Bitcoin Forum
April 24, 2024, 07:50:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
Author Topic: Српски (Serbian)  (Read 3025060 times)
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
November 07, 2020, 02:56:32 PM
 #4641

Nadam se da promenite seed na hardware walletu nekoliko puta pre nego sto prebacite sredstva

1713945053
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713945053

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713945053
Reply with quote  #2

1713945053
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713945053
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713945053

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713945053
Reply with quote  #2

1713945053
Report to moderator
1713945053
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713945053

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713945053
Reply with quote  #2

1713945053
Report to moderator
favebook
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 604
Merit: 416


View Profile
November 07, 2020, 03:57:06 PM
 #4642

Nadam se da promenite seed na hardware walletu nekoliko puta pre nego sto prebacite sredstva

Koja je poenta toga kada svakako vlasnik pravi nov wallet (ili importuje svoj wallet) kojem tek tada bude dodeljen seed i privatekey?
Necez
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 2


View Profile
November 07, 2020, 04:47:18 PM
 #4643

Zasto mi nemamo poseban forum kao hrvati?  Huh
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
November 07, 2020, 08:14:50 PM
 #4644

Zasto mi nemamo poseban forum kao hrvati?  Huh

interesantno pitanje, a odgovor je da nema dovoljno clanova i aktivnosti
zasto je to tako, to je vec drugo pitanje
BitGoba
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 149

⚡bitgoba@getalby.com


View Profile
November 08, 2020, 04:46:48 PM
 #4645

da ustupis procenat?
Bio bi red da ustupi neki procenat!

WTF??? Milane, ne nasedaj, nemoj nikako da im "ustupiš" nikakav procenat, to nema nikakvog smisla, pokušali su da te upecaju jer si newbie. U Srbiji je odnos prodavaca i kupaca 20:1, to može da ti kaže svako ko se bavi trgovinom u Srbiji. Evo čak i u nedavnom YouTube klipu na BalkanTech Crypto kanalu, Aleksandar iz ECD-a je pomenuo kako na njihovoj platformi standardno ima mnogo više prodavaca nego kupaca.

Dakle, kad si kupac, ti si taj koji treba da traži procenat! Ti si zlata vredan jer si jedan od retkih koji prodavcima može da pruži to što stalno traže, da zamene kripto za fiat. A jedino kako mogu to da urade, a da nije ovako OTC, jeste da plate ECD-u ili Cex-u i sličnima debeo procenat! Tako da se prodavcima naravno isplati čak i da tražiš 2-3%, jer im je to bolje nego 5-6%+.

Neverovatno kako su ova dvojica iznad namazani i nepošteni, vide newbie pa kao daj procenat! E pa gospodo, slobodno tržište ne funkcioniše tako, ako je daleko veća ponuda BTC-a nego potražnja, kao što jeste, prihvatite da ste vi ti koji treba da se nadmeću da pridobiju kupce! Ako neko sad želi da kupi BTC ovde, javiće mu se samo na ovom forumu nekoliko prodavaca (kao što ste vi požurili da se odmah javite Milanu), i sad kako on da izabere kojeg će od vas? Pa tako što će neko da da bolju ponudu, recimo da mu uplati 3% više, jer prodavcu se to opet isplati u odnosu na druge načine razmene za fiat, a čak ga na taj način ne prati država za taj priliv dinara!

Takav prodavac onda pobedi u nadmetanju jer se kupac odluči baš za njega u moru drugih prodavaca. Takav prodavac je pametan, zna da prepozna vrednosti. Čak bi bilo logike da prodavac keš kupcu ponudi procenat veći od 5%, baš zbog toga što mu država onda ne prati taj priliv novca, što je nezanemarljiva prednost, posebno u svetlu skorašnjih događaja.

A kad prodavac okači oglas da prodaje BTC, naravno niko mu se ne javlja... Veoma je teško naći kupca BTC u Srbiji i to je činjenica.

A koliko niste u pravu dokazuje i to što bi bilo ko sad mogao da postavi sledeći upit ovde javno svim prodavcima:
Da li ovde ima neko od koga mogu da kupim 0.1 BTC tako što mu ne "ustupim" neki procenat, nego bez provizije, po recimo Binance kursu?

I šta mislite, da niko od mora prodavaca ne želi da proda BTC bez provizije, nego samo ako na iznos dobiju i bonus od par %? A vama dvojici nije dovoljno to što biste uštedeli 5% i što ne biste imali oporezivi prihod, nego vam zinulo d*** za još? Kupci, zapamtite prodavce examplens i iv4n i ne sarađujte s njima nikad!

Sta lupetas prvo btc za paypal nece da ti proda niko. Ni za 10% procenat se ne isplati rizik. Btc transakcija je nepovrativa a paypal moze da uradi refund kad hoce. Drugo paypal moze da ti zakljuca nalog ako kao razlog transfera stavis kupovina ili prodaja btc.

Ovakvih kupaca bitcoina za paypal ima koliko hoces ali to niko legitiman nece da prihvati.

Ja imam druga koji pokusava vec mesecima da unovci paypal za bitcoin i ne moze da nadje nikog. To nikome ne odgovara.

I naravno procenat neki uglavnom postoji onaj koji trazi uslugu placa procenat onom koji pruza uslugu. To je navek bilo. Bez obzira da li kupujes ili prodajes.



Imate na Localbitcoinus trgovaca koliko hocete koji prihvataju paypal kao i sve druge metode placanja

Ima nekoliko trgovaca i iz Srbije koji prihvataju pay pal evo jedan

https://localbitcoins.com/ad/1043285/?ch=zfy4


Ako ne znate sta je localbitcoins pogledajte ovde

https://kriptovalute.net/localbitcoins/
BitGoba
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 149

⚡bitgoba@getalby.com


View Profile
November 08, 2020, 04:53:49 PM
 #4646

Trenutna ponuda prodavaca iz Srbije na localbitcoinsu  otkup bitcoina

https://www.kupibitcoin.net/kupi-bitcoin-u-srbiji


Trenutna ponuda prodavaca iz Srbije na localbitcoinsu  prodaja


https://www.kupibitcoin.net/prodaj-bitcoin-u-srbiji
itod
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1075


^ Will code for Bitcoins


View Profile
November 08, 2020, 08:40:31 PM
 #4647

da ustupis procenat?
Bio bi red da ustupi neki procenat!

WTF??? Milane, ne nasedaj, nemoj nikako da im "ustupiš" nikakav procenat, to nema nikakvog smisla, pokušali su da te upecaju jer si newbie. U Srbiji je odnos prodavaca i kupaca 20:1, to može da ti kaže svako ko se bavi trgovinom u Srbiji. Evo čak i u nedavnom YouTube klipu na BalkanTech Crypto kanalu, Aleksandar iz ECD-a je pomenuo kako na njihovoj platformi standardno ima mnogo više prodavaca nego kupaca.

Dakle, kad si kupac, ti si taj koji treba da traži procenat! Ti si zlata vredan jer si jedan od retkih koji prodavcima može da pruži to što stalno traže, da zamene kripto za fiat. A jedino kako mogu to da urade, a da nije ovako OTC, jeste da plate ECD-u ili Cex-u i sličnima debeo procenat! Tako da se prodavcima naravno isplati čak i da tražiš 2-3%, jer im je to bolje nego 5-6%+.

Neverovatno kako su ova dvojica iznad namazani i nepošteni, vide newbie pa kao daj procenat! E pa gospodo, slobodno tržište ne funkcioniše tako, ako je daleko veća ponuda BTC-a nego potražnja, kao što jeste, prihvatite da ste vi ti koji treba da se nadmeću da pridobiju kupce! Ako neko sad želi da kupi BTC ovde, javiće mu se samo na ovom forumu nekoliko prodavaca (kao što ste vi požurili da se odmah javite Milanu), i sad kako on da izabere kojeg će od vas? Pa tako što će neko da da bolju ponudu, recimo da mu uplati 3% više, jer prodavcu se to opet isplati u odnosu na druge načine razmene za fiat, a čak ga na taj način ne prati država za taj priliv dinara!

Takav prodavac onda pobedi u nadmetanju jer se kupac odluči baš za njega u moru drugih prodavaca. Takav prodavac je pametan, zna da prepozna vrednosti. Čak bi bilo logike da prodavac keš kupcu ponudi procenat veći od 5%, baš zbog toga što mu država onda ne prati taj priliv novca, što je nezanemarljiva prednost, posebno u svetlu skorašnjih događaja.

A kad prodavac okači oglas da prodaje BTC, naravno niko mu se ne javlja... Veoma je teško naći kupca BTC u Srbiji i to je činjenica.

A koliko niste u pravu dokazuje i to što bi bilo ko sad mogao da postavi sledeći upit ovde javno svim prodavcima:
Da li ovde ima neko od koga mogu da kupim 0.1 BTC tako što mu ne "ustupim" neki procenat, nego bez provizije, po recimo Binance kursu?

I šta mislite, da niko od mora prodavaca ne želi da proda BTC bez provizije, nego samo ako na iznos dobiju i bonus od par %? A vama dvojici nije dovoljno to što biste uštedeli 5% i što ne biste imali oporezivi prihod, nego vam zinulo d*** za još? Kupci, zapamtite prodavce examplens i iv4n i ne sarađujte s njima nikad!

Sta lupetas prvo btc za paypal nece da ti proda niko. Ni za 10% procenat se ne isplati rizik. Btc transakcija je nepovrativa a paypal moze da uradi refund kad hoce. Drugo paypal moze da ti zakljuca nalog ako kao razlog transfera stavis kupovina ili prodaja btc.

Ovakvih kupaca bitcoina za paypal ima koliko hoces ali to niko legitiman nece da prihvati.

Ja imam druga koji pokusava vec mesecima da unovci paypal za bitcoin i ne moze da nadje nikog. To nikome ne odgovara.

I naravno procenat neki uglavnom postoji onaj koji trazi uslugu placa procenat onom koji pruza uslugu. To je navek bilo. Bez obzira da li kupujes ili prodajes.



Imate na Localbitcoinus trgovaca koliko hocete koji prihvataju paypal kao i sve druge metode placanja

Ima nekoliko trgovaca i iz Srbije koji prihvataju pay pal evo jedan

https://localbitcoins.com/ad/1043285/?ch=zfy4


Ako ne znate sta je localbitcoins pogledajte ovde

https://kriptovalute.net/localbitcoins/

To sto na ECD-u ima mnooogo vis prodavaca nego kupaca ne znaci nista, jer je BTC super lako kupiti za kes se kreditne kartice na gomili menjacnica, a probaj da prebacis kes u Srbiju na ruke u bilo kojoj znacajnijoj kolicini pa ces da vidis koliko je tesko bez ECD-a i slicnih. Kad nemas izbora onda moras pri prodaji da das 4-5% ECD, a niko normalan nece da da procenat pri kupovini kad moze da kupi sa 0% provizije gde hoce.

Ne pricam napamet, ovih dana sam pokusavao da prodam i povucem kes - i polako odustajem, idem ovima da dam 5%, nemam izbora.
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
November 08, 2020, 09:44:07 PM
 #4648

opet kazem advcash za prodaju ispod 2% uzima...

itod
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1075


^ Will code for Bitcoins


View Profile
November 08, 2020, 09:54:54 PM
 #4649

opet kazem advcash za prodaju ispod 2% uzima...


Da, uzima da prebaci na karticu. A mislis da neces imati problema da pravdas hiljade EUR/USD banci? Da ne pominjem poreze koji mogu da uslede u svakom trenutku kao sto su sada retoraktivno udarili po usima freelancer-e? Ko bi normalan to rizikovao za <2% umesto 5%?
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
November 09, 2020, 07:18:02 AM
 #4650

opet kazem advcash za prodaju ispod 2% uzima...


Da, uzima da prebaci na karticu. A mislis da neces imati problema da pravdas hiljade EUR/USD banci? Da ne pominjem poreze koji mogu da uslede u svakom trenutku kao sto su sada retoraktivno udarili po usima freelancer-e? Ko bi normalan to rizikovao za <2% umesto 5%?
mislio sam na to da kad vec povlacis preko ecd mozes preko advcash za manji % svakako i ecd salje izvode poreskoj,na ruke za 5% meni je vise nego ok opcija imajuci u vidu koliko drzava uzima

MICRO
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2464
Merit: 1037


CEO @ Stake.com and Primedice.com


View Profile WWW
November 09, 2020, 02:55:15 PM
 #4651

opet kazem advcash za prodaju ispod 2% uzima...


Da, uzima da prebaci na karticu. A mislis da neces imati problema da pravdas hiljade EUR/USD banci? Da ne pominjem poreze koji mogu da uslede u svakom trenutku kao sto su sada retoraktivno udarili po usima freelancer-e? Ko bi normalan to rizikovao za <2% umesto 5%?
mislio sam na to da kad vec povlacis preko ecd mozes preko advcash za manji % svakako i ecd salje izvode poreskoj,na ruke za 5% meni je vise nego ok opcija imajuci u vidu koliko drzava uzima

Ispada malo vise na adv cash. Prvo cena im je malo losija za prodaju. Posle toga imas fee 1.5% jel tako + nesto fiksno? Onda imas priliv iz inostranstva kod nas sto znaci imas fee od banke za priliv.

A na ecd 3.95% a nije priliv iz inostranstva znaci porez bi trebalo da platis tek kad predjes limit od sad je preko 3000000din da bi platio porez na dobit od 15% i to placas porez samo na sumu preko 3000000din a ne za ukupnu sumu. Msm da je to malo bolja opcija zato sam i ja sa cexa presao na ecd i naravno kes na ruke u BG imas za 3% kod pouzdanog kupca.

      ▄▄████████▄▄
   ▄████████████████▄
 ▄█████▀▀       ▀▀████     ████                  ████
▄████▀            ████    ████▌                 ▐████
█████           ▄████▀   ▐████                  ████▌    ▄▄
█████           ▀▀▀▀    ▄█████████▀            ▐████   ▄███▀
 █████▄           ▄▄███████████▀▀   ▄▄▄▄       ████  ▄███▀
   ▀█████▄▄       ▀████▀████▀     ▄████▀███   ▐███████▀▀        ▄▄▄▄
      ▀███████▄        ▐████    ▄████  ▐██▌   ███████        ▄███▀ ██▌
         ▀▀██████▄▄    ████    ▄███▀   ███   ▐███▌███      ▄███▀  ▄██▌
    ▄▄▄▄     ▀▀█████  ▐████    ████   ▄███   ████ ▐███    ▐████▄▄███▀
  █████▀▀      ▀████▌ ▐████▄▄██████▄▄█████▄▄█████  ▀███   ████
 ████▀          ████▌  ▀████▀▀  ▀████▀  ▀██▀ ███▀   ▀███  ▀████▄▄▄▄██
████▌          █████        ▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄  ▄ ▄▄ ▄ ▄▄ ▀███   ▀▀████▀▀
████▄       ▄▄████▀       ▄█▀   ▀ ▄█▀  ▀█▄ ██▀▀██▀▀██▀███▄▄      ▄▄██
 ██████████████▀▀  ▄███▄  ██▄     ██▄  ▄██ ██  ██  ██   ▀▀█████████▀▀
   ▀██████▀▀▀      ▀███▀   ▀████▀  ▀████▀  ██  ██  ██



▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀



● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● RAKEBACK & VIP RANKS
● 24/7 LIVE SUPPORT
MICRO
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2464
Merit: 1037


CEO @ Stake.com and Primedice.com


View Profile WWW
November 09, 2020, 02:56:25 PM
 #4652

Mislim meni su totalno nelogicne neke stvari,opet mi kada menjamo na ecd mi menjamo u nasoj satro menjacnici znaci oni nmg da znaju da li su ti novci bili iz inostranstva iskreno govoreci.Ja sam nesto zabrinut kao sto sam video sve ovo nzm kako ce da funkcionise.
Mnogo ljudi nije cuvalo novac za to pa da plati odjednom 30% ili vise od kao satro prihoda u poslednjih 5 godina. Pa to bi bili puni zatvori.

Ja nzm ko moze da plati lupam 10-30k evra odjednom a sigurno su svi u tim razmerama

Kao sto rekoh, bice to puno rupa u pocetku, kakvo god bilo...a sto se tice nas pojedinacno, bice opet kako se ko snasao! Sto bi Sojic rkeao " Polako s' placanje"! Prvo da vidimo koji su zakoni, koji su uslovi, moguci troskovi, dobici i odbici, sta moze da se pokrije a sta sakrije...kao sto rekoh bice zanimljivo! A na kraju kada bude i ako mora da se plati nista se ne brini, mocice to i u rate, mozda i dobijes 50% off ako uplatis u prvih 8 dana, kao za saobracajne kazne! Smiley
_______________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________ ____________________[



Trezor wallet je vrh wallet. Sada imaju i aplikaciju podrzavaju gomilu coina a najbolje od svega na ECD shopu ga imas po ceni bukvalno jeftinije nego kod proizvodjaca na sajtu Cheesy Kad uracunas i carine i sve cena na ECD je stvarno top. Ja sam uzeo nekoliko komada. A koristim ih jos od kad je izasao prvi trezor one. Sada imam i nekoliko komada Trezor model t ovaj sa touch ekranom i mnogo je bolji tako da sam sve presao na njega.

Ispratio sam vas razgovor i resio da uzmem jedan. 149 evra na sajtu, na ecd-u 18450, sto i jeste tu negde, pritom je i dostava besplatna. Stigao mi je juce, i iako mi je transakcija kasnila jedno 5-6 sati nije bilo nikakvih problema.

Dobar izbor. Tako je cena je skroz korektna plus ne placas carinu mene su sa carinom odrali kad sam narucio jer jos ih nije bilo na ECD.

      ▄▄████████▄▄
   ▄████████████████▄
 ▄█████▀▀       ▀▀████     ████                  ████
▄████▀            ████    ████▌                 ▐████
█████           ▄████▀   ▐████                  ████▌    ▄▄
█████           ▀▀▀▀    ▄█████████▀            ▐████   ▄███▀
 █████▄           ▄▄███████████▀▀   ▄▄▄▄       ████  ▄███▀
   ▀█████▄▄       ▀████▀████▀     ▄████▀███   ▐███████▀▀        ▄▄▄▄
      ▀███████▄        ▐████    ▄████  ▐██▌   ███████        ▄███▀ ██▌
         ▀▀██████▄▄    ████    ▄███▀   ███   ▐███▌███      ▄███▀  ▄██▌
    ▄▄▄▄     ▀▀█████  ▐████    ████   ▄███   ████ ▐███    ▐████▄▄███▀
  █████▀▀      ▀████▌ ▐████▄▄██████▄▄█████▄▄█████  ▀███   ████
 ████▀          ████▌  ▀████▀▀  ▀████▀  ▀██▀ ███▀   ▀███  ▀████▄▄▄▄██
████▌          █████        ▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄  ▄ ▄▄ ▄ ▄▄ ▀███   ▀▀████▀▀
████▄       ▄▄████▀       ▄█▀   ▀ ▄█▀  ▀█▄ ██▀▀██▀▀██▀███▄▄      ▄▄██
 ██████████████▀▀  ▄███▄  ██▄     ██▄  ▄██ ██  ██  ██   ▀▀█████████▀▀
   ▀██████▀▀▀      ▀███▀   ▀████▀  ▀████▀  ██  ██  ██



▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀



● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● RAKEBACK & VIP RANKS
● 24/7 LIVE SUPPORT
BitGoba
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 149

⚡bitgoba@getalby.com


View Profile
November 09, 2020, 06:56:56 PM
Last edit: November 09, 2020, 07:18:07 PM by BitGoba
 #4653

da ustupis procenat?
Bio bi red da ustupi neki procenat!

WTF??? Milane, ne nasedaj, nemoj nikako da im "ustupiš" nikakav procenat, to nema nikakvog smisla, pokušali su da te upecaju jer si newbie. U Srbiji je odnos prodavaca i kupaca 20:1, to može da ti kaže svako ko se bavi trgovinom u Srbiji. Evo čak i u nedavnom YouTube klipu na BalkanTech Crypto kanalu, Aleksandar iz ECD-a je pomenuo kako na njihovoj platformi standardno ima mnogo više prodavaca nego kupaca.

Dakle, kad si kupac, ti si taj koji treba da traži procenat! Ti si zlata vredan jer si jedan od retkih koji prodavcima može da pruži to što stalno traže, da zamene kripto za fiat. A jedino kako mogu to da urade, a da nije ovako OTC, jeste da plate ECD-u ili Cex-u i sličnima debeo procenat! Tako da se prodavcima naravno isplati čak i da tražiš 2-3%, jer im je to bolje nego 5-6%+.

Neverovatno kako su ova dvojica iznad namazani i nepošteni, vide newbie pa kao daj procenat! E pa gospodo, slobodno tržište ne funkcioniše tako, ako je daleko veća ponuda BTC-a nego potražnja, kao što jeste, prihvatite da ste vi ti koji treba da se nadmeću da pridobiju kupce! Ako neko sad želi da kupi BTC ovde, javiće mu se samo na ovom forumu nekoliko prodavaca (kao što ste vi požurili da se odmah javite Milanu), i sad kako on da izabere kojeg će od vas? Pa tako što će neko da da bolju ponudu, recimo da mu uplati 3% više, jer prodavcu se to opet isplati u odnosu na druge načine razmene za fiat, a čak ga na taj način ne prati država za taj priliv dinara!

Takav prodavac onda pobedi u nadmetanju jer se kupac odluči baš za njega u moru drugih prodavaca. Takav prodavac je pametan, zna da prepozna vrednosti. Čak bi bilo logike da prodavac keš kupcu ponudi procenat veći od 5%, baš zbog toga što mu država onda ne prati taj priliv novca, što je nezanemarljiva prednost, posebno u svetlu skorašnjih događaja.

A kad prodavac okači oglas da prodaje BTC, naravno niko mu se ne javlja... Veoma je teško naći kupca BTC u Srbiji i to je činjenica.

A koliko niste u pravu dokazuje i to što bi bilo ko sad mogao da postavi sledeći upit ovde javno svim prodavcima:
Da li ovde ima neko od koga mogu da kupim 0.1 BTC tako što mu ne "ustupim" neki procenat, nego bez provizije, po recimo Binance kursu?

I šta mislite, da niko od mora prodavaca ne želi da proda BTC bez provizije, nego samo ako na iznos dobiju i bonus od par %? A vama dvojici nije dovoljno to što biste uštedeli 5% i što ne biste imali oporezivi prihod, nego vam zinulo d*** za još? Kupci, zapamtite prodavce examplens i iv4n i ne sarađujte s njima nikad!

Sta lupetas prvo btc za paypal nece da ti proda niko. Ni za 10% procenat se ne isplati rizik. Btc transakcija je nepovrativa a paypal moze da uradi refund kad hoce. Drugo paypal moze da ti zakljuca nalog ako kao razlog transfera stavis kupovina ili prodaja btc.

Ovakvih kupaca bitcoina za paypal ima koliko hoces ali to niko legitiman nece da prihvati.

Ja imam druga koji pokusava vec mesecima da unovci paypal za bitcoin i ne moze da nadje nikog. To nikome ne odgovara.

I naravno procenat neki uglavnom postoji onaj koji trazi uslugu placa procenat onom koji pruza uslugu. To je navek bilo. Bez obzira da li kupujes ili prodajes.



Imate na Localbitcoinus trgovaca koliko hocete koji prihvataju paypal kao i sve druge metode placanja

Ima nekoliko trgovaca i iz Srbije koji prihvataju pay pal evo jedan

https://localbitcoins.com/ad/1043285/?ch=zfy4


Ako ne znate sta je localbitcoins pogledajte ovde

https://kriptovalute.net/localbitcoins/

To sto na ECD-u ima mnooogo vis prodavaca nego kupaca ne znaci nista, jer je BTC super lako kupiti za kes se kreditne kartice na gomili menjacnica, a probaj da prebacis kes u Srbiju na ruke u bilo kojoj znacajnijoj kolicini pa ces da vidis koliko je tesko bez ECD-a i slicnih. Kad nemas izbora onda moras pri prodaji da das 4-5% ECD, a niko normalan nece da da procenat pri kupovini kad moze da kupi sa 0% provizije gde hoce.

Ne pricam napamet, ovih dana sam pokusavao da prodam i povucem kes - i polako odustajem, idem ovima da dam 5%, nemam izbora.


Ako si pazljivo citao  info o localbitcoinsu na linku koji sam postavio gore vidio si da osim sto mozes da kupis ili prodas BItcoine bilo kojom metodom placanja koja postoji cak i kes,mozes isto biti localbitoin trgovac pa udarati svoju proviziju i tako zaradjivati


Ako ti se neda zezati sa tim onda pogledaj ovde opisano je kako povuci uz proviziju samo 1,5% https://www.kriptovalute.net/kako-prodati-kriptovalute-uz-najmanju-proviziju/


BitGoba
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 149

⚡bitgoba@getalby.com


View Profile
November 09, 2020, 07:04:15 PM
 #4654

opet kazem advcash za prodaju ispod 2% uzima...


Da, uzima da prebaci na karticu. A mislis da neces imati problema da pravdas hiljade EUR/USD banci? Da ne pominjem poreze koji mogu da uslede u svakom trenutku kao sto su sada retoraktivno udarili po usima freelancer-e? Ko bi normalan to rizikovao za <2% umesto 5%?
mislio sam na to da kad vec povlacis preko ecd mozes preko advcash za manji % svakako i ecd salje izvode poreskoj,na ruke za 5% meni je vise nego ok opcija imajuci u vidu koliko drzava uzima

Ispada malo vise na adv cash. Prvo cena im je malo losija za prodaju. Posle toga imas fee 1.5% jel tako + nesto fiksno? Onda imas priliv iz inostranstva kod nas sto znaci imas fee od banke za priliv.

A na ecd 3.95% a nije priliv iz inostranstva znaci porez bi trebalo da platis tek kad predjes limit od sad je preko 3000000din da bi platio porez na dobit od 15% i to placas porez samo na sumu preko 3000000din a ne za ukupnu sumu. Msm da je to malo bolja opcija zato sam i ja sa cexa presao na ecd i naravno kes na ruke u BG imas za 3% kod pouzdanog kupca.

ADVcash je najpovoljni ,povalcenje na visa ili mastercard karticu je samo 1,5%
Plus poreska  nema uvid jer se novac isplacuje preko visa i mastercarda
Ovde je opisano sta  i kako u detalje koga zanima nek pogleda
https://www.kriptovalute.net/kako-prodati-kriptovalute-uz-najmanju-proviziju/
BitGoba
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 149

⚡bitgoba@getalby.com


View Profile
November 09, 2020, 07:11:35 PM
 #4655

I da vas obavjestim u  Srbiji postoji jos jedna registrovana kripto  mjenjacnica osim ECD

https://bcx.rs/page/fees

Proviyije su od 3 do 5% zavisi od statusa


Ali opet savjetujem gore opisani nacin povlacenja sa advcashom za 1,5%
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
November 10, 2020, 08:13:44 AM
 #4656


Ovde je opisano sta  i kako u detalje koga zanima nek pogleda
https://www.kriptovalute.net/kako-prodati-kriptovalute-uz-najmanju-proviziju/


samo treba imati u vidu da je neophodno uraditi KYC i na Binance i na AdvCash, pa generalno nema neke razlike u odnosu na bilo koji drugi nacin povlacenja, sto se tice poreske uprave, oni u slucaju potrebe sve te podatke mogu traziti

inace, evo jednog dobrog opisa novog zakona o digitalnoj imovini
https://www.netokracija.rs/nacrt-zakona-o-digitalnoj-imovini-175981
jasta more
Member
**
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 18


View Profile
November 10, 2020, 08:28:28 AM
 #4657

opet kazem advcash za prodaju ispod 2% uzima...


Da, uzima da prebaci na karticu. A mislis da neces imati problema da pravdas hiljade EUR/USD banci? Da ne pominjem poreze koji mogu da uslede u svakom trenutku kao sto su sada retoraktivno udarili po usima freelancer-e? Ko bi normalan to rizikovao za <2% umesto 5%?
mislio sam na to da kad vec povlacis preko ecd mozes preko advcash za manji % svakako i ecd salje izvode poreskoj,na ruke za 5% meni je vise nego ok opcija imajuci u vidu koliko drzava uzima

Ispada malo vise na adv cash. Prvo cena im je malo losija za prodaju. Posle toga imas fee 1.5% jel tako + nesto fiksno? Onda imas priliv iz inostranstva kod nas sto znaci imas fee od banke za priliv.

A na ecd 3.95% a nije priliv iz inostranstva znaci porez bi trebalo da platis tek kad predjes limit od sad je preko 3000000din da bi platio porez na dobit od 15% i to placas porez samo na sumu preko 3000000din a ne za ukupnu sumu. Msm da je to malo bolja opcija zato sam i ja sa cexa presao na ecd i naravno kes na ruke u BG imas za 3% kod pouzdanog kupca.
saljes tether na advcash pa ga promenis 1:1$ i nemas nista za priliv kod inteze kad spustas na karticu cashback,na 400$+ imao 8$ fee...

BitGoba
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 149

⚡bitgoba@getalby.com


View Profile
November 10, 2020, 08:59:52 AM
 #4658


Ovde je opisano sta  i kako u detalje koga zanima nek pogleda
https://www.kriptovalute.net/kako-prodati-kriptovalute-uz-najmanju-proviziju/


samo treba imati u vidu da je neophodno uraditi KYC i na Binance i na AdvCash, pa generalno nema neke razlike u odnosu na bilo koji drugi nacin povlacenja, sto se tice poreske uprave, oni u slucaju potrebe sve te podatke mogu traziti

inace, evo jednog dobrog opisa novog zakona o digitalnoj imovini
https://www.netokracija.rs/nacrt-zakona-o-digitalnoj-imovini-175981

Razlika je drasticna 1,5% je najmanja provizija za koju se kripto moze pretvoriti u kes a nisi na radaru poreske jer sve ide preko masterkarda i visa
BitGoba
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 165
Merit: 149

⚡bitgoba@getalby.com


View Profile
November 10, 2020, 09:14:48 AM
 #4659

opet kazem advcash za prodaju ispod 2% uzima...


Da, uzima da prebaci na karticu. A mislis da neces imati problema da pravdas hiljade EUR/USD banci? Da ne pominjem poreze koji mogu da uslede u svakom trenutku kao sto su sada retoraktivno udarili po usima freelancer-e? Ko bi normalan to rizikovao za <2% umesto 5%?
mislio sam na to da kad vec povlacis preko ecd mozes preko advcash za manji % svakako i ecd salje izvode poreskoj,na ruke za 5% meni je vise nego ok opcija imajuci u vidu koliko drzava uzima

Ispada malo vise na adv cash. Prvo cena im je malo losija za prodaju. Posle toga imas fee 1.5% jel tako + nesto fiksno? Onda imas priliv iz inostranstva kod nas sto znaci imas fee od banke za priliv.

A na ecd 3.95% a nije priliv iz inostranstva znaci porez bi trebalo da platis tek kad predjes limit od sad je preko 3000000din da bi platio porez na dobit od 15% i to placas porez samo na sumu preko 3000000din a ne za ukupnu sumu. Msm da je to malo bolja opcija zato sam i ja sa cexa presao na ecd i naravno kes na ruke u BG imas za 3% kod pouzdanog kupca.
saljes tether na advcash pa ga promenis 1:1$ i nemas nista za priliv kod inteze kad spustas na karticu cashback,na 400$+ imao 8$ fee...


Ako saljes direktno USDT ili USDC  uzmu ti provizije 1 dolar ako saljes  EUR ili USD kao sto je opisano na linku nema nikakve provizije
Mislim 1 dolar provizije nije mnogo ali ako cesce povlacis nabere se to
Zato je bolji ovaj gore opisani metod povlacenja na advcash bez provizije
examplens
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3262
Merit: 3147


Crypto Swap Exchange


View Profile WWW
November 10, 2020, 10:39:18 AM
 #4660


Razlika je drasticna 1,5% je najmanja provizija za koju se kripto moze pretvoriti u kes a nisi na radaru poreske jer sve ide preko masterkarda i visa

Cek, kako mislis nisi na radaru a novac ide preko visa racuna?
Inace, koliko dugo traje transakcija preko advcasha?

█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pages: « 1 ... 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!