Bitcoin Forum
April 20, 2024, 03:23:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 »  All
  Print  
Author Topic: Efsane Kripto Günlüğü  (Read 5413 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 01, 2020, 01:25:15 PM

Ben son 3 aydır tamamen altlara geçtim. Özellikle de imzamdan gelen ufak paraları altlara yatırıyorum. Elimde büyük miktarlar olmadığından, BTC ile al-sat yapıp kar edemem sonuçta... Eskiden popüler olan, yüksek fiyatlara çıkmış coinleri, şimdiki düşük fiyatlarıyla toplamaya çalışıyorum. XRP, STRAT, STEEM, STORM, OAX, IOTA, ZRX, ADA, WAVES, NEO, vs...
"Başarı, doğru fırsat geldiğinde hazır olmaktır" sözünden esinlendim :)
1713583407
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713583407
Reply with quote  #2

1713583407
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 02, 2020, 10:54:43 AM

Şuan için dediğim gibi longu kapattım shorttayım. 9300 altını hedefliyorum şuan 9351 dolarda...

+++++

Yine başarılı bir trade oldu. Gece 9273 dolarda tekrar btc'ye geçtim. Ben aldıktan sonra 9120 dolara kadar düştü şimdi 9450 dolara kadar geldi. Yani iyi bir trade oldu. Aslında dün alımı 9216 dolara koymuştum fakat biraz daha garanti bir alım yapmak istedim gece çok geç bir saatti çünkü.

Şimdilik long pozisyonumu biraz daha sürdümeyi düşünüyorum.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 03, 2020, 09:53:05 AM

Şimdilik long pozisyonumu biraz daha sürdümeyi düşünüyorum.

+++

Bu ara geceleri Çin ile birlikte kazançlı geçiyor. Çinliler sağ olsun öngörülebilir bazı ekşınlar yapıyor. Dünkü 9273 dolarda açtığım long pozisyonumu 9538 dolarda kapattım. 9600 dolara kadar da çıktı da o kadarını yakalayamadım. Şimdi btc 9350 dolar seviyesinde.

Aşağıda 9320-9250 dolar arasını gözlemleyeceğim yeni bir pozisyon için. Bu bantta artık son pozisyonum olmasını umuyorum çünkü grafik sıkışıyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
February 03, 2020, 11:10:49 AM

Kalemder hocam btc sıkıştı demişsin, bundan sonrası için ömgörün neler? Btc öyle ve ya böyle bu stabiliteyi kıracak gibi, bu durumda altcoinlerin başına neler gelebilir? Şöyle kısa bir yorum almak isteriz senden, teşekkürler, bol kazançlar üstad...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 03, 2020, 11:45:04 AM

Kalemder hocam btc sıkıştı demişsin, bundan sonrası için ömgörün neler? Btc öyle ve ya böyle bu stabiliteyi kıracak gibi, bu durumda altcoinlerin başına neler gelebilir? Şöyle kısa bir yorum almak isteriz senden, teşekkürler, bol kazançlar üstad...

Selamlar @Wolwoo hocam,

Biliyorsun ben çok kısa vaadeciyim. Günlük saatlik işlemler yapmaya çalışıyorum. Orta vadede btc ne yapar bir fikrim yok şuan için. 10k üzerine kırılması ve 9k altına düşmesi arasında %50 eşit ihtimal var hemen hemen. Biraz daha yukarı yönlü pozitif hava var. Fakat pozisyonların durumundan dolayı emin olabiliyorum. Şuan için ben bu banttaki dalgayı yakalayarak btc sayımı artırmaya çalışıyorum.

Az önce yazdığım bu sinyalde gerçekleşti 9303 dolara dokundu btc az önce. Ben biraz daha düşmesini umut ederek beklemeyi tercih ediyorum alım için. O anki pozisyonların durumuna göre long pozisyonumu açacağım.

++++
Aşağıda 9320-9250 dolar arasını gözlemleyeceğim

9250 civarında bir yere dokunacağız gibi ama oraya geldikten sonra tablo pozitif görüntü verirse manuel olarak açacağım bu pozisyonu. Yatırım tavsiyesi değildir bunlar.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 04, 2020, 11:45:01 AM

+++

Son yazdığım görüş ekseninde bitcoinde iyi bir düşüş yaşadık. 9250'ye kadar düşüş olur diye düşünüyordum. Gece boyunca 9250 bandında seyretti zaten. Az önce 9125 dolara kadar bir düşüş oldu. 9200 dolar şuan btc. Buradan itibaren longlamak mantıklı bence. Buradan biraz daha yukarıya devam eder bitcoin. Çok ciddi bir destek yok ama kar bırakabilecek bir seviye olduğunu düşünüyorum.

9320, 9400'e kadar bir yükseliş olabilir gibi, sonrasına bakacağız duruma göre. Aşırı bir bull talebi göremiyorum. 10 bin dolar biraz sıkıntıda duruyor.

Bu arada arkadaşlar konuda sizin de düşüncelerinizi yazmanız beni çok mutlu eder. Günlüğe sizlerde notlar bırakabilirsiniz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
February 05, 2020, 03:32:27 AM
Last edit: February 05, 2020, 04:11:41 AM by wolwoo

malum sağlam battım Cheesy hbar aldıydım 141'den geçen gün, tabii yine düştü, 136'ya geldi  Grin 145'i görünce sattım, 24 saat geçmedi 200'ün üzerine attı
iota arttı, iota artınca ripple da boş durmaz, ripple artınca stellar'a bakiym dedim o da yolculuğa çıkmış şu saatlerde, ada 400'lerden 600'lere geldiydi, tron da 250-300 olabilir bu gidişle...öyle ufak bir boğa demeyelim de oğlak piyasası oluştu şu aralar...

dominant coinlerden biri arttı mıydı diğerleri pariteyi korumaya çalışır, mesela ripple falan sağlam artarsa örneğin 10k satoshi üstü olsa iota-stellar-ada-nem-tron ne varsa artar ya da çıktığı gibi geri düşer, iota ripple'ı solladıydı, şimdi makası kısaltıyorlar. ha haber falan olayın mantıklı açıklaması gibi sunulabilir ama benim görüşüm bu!

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 05, 2020, 10:52:24 AM

malum sağlam battım Cheesy

Yorumun için teşekkürler @Wolwoo. Ayrıca geçmiş olsun. Umarım kısa sürede toplarsın zararını. Dominant coinlerle ilgili yorumuna katılıyorum.

Bu arada son yazdığım analizde şuan itibari ile kâra geçti. 9400 dolarda şuan btc. 9250 dolardan döner sanmıştım ama birazcık daha altına düşerek endişelenmeme neden olmuştu dün. Şimdi rahatladım doğrusu. Pozisyonum karda nereden çıksam diye düşünüyorum. Sizce btc nereye kadar yükselir bu iki güne kadar?

Bana öyle geliyor ki yine 9475-9500+ bandını tekrar deneyecek. Ona göre izleyip takip ediyorum. Güçlü bir boğa yok ama güçlü bir ayı da görünmüyor bugün. Long short pozisyonları da bizden yana görünüyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 14, 2020, 05:09:24 PM

Güncelleme: Son güncellemeden bu yana bir çok alım satımda bulundum. Şimdilik fazla trade yapmadan piyasayı izlemeye karar verdim. Margin long/short pozisyonlarının durumu, derinlikteki buy wall'lar, fiyattaki sıkışma ve diğer gerekçelerle şuanda 9800 dolara kadar bir düşüş bekliyorum. Gerçekleşir mi bilmiyorum ama durum buyken long için pozisyon açmayı kendime riskli görüyorum.

Buradan long short pozisyon oranlarına bakabilirsiniz: https://www.binance.com/en/futures/funding-history/3

10k dolar altına sarktıktan sonra duruma göre uzuuun süreli bir pozisyon açabilirim. Bir süre holder olarak takılmak istiyorum. Piyasa gerçekten çok yordu bu aralar beni. Halving fiyatlamasının henüz gerçekleşmediğini belirteyim (bence) bu fiyatlamalar sadece genel kaostan kaynaklanan fiyatlamalar. Halving etkisini muhtemelen mayıstan sonra görürüz.

İçimdeki ayı bana: Hala 8-9k dolar arasında alacağımız var diyor. Bu belkide bir temennidir. Şuanda dolar pozisyonunda durduğum için : )

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
February 16, 2020, 08:11:33 AM

Güncelleme: Son güncellemeden bu yana bir çok alım satımda bulundum. Şimdilik fazla trade yapmadan piyasayı izlemeye karar verdim. Margin long/short pozisyonlarının durumu, derinlikteki buy wall'lar, fiyattaki sıkışma ve diğer gerekçelerle şuanda 9800 dolara kadar bir düşüş bekliyorum. Gerçekleşir mi bilmiyorum ama durum buyken long için pozisyon açmayı kendime riskli görüyorum.

Buradan long short pozisyon oranlarına bakabilirsiniz: https://www.binance.com/en/futures/funding-history/3

10k dolar altına sarktıktan sonra duruma göre uzuuun süreli bir pozisyon açabilirim. Bir süre holder olarak takılmak istiyorum. Piyasa gerçekten çok yordu bu aralar beni. Halving fiyatlamasının henüz gerçekleşmediğini belirteyim (bence) bu fiyatlamalar sadece genel kaostan kaynaklanan fiyatlamalar. Halving etkisini muhtemelen mayıstan sonra görürüz.

İçimdeki ayı bana: Hala 8-9k dolar arasında alacağımız var diyor. Bu belkide bir temennidir. Şuanda dolar pozisyonunda durduğum için : )

Orta ve uzun vadede öngörü veya tahminde bulunmak daha kolay ve tutarlılığı yüksektir fakat asıl zor olan kısa vadede öngörüde bulunabilmek ve tahminin doğru çıkmasıdır. Siz zoru başarıyorsunuz. Tebrikler.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 16, 2020, 09:54:25 AM

...

Orta ve uzun vadede öngörü veya tahminde bulunmak daha kolay ve tutarlılığı yüksektir fakat asıl zor olan kısa vadede öngörüde bulunabilmek ve tahminin doğru çıkmasıdır. Siz zoru başarıyorsunuz. Tebrikler.

Yorumunuz ve ilginize teşekkürler hocam.

Uzun vadeyi hepimiz biliyoruz. Bitcoin (ve belki bazı altcoinler) aya uçacak. Orta vadeyi ise şahsen ben yorum yapmaktan hep kaçınırım. Kısa vade ise benim için en belirgin alandır. Öngörülebilir fırsatlar olduğunda pozisyon açıyorum. Trade yaparken en önemlisi kazanmak ise ikincisi elindekini koruyabilmektir. 2 kazanıp 4 kaybettiğimizde zarara gireriz. Hırsa yenik düşmemek, motivasyonu yüksek tutmak en önemli iki kriterimiz.

Bitcoin'i neredeyse başlangıcından beri her yeşilini, her kırmızısını ekran başında izleyerek geçirdim diyebilirim. Bu kadar sık takip edenlerde bir süre sonra refleksler güçlenir. Nasıl derler "hissikablelvuku"... Yada "foreseen"... Gücü kullanmayı öğrenirsiniz. Tıpkı Darth Sidious'un dediği gibi:

""Everything is proceeding as i have foreseen"
https://www.youtube.com/watch?v=LAf0QnLFS7Q

Güç sizinle olsun.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 16, 2020, 01:00:19 PM

Şu dönem aslında al-sat dönemi değil, biriktirme dönemi. Eli-ayağa düzdün, eski-yeni ne varsa toplamak lazım düşük fiyatlardan. Tabii toplarken de araştırmak lazım elbette. Boğa geldiği zaman eskiler başta olmak üzere; yenilerden popüler olan coin/tokenler artışa geçebilirler. Wolwoo yukarıda birbirlerini tetikleyebilecek coinleri sıralamış mesela. Hepsi de eski coinler. Ben de bunlarda alabildiğimce alıyorum. Yıl sonuna kadar bir altcoin boğa sezonu beklentisi var ve bu beklenti her zamankinden daha güçlü şu sıralar. 2016 yılındaki BTC yarılanmasında piyasa çok küçüktü şimdiye kıyasla. O yüzden bu yarılanma + ETH 2.0 + NEO ve birkaç coindeki daha gelişmelerle birlikte büyük bir kırılma yaratabilir.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 16, 2020, 01:39:23 PM

Şu dönem aslında al-sat dönemi değil, biriktirme dönemi...

Bende son düşüşte %50 kriptoya geçtim. %25'i ether kalanı btc. Kalan %50'lik portföyü, kötü ihtimale karşı maliyet düşürmek amacıyla kullanacağım. Bu dönem bana sorarsanız en riskli dönemler. Psikolojik sınırlarda piyasanın yönünü net olarak tayin etmek çok güç bir olay.

Şuanda btc üzerindeki ağır dump baskısı ortadan kalktı ama ufak bir aşağı trend başladı bu defa. 9700 dolarda gerçekten çok ciddi bir alım baskısı vardı. Bu yüzden gerçekleşti zaten düşüşte. Toparlanacağına eminim. Tam olarak nereden dönecek onu kestiremiyorum sadece.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 18, 2020, 09:17:27 PM

Yön belli oldu sanırım. Smiley An itibari ile BTC 10.100 şu şarkıyı dinleyerek marketcap'i izliyorum. Smiley
https://www.youtube.com/watch?v=zqww9cb1t6w

Ben altlara geçtim bile yarısı etherde yarısı bir alt coinde.
Düzeltme döneminde ben çok kötü silkelenmiştim. etherleri 240'tan okuttum. enjinden en tepeden en dibe kadarda düşüşü yedikten sonra anca kaçtım. etherleri 270'ten tekrar maliyetlendim bu curcunada biraz altcoin trade ettim ve bakiye eski haline geldi. sadece yarım ether eksiğim kaldı silkelenme öncesine göre. TL bazında 1.6x kardayım. Yuppi!  Grin
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 18, 2020, 09:22:36 PM

Bende son düşüşte %50 kriptoya geçtim. %25'i ether kalanı btc.

+++

Yine karlı bir işlem oldu. Gerçi poziyonumun altına düşünce biraz korkuttu ama sabreden jeday misali kazanan olduk Smiley

23.9 dolardan bnbye geçtim oradan. Bi %10 bekliyorum ama %5 bile güzel kar olur kısa vadede. Herkese bol kazançlar dilerim. Her şey öngördüğünüz gibi olsun.

Az önce 624 btclik bir alım oldu bitmexte ve piyasa uçtu. Ardından 150 btclik satış oldu ve ciddi bir sarkma gerçekleşti.
Piyasa 624 btc ile yükselebiliyor. Ama 156 btc ile de çok ciddi düşebiliyor. Yani yukarda satan çok, aşağıda alıcı az. Buda balina oyunu olduğunu gösteriyor. Aşağıda alım derinliği oluşturmaya çalışıyorlar. Temkinli olmakta yarar var. Zabaha kadar burdayız.

Güç sizinle olsun...

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 20, 2020, 10:57:24 AM

Dün BNB almıştım, bütün veriler pump gösterirken ne yazık ki beklenmedik binance bakımı araya girince bütün planlar altüst oldu. Yaklaşık %10 aşağıya düştü piyasa. Dünden beri yapılan fud sonucu bu hale geldik, zaten hassas bir hal almıştı piyasa. Bir kar realizasyonu olarak değerlendirebiliriz bunu. Daha fazla aşağıya düşmesi durumuna karşı %50 fiat pozisyonumu koruyacağım.

ETH 200 dolar altına düşerse yada bnb 18 dolar seviyesine gelirse kalan tutarı ikisinden birine yatırıp maliyet düşürmüş olacağım. Yani maliyetim bu iki değer arasında bir seviyeye girmiş olacak. Sonrası ise Allah kerim. Piyasanın orta vadede boğa koşusu bozulmuş değil.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 25, 2020, 04:28:33 PM

İçimdeki ayı ile bu sohbetim 12 gün önce gerçekleşmiş idi. O günlerde piyasa geneli boğa düşünüyordu havai fişekler patlıyordu.

Nihayetinde geldiğimiz nokta burası. Nereden döneceğimizi bende bilmiyorum. Ama bariz bir düşüş trendi oluşturdu. Bunun için elde fiat bulundurmak hayati öneme sahip. Hiç bir zaman tüm kurşunları bir anda boşaltmamak lazım. Hangisi önce gelirse BNB 18 dolar altı, Eth 200 dolar altı, btc 8 bin dolar civarı... Hedefim buralardan alım yapmak. Düşüşlerde kendimi zor tutuyorum, dark-side'ın dayanılmaz bir çekiciliği var. Fakat hali hazırda bir kısım bnb almışlığım var zaten o bana yeter.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 25, 2020, 05:48:51 PM

Hocam aslında piyasada aklı selim insanlarda var. 9200-9300 arası ve 8800 civarlarında destekler olduğunu ve BTC'nin buralara değmeden yükselmeyi sürdüremeyeceğini bu insanlardan duydum ben.
Yani şu an ya bir düzeltmenin ortasındayız ya da başındayız. Umalım ki şu an ortada yer alıyor olalım.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 26, 2020, 09:38:15 PM

Bugün sağlam silkelendik. Tüm kazancımı bu düşüş aldı götürdü. Anapara ile kaldım başbaşa. Yarın yeşillenme bekliyorum en azından bu kadar sert düşüşün üzerine bir yeşilleme yapar. Yani düşüşünde bir düzeltmesi olması gerekir.

Şeytan diyor kaldıraçlı yükselişe gir bu gece.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 28, 2020, 06:48:38 PM

Bugün sağlam silkelendik. Tüm kazancımı bu düşüş aldı götürdü. Anapara ile kaldım başbaşa. Yarın yeşillenme bekliyorum en azından bu kadar sert düşüşün üzerine bir yeşilleme yapar. Yani düşüşünde bir düzeltmesi olması gerekir.

Şeytan diyor kaldıraçlı yükselişe gir bu gece.
Asla, bu konuda benim de kafam karışık amma katiyyen böyle bir deliliğe içim ısınmadı. Durum o kadar da kötü gözükmüyor, bence buralardan bi sapma ile yukarıya doğru biraz tırmanır sonrasında yine kendi mecrasına döner. Düşüş ana trend olduğu için, mutlaka son noktayı ve vurgunu burda yapacaktır diye düşünüyorum.

Bu piyasada kaldıraçlı işlem yapmadığımız halde elimizdeki parayı alıyorlarsa, kaldıraçlı işlemler yapılırsa, adamlar neler yapar düşünmek bile istemiyorum. Şimdiye kadar hiç denemedim, kimseye de tavsiye etmem.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 »  All
  Print  

Jump to: