Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:35:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: -  (Read 629 times)
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
May 28, 2019, 11:55:16 AM

şu piyasada hala indikatör teknik analiz diyorsunuz.
hangi grafikte 3200 var, hangi grafikte birden 8000den 8700 e çıkmak var.

boş beleş işler bunlar.
Teknik analizler ve indikatörler nokta atışı yapmaz. Sadece piyasa yönü hakkında bilgi verir. Öyle bi şey olsaydı herkes kazanırdı.

1714905340
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714905340
Reply with quote  #2

1714905340
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
May 28, 2019, 02:18:27 PM

Dediğin şekilde teknik analize inanıyorum ama genel psikoloji ile gelen hareketleri önleyebilecek çok güç var. Coinlerin piyasa değeri çok düşük olduğu için teknik analiz de çalışmayabilir
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 29, 2019, 12:40:24 AM

elinize sağlık. forumda ta'ya karşı bakış açısındaki problem, anlam ve anlamlandırma kaynaklı olduğu için teknik detaylar maalesef çok kişiye ulaşmıyor gibi aslında. yine de indikatörler başlangıç için en iyi yöntemdir, bu yönden çok iyi bir yol seçilmiş. Ancak indikatörler arasında 1960 model ya da modifiye edilmiş yöntemler gibi bir söyleme katılmıyorum hocam. çünkü indikatör ve osilatörlerin ya da herhangi bir yardımcı aracın tek veri kaynağı içinde bulunduğumuz zaman dilimi açılış fiyatı ve içinde bulunduğumuz zaman dilimi kapanış fiyatının ortalama değeridir. sonuç olarak kısıtlı veri kaynağı üzerine eklenebilecek başka bir şey yokken makyajlı kasa göstergeler şahsen ilgimi çekmiyor. Smiley) eskileri alışkanlıklarım gereği, daha sade ve net olan yöntem olarak değerlendiriyorum.
Welles Wilder gibi dahi adamlar bu teknikleri geliştirdikleri için aslında çok şanslıyız.

Söylediklerim osilatörler başlıgı altında geçerli hocam

Dediğin şekilde teknik analize inanıyorum ama genel psikoloji ile gelen hareketleri önleyebilecek çok güç var. Coinlerin piyasa değeri çok düşük olduğu için teknik analiz de çalışmayabilir

Hacimsiz coinde TA olmaz zaten hocam, grafik bozuk görünür

hocam emeğinize sağlık. millet bi şeyden anlamayan garip garip analizler yapan sözde fenomenlere kulak vereceğine gelsin burada iki satır ama çok yararlı bu bilgileri okusun. keşke meritim olsa da atabilsem

adamsın canin sağ olsun  Smiley

Bazı yöntemler varki kullanmayı bilenler bu indikatörlerle ciddi kazançlar eşde ediyorlar ancak bunların kursunu almak ve çok iyi kullanabilmek gerekiyor.

bedava

şu piyasada hala indikatör teknik analiz diyorsunuz.
hangi grafikte 3200 var, hangi grafikte birden 8000den 8700 e çıkmak var.

boş beleş işler bunlar.

imanini sikem burayı terket
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
May 30, 2019, 07:18:57 PM

Çok güzel bir anlatım olmuş. Teknik analize her zaman inanmışımdır. Bu forumda bulunduğumdan beri bir çok insan teknik analizin bu piyasada çalışmadığını ifade etmiştir. Ama bence bu görüş yanlış. Teknik analiz mucize yaratamaz. Fakat en azından size bir öngörü, olasılık sunar. Dolayısıyle sizde körü körüne değil bir dayanakla işlem yaparsınız.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
May 30, 2019, 07:29:14 PM

Indikatorleri anlayarak bu piyasadan çok büyük paralar kazanılabilir. Çok faydalı bir paylaşım olmuş umarım forumda bunun gibi daha fazla paylaşım olur.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
May 30, 2019, 07:49:55 PM

Ben indikatörlerden ziyade formasyonları daha çok tercih ediyorum.İndikatörler her zaman daha geç tepki veriyorlar.Formasyonlar ise daha net bir şekilde tepki veriyor.Tabiki bunların yanında hareketli ortalama ve ichimoku tarzı indikatörler de sağlam iş yapabilir...

▔▔▔▔▔
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
June 01, 2019, 09:14:01 AM

Teknik analizden anlamam tuttuğunu da pek görmedim. Ancak geçmiş hareketlerini inceleyen yapay zeka programları ilgimi çekiyor. Cindicator, vespucci gibi.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
June 01, 2019, 10:26:18 PM

IFT RSI bulamadim tradingview listesinde.
Tam olarak orada ismi nedir?

Inverse fisher Transform on RSI. Golden cross ile birlikte kullanmayı unutmayın, düşen bıçağı tutmaya gerek yok  Smiley
01MAG01
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
July 01, 2019, 01:49:15 AM

Hareketli ortalamalar da kısa vadeli al sat için iyidir. Enacryptonun Twitter'da anlatımı mevcut. Çalıntı yapmak istemedim.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
July 01, 2019, 11:26:13 AM

güzel bir başlık olmuş ama şöyle bir durumda var ki bu teknik her coinde token de işlemiyor.yani projenin ciddi ve belirli bir kararlılığı yakalaması biraz da kendini göstermiş ve kanıtlamış olması gerekiyor.tonla scam kripto var ne de olsa.pump dump yapan bir sürü şey var.onları elemek lazım.balinası çok olan coinlere de dikkat etmek lazım sanki
Drldrl2767
Jr. Member
*

Activity: 257
Merit: 1

View Profile WWW
July 01, 2019, 09:03:43 PM

En etkili analiz yönteminin o kripto paraların gelişimini ve gündemini takip etmek ona göre al sat yapmak diye düşünüyorum.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
July 03, 2019, 01:59:47 PM

nokta atışı tahminler görmeden sanırım hiç kimse tutup da teknik analizi referans almayacaktır sebebi malum.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
July 03, 2019, 05:44:50 PM

Uzun zamandır araştırma yapıyordum bu knularda destekleyici nitelikte olan bir çalışma bu özellikle video serisi çok faydalı oldu emeğinize sağlık hocam.

tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280

View Profile WWW
July 03, 2019, 07:21:51 PM

Grafiklerin psikolojilerin yansımasımın oluşturduğu bir tablo olduğunu öğrenmek insanın bakış acısını değiştiriyor.Botlarda grafiklere göre hareket ediyor diyebiliriz.Tabi bırada çok etken var belirleyici.En başta bitcoin.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
July 05, 2019, 06:04:55 PM

oldukça verimli bir paylaşım olmuş her ne kaadar anti teknikçiler tarafından beğenilmese de. teşekkürler paylaşım için.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
July 07, 2019, 07:18:58 AM

Bu ve bunun gibi paylaşımların devamı gelir umarım siz öncü olursunuz. Çok yararlı bir başlık olmuş genel bakışta. En azından insanlar bir kaç fikir edinmiştir okurlarken herkesin adına ben size bir kez daha teşekkür ederim edindiğim bilgiler elbet bir yerlerde işime yarayacaktır.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: