Bitcoin Forum
March 19, 2024, 07:03:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: NFT to tylko obrazek jpg. Klikam prawym i kopiuję. Po co za to płacisz baranie?  (Read 309 times)
PawGo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 952
Merit: 1367


View Profile
May 06, 2022, 06:55:04 PM
 #21

Mam przeczucie, że niestety portale powstają, zdobywają czytelników, a potem są wykupywane przez decydentów do szerzenia swojej propagandy.

Może tak być. Czasami wydaje mi się że artykuły są pisane tylko po to żeby było pod czym umieszczać komentarze  i triggerować czytelników. Trudno o rzetelne dziennikarstwo, na jakikolwiek temat. Money to chyba wp, nie?
Bankier wydaje się być (ogólnie w tematach rynków finansowych) jednak trochę lepszy, a przynajmniej ma paru solidnych dziennikarzy.
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710831812
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1710831812

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710831812
Reply with quote  #2

1710831812
Report to moderator
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Online Online

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 07, 2022, 06:08:13 AM
 #22

Trudno o rzetelne dziennikarstwo, na jakikolwiek temat. Money to chyba wp, nie?
Bankier wydaje się być (ogólnie w tematach rynków finansowych) jednak trochę lepszy, a przynajmniej ma paru solidnych dziennikarzy.

Tak, money należy do WP
Bankier dużo lepszy. Chyba jedyny polski portal tego typu na który zerkam.

Może tak być. Czasami wydaje mi się że artykuły są pisane tylko po to żeby było pod czym umieszczać komentarze  i triggerować czytelników.

Mi się czasem wydaje, że są głównie pisane po to by były czytane przez algorytmy by manipulowac rynkiem. Są już boty AI, które potrafią na bierząco "czytać" artykuły z tysięcy portali i kwalifikować je jako pozytywne lub negatywne i jak widzą, że następuje wysyp negatywnych to otwierają pozycję w odpowiednim kierunku sekundy po wydarzeniu a nie minuty/godziny zanim człowiek dojdzie do komputera, przeczyta, zastanowi się. Czasem nawet wydaje mi się, że boty piszą dla botów. Kiedyś na comparic widziałem taki artykuł, który był na tak niskim poziomie nie tylko merytorycznie ale i gramatycznie, jakby był pisany przez pijanego albo własnie jakis algorytm.

Drugi powód dla którego piszą to po prostu wstawiają to za co ktoś zapłaci. I tak właśnie ostatnio comparic miał serię w stylu "wielki spekulant Zaorski obstawia właśnie longi na akcjach xxx" i taka seria wychodziła przez jakiś czas, różne pozycje na różne aktywa. To jest portal branżowy. Co obchodzi normalnych ludzi co robi na rynku jakiś celebryta? ZAinteresowani siedzą u niego na facebooku/youtubie i są na bierząco.
PawGo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 952
Merit: 1367


View Profile
May 07, 2022, 07:21:48 AM
 #23

Czasem nawet wydaje mi się, że boty piszą dla botów. Kiedyś na comparic widziałem taki artykuł, który był na tak niskim poziomie nie tylko merytorycznie ale i gramatycznie, jakby był pisany przez pijanego albo własnie jakis algorytm.

A zatem jesteśmy świadkami pierwszej fali walki sztucznych inteligencji ;-)
O artykułach pisanych przez boty słyszałem, owszem - trudno na razie powiedzieć na ile to autorskie "przemyślenia" a na ile tłumaczenia. Polski język skomplikowana język, te wszystkie odmiany, przypadki - łatwo o wpadkę.

Drugi powód dla którego piszą to po prostu wstawiają to za co ktoś zapłaci. I tak właśnie ostatnio comparic miał serię w stylu "wielki spekulant Zaorski obstawia właśnie longi na akcjach xxx" i taka seria wychodziła przez jakiś czas, różne pozycje na różne aktywa. To jest portal branżowy. Co obchodzi normalnych ludzi co robi na rynku jakiś celebryta? ZAinteresowani siedzą u niego na facebooku/youtubie i są na bierząco.

Ciekawa sprawa. Darzę Zaorskiego pewnego rodzaju sympatią i po obejrzeniu jego - dość długiego - spotkania u Stanowskiego dochodzę do wniosku że ten człowiek ma w zasadzie dwa życia zawodowe - jedno gdy siedzi przed komputerem i składa zlecenia i drugie - gdy cokolwiek mówi publicznie. Sam prosto powiedział - dużo jego wypowiedzi jest nastawionych na to żeby triggerować publiczność. On jest przede wszystkim graczem, a youtube/twitter itp są platformą gry.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Online Online

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
May 07, 2022, 08:03:59 AM
Last edit: May 07, 2022, 08:21:03 AM by Tytanowy Janusz
 #24

Ciekawa sprawa. Darzę Zaorskiego pewnego rodzaju sympatią i po obejrzeniu jego - dość długiego - spotkania u Stanowskiego dochodzę do wniosku że ten człowiek ma w zasadzie dwa życia zawodowe - jedno gdy siedzi przed komputerem i składa zlecenia i drugie - gdy cokolwiek mówi publicznie. Sam prosto powiedział - dużo jego wypowiedzi jest nastawionych na to żeby triggerować publiczność. On jest przede wszystkim graczem, a youtube/twitter itp są platformą gry.

Też widziałem sporo materiałów. Swego czasu nawet bacznie obserwowałem poczynania. Jak się zaczynało zabawę w inwestowanie/spekulację i wychodził ktoś kto jednego wieczoru robił 50 mln zł zysku kontrolując daxa to robi wrażanie. Niestety z perspektywy lat widać, że chłopak tupta w miejscu. Jak typowy hazardzista od zysków do bankructwa. A ostatnio coś mu fame odwalił i zaczyna się bawić w otwieranie pozycji pod prąd, gadanie o niej z nadzieją, że jest takim celebrytą, że popyt od leszczy da mu pięknie zarobić tym samym monetyzując swoich widzów. Brudna sprawa. Trudno go śledzić wiedząc, że jest się baranem który prędzej czy później zostanie ostrzyżony.

Może w tym wieku i po tylu przygodach pora przestać starać się być drugim legendarnym Jesse Livermorem by nie skończyć jak on. Odsuwając prawdziwą miłość, poprzez brak radzenia sobie z kolejnymi bankructwami. Jesse podnosił się i upadał tak wiele razy że skończył strzelając sobie w głowę. Może pora na zmianę mentora na Grahama i promowanie zdrowych praktyk finansowych?
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Online Online

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
June 09, 2022, 12:55:19 PM
Last edit: June 09, 2022, 05:52:51 PM by Tytanowy Janusz
Merited by malevolent (3)
 #25

Ciekawa sprawa. Darzę Zaorskiego pewnego rodzaju sympatią i po obejrzeniu jego - dość długiego - spotkania u Stanowskiego dochodzę do wniosku że ten człowiek ma w zasadzie dwa życia zawodowe - jedno gdy siedzi przed komputerem i składa zlecenia i drugie - gdy cokolwiek mówi publicznie. Sam prosto powiedział - dużo jego wypowiedzi jest nastawionych na to żeby triggerować publiczność. On jest przede wszystkim graczem, a youtube/twitter itp są platformą gry.

Też widziałem sporo materiałów. Swego czasu nawet bacznie obserwowałem poczynania. Jak się zaczynało zabawę w inwestowanie/spekulację i wychodził ktoś kto jednego wieczoru robił 50 mln zł zysku kontrolując daxa to robi wrażanie. Niestety z perspektywy lat widać, że chłopak tupta w miejscu. Jak typowy hazardzista od zysków do bankructwa. A ostatnio coś mu fame odwalił i zaczyna się bawić w otwieranie pozycji pod prąd, gadanie o niej z nadzieją, że jest takim celebrytą, że popyt od leszczy da mu pięknie zarobić tym samym monetyzując swoich widzów. Brudna sprawa. Trudno go śledzić wiedząc, że jest się baranem który prędzej czy później zostanie ostrzyżony.

Może w tym wieku i po tylu przygodach pora przestać starać się być drugim legendarnym Jesse Livermorem by nie skończyć jak on. Odsuwając prawdziwą miłość, poprzez brak radzenia sobie z kolejnymi bankructwami. Jesse podnosił się i upadał tak wiele razy że skończył strzelając sobie w głowę. Może pora na zmianę mentora na Grahama i promowanie zdrowych praktyk finansowych?

Podobne zdanie co do osoby pana zaorskiego, jego ślepego zapatrzenia w Jessiego Livermora, monetyzacji widzów w możliwie nejbrudniejszy sposób zarówno szkoleniami (które tak hejtuje) jak i reklamą brokerów którzy upadali chwile później (z wiedzą o ich szemranej reputacji) jak i podejrzeń naganiania na pump and dump na akcjach Merlina i MPay widzimy w filmie opublikowanym przez Cezarego Głucha w wyniku gównoburzy jaka powstała między panami.

https://www.youtube.com/watch?v=Z-NgJT9kYw4&t=3s&ab_channel=IndependentTrader

PawGo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 952
Merit: 1367


View Profile
June 10, 2022, 10:58:41 AM
Merited by malevolent (5)
 #26

Podobne zdanie co do osoby pana zaorskiego, jego ślepego zapatrzenia w Jessiego Livermora, monetyzacji widzów w możliwie nejbrudniejszy sposób zarówno szkoleniami (które tak hejtuje) jak i reklamą brokerów którzy upadali chwile później (z wiedzą o ich szemranej reputacji) jak i podejrzeń naganiania na pump and dump na akcjach Merlina i MPay widzimy w filmie opublikowanym przez Cezarego Głucha w wyniku gównoburzy jaka powstała między panami.

https://www.youtube.com/watch?v=Z-NgJT9kYw4&t=3s&ab_channel=IndependentTrader

Dirty money dirty tricks. Jednakże doceniam to że Zaorski zawsze mówi o tym że w momencie gdy siada z kimś do stołu kończą się sentymenty i zaczyna gra.
Osobiscie mam olbrzymią awersję do pana Głucha za primo: uderzanie w sekciarskie i spiskowe tony, co buduje mu określony target zwolennikow, secundo za sprawę CCSVI CLINIC, mataczenie i żerowanie na chorych, pozbawionych nadziei ludziach. No ale ja nie jestem zwolennikiem homeopatii i tzw "medycyny alternatywnej", więc mnie takie rzeczy mierżą.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Online Online

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
June 10, 2022, 03:27:33 PM
Merited by malevolent (1)
 #27

Dirty money dirty tricks. Jednakże doceniam to że Zaorski zawsze mówi o tym że w momencie gdy siada z kimś do stołu kończą się sentymenty i zaczyna gra.

Moim autem 1.6 TSI pokonam na światłach nawet najlepsze i najszybsze auta. Jeden warunek... oni nie mogą wiedzieć, że się z nimi ścigam Smiley

Tak samo z Zaroskim. On nie mówi ... zparaszam na pojedynek na Daxie. On nagania swoich widzów do inwestowania w swój projekt/współpracę, które potem zawija chwila po zebrania kasy. Wątpię, że nagonieni widzowei Zaorskiego, albo Dzikiego trenera, wraz z samym dzikim trenerem w ogóle wiedzieli, że siadają z kimkolwiek do stołu. Zainwestowali bo uwierzyli w swojego mentora, nie mieli pojęcia, że wchodzą z nim na ring. A jak wziął udział w jakimś konkursie to jako jedyny został zdyskfalifikowany za wielokrotne zerowanie portfela i dopłacanie.

Co do pana Głucha to tak. Mega merytoryczne wywiadły. Słucham sobie o surowcach, nieruchomościach, akcjach, skarbnica wiedzy, a tu nagle .... bum jakieś wyczuwanie aury, strukturyzowanie wody itp.. WFT? O homeopatii nie słyszałem by cokolwiek mówił ale ewidentnie ma jakies odpały w dziwną stronę. Poza tym promuje zdrową żywność, zdrowy tryb życia i spokojne inwestowanie na zasadze Grahama.

"uderzanie w sekciarskie i spiskowe tony, co buduje mu określony target zwolennikow, secundo za sprawę CCSVI CLINIC," Przytoczysz o co konkretnie chodziło?
PawGo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 952
Merit: 1367


View Profile
June 10, 2022, 03:47:15 PM
Merited by Halab (2), malevolent (1), Tytanowy Janusz (1)
 #28

"uderzanie w sekciarskie i spiskowe tony, co buduje mu określony target zwolennikow, secundo za sprawę CCSVI CLINIC," Przytoczysz o co konkretnie chodziło?

Jakoś tak w okolicach 2018 czy 19 roku załozył klinikę „leczenia” stwardnienia rozsianego jakąś niesprawdzoną metodą (tj która z naukowego punktu widzenia ma skuteczność w okolicach homeopatii). Po jakimś czasie temat ucichł i trudno jest znaleźć zależność między nim a tą kliniką, ale google nie zapomina.
Dawanie bezpodstawnej nadziei nieuleczalnie chorym to śliski temat, niezależnie od tego ile da się zarobić.
To są rzeczy w jakimś tam stopniu do zweryfikowania, wiadomo że jak ktoś chce się leczyć to próbuje wszystkiego.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!