Bitcoin Forum
April 19, 2024, 09:59:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kablosuz Görüntü Aktarımı ?  (Read 157 times)
kral_658 (OP)
Member
**

Activity: 131
Merit: 10

View Profile
June 11, 2019, 08:33:32 PM

Bilgisayarımda açtığım filmleri tvde izlemek istiyorum. TVyi HDMI kablo ile bilgisayara bağlayınca bilgisayarda ikinci ekran olarak görünüyor ve sorunsuz izliyorum. Şuana kadar bu şekilde hiç sorun çıkmadı. Windows 10'da bulunan kablosuz monitör desteğini kullanarak filmleri HDMI kablo kullanmadan izlemek istiyorum. TV'de Screen Mirroring seçip Windows 10'da display settings kısmından kablosuz monitör seçince TV gözüktü. Bağlantıyı kurup film açtım. Film tvde donarak çalışıyor. Ayrıca bağlantı çok kısa bir süre sonra kendiliğinden sonlanıyor. Sorunu bulamadım.

Piyasada kablosuz görüntü aktarıcılar var ama hepsi telefondan tvye. Bilgisayar için görüntyü 1080p sorunsuz aktaran bir cihaz bilen kullanan var mı ?
1713563951
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713563951
Reply with quote  #2

1713563951
Report to moderator
1713563951
Hero Member
*

Ignore
1713563951
Reply with quote  #2

1713563951
Report to moderator
1713563951
Hero Member
*

Ignore
1713563951
Reply with quote  #2

1713563951
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Bjk
Member
**

Activity: 71
Merit: 26

View Profile
June 12, 2019, 01:07:19 AM
Merited by EFS (1)

Bilgisayarımda açtığım filmleri tvde izlemek istiyorum. TVyi HDMI kablo ile bilgisayara bağlayınca bilgisayarda ikinci ekran olarak görünüyor ve sorunsuz izliyorum. Şuana kadar bu şekilde hiç sorun çıkmadı. Windows 10'da bulunan kablosuz monitör desteğini kullanarak filmleri HDMI kablo kullanmadan izlemek istiyorum. TV'de Screen Mirroring seçip Windows 10'da display settings kısmından kablosuz monitör seçince TV gözüktü. Bağlantıyı kurup film açtım. Film tvde donarak çalışıyor. Ayrıca bağlantı çok kısa bir süre sonra kendiliğinden sonlanıyor. Sorunu bulamadım.

Piyasada kablosuz görüntü aktarıcılar var ama hepsi telefondan tvye. Bilgisayar için görüntyü 1080p sorunsuz aktaran bir cihaz bilen kullanan var mı ?

Genelde android ve iphone için belli başlı programlar var ama bu şekilde kesintisiz izlemeniz mümkün değil. dosya transfer edilirken genelde ya donma olur ya da film durur ve geri sarmanız veya belli bir sahneyi atlamanız mümkün olmaz.

Bunun için size şu ürün lazım : https://www.hepsiburada.com/dark-ezcast-kablosuz-hdmi-goruntu-aktarim-kiti-dk-ac-tvezcasttv-pm-evdarktvezcasttv

Bu ürünlerde en büyük sorun çok fazla çin malı var ve gerçekten kaliteli ürün bulmak çok zor. yine aynı kategoride ürünleri şuradan bulabilirsiniz: https://www.hepsiburada.com/kablosuz-ses-goruntu-aktaricilar-c-17343

Size göndermiş olduğum ürün örnek elbette piyasada daha iyi ürünleri bulabilirsiniz.
kral_658 (OP)
Member
**

Activity: 131
Merit: 10

View Profile
June 12, 2019, 01:57:21 AM

Dark 5Ghz 4k kablosuz aktarım yapan cihaz buldum. Ancak fiyatı biraz pahalı. 2000 TL Anlık hiç gecikme olmadan paylaşım yapıyormuş. Öyle iddia ediyorlar. Farklı marka daha ucuza ürün bulabilir myii mdiye araştırıyorum. 2000 TL biraz yüksek geldi açıkcası. Ama çok kullanışlı bir ürün.
Bjk
Member
**

Activity: 71
Merit: 26

View Profile
June 12, 2019, 02:09:27 AM

Dark 5Ghz 4k kablosuz aktarım yapan cihaz buldum. Ancak fiyatı biraz pahalı. 2000 TL Anlık hiç gecikme olmadan paylaşım yapıyormuş. Öyle iddia ediyorlar. Farklı marka daha ucuza ürün bulabilir myii mdiye araştırıyorum. 2000 TL biraz yüksek geldi açıkcası. Ama çok kullanışlı bir ürün.

Size verdiğim marka ve ürüne takılı kalmayın onu sadece örnek için atmıştım. HDMI Transmitter olarak arama yapın baya marka var. Amazon.de üzerinden belki uygun ve kaliteli bir ürün bulabilirsiniz. araştırdığınız ürünlerin Windows destekli olup olmadığına bakın çoğu sadece Android ve IOS destekliyor
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
June 12, 2019, 05:57:44 AM

Eğer sizin için çok elzem bir durum değilse HDMI kablosunu direk bağlayarak kullanmanız daha iyi olacaktır. Her ne kadar da kablosuz iletişim eskisi gibi değilse de bile, hala bazen arada kayıplar ve donmalar veya sinyal'in iletimi esnasında bir takım kesiciler araya girebiliyor.

Kaliteli bir film veya dizi izlerken veya yüksek çözünürlükte bir oyun oynamak istiyorsanız tavsiyem kablolu olarak kullanmanızdır. Yine de piyasada ki araştırdığınız ürün fiyatı açısından biraz el yakıyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: