imaju bolje rangirani clanovi ovog foruma, mozda da se kreira nesto tipa escrow tima za trgovine kroz servis.

OK mozda sam pijam al ja mislim da sam video isti oglas ovde a ne na drugo mesto. Koliko ljudi koristi bot?

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
1714061276
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714061276

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714061276
Reply with quote  #2

1714061276
Report to moderator
1714061276
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714061276

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714061276
Reply with quote  #2

1714061276
Report to moderator
1714061276
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714061276

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714061276
Reply with quote  #2

1714061276
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714061276
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714061276

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714061276
Reply with quote  #2

1714061276
Report to moderator
1714061276
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714061276

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714061276
Reply with quote  #2

1714061276
Report to moderator
1714061276
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714061276

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714061276
Reply with quote  #2

1714061276
Report to moderator
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
July 10, 2019, 10:00:06 PM
 #4122

Skrolovao sam gore i video novi post samo jer sam pročitao ovo. A zamalo i da previdim, a mnogi neće ni da primete da u ovoj tvojoj poruci gde raznima odgovaraš ima jedan mali deo gde si napisao "izbacio sam sve". A i to je nejasno jer ne kažeš eksplicitno "editovao sam gornji post". Znači trebalo je lepo novi post ako želiš da više ljudi vidi i testira to. Ako želiš da manje ljudi vidi, može i ovako da ostane. Smiley

Sto se mene tice videlo je dovoljno ljudi, Kripton je tako dizajniran da se svima isplati da pisu o njemu, pretpostavljam ako stvar bude radila da ce drugi praviti marketing.

Isto sam newbie koliko i ti tj. tvoj pravi nalog. Smiley Mada priznajem, nisam ovde od 2012. kao ti, nego od 2015. Ali naravno da mi je ovo samo bezveze nalog za srpski deo foruma.

Super, onda ces moci ranije da se registrujes Cheesy

Šteta što nemamo srpski podforum, jer tvoj projekat realno zaslužuje posebnu temu.

A sta se trazi od nas pa da nam daju podforum?

Vec sam video ovo za Bota izgleda da si dva puta postovao. Sto ne objavis koliko ljudi su se prijavili i koriste tvoj bot?

Nema nigde nikoga, jos se niko nije prijavio za testiranje.

5at0ss1 jel ima neki invite link, kako da se to proba?

Evo imas ovde uputstvo: https://bitcointalk.org/index.php?topic=51450.msg51733161#msg51733161

Posalji mi PM i ja cu ti poslati invite, ove nedelje se prijavljuju "Legendary" clanovi, niko se jos nije prijavio, ja testiram sam. Kada se zavrsi testiranje, brisu se svi podaci osim datuma registracija, sto ce mozda za nijansu da vam poveca rejting, neko jos uvek ima priliku da bude bolji od svih bar po datumu registracije Cheesy Imacemo Telegram channel za obavestenja da li radi bot, sta se radi, sta da se testira i Telegram grupu za diskusiju gde mozete slati kritike, predloge, sta bi vi drugacije.

Takodje, ako si vec krenuo da radis sve detaljno, pocevsi od uputstva za koriscenje Telegrama (sto je odlican nacin razmisljanja), kako ne bi spamovao ovde, a neko vec rece, brzo ce ti otici post par strana iza a retko ko se vraca da procita, mozda bi trebalo da skupis sve na jedno mesto, websajt ili neki blog medium pa tamo postavis sve, a ovde samo update i linkove do tvojih uputstava.

Veliki broj clanova ovog foruma se zalio da je previse detaljno i ja sam sve izbrisao i napisao kratko uputstvo, bitne stvari koje ljudi ne mogu sami da provale, ostalo je valjda intuitivno, ako nije nadam se da cete mi pomoci da napravimo da bude intuitivno.

Sto se tice poverenja i sam si svestan da tvoj "Newbie" status moze biti slaba tacka.

U fazi testiranja se radi sa bez novca, samo testnet novcici (bezvredni) i lupite sifru kad vas bot pita za "Kome Kes" i "Mobilni kes" kodove, znaci potpuna simulacija sa laznim BTC i laznim RSD, ne vidim sta "Newbie" moze da naskodi ikome? Ako ti znas javi mi...

S obzirom da si planirao da bitnu ulogu imaju bolje rangirani clanovi ovog foruma, mozda da se kreira nesto tipa escrow tima za trgovine kroz servis.

Bolje rangirani clanovi ce imati blagu prednost time sto ce im biti dozvoljeno da se registruju ranije, ali mozda ce neko ko ce doci mnogo kasnije da oduva sve i bude na vrhu rang liste.

Klasican escrow prestaje da postoji ako Kripton bot bude radio onako kako je zamisljen. Ovo je sistem kome ne treba resavanje "dispute", jer ih nece biti, obe strane u transakciji rade na zajednickom interesu a to je da uspesno zavrse transakciju. Mada razmisljam da li da ovo bude otvoren ili zatvoren sistem...


2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
July 10, 2019, 10:41:56 PM
 #4123

Skrolovao sam gore i video novi post samo jer sam pročitao ovo. A zamalo i da previdim, a mnogi neće ni da primete da u ovoj tvojoj poruci gde raznima odgovaraš ima jedan mali deo gde si napisao "izbacio sam sve". A i to je nejasno jer ne kažeš eksplicitno "editovao sam gornji post". Znači trebalo je lepo novi post ako želiš da više ljudi vidi i testira to. Ako želiš da manje ljudi vidi, može i ovako da ostane. Smiley

Sto se mene tice videlo je dovoljno ljudi, Kripton je tako dizajniran da se svima isplati da pisu o njemu, pretpostavljam ako stvar bude radila da ce drugi praviti marketing.

Isto sam newbie koliko i ti tj. tvoj pravi nalog. Smiley Mada priznajem, nisam ovde od 2012. kao ti, nego od 2015. Ali naravno da mi je ovo samo bezveze nalog za srpski deo foruma.

Super, onda ces moci ranije da se registrujes Cheesy

Šteta što nemamo srpski podforum, jer tvoj projekat realno zaslužuje posebnu temu.

A sta se trazi od nas pa da nam daju podforum?

Vec sam video ovo za Bota izgleda da si dva puta postovao. Sto ne objavis koliko ljudi su se prijavili i koriste tvoj bot?

Nema nigde nikoga, jos se niko nije prijavio za testiranje.

5at0ss1 jel ima neki invite link, kako da se to proba?

Evo imas ovde uputstvo: https://bitcointalk.org/index.php?topic=51450.msg51733161#msg51733161

Posalji mi PM i ja cu ti poslati invite, ove nedelje se prijavljuju "Legendary" clanovi, niko se jos nije prijavio, ja testiram sam. Kada se zavrsi testiranje, brisu se svi podaci osim datuma registracija, sto ce mozda za nijansu da vam poveca rejting, neko jos uvek ima priliku da bude bolji od svih bar po datumu registracije Cheesy Imacemo Telegram channel za obavestenja da li radi bot, sta se radi, sta da se testira i Telegram grupu za diskusiju gde mozete slati kritike, predloge, sta bi vi drugacije.

Takodje, ako si vec krenuo da radis sve detaljno, pocevsi od uputstva za koriscenje Telegrama (sto je odlican nacin razmisljanja), kako ne bi spamovao ovde, a neko vec rece, brzo ce ti otici post par strana iza a retko ko se vraca da procita, mozda bi trebalo da skupis sve na jedno mesto, websajt ili neki blog medium pa tamo postavis sve, a ovde samo update i linkove do tvojih uputstava.

Veliki broj clanova ovog foruma se zalio da je previse detaljno i ja sam sve izbrisao i napisao kratko uputstvo, bitne stvari koje ljudi ne mogu sami da provale, ostalo je valjda intuitivno, ako nije nadam se da cete mi pomoci da napravimo da bude intuitivno.

Sto se tice poverenja i sam si svestan da tvoj "Newbie" status moze biti slaba tacka.

U fazi testiranja se radi sa bez novca, samo testnet novcici (bezvredni) i lupite sifru kad vas bot pita za "Kome Kes" i "Mobilni kes" kodove, znaci potpuna simulacija sa laznim BTC i laznim RSD, ne vidim sta "Newbie" moze da naskodi ikome? Ako ti znas javi mi...

S obzirom da si planirao da bitnu ulogu imaju bolje rangirani clanovi ovog foruma, mozda da se kreira nesto tipa escrow tima za trgovine kroz servis.

Bolje rangirani clanovi ce imati blagu prednost time sto ce im biti dozvoljeno da se registruju ranije, ali mozda ce neko ko ce doci mnogo kasnije da oduva sve i bude na vrhu rang liste.

Klasican escrow prestaje da postoji ako Kripton bot bude radio onako kako je zamisljen. Ovo je sistem kome ne treba resavanje "dispute", jer ih nece biti, obe strane u transakciji rade na zajednickom interesu a to je da uspesno zavrse transakciju. Mada razmisljam da li da ovo bude otvoren ili zatvoren sistem...



Slusaj, mozda sam ja glup, ja jednostavno nisam sposoban da razumem sta zelis da postignes. Naprimer prebacis BTC  i pojavi se evra na bankomatu ako je to istina samo me to zanima samo mi treba dokaz da to radi. Ovo ostalo me ne zanima. Ali mi nije jasno ukratko sto Eglezi kazu "What's in it for me". Taj deo mi nije jasan.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
July 11, 2019, 08:49:41 AM
Last edit: January 18, 2020, 10:02:00 AM by 5at0ss1
 #4124

Slusaj, mozda sam ja glup, ja jednostavno nisam sposoban da razumem sta zelis da postignes. Naprimer prebacis BTC  i pojavi se evra na bankomatu ako je to istina samo me to zanima samo mi treba dokaz da to radi. Ovo ostalo me ne zanima. Ali mi nije jasno ukratko sto Eglezi kazu "What's in it for me". Taj deo mi nije jasan.
Ne znamo da li jos uvek radi, treba da se testira, a radice otprilike to sto tebe zanima.

Evo par screenshot-ova kako bi to trebalo da izgleda za ono sto tebe zanima (pretpostavljam da te zanima prodaja BTC):

Izaberes da zelis da prodas BTC:


Izaberes bankomate koji ti odgovaraju:


Aktiviras ponudu:


Ponuda se pojavi gore u spisku tvojih ponuda:


Kad se javi kupac mozes da prihvatis ili odbijes njegovu ponudu:


Cekas da ti kupac posalje kodove:


Kad kupac odgovori, dobijes sve potrebne podatke da podignes novac na bankomatu:


Kad potvrdis dobijes izvestaj:


eh...
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 2


View Profile
July 11, 2019, 09:32:24 AM
 #4125

Kad kupac odgovori, dobijes sve potrebne podatke da podignes novac na bankomatu:
https://ibb.co/1G4nJtn

Šta se dalje dešava ako se ovde odgovori sa "Ne"?
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
July 11, 2019, 12:11:56 PM
 #4126

Šta se dalje dešava ako se ovde odgovori sa "Ne"?
U slucaju da prodavac ovde odgovori sa "Ne", od kupca se trazi da proveri kodove koje je poslao, on ako je pogresio, salje ispravne kodove. Zatim prodavac ponovo pokusava i ako je odgovor opet "Ne", opet se ponavlja isti ciklus koliko god puta je potrebno, sve dok se transakcija ne zavrsi. Ako kupac i prodavac ne uspeju da zavrse transakciju do isteka roka vaznosti kodova sto je 48h za "Kome Kes", odnosno 24h za "Mobilni Kes", obe strane i kupac i prodavac gube BTC koje su polozili kao garanciju, a koja iznosi 1.5x od vrednosti transakcije.

Cosmopolitan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
July 13, 2019, 05:24:48 AM
 #4127

Ćao svima,

Vidim baš je zajebano ovo što nemamo više kategorija već svi ovde na gomili na jedan post od 2011.
Jel neko već pitao da nam to reše?

Registrovao sam se još 2017. kada sam počeo da proučavam celu kripto stvar iz primarnog razloga da šaljem pare iz EU u Srbiju, međutim nisam nikada to isterao do kraja već se vraćao proučavanju u više navrata.
Pre nešto više od pola godine sam se preselio na Daleki Istok i sada je dogorelo pošto je najmanja cena transakcije para za Srbiju 50 evra.

Rekoh sebi e nećeš ga majci i opet počeo da proučavam do detalja kako da pošaljem kintu kući. I ranije sam tu živeo pa sam se bakćao sa PayPalovima, Money Bookersima (današnji Skril), Pionirima, Money Gramovima itd., ali neću s tim da se više zevzečim jer su postali svi jako bahati, bezobrazni i nezasiti.

Pošto mi je primaran cilj transfer novčanih sredstava, uspeo sam u tome da sada mogu jeftino da šaljem kintu za EU jer još uvek imam tamo otvoren račun u banci pa je i povlačenje sredstava sa platforme jeftino i sve lepo funkcioniše. Međutim sada radim na Gordijevom čvoru koji se zove "Kako prebaciti kintu u Srbiju brale a da te ne oderu ko kera?" i koji je uvek bio baš Gordijev. Valjda je taj naš sistem uvek bio pravljen po Gordijevoj filozofiji Smiley

Olakšavajuća okolnost je što pored našeg imam i EU državljanstvo tako da se lako registrujem na kripto platforme, jedino što još treba da provalim kako da povučem evro na bankovni račun u Srbiji a da to bude što jeftinije.

Inače imam evro i dinarski račun kod nas u Unikredit ali su oni skroz van priče pošto ako vučem na dinarski, odraće me sa njihovim bezobrazno bahatim bankarskim menjačkim kursem a ako prebacim na evro i tu će me odrati za tu transakciju od 5 do 7% a i šta mi vredi da prebacim na evro račun kad tamo treba da plaćam neke račune u dinarima i šaljem keš kevi. A kao što napomenuh ne pada mi napamet da radim bankarsku transakciju iz evre u dinare (bahati bezobraznici, loši ljudi, lopovi, banda, lihvari, prevaranti i manipulatori A klase itd.)

Gledam kod nas ove kripto menjačnice što imamo u Srbiji i to je sve isto, izvinite ako se neko pronađe u tome, prilično bahato jer rade transakcije iz kripto u evro za 3 do 5% provizije i onda te evre šalju na račun u dinarima što takođe uključuje bezobraznu bankarsku transakciju. Pojavila se ova XCalibra nedavno međutim prilično je mrtva platforma i mora se otići lično da se uradi verifikacija ili šalju pismo kući a ja tamo nisam. Pisao im pre dve nedelje i dobio odgovor da se strpim ali ne mogu Smiley

Guglajući vidim da se spominje Telenor banka kao jedna od opcija i jasno mi je kako to funkcioniše pošto imam takvu vrstu računa i u EU jedino mi sledeće nije jasno pa momci ako može neka preporuka koji model da probam ili brainstorming kako bih rešio ovu situaciju:

  • Ako imam starter račun u Telenor banci, koliko će me Telenor banka odrati za povlačenje kinte ili se preporučuje neka druga banka?
  • Gledam na Bitstampu da deru 15 evra za bank withdrawal na račune koji nisu SEPA a na CEX 0.3% + € 25.00 za service charge i 1.2% + € 3.50 za commission. Neka preporuka za platformu gde deru manje?
  • Ako neko može da preporuči neki model pa ću testirati

Transakcije koje bih radio su poslati kevi 50 - 100 evra mesečno da joj se nađe a ne hiljade i hiljade sklekova.. ovaj, tako

Aj živeli i pojedite za mene neki burek sa sirom tamo jer umirem ovde za burekom i jogurtom a da ne kažem za ćevapima i pljeskavicama, kiselim kupusom, sarmom i dobrim pasuljem, rakijom, jelen pivom a može i lav a nije frka ni za zaječarac jedan onako ladan Smiley







 
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
July 13, 2019, 11:44:28 AM
 #4128

Ti ako radis na Dalekom istoku, pretpostavljam da platu primas preko nekog racuna u nekoj njihovoj banci, zar ti nije najbolja solucija da lepo izvadis Visa ili Mastercard vezan za taj racun i das karticu mami, ona moze da koristi karticu na bankomatima u Srbiji i dize kes? Mozda ako nadjes bankomat u Srbiji koji isplacuje u evrima (ja jedino znam za Telenor bankomate), izbeci ces proviziju za konverziju koja je oko 3-4%, jedino ostaje ona provizija za koriscenje kartice na bankomatima drugih banaka, to pogledaj u tarifniku svoje banke na Dalekom istoku koliko kosta. Jos vidi da li naplacuju koriscenje kartice u inostranstvu, ako ne naplacuju mozda tvoja mama moze da trosi te pare u prodavnicama bez provizije...

Cosmopolitan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
July 13, 2019, 12:24:46 PM
 #4129

Ti ako radis na Dalekom istoku, pretpostavljam da platu primas preko nekog racuna u nekoj njihovoj banci, zar ti nije najbolja solucija da lepo izvadis Visa ili Mastercard vezan za taj racun i das karticu mami, ona moze da koristi karticu na bankomatima u Srbiji i dize kes? Mozda ako nadjes bankomat u Srbiji koji isplacuje u evrima (ja jedino znam za Telenor bankomate), izbeci ces proviziju za konverziju koja je oko 3-4%, jedino ostaje ona provizija za koriscenje kartice na bankomatima drugih banaka, to pogledaj u tarifniku svoje banke na Dalekom istoku koliko kosta. Jos vidi da li naplacuju koriscenje kartice u inostranstvu, ako ne naplacuju mozda tvoja mama moze da trosi te pare u prodavnicama bez provizije...

5at0ss1, hvala za ideju.
Tako je. Na Tajlandu sam i primam platu u njihovoj nacionalnoj valuti.
Međutim, imati račun kod njih u banci u stranoj valuti ovde je jako nepovoljno a ako pak odlučiš da ga otvoriš, neki su ludačni uslovi koje zaista ne želiš da prihvatiš. Tipa, kada deponuješ sredstva na taj devizni račun uzima ti se svaki put 1% od te sume a kada povlačiš, 2%. Drugim rečima, štite njihovu nacionalnu valutu bolje nego Valter Sarajevo.

Iz tog razloga kada bih majci dao karticu i kada bi ona dizala kod nas sredstva u evrima radilo bi se dve konverzije po bahatom bankarskom kursu tj. iz njihove nacionalne valute u dolar (pošto je ona vezana za dolar) i iz dolara u evro i eto ti đavola, eto ti vraga  Angry

Mogao bih recimo da šaljem kintu na EU račun preko kripto pošto je zaista smešno jeftino a da joj dam karticu tog računa da povlači u Srbiji ali to je nekoh 7% troškova koliko se sećam pa sam zbog toga dok sam još tamo živeo i počeo da proučavam kripto priču. Između ostalog kada bih se i odlučio za taj model, kartica je tu kod mene a i hoću da mogu da prebacujem kod sebe na račun u Srbistan kad mi zatreba tamo za neke troškove pa bih rađe da provalim ovu foru i da je necimam da trčkara da plati ovo i ono, Dosta je stara. Ovako, ako je taj Telenor dobra opcija, prebacim kod sebe kintu u evrima, promenim u dinare (vidim da je zaista fer kurs kod njih) i onda joj šibnem kintu na njen račun gde inače dobija penziju od Vučića, od Vulina, ovaj od MMF-a. Ali ako se povećanje penzija nastavi ovaku progresivno, najverovatnije će ona uskoro meni morati da šalje pa ću je onda dati na obuku kod Satošija  Grin

U svakom slučaju hvala za predlog jer se ipak nešto izrodilo. A to je, ima ona neke drugarice koje čuvaju babe po Nemačkoj i Austriji na po mesec dana kući a mesec dana tamo pa ako joj dam karticu, ona može da im da tu karticu i oni da tamo izvade iz bankomata ili čak ako one imaju račun onda njima prebacim za dž pošto u SEPA nema troškova za transfer. Mada, ajde da ostvimo ovo po strani kao jednu od alternativnih opcija i još istraživmo kako da to lepo završi kod mene na dinarskom pa da mogu da poplaćam tamo šta mi treba i kad treba.

 
examplens
Legendary
*
Online Online

Activity: 3262
Merit: 3148


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
July 13, 2019, 12:26:42 PM
 #4130

--
Olakšavajuća okolnost je što pored našeg imam i EU državljanstvo tako da se lako registrujem na kripto platforme, jedino što još treba da provalim kako da povučem evro na bankovni račun u Srbiji a da to bude što jeftinije.

---

(skratio sam post, da ne preterujemo sa citiranjem)
Cex uzima fiksno 3.5e + 1.2% sto na 100e dodje oko 4.7% plus bankarska provizija.
Za sada cini se da ECD dodje najjeftiniji sa fiksnih 5%, tranksakcije izmedju domacih banaka nisu bitna stavka.
Bez provizije vrlo tesko da ces proci. To jedino da nadjes nekog pa da direktno trgujes, ali s obzirom da tebi treba konstantna razmena, to vec moze da bude naporno da svaki mesec trazis nekog za razmenu.

Ti ako radis na Dalekom istoku, pretpostavljam da platu primas preko nekog racuna u nekoj njihovoj banci, zar ti nije najbolja solucija da lepo izvadis Visa ili Mastercard vezan za taj racun i das karticu mami, ona moze da koristi karticu na bankomatima u Srbiji i dize kes? Mozda ako nadjes bankomat u Srbiji koji isplacuje u evrima (ja jedino znam za Telenor bankomate), izbeci ces proviziju za konverziju koja je oko 3-4%, jedino ostaje ona provizija za koriscenje kartice na bankomatima drugih banaka, to pogledaj u tarifniku svoje banke na Dalekom istoku koliko kosta. Jos vidi da li naplacuju koriscenje kartice u inostranstvu, ako ne naplacuju mozda tvoja mama moze da trosi te pare u prodavnicama bez provizije...

Telenor uzima 3.5% za priliv iz inostranstva.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
July 13, 2019, 01:30:30 PM
 #4131

...
A moze li da se otvori racun u njihovoj nacionalnoj valuti i uzme Visa ili Mastercard debitna kartica u njihovoj nacionalnoj valuti koja moze da se koristi u inostranstvu? Da li bi to bila jedna konverzija THB u RSD ako bi se koristila na srpskim bankomatima ili u nasim prodavnicama?

Svaki ulaz iz nacionalne valute u kripto je prilicno skup, takodje i obrnuto, ne znam da li je to put kojim zelis da ides, ja to vidim samo kao dodatne provizije oko 5% ili da bas cekas da neko naleti ko bi to radio po 0%.

A kada bi otvorio devizni racun na Tajlandu u EUR i poslao SWIFT na svoj devizni racun u Srbiji ili mamin devizni racun koji je u isto u EUR. Onda se isto izbegava dupla konverzija, transfer traje 2-3 dana i nije previse skup. Ako bi slao na svoj, onda treba da prilozis kao dokaz radnu vizu, mada mogu da traze izjavu i ako saljes mami, ali ne verujem da ce to raditi za male iznose:
https://www.telenorbanka.rs/sr/stanovnistvo/usluge/prenos-sredstava/primi-novac-iz-inostranstva/


Cosmopolitan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
July 13, 2019, 01:41:53 PM
 #4132

Quote
By Cosmopolitan
Olakšavajuća okolnost je što pored našeg imam i EU državljanstvo tako da se lako registrujem na kripto platforme, jedino što još treba da provalim kako da povučem evro na bankovni račun u Srbiji a da to bude što jeftinije.
Ovde ću morati još malo da se pozabavim sa nekim platformama pa da vidim ima li neki povoljniji withdrawal jer mi je ime na oba pasoša isto pa ako prave frku sa srpskim, mogu da se registrujem sa EU pasošom a prijavim Telenor račun u Srbiji. Zbog istog imena i prezimena, mislim da će biti Ok ali to je već za fino štelovanje i further research.

Quote
By examplens
(skratio sam post, da ne preterujemo sa citiranjem)
Nema frke. Čitam brate ovaj kilometarski post i stigoh do 95. strane. Oće mi oči ispadnu Grin al je do j. zanimljivo i drago mi je kad vidim kako su ljudi posvećeni i kako se trude Smiley Vidim da se prožima ta priča sa Telenor bankom. Hvala za potvrdu da je još uvek aktuelno i da fercera  Wink

Quote
By examplens
Cex uzima fiksno 3.5e + 1.2% sto na 100e dodje oko 4.7% plus bankarska provizija.
Jasno. Hvala.

Quote
By examplens
Za sada cini se da ECD dodje najjeftiniji sa fiksnih 5%, tranksakcije izmedju domacih banaka nisu bitna stavka.
Gledao sam to i prihvatio bih tih 5% da se ne zevzečim ali ne znam ko je menjač za troškove transakcije iz evra u dinar. Znaš li možda da li ECD kod njih menja evro u dinare po nekom pristojnom kursu pa mi šalje na bankovni račun ili oni to šalju u evrima mojoj banci pa onda banka radi konverziju iz tih evra u dinare tj. ko je menjač evra u dinare, ECD ili banka?

Quote
By examplens
Bez provizije vrlo tesko da ces proci. To jedino da nadjes nekog pa da direktno trgujes, ali s obzirom da tebi treba konstantna razmena, to vec moze da bude naporno da svaki mesec trazis nekog za razmenu.
Kada bih imao nekoga od poverenja to bi mislim bilo najbolje rešenje. Ne mora svaki mesec. Neka bude svaki drugi ili po potrebi.

Quote
By examplens
Telenor uzima 3.5% za priliv iz inostranstva.
Jasno. Hvala.

Za sada je definitivno zaključak Telenor banka i CEX ali ću proučavati dalje pa ću podeliti ukoliko dođem do nekih saznanja.
examplens
Legendary
*
Online Online

Activity: 3262
Merit: 3148


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
July 13, 2019, 01:56:27 PM
 #4133



Za sada je definitivno zaključak Telenor banka i CEX ali ću proučavati dalje pa ću podeliti ukoliko dođem do nekih saznanja.

CEX + Telenor = 3.5e + 1.2% (Cex provizija) + 3.5% (Telenor za priliv iz inostranstva) pa i nije bas najpovoljnija ako pricamo o manjim iznosima npr. 100e

Kazem za ECD , ja trenutno to koristim najcesce, njihova provizija je 5%(VIP 4%) i to isplacujem na Telenor u dinarima. Tamo mogu kroz njihovu aplikaciju da menjam u euro, najcesce po nekom srednjem kursu, cak povoljnije od menjacnica.
Za sad najjednostavnije i najpovoljnije sto sam ja nasao.

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Cosmopolitan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
July 13, 2019, 02:26:29 PM
 #4134

Quote
By 5at0ss1
A moze li da se otvori racun u njihovoj nacionalnoj valuti i uzme Visa ili Mastercard debitna kartica u njihovoj nacionalnoj valuti koja moze da se koristi u inostranstvu? Da li bi to bila jedna konverzija THB u RSD ako bi se koristila na srpskim bankomatima ili u nasim prodavnicama?
Može da se to uzme. Čak ima i usluga za putnike ili školarce koji studiraju u inostranstvu da deponuješ kintu na takvu karticu u njihovoj nacionalnoj valuti pa onda u inostranstvu da vadiš kintu u domaćoj valuti. Baš mi koleginica to pokazala juče. Gledao sam to i video da su troškovi konverzije viši ako se diže u evrima jer najveći jaz između Azije i nas je što su njihove nacionalne valute prvenstveno vezane za dolar a naše u Evropi za evro. Još postoje i troškovi održavanja kartice za tu uslugu i troškovi održavanja računa u toj banci. Sve u svemu, to je za ljude koji su finansijski komotni i imaju para da putuju po svetu a nemaju veze sa engleskim i nezajebava im se sa ovim mak na konac varijantama kao što se mu boranija zajebavamo. Takođe to je za ljude koji imaju kintu da pošalju decu da studiraju u inostranstvo u prestižnim školama itd. Ne mogu reći da to nije napredak u odnosu na vreme od pre 10 godina kad sam tu živeo i kada je Western Union bio za te stvari.  

Quote
By 5at0ss1
Svaki ulaz iz nacionalne valute u kripto je prilicno skup, takodje i obrnuto, ne znam da li je to put kojim zelis da ides, ja to vidim samo kao dodatne provizije oko 5% ili da bas cekas da neko naleti ko bi to radio po 0%.
Vidiš, ovde nije ni ulaz ni izlaz ali se plaća withdraw kripto valuta. To samo potvrđuje koliko je kripto tržište neregulisano što ima svoje mane ali ujedno i prednosti da ukoliko si dovoljno kreativan napraviš neku foru i zaradiš. Kada deponujem njihovu nacionalnu valutu na platformu uopšte nema troškova. Troškovi konverzije za kupiti i prodati su 0.25% fix a kada sredsva povlačim u banku to me košta pola evra do sume od 300 evra i nešto više od jednog evra za veću sumu sve fix. Ali nisu ni oni nepremazani. Ako radiš withdraw BTC-a onda je to fiksno 0.0005 BTC-a i džabe za VIP (a VIP 20 BTC-a da razmeniš mesečno) ali sad sam našao i za 0,0002 BTC-a. Nakon toga, skontam da je withdraw za BCH 0.0001 tako da ću najverovatnije ići sa BCH-om.

Quote
By 5at0ss1
A kada bi otvorio devizni racun na Tajlandu u EUR i poslao SWIFT na svoj devizni racun u Srbiji ili mamin devizni racun koji je u isto u EUR. Onda se isto izbegava dupla konverzija, transfer traje 2-3 dana i nije previse skup. Ako bi slao na svoj, onda treba da prilozis kao dokaz radnu vizu, mada mogu da traze izjavu i ako saljes mami, ali ne verujem da ce to raditi za male iznose:
https://www.telenorbanka.rs/sr/stanovnistvo/usluge/prenos-sredstava/primi-novac-iz-inostranstva/
O ovome nema ni reči iz razloga koji sam naveo u prethodnom postu o nepovoljnosti uslova deviznog računa a i pošto bi pretpostavljam i te devize opet konvertovali u njihovu valutu pa onda u dolare pa onda u evro. Mogućnost posedovanja deviznog računa na Tajlandu postoji samo iz kulturoloških razloga pošto je njihova kultura prožeta Budizmom kao što je naša Hrišćanstvom. Budizam je jako pitoma vera i tu nepostoji belo i crno pošto se ne zasniva na zapovestima kao u Hrišćanstvu već na osnovu ličnog i prenesenog iskustva. To na ovom primeru znaći sledeće: Da, možeš da otvoriš račun u deviznoj valuti i odraćemo te ko zeca ali ti nipokoju cenu nećemo to zabraniti jer je svaka zabrana toliko radikalna da je nepristojna. Ako si i dalje uporan, oderu te ko zeca pa onda na osnovu iskustva više to ne radiš. Izvini, morao sam ovo da podelim  Grin
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
July 13, 2019, 02:48:13 PM
 #4135

Nakon toga, skontam da je withdraw za BCH 0.0001 tako da ću najverovatnije ići sa BCH-om.
Onda ti je mozda najbolja varijanta da koristis https://local.bitcoin.com/

Cosmopolitan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
July 13, 2019, 02:49:01 PM
 #4136

Quote
By examplens
CEX + Telenor = 3.5e + 1.2% (Cex provizija) + 3.5% (Telenor za priliv iz inostranstva) pa i nije bas najpovoljnija ako pricamo o manjim iznosima npr. 100e
Da, u ovom megalomanskom postu sam negde u 2017-oj (a sad sam u januaru 2018) pročitao da Telenor uzima neku mizeriju od 0.1%. Hvala na info da se svaki priliv iz inostranstva naplaćuje i ovih 3.5%. Ovo sam zapostavio.

Quote
By examplens
Kazem za ECD , ja trenutno to koristim najcesce, njihova provizija je 5%(VIP 4%) i to isplacujem na Telenor u dinarima. Tamo mogu kroz njihovu aplikaciju da menjam u euro, najcesce po nekom srednjem kursu, cak povoljnije od menjacnica.
Za sad najjednostavnije i najpovoljnije sto sam ja nasao.
A ovo sam skroz smetnuo sa uma. Dakle kažeš ECD šalje evre na tvoj račun u Telenor banku i menjač iz evra u dinare je sama Telenor banka po tom povoljnom kursu koji oni imaju. Molim te potvrdi i molim te takođe potvrdi da ECD ne može da prebaci te evre na evro račun u Telenor banku već mora u dinare jer ako ne mora u dinare, keva diže u evrima na Telenor bankomatu i izbegavam proviziju a sebi kolko treba tolko prebacim u dinare i mirna Bačka
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
July 13, 2019, 03:19:45 PM
 #4137

Da, u ovom megalomanskom postu sam negde u 2017-oj (a sad sam u januaru 2018) pročitao da Telenor uzima neku mizeriju od 0.1%. Hvala na info da se svaki priliv iz inostranstva naplaćuje i ovih 3.5%. Ovo sam zapostavio.
Mozes da pogledas tarifnik Telenor banke ovde:
https://www.telenorbanka.rs/sr/o-nama/telenor-banka/tarifnik/
Koliko ja vidim provizija za priliv iz inostranstva na MasterCard je 1.5%, Examplens kaze da je 3.5% ne znam zaista, nikada nisam koristio priliv na Mastercard, jer meni jednostavno ne pije vodu teorija da priliv na debitnu karticu nema veze sa racunom u banci. Ono sto sam koristio je SWIFT na devizni racun u Telenor banci sto je bez provizije(Pogledaj tarifnik stavka Prijem novčanih sredstava iz inostranstva na devizni tekuči račun
u evrima). Mene najvise plasi sto kao sto vidis od 1.oktobra vazi novi tarifnik gde se spominju osnov priliva i maksimalni iznos priliva preko SWIFT, nadam se da je ovaj maksimum greska i da se radi o 10 000EUR, a ne 10 000RSD.

A ovo sam skroz smetnuo sa uma. Dakle kažeš ECD šalje evre na tvoj račun u Telenor banku i menjač iz evra u dinare je sama Telenor banka po tom povoljnom kursu koji oni imaju. Molim te potvrdi i molim te takođe potvrdi da ECD ne može da prebaci te evre na evro račun u Telenor banku već mora u dinare jer ako ne mora u dinare, keva diže u evrima na Telenor bankomatu i izbegavam proviziju a sebi kolko treba tolko prebacim u dinare i mirna Bačka
Ja koliko znam ECD salje dinare na dinarski racun, mozda gresim, nikad ih nisam koristio.

Cosmopolitan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
July 13, 2019, 03:56:13 PM
 #4138

Quote
By 5at0ss1
Onda ti je mozda najbolja varijanta da koristis https://local.bitcoin.com/
Ovi baš lepo deru. Kod njih BCH košta skoro 30 evra skuplje nego na lokalnoj platformi na Tajlandu pa ko se upeca, upeca.

Quote
By 5at0ss1
Mozes da pogledas tarifnik Telenor banke ovde:
https://www.telenorbanka.rs/sr/o-nama/telenor-banka/tarifnik/
Koliko ja vidim provizija za priliv iz inostranstva na MasterCard je 1.5%, Examplens kaze da je 3.5% ne znam zaista, nikada nisam koristio priliv na Mastercard, jer meni jednostavno ne pije vodu teorija da priliv na debitnu karticu nema veze sa racunom u banci. Ono sto sam koristio je SWIFT na devizni racun u Telenor banci sto je bez provizije(Pogledaj tarifnik stavka Prijem novčanih sredstava iz inostranstva na devizni tekuči račun
u evrima). Mene najvise plasi sto kao sto vidis od 1.oktobra vazi novi tarifnik gde se spominju osnov priliva i maksimalni iznos priliva preko SWIFT, nadam se da je ovaj maksimum greska i da se radi o 10 000EUR, a ne 10 000RSD.
Gledao sam tarifnik. To je samo tarifnik Telenor banke koliko oni deru. Dok sredstva kod njih ne stignu već su te kurta i murta odrali 2 - 3 puta.

Quote
By 5at0ss1
Ja koliko znam ECD salje dinare na dinarski racun, mozda gresim, nikad ih nisam koristio.
Ček da examplens potvrdi mada ima logike u tome što kažeš jer privredni subjekti u Srbiji nesmeju da ti vrše isplate u stranoj valuti već samo u nacionalnoj. Tu je glavno pitanje ko je menjač, ECD pa se i oni tu malo ugrade ili Telenor banka po njihovom povoljnom kursu. Examplens, da li ti ECD šalje isplatu direktno u dinarima što znači da su oni već uradili menjački posao ili u evrima pa Telenor automatski konvertuje u dinare?
5at0ss1
Member
**
Offline Offline

Activity: 69
Merit: 15

https://t.me/btc_bez_provizije


View Profile WWW
July 13, 2019, 04:11:01 PM
Last edit: July 13, 2019, 04:26:03 PM by 5at0ss1
 #4139

Ovi baš lepo deru. Kod njih BCH košta skoro 30 evra skuplje nego na lokalnoj platformi na Tajlandu pa ko se upeca, upeca.
Nije toliko strasno, ovo su im provizije:
"Local Bitcoin charges a 0.25% fee for the maker (the person who placed the offer listing) and 0.75% for the taker (the person responding to the offer). The reason for the significant discount on makers is because we want to encourage people to place offers."

Mislim da nisi dobro pogledao... Ti si mozda video ponude drugih korisnika koje su ono "ma idi begaj", oni prodaju/kupuju po kursu i uslovima koji sami odrede. Isto tako mozes i ti da postavis ponudu po kursu koji tebi odgovara i pre ce se tebi neko javiti nego njima koji su nabili cene...

2bfree
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 686
Merit: 251


I'm investigating Crypto Projects


View Profile WWW
July 14, 2019, 09:20:38 AM
 #4140

Zar nemozes da otvoris na Tajlandu Paypal nalog i tome kome saljes u Srbiji otvori paypal nalog on je vezan za Telenor banku naprimer i onda posaljem sa Paypala na Paypal i novac zavrsi na Telenor? Nisam siguran 100% da je tako ali mislim da jeste. Dali je neko probao da posalje novac nekome na Paypal u Srbiji?

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
>>FREE SEO AUDIT/WHITE LABEL MAKE MONEY!<<
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Pages: « 1 ... 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!