Bitcoin Forum
April 16, 2024, 04:09:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: Efsane Kripto Günlüğü  (Read 5413 times)
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
July 06, 2019, 08:56:26 AM

Xler havada uçuşuyor daha çok kazanırsınız inşallah. Konu açılıdığında elinizdeki miktar kaç haneliydi merak ettiğim konu bu . Ben hep terstte kaldım şuan sıfırı tükettim diyebilirim. Kazananları gördükçe insan hevesleniyor.

1713240548
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713240548
Reply with quote  #2

1713240548
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713240548
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713240548
Reply with quote  #2

1713240548
Report to moderator
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 06, 2019, 09:03:35 AM

Hocam x'lerin bir önemi yok. Önemli olan yazdığım günlük yorum ve analizler aslında. X'leri yazmamın sebebi ise kendi durumumu görmek ve motive olabilmek. Portföyümün miktarı da bana özel bir konu paylaşmak istesem en başında yazardım üstat. Ki büyük bir mebla olmadığı için kolay yol kat edebildim. Çünkü küçük mebla da anlık al satlarda bile kolayca elden çıkarıp alabiliyorsunuz ve kâr edebiliyorsunuz anlık değişimlerden. Biraz daha büyünce yol almak daha zor oluyor. Bunları ifade etmiştim daha önce.

Portföy büyüdüğünde derinlik ve hacimlere bağlı olarak bütün kurallarınızı gözden geçirip değiştirmeniz gerekiyor malesef.

Tekrarlıyorum: Konunun asıl amacı arkama dönüp baktığımda yazdığım analiz, yorumların doğruluğu-yanlışlığını ölçebilmek. Motive olmak. Ve en son da belki insanlara faydalı olabilmek... Trade yaparken insanın kendi kendisini motive etmesinden başka bir çaresi yok.

Saygılar...

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
July 06, 2019, 03:27:21 PM

Hocam gayet güzel gidiyorsunuz, umarım bu hedefiniz de olur ve bunlardan sonrakiler de olur. İlk bitcoin'i duyduktan sonra araştırırken sanırım sizin sayenizde(R10'daki kalemder de sizsiniz diye düşünüyorum, orada da yaptığınız yatırımları tüm ayrıntıları ile yazıyordunuz ya da aynı nickli birisi var aynı sizin gibi ki bu kadar tesadüf olmaz diye düşünüyorum)  tanışmıştım ben kripto ile. Kazanmanızı canı gönülden isterim.

Evet hocam, Bitcoin 450-550 TL iken millete "btc yüz bin lira olacak alın" diyen Kalemder benim  Cheesy
Malesef o dönemlerde daha çok madenciliğe yatırım yapmıştım. Keşke kendi tavsiyeme uyup sadece bitcoin alsaymışım.
Şimdilerde "gelecekte bitcoinden daha değerli coinler olacak" deyince de inanmıyorlar bana : )
Torunlarımıza anlatacaz bu hikayeleri sadece.

Bu arada r10'dan bir arkadaş görmek çok hoş. Çok memnun oldum hocam. İyi dilekleriniz için de teşekkürler.

BTC kendine yeni bir yuva yapmış.
Bir süre bu aralıkta dolaşacak gibi duruyor.
11k-13k arası max dalga boyları yapabilir.
Bu arada altlar güzel fırsatlar, trade imkanları verir.
BNB yeni ieo belki haftaya duyurulabilir diye hissediyorum.

Hocam yorumlarınızı ve analizlerinizi çok değerli buluyorum ve sizi takdir ediyorum. Yukarıda yazmış olduğunuz yorumda birşey dikkatimi çekti. Gelecekte bitcoinden daha değerli coinler olacak yorumunuzu destekleyen şu an coin veya coinler var mıdır? Böyle potansiyel gördüğünüz uzun süre hodl edilebilecek ve daha çok değerlenebilecek coin öneriniz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
July 07, 2019, 02:23:26 AM

yani yazdığınız şeylere bakınca insanın piyasaya bakış açısına kocaman umut doğuyor umarım öngörüleriniz hala sağlamdır hocam Smiley

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 08, 2019, 02:43:05 PM

Böyle potansiyel gördüğünüz uzun süre hodl edilebilecek ve daha çok değerlenebilecek coin öneriniz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum.

Hold yapmayı ben uzun süre önce bıraktım hocam. Buna pek inancım da yok. Bırakın seneler sonrasını, bir gün sonra hangi coinin, ekibin, projenin ne duruma düşeceğini biz kestiremeyiz. O yüzden sürekli analizlerimizi güncelleyerek alıp satıyorum. Trend yarın öbür gün başka coine geçtiğinde, ben bu trenden atlayıp diğer trene binmiş olmalıyım.

Mantalitem bu. Umarım bir coine aşık olacak duruma gelmem.
Hold yapanlara Allah sabır versin.

Bu arada bu saatlerde amerikan borsaları açıldı. BTC'de ufak bir hareketlenme başladı. Bakalım ne olacak.
Bnb ani çıkışlarında satıyor biraz daha düşükten alıyorum bu sıralar. Ama ateşle oynuyoruz.
Yeni ieo'nun eli kulağındadır. 2 haftaya kadar açıklanacağı kanaatindeyim.
Şimdilik başka maceralara atılmayı düşünmüyorum.

Bu arada ERD aşırı bir fiyat düşüşü olursa kademeli alacağım BNB cinsinden

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
July 09, 2019, 03:47:12 PM

hold yapmak sağlamcılıktır fazlasıyla ve trade yapabilmek için piyasaya çok iyi hakim olmak gerekiyor. iki sistem de kazandırır ama trade daha çok uğraştırıp stres yaptırır.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 10, 2019, 11:01:01 AM

Tam gaz trade devam Smiley

Hold yapmak kanımızda yok. Yerimizde duramıyoruz. Ben satmasam, o almasa nasıl çıkar bu volume'lar aya?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 19, 2019, 09:56:25 AM
Last edit: July 19, 2019, 10:40:23 AM by Kalemder

Güncel durumda 26,5x'teyim. Bu ara lanetli gibi piyasa, kâr yok zarar yok arafta kalmışım. O yüzden bir süredir beklemedeyim.

İlk 20 coin arasından geleceği olan coinlerden tavsiyeleriniz var mı?
Ek: Bu soruyu bir başlık açarak genişlettim. İştirakınızı beklerim:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5166790.0

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
July 19, 2019, 10:39:17 AM

Güncel durumda 26,5x'teyim. Bu ara lanetli gibi piyasa, kâr yok zarar yok arafta kalmışım. O yüzden bir süredir beklemedeyim.

var.

Bitcoin her zaman sepette olmak zorunda.
Ethereum madenciliği bitene kadar yön yukarı.
Stellar hala potansiyeli anlaşılamadı. İlerde değeri anlaşılacak.
TRON beni en çok şaşırtan zincirlerden biri. DAPP sayısı Ethereum u geçti. potansiyel görüyorum.
Monero sözün bittiği yer. Bir şey söylemeye gerek duymuyorum.
IOTA cücülün shillediği bir zamanlar 5 doları görmüş nane. nesnemin İnternet'i pöh!!! ama sempatik işte.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
July 21, 2019, 03:00:00 PM

Binance ieo'su olacak yakında onla baya bir ilerlersiniz belki hedefe ulaşırsınız hocam. Binance yeni ieo kuralları dolayısıyla Bnb düşünebilirsiniz giderek daha fazla tutmak gerekecek ieo katılabilmek için. Stellar ise bence de hala değeri ve potansiyeli anlaşılamayan bir coin. Bu ikisini yatırım tavsiyesi olarak değil ama gönül rahatlığıyla önerebilirim.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1135

View Profile
July 22, 2019, 08:23:17 PM
Merited by Kalemder (1)

Hocam bu sizin kripto günlüğünüz ancak müsaadenizle ufak bir gözlemimi aktaracağım. Çaktırmadan ya da daha doğru bir deyişle aylardır yeni yeni onlarca altcoin girdi piyasaya ancak hemen hepsinde yön aşağıya doğru! BTC hakettiği ilgiyi bir süredir görüyor ve piyasanın ana para birimi genellikle yukarıya hacimli çıkarken altcoinler hacimsiz bir biçimde aşağıya doğru gitmekte.
Biliyorum binlerce defa söylendi, söyledik ama ben artık boğa piyasasının oldukça yakın olduğu kanaatini taşıyorum. Çünkü en nihayetinde herşey dolarla ölçülür ve/fakat cüzdanlara taşınan BTC'lerin USD ile elden çıkarılması-nakite çevrilmesi şu aşamada zor görünüyor. Bunun için bir seferberlik gerekiyor ve altcoinler sefer-görev emrini bekliyor diye umuyorum...Böyle bir durumda kalan X'lerinizi de rahatlıkla çıkartacağınızı düşünüyorum, umarım hepimiz 200x-2000x yaparız da çilemiz biter bir an evvel...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 27, 2019, 08:51:50 AM

"I Want You"

Bu afiş çok şey anlatıyor. Binance, bnb için öyle bir politika izliyor ki... Adeta hiç kimsenin bnb satmamasını istiyor. Sadece alınan ve satılmayan şeyin hacminin düşmenisini  ben doğrusu. Öyle bir hale getirdiler ki en nihayetinde bnb sadece bir hold coini olacak gibi. İlerisi için bu bir tehdit tabi ki. Ama yakın vaadeli işlemler için (1 yıl gibi) oldukça güzel. En risksiz ve güvenle alınabilecek coinlerden biri olarak duruyor şuanda.

@wolwoo'nun da dediği gibi altcoinler sefer emri bekler vaziyetteler. Gözümüzü şu coinden alabilirsek diğer altlara da bakmak istiyorum.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
July 27, 2019, 10:48:58 AM
Last edit: July 27, 2019, 11:02:19 AM by ziya1453

toplu altcoin boğası bekleyen çok hayal kırıklığına uğrayacak söyleyelim.piyasa artık altcoin çöplüğü oldu 2017 deki gibi toplu kabile bir alt coin uçuşu artık olmayacak. ancak düzgün projeler üstüne ciddi bir şans faktörünede arkasına alırlarsa uçup kaçacaklar 2017 deki gibi.
proje bakan edenleride zaten 2013 den beri hiç anlamadım , tamam whitepaper bakıyorsunda nerden biliyorsun takımın onu gerçek hayata geçireceğini. borsada mesela şirket blançosu bakarsın kaç çeyrek kar ediyor incelersin(oralarda milyon çeşit fırıldak dönüyor tabi) , altcoin de  sen bir hayale yatırım yapıyorsun üstelik başkasının hayaline ne kadar samimi karşıdaki onu bile bilmeden.
bu yüzden bnb gibi görece güvenli liman varken ha başka alt coin almışım ha sayısal loto oynamışım aynı şey benim için.
yinede tamamen shitcoin kontenjanından ''ya tutarsa hesabı'' bnb harici çok az bir bütçe wan , icx ve neo ya ayıracağım.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

View Profile WWW
July 28, 2019, 01:40:33 PM

Ben de toplu altcoin boğası olmayacak diyenlerdenim. Elitist bir token topluluğu olacak ve asıl yükseliş orda olacak majör coinler ve biraz da yeni çıkanlar. Ama bu durumda bile 100-200x yapma hayalleri gayet olağan olmuş olur. Konunun sahibi hocam mesela yaptı sayılır bile bitcoin biraz stabil olduğu anda yapar. demek istediğim eskisinden küçük boğa olsa bile yine çok büyük paralar kazandıracak bu piyasa.

Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
July 29, 2019, 05:47:16 PM

Güncelleme yapayım. Malesef btc'nin yerli yersiz ani patlamalarından dolayı elimdeki portföyde kötü etkilendi. Tabi bu tarz bir işte olağan bir durum. Bunları göze alarak önceden risk koruması yaparak bu işleri yapmamız gerekiyor. Güncel durumda malesef tekrar Kalan: 30x'e geri döndüm. 1 ay boyunca çok ciddi bir artış sağladım portföyümde ancak 1 günde 1 aylık kazançlarımı sildim. Zaten durgun ve yavaş olan piyasaya can gelmesini bekliyor umudumu kaybetmiyorum.

İeo için fena sayılmayacak bir ortalama ile çekilişe katılacağım yarın. Yatırım miktarının 30 dolara düşürülmüş olması gerçekten bir handikap. Ama buna uygun olarak çok daha fazla biletime çıkmasını umacağım Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 01, 2019, 01:35:58 PM

Başarılı geçen bir ieo süreci geçirdik ancak bnb fiyatının zalımca düşmesinden etkilendik. Yinede iyi bir kâr ile winklerimizi bozduğumuzdan dolayı hedef 27x'e tekrar çekebildim. Şu lanetli "25"-30x" bandından bi sıyrılabilsem çok mutlu olacağım. Takıldım kaldım buralarda. Sad

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 13, 2019, 07:17:05 AM

Ufak bir piyasa analizi yapalım;

BTC; Bir süredir stabil konumunu koruyor ve bir banda oturdu. Posizyonlarda aşırı bir baskı yok iki yönde. Aşırı değil ama aşağı yönlü bir baskı var. Bu bir trende dönüşür mü bilemiyoruz. Şuanda görünen kısa vadede ufak ufak aşağı salabileceği. Ama güçlü sat olmadığı için her an tersine dönmesi mümkün. O yüzden posizyon oluşturmak için riskli görünüyor.

BNB, yorum yapmak gerçekten zor bir coin oldu. Şimdi normalde ieo sonlarına doğru düşüşler görürüz. Muhtemelen yine aynısı olması mümkün. Ancak ieo kurallarının değişmesi ve geri dönük snapların alınacak olması pisikolojik olarak bunu değiştirebilir. Şahsen ben bile satıp ortalamamı düşüreceğim diye çekiniyorum. BNB tamamen twitler ile, haberlerle ilerleyen bir coin. CZ doğru bir toplum mühendisliği ile ilerletebilir fiyatı. Her şeyi onun beceresine bağlıyorum artık bu coinde.

DGB'yi yakından takip ediyorum. Şu sıralar yaşadığı hareketler ve volumdaki bariz değişimler kesinlikle dikkate değer. Bir gün binance haberi duyacağız bu coin'de. O zamanlar bu zamanlar mı... Belki bilmiyorum. 80'e kadar düştü fiyatı. Buralardan kademeli %10-15'lik bir yatırım hak ediyor.

Win, bir BTT olur sanıyorduk ama ne yazık ki BTT Win olmaya başladı. Şuanda BTT fiyatı Win'e eşitlenmek üzere. Ölü fiyatlardan yakalayabilene ne mutlu diyorum sadece. İyi bir sabırla muhakkak kazandıracak iki coin. Win için 2 sat civarından BTT içinde 3 sattan alırdım şahsen. Eğer tekrar görürsek tabi.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
cyhngnbz
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
August 13, 2019, 03:33:23 PM

hocam özellikle analizlerinize ara ara girip bakmak için takip ediyorum bu başlığı. umarım siz de hedefe ulaşırsınız.

Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 13, 2019, 03:35:57 PM

hocam özellikle analizlerinize ara ara girip bakmak için takip ediyorum bu başlığı. umarım siz de hedefe ulaşırsınız.

İlginize teşekkür ederim. Bugün ayrıca şunları yazdım:

#   Name   Symbol   Volume (24h)   Price                    % 24h

ABBC Coin    ABBC    $63.603.563    $0,196259    33.04%
https://coinmarketcap.com/currencies/abbc-coin/#charts

İlk dikkatimi çeken coin bu oldu. Bir çok borsada listelenmiş ve hacmi oldukça iyi bir şekilde dağılmış.
Ara ara keskin pumpları olan bir coin. Grafiğin bana anlattığı şey şu: Tekrar ciddi düşüşler yaşarsa, kaçırma ve al. Yine pump yiyecektir, öldü denilen yerden.

En çok kaybettirenler listesinde Veritaseum önemli ve hacimli bir düşüş yaşadığı görülüyor. Ancak bu hacmi tek ve bilinmeyen bir borsada yaşadığından dolayı ciddiye almamamız gereken bir coin olduğunu görüşüyoruz. Vukuatın %95'i tek bir merkezi borsada yaşanmışsa ve o borsada pek tanınmıyorsa bir alavere var demektir.

21 sat'a düşmüş fiyat. Matic bugün en hacimli coinlerden biri olmuş. Matic'ten daha çok övgü alan bu projede acaba bugünlerde sağlam bir hareket yapabilir mi diye bakıp duruyorum. Bize 2x fırsatı verir mi sizce? Malum bu launchpad projeleri benzer zamanlarda hareket yapmayı seviyor.

17 sata ciddi bir emir vermeyi düşünüyorum...

Ayrıca şu tabloya baktığımda 20 milyar adetlik coinlerin ortalama fiyatlarının bu fiyatın hep üzerinde olduğunu görüyorum. Dolayısıyla 20 sat ve altı fiyatlar bana oldukça cazip geliyor.
http://prntscr.com/os5jtx

Web sitesi: https://elrond.com
Whitepaper: https://elrond.com/files/Elrond_Whitepaper_EN.pdf
Binance Araştırma Raporu: https://info.binance.com/en/research/ERD-2019-06-20-d893c3.html

Elrond
Dijital ekonomi için ölçeklenebilir bir değer aktarma protokolü

İeo Fiyatı: 0.00065 USD
Toplam Arz: 20.000.000.000 ERD
Dolaşan Arz: 6.065.416.547 ERD
https://coinmarketcap.com/currencies/elrond

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
August 17, 2019, 04:37:39 PM

Ufak bir piyasa analizi yapalım;

BTC; Bir süredir stabil konumunu koruyor ve bir banda oturdu. Posizyonlarda aşırı bir baskı yok iki yönde. Aşırı değil ama aşağı yönlü bir baskı var. Bu bir trende dönüşür mü bilemiyoruz. Şuanda görünen kısa vadede ufak ufak aşağı salabileceği. Ama güçlü sat olmadığı için her an tersine dönmesi mümkün. O yüzden posizyon oluşturmak için riskli görünüyor.

Göz görüyor, gönül sabrediyor... BTC düşecek, hemde fena şekilde. Ama kıpırdamıyorum. 10300-10400 dolar aralığında giden btc düşecek. 10 bin ardından 9750 dolara. Sonrasına duruma bakacağız. Posizyonlar anlık olarak değimediği sürece durum böyle şuan aşağı.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄