Bitcoin Forum
April 23, 2024, 11:27:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Piyasalar Teknik Değil Tamamen Sosyolojik  (Read 673 times)
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
July 04, 2019, 02:52:36 PM

aslında her şeyden biraz var demek daha doğru. sosyoloji, psikoloji, teknik.. bunların hepsi iç içe geçmiş durumdalar.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 04, 2019, 03:29:00 PM

Günümüzde insanların eğilimlerini belirleyebilecek verilerin depolandığı o kadar platform var ki, aslında sosyolojik eğilimler dahi düşük bir yanılma payıyla belirlenebiliyor. Merak ettiğimiz konuyu google’da arıyor, twitter, facebook, telegram, whatsap vbg. den kripto paralar hakkında konuşuyoruz. Facebook’un elli milyon kullanıcısının (özel mesajlaşmaları dahil) kişisel bilgilerini başka bir kurumla paylaştığı ortaya çıkmıştı daha evvel. Diğerlerinin ne kadar güvenli olduklarını bilemiyoruz. Kripto paralarda da, kitlelerin herhangi bir zaman diliminde hangi kripto paralara yatırım yapabileceği bu paylaşımlardan analiz edilebilir. Hatta artık yapay zeka kullanılarak, çok daha hızlı ve güvenilir çıkarımlarda bulunabiliyorlar ve sosyoloji tam da burada devreye giriyor. Ben de teknik analizlerin anlık fayda sağlayabileceğini düşünüyorum, geriye tecrübe ve bu tecrübe sonucu elde ettiğimiz önsezilerimize güvenip güvenmemek kalıyor.
alisayin
Jr. Member
*

Activity: 47
Merit: 1

View Profile WWW
July 04, 2019, 06:05:58 PM

Teknik sosyolojik psikolojik derken iyice kafam karıştı.Hepsi içice geçmiş gibi duruyor.Hepsininde etkisi var gibi fiyata duruyor.Grafikler gelmekte olanın habercisi oluyor sadece.Bir cisim yaklaşıyor ve ya dump yada pumpla bitiyor sonu.Yada birşey olmada o seviyelerde takılıyor.Teknik olacak olanın habercisi sadece.
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
July 04, 2019, 06:20:01 PM

teknik işin içinde var ama dediğin gibi çok çok az.
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
July 04, 2019, 08:36:15 PM

Hem sosyolojik hem psikolojik artık bende bilmiyorum binance de napsam zarar ediyorum sattığım anda yükseliyor aldığım anda düşüyor bu kadar ayarlasam yapamam
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
July 06, 2019, 02:48:18 PM

Siz piyasalar ne kadar teknik değil desenizde burnunun dikine giden insanlar bitmez teknik analizi yapanda bitmez inananda bitmez.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: