Bitcoin Forum
April 23, 2024, 11:54:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: DOLAR 5 TL YE DÜŞERMİ ŞUAN 5.75  (Read 1028 times)
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
June 09, 2019, 07:03:58 AM

bayramda da olsa alabilenin alması gerekiyordu nitekim bayram sonrasına zıpladı gitti yeniden dolar. temmuz ortalarına kadar daha da coşacaktır.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
1713916442
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713916442
Reply with quote  #2

1713916442
Report to moderator
1713916442
Hero Member
*

Ignore
1713916442
Reply with quote  #2

1713916442
Report to moderator
1713916442
Hero Member
*

Ignore
1713916442
Reply with quote  #2

1713916442
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713916442
Hero Member
*

Ignore
1713916442
Reply with quote  #2

1713916442
Report to moderator
heyhat
Full Member

Activity: 350
Merit: 129

fallenangel

View Profile WWW
June 12, 2019, 08:28:19 PM

İçeride ve dışarıda o kadar gerginlik var ki doların o fiyatlara düşmesi pek mümkün görünmüyor. Diyelim S400'den vazgeçtik, Suriye'de barış ortamı sağlandı, Doğu Akdeniz'de hakımız olan petrol ve doğalgaz yatakları uluslararası camia tarafından kabul edildi, İstanbul'da adil bir seçim oldu ve İmamoğlu kazandı, hükümet tasarruf önlemleri aldığı ciddi bir ekonomi paketi ve gerçek bir yargı reformu hazırladı ve küresel finans kuruluşları tekrar Türkiye'ye güven duymaya başladı vs. vs. bu şartlarda belki 5 TL'ye düşer gibi geliyor.  E bakıyorum bunların hepsi bu iktidar ile ütopik sözler gibi geliyor. Dolar düşer mi sorusu yerine bence bunlar doları bu bandda ne kadar tutabilirler diye sormak lazım.

mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
June 13, 2019, 08:05:17 AM

dün sevgili reis-i cumhur güzel güzel belediye başkan adayını tehdit etti, s-400 aldık dedi ortalığın 56'ya gitmesi yakındır dolar düşmez beşe falan.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
June 13, 2019, 08:40:17 AM

bazen çok mu olumsuz bakıyorum diye eleştirmek istiyorum kendimi ama olmuyor. elle tutulur tek güzel işlem yok ki düzelme olsun.

Neo.op (OP)
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
June 14, 2019, 02:14:11 PM

Bir çok analist 5.40 ları bekliyor ama dolar şuan 5.80 lere tekrar dayanmış durumda.Genellikle bir salış düşünülüyor ve sonra sene sonu tekrar 6.40 lar hatta 6.70 ler mümkün diyorlar.bakalım bekleyip göreceğiz.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
June 16, 2019, 11:05:26 AM

doların 5,40 olmasını bekleyen analistler kimmiş merak ediyorum akit gazetesi ekonomi köşesi mi yoksa sabah gazetesi borsa birimi mi

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
June 19, 2019, 08:20:36 PM

Haziran ayındayız şu sürecte o seviyeye düşmesi artık zor gibi ama 6.5 civarınıda görmesi zor bana kalırsa 5.70 ila 6 arasında gezinir bir süre.
SUPREMEGAMBLER
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 7

View Profile
June 19, 2019, 10:03:35 PM

son haftalarda seçim hazırlığı amacıyla bir düşüş oldu lakin 23 haziran sonrası füze için amerika ile uzlaşı sağlanmaz ise merkez bankası 30-40 gün daha dayanabilir, sonrası uhhuu beybi Wink
eskalb
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 20, 2019, 01:25:42 PM

Elbette düşebilir. 4 de olabilir belki 3 de. Ama sadece o fiyatlara değer. Orada kalması imkansıza yakın. Merkez bankası yıl sonu beklentisine bakmanızı öneririm. Ki tahmin ve beklentileri hep yanlış çıkıyor 3 dediği 4 oluyor ona rağmen tahmini ne bakarsanız güzel bir fikir edinebilirsiniz.

Silica NeXus                 
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
June 20, 2019, 11:40:00 PM

Düşüşler alım fırsatı maalesef ki, şahsen her türlü tüketimimden kısarak her fırsatta dolar alıyorum, çünkü paramı korumak zorundayım. Memleketçe tasarrufa gidilmedikçe, israf ekonomisine devam edildikçe dolar sorunu devam edecektir, artı coğrafi sorunlar ve akla gelebilecek her türlü sorun mevcut ülkemizde. Uzun ince bir yoldayız, sonumuz hayırlı olsun inşallah.
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
June 21, 2019, 03:52:25 AM

Günlük siyasi ortama göre müdahaleler olabilir ancak bunlar nihai sonucu değiştirmez. Üretemiyorsanız paranızın değeri yoktur çıkan dolar değil düşen  paranızdır.

koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 21, 2019, 10:27:07 AM

Düşüşler alım fırsatı maalesef ki, şahsen her türlü tüketimimden kısarak her fırsatta dolar alıyorum, çünkü paramı korumak zorundayım. Memleketçe tasarrufa gidilmedikçe, israf ekonomisine devam edildikçe dolar sorunu devam edecektir, artı coğrafi sorunlar ve akla gelebilecek her türlü sorun mevcut ülkemizde. Uzun ince bir yoldayız, sonumuz hayırlı olsun inşallah.

Bende aynı şekilde düşünüyorum. Ortam siyası sorunlarla çok fazla gerildi ve bu ekonomiye direk etki ediyor. Seçim sonrası süreç çok önemli. USD alıp satarak kısa vadeli kar edenleri bilemem ama elde tutmak çözüm değil. Gelirimiz TL ile oldukça elinde tuttuğun 1000-2000$ gibi paralar güzel bir akşam yemeği ısmarlar en fazla... Daha sonra değer kaybıyla birlikte aynı masala devam...

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cannbola
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 21, 2019, 10:42:34 AM

yaşanan her düşüşü alım fırsatı olarak görmek çokça doğru her ne kadar ülke adına güzel bir şey olmasa da.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
June 21, 2019, 11:28:59 AM

Her düşüşün bir çıkışı olabileceği gibi her zaman bir fırsat mümkündür o yüzden bana göre kesinlikle alım fırsatı olabilir elimizde sağlam miktarlarda olursa. Ama tabi ki bu fırsatları iyi değerlendirmek lazım daha ince düşüşler bunlar bana göre 5 falan gelirmi zaman gösterecek gibi keşke gelse.
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
June 21, 2019, 08:54:24 PM

Artık düşmez gibi geliyor bana kendisine yeni bir direnç noktası belirledi onun altına düşecek gibi görünmüyor zaten yorumcularda bunu söylüyor.

yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
June 22, 2019, 04:28:09 PM

ali cengiz oyunlarıyla üç beş kuruş düşürüp düşürüp ülkeye zarar veriyorlar. o dolar o şekilde düşmez buna ikna olmuyorlar.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
June 22, 2019, 04:32:21 PM

aslında herkes bunun cevabını biliyor ve söylüyor ama bir umut iki kuruş düşünce acaba dedirtiyor.

Silica NeXus                 
micalith
Hero Member

Activity: 894
Merit: 501

View Profile
June 24, 2019, 03:32:47 PM

Dolar 5 TL’ye düşmez diyemeyiz ama doların düşmesi için ülkemizde gerçekten çok iyi gelişmeler olması gerekiyor ve kısa vadede öyle bir ihtimal görünmüyor.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
June 24, 2019, 04:06:15 PM

Doların düşeceğini hiç ama hiç sanmıyorum çünkü ülkemizin cumhurbaşkanı sadece bir istanbul seçimi için öcalan’ın görüşlerini tüm medya önünde vatandaşlara sundu. Bu ülkemiz adına çok büyük ve kabul edilemez bir ayıptı. Bir kişi seçim uğruna bu kadar taviz verebiliyorken ülke sağlıklı bir şekilde yönetilemez ve ekonomi hiçbir şekilde düzelmez.
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
June 25, 2019, 05:19:15 AM
Merited by Vispilio (1)

Bazı kendinden %100 emin, peşin hükümlü yorumları hayretle okuyorum açıkçası.

Saygıdeğer arkadaşlar tl kesin şu seviyelere düşmez diye bir şey yoktur.O dediğiniz,bahsettiğiniz seviyelere düşebilir veya tam tersi "şu seviyelere çıkması mümkün değil!" dediğiniz seviyelere de ulaşabilir zaman içerisinde.Borsada her an her şey mümkündür, bunu göz önünde bulundurmak lazım.

Yani afaki rakamlar üzerinden konuşmam ne kadar doğrudur bilmiyorum ama 7.2tl ath(all time high/tüm zamanların en yükseği) fiyatından sonra dolar 4.50tl seviyelerini bir daha görmez deniliyordu mesela basında ve diğer sosyal mecralarda...Yani eko-politik pencereden de bakmaya çalışıyorum bu vb. konulara ama..

Yani bana doların sene sonuna kadar 4.50 tl seviyelerine tekrardan düşüp önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde 10tl seviyelerine ulaşamayacağının garantisini verecek olan var mı diye sorayım öncelikle?Yok,olamaz da zaten.

Şu yorumları iyi hatırlıyorum..Geçtiğimiz dönemlerde -yanılmıyorsam bu yılın 2. çeyreğindeydi- dış piyasada 1 haftada malum 7.2tl seviyelerini görmüştü dolar.Akabinde 1 aya kalmaz 10tl olur yorumları sıkça gelmeye başladı ki aynı muhabbet btc de de olmuştu kasım 2017 rallisinde hatırlarsanız. Btc 20k seviyelerinden önümüzdeki yıl 100k  ve hatta oradan 1 milyon $ seviyelerine ulaşır yorumları ve "go to moon soon!" , "btc-rocket s deploying...countdown!" vb. kendinden emin betimlemeleri sıklıkla görmeye başlamıştık.Sonra ne oldu dersiniz, dolar 4.5-5 tl seviyelerine , btc'de 3500$ seviyelerine geriledi.

Kısaca demem o ki piyasa her zaman impulse şeklinde hareket eder, bir iner bir çıkar.Bizler zaten o iniş çıkışlarda major trendlerde oturduğumuzda kazanırız.Tam tersi senaryoda ise zararı kısa kestiğimizde olası zarardan kar ederiz açtığımız pozisyon sonrası.

Fazla uzatmadan trend takip edici sistemler geliştiren ünlü bir borsa tüccarı/trader olan Ed Seykota'nın "Market Wizards" kitabındaki söyleşisinden bir alıntıyla bitirmek istiyorum:
"Kişi hangi pozisyonun doğru veya yanlış olduğunu önceden net olarak bilemez.Fakat çok net olarak şunu söyleyebiliriz ki: ekonomi kanalları, borsa dergileri, ekonomi sayfaları, ekonomi ve gelecek ile ilgili söz söyleyen herkes sadece masal anlatır. Çünkü geleceği kimsenin bilmesi mümkün değildir."

Muhabbetle kalınız...

Edit: Konuyla ilgili Erkin Şahinöz'ün en son youtube kanalında paylaştığı  şu videoyu izleyemenizde fayda var arkadaşlar-->>  https://www.youtube.com/watch?v=dz4oFpkKYBs
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: