Bitcoin Forum
April 19, 2024, 06:52:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Dugoročna prognoza BTC-a (Kad će ATH)?  (Read 163 times)
El Matador (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 9


View Profile
May 24, 2019, 06:56:53 PM
 #1

Na slici je prikazan graf cijene Bitcoina od 2010 u LOGARITAMSKOJ SKALI.

Crvene vertikalne linije predstavljaju datum Halvinga (dosadašnjih i budućeg 2020).
Plave vertikalne linije su fibonacijevi brojevi u vremenu
Ljubičaste  linije predstavljaju krivulje rasta cijene.
Svijetlo plavi kanal predstavlja tzv YOPE btc chanel i unutar njega se cijena kreće gore dolje . (njega nisam crtao )

https://imgur.com/lZHfEwn

ZAKLJUČAK:

1. Krivulje raste su sve pliće jer je tržište veće i potrebno je više vremena za postići isti postotak rasta. Iz toga zaključujem da će do sljedećeg ATH biti potrebno više vremena nego dosad.

2. Svaki bull market i nagli rast je dosad išao nakon Halvinga. ATH nakon prvog halvinga je došao cca 350 dana iza, nakon drugog halvinga cca 550 dana iza. Slijedom toga sljedeći ATH bi došao cca 700-750 dana iza sljedećeg Halvinga (koji će biti u 8 mjesec 2020).
To nas dovodi do zaključka da bi ATH bio negdje krajem 2021 ili u 2022 godini.

3. Prema YOPE Btc chanelu vidimo da je cijena dosad prilično poštovala taj kanal i dugo vremena se kretala po dnu kanala prije novog bull uzleta. Vjerojatno će cijena ići niže preko ljeta i kretati se postepeno uz kanal.


The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Krastavac
Member
**
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 24


View Profile
May 24, 2019, 07:38:02 PM
Last edit: May 24, 2019, 07:48:37 PM by Krastavac
 #2

Tako je. Krajem 2021. godine vecina analiticara predviđa parabolicni bull run i procjene su $100k do $250k. Neki su cak i jako optimisticni pa namjestaju liniju i na $400k.

Mnogi su u prošlom bull run-u mislili da ce BTC doseci psiholosku granicu od 10k i da ce tu krenuti pad, ali masu novih ljudi je uslo u BTC između 8k i 16k te za njih ta granica nije nista predstavljala jer su ocekivali da ce BTC ici u nebo i da ce ostvariti bar 10x. (Internet i vijesti su se raspisale kad je BTC probio 5k i 10k)

Istu situaciju ocekujem i u iducem bull run-u. Ljudi koji su godinama u kriptovalutama ce ocekivati masovni sell out na $100k, ali friskih kupaca ce biti masu koji ce najvise ulaziti u BTC kad na vijestima bude da je BTC probio stari ATH od 20k pa opet 50k. (I oni ce ocekivati da ce ostvariti 10x) Tada zapocinje parabola koja bi nas trebala odvesti do $100k-$250k i onda bear market jer tu ce vec mnogi ostvariti 10x koji su usli u BTC krajem 2017. na 16k-20k.


Cak me i nebi zacudilo da u iducem bull run-u 100k bude bez problema premasen, a 400k mozda i lako dostizan. Ipak ovaj put ulazi jos vise ljudi u kripto sto se i vec sad vidi po volumenu.

Važno je pratiti veće valove vijesti o BTC jer oni su indikatori za pocetak parabolicnog bull run-u kao i za procjenu ATH što je naravno bitno da se napravi plan za postepeno uzimanje profita.

Iako se ne slazem s tvojim 1. zakljuckom jer je u uporedbi sa zlatom trziste strasno malo i ima jos mnogo mjesta za nagli rast. Market cap zlata nije nista pretjerano velik u usporedbi s ostalim assetima te i zlato ima velike i nagle poraste i padove sto znaci da i ono ima donekle mjesta za rast iako je po meni BTC daleko bolji store of value od zlata. Samo da napomenem da je dot.com bubble na peaku iznosio $5 bilijuna s uglavnom američkim ulagačima. BTC je najvise dostigao $330 milijardi te je globalan.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
May 25, 2019, 11:20:59 AM
 #3

...
Cak me i nebi zacudilo da u iducem bull run-u 100k bude bez problema premasen, a 400k mozda i lako dostizan. Ipak ovaj put ulazi jos vise ljudi u kripto sto se i vec sad vidi po volumenu.
...

Nakon ovog boldanog sam išao na CMC provjeriti volumen BTC-a i moram priznati da sam ostao u šoku. Prije 11 dana (14.5.2019.) je volumen premašio $34 milijarde! OK, to možda ne znači puno ali ako dodam da je tijekom ludila krajem 2017./početkom 2018. najveći volumen bio $18 milijardi, onda to ipak nešto znači. E sad, je li to samo rezultat ogromne manipulacije cijenom BTC-a ili rezultat ulaska novih ljudi u kripto, ne znam. Znam samo da sam se iznenadio koliko je volumen veći u odnosu na kraj 2017./početak 2018.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
May 25, 2019, 11:33:23 AM
 #4

...
Cak me i nebi zacudilo da u iducem bull run-u 100k bude bez problema premasen, a 400k mozda i lako dostizan. Ipak ovaj put ulazi jos vise ljudi u kripto sto se i vec sad vidi po volumenu.
...

Nakon ovog boldanog sam išao na CMC provjeriti volumen BTC-a i moram priznati da sam ostao u šoku. Prije 11 dana (14.5.2019.) je volumen premašio $34 milijarde! OK, to možda ne znači puno ali ako dodam da je tijekom ludila krajem 2017./početkom 2018. najveći volumen bio $18 milijardi, onda to ipak nešto znači. E sad, je li to samo rezultat ogromne manipulacije cijenom BTC-a ili rezultat ulaska novih ljudi u kripto, ne znam. Znam samo da sam se iznenadio koliko je volumen veći u odnosu na kraj 2017./početak 2018.

hmm da, to je baš zanimljiv podatak i vjerojatno se radi o oboje.
''Veliki igrači'' manipuliraju tržište, a veliko povećanje cijene bitcoina odmah privlači i nove ljude, koji tu vide priliku za brzu zaradu.
Mislim da uopće nije teško predvidjeti da će uskoro doći do veće korekcije cijene, čim ''veliki'' zaključe da su dovoljno zaradili u ovom najnovijem valu.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
eroejoe
Member
**
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 54




View Profile
May 25, 2019, 11:59:07 AM
 #5

Mislim da je volumen dobrim dijelom visok zbog wash tradinga, pogledajte koje mjenjačnice imaju najveći volumen, pretpostavljam da za neke prvi puta čujete.

BTC
zenrog
Member
**
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 45


View Profile
May 25, 2019, 12:58:16 PM
 #6

Ovdje mozete vidjeti realan volume, ovo sto je na cmc je fake volume, a to je nekih 90%.

https://openmarketcap.com/
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
May 26, 2019, 10:58:12 AM
 #7

fake volume ili ne, veci je u poredjenju sa fake volume od pre dve godine Smiley
ono sto je istina je da i pored toga sto bi crypto trebao biti transparentan i sve transakcije javno dostupne, postoji veliki broj manipulacija koje uticu na misljenje, jedna od njih je sigurno fake volume

ipak, ja kad razmisljam o ceni ne gledam samo TA i moguci ATH, nego i marketcap za odredjeni coin, a npr za BTC na 400K, to bi bilo oko 6,8 triliona (apple je u jednom trenutku presao trilion, i to je bio presedan za neku firmu), sto nije malo i u rangu je marketcap-a za kompletne zlatne rezerve na ovim nivoima cene...
Krastavac
Member
**
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 24


View Profile
May 26, 2019, 11:47:59 AM
 #8

Uspoređuješ kruške i jabuke kada govoriš o Apple-u (no pun intended, hehe) i zlatu, odnosno bitcoinu.

Bitcoin bi trebao uspoređivati s tržištem svjetskom novca.

Pogledaj svjetsku raspodjelu tržišta i novca ovdje:

https://money.visualcapitalist.com/worlds-money-markets-one-visualization-2017/


Pazi ovo -  ukupna vrijednost metala u kovanicama i papira, boje u novcanicama iznosi $7,6 bilijuna, a zlato je na $7,7 bilijuna !!!

Dok ukupna vrijednost svjetskog (fizičkog i nefizičkog) novca (Global Money Supply) iznosi $90,4 bilijuna. Ako uzmemo samo 10% vrijednosti od toga za BTC adoption to nas vec stavlja na vrijednost marketa BTC od $9 bilijuna. Osobno ne mislim da ce BTC zavladati svijetom, ali da ce koegzistirati s ostalim valutama je vec sada jasno te je 10% vrijednosti sasvim realno za ocekivati u iducih 10 godina kad se na njemu usavrsi dodatan layer koji ce omoguciti da bude i platno sredstvo osim store of value.

Da se osvrnem na zlato. Ono kao store of value ima 8,5% od ukupne vrijednosti svjetskog novca. Mane u usporedbi s BTC su mu što ima veću godišnju inflaciju od BTC, nije platno sredstvo u svakodnevnoj uporabi novca (BTC ce postati uskoro) te mu je total supply nekoliko desetaka puta veći od circulating supply-a. Kako tehnologija napreduje, bit će ga još jeftinije i lakše rudariti pa ga ceka ista sudbina kao i srebro. 

Prednosti zlata su što ima fizičku primjenu. Koristi se kao nakit i kao metal u proizvodnji čipova i procesora.

Zaključak: BTC itekako ima potencijala dostoći i premašiti vrijednost zlata zbog boljih karakteristika i daleko kvalitetnije uloge kao store of value.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!