Bitcoin Forum
April 24, 2024, 06:38:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: 🔥 ELROND (Binance IEO) - ERD token Yatırım Süreci -- Soru -Cevap Duyurular ✅✅  (Read 3176 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (3 posts by 1+ user deleted.)
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
June 18, 2019, 09:45:28 PM
Last edit: June 22, 2019, 03:15:06 PM by otto_diesel
Merited by teramit (5), Vispilio (4), bobita (2), gospodin (2), AlyattesLydia (1), ziya1453 (1), akgandalf (1), yuzuak (1), kartepe (1)

*Düzgün post atanlara, bilgilendirici yazanlara merit verilecektir.

IEO duyurusu;

https://www.binance.com/en/support/articles/360029716271

Twitter açıklaması;

https://twitter.com/binance/status/1141656679395672064

Bildiğiniz üzere, binance IEO'larını local forumdan 14-15 kişiyle yakından takip edip, konuyu tartışıp fikir birliğine varıp, topluca  yatırım yapmıştık. Oldukça da hareketli geçmişti, kah ağladık hak güldük  Grin

Lottery Timeline:

----2019/06/22 00:00 AM (UTC) to 2019/07/01 00:00 AM (UTC): Bu periyotta, hesabınızdaki BNB sayısı kayıt edilecek, Bu süreç 9 gün boyunca sürecek. 9 günlük sürede, her gün, Rastgele bir zamanda kayıt edilecek. eskiden 0.00 da kayıt vardı şimdi rast gele kayıt olacak. Yine 9 Günün ortalaması alınacak.

----2019/07/01 06:00 AM (UTC): 24 saatlik zaman diliminde, ticket claim yapacaksınız, yani ticket almaya hak kazanınca, ticketları hesabınıza talep edeceksiniz

----2019/07/02 06:00 AM (UTC): Ticket claim bitecek, ve lottery başlayacak. Yani çekiliş başlayacak.

----2019/07/02 08:00 AM (UTC): Kazanan biletler açıklanacak.   ÖNEMLİ :  hesabınızda, 10-20 BNB kalmalı ki, Tokenlar gelebilsin. Hesabınızdaki BNB ler 0 sa,  loto kazansanız bile token gelmez, o yüzden çekilişten sonra BNB leri satmayın.

Token Sale ve total supply Detayları:

Launchpad Ticket Claim Time: 2019/07/01 06:00 AM (UTC) to 2019/07/02 06:00 AM (UTC).
Token Name: Elrond (ERD)
Hard Cap: 3,250,000 USD
Total Token Supply: 20,000,000,000 ERD
Total Tokens Allocated to Binance Launchpad: 5,000,000,000 ERD (25% of Total Token Supply)
Public Sale Token Price: 1 ERD = 0.00065 USD (price in BNB will be determined prior to the lottery draw date)
Token Sale Format: Lottery
Max Number of Winning Lottery Tickets: 10,833
Allocation Per Winning Ticket: 300 USD (461,538.46 ERD)
Supported Sessions: BNB only
Elrond (ERD) will be issued on Binance Chain as a BEP2 asset.

Öncelikle hesabınıza ticket(bilet) gönderilmesi için,   Binance BNB tutmanızı istiyor,  tablo yine şu şekilde olacak;

50   ≤ X <  200  1 bilet
200 ≤ X <  300  2 bilet
300 ≤ X <  400  3 bilet
400 ≤ X <  500  4 bilet
X ≥ 500             5 bilet

Hesabınıza yollanacak.  Yani 51 tane tutuyorsanız 1 bilet gelecek, fakat 2. bilet gelmesi için 200+ tutmanız gerekecek, sonrasında her bilet için 100 adet gerekecek.

Gene birlikte katıldığımız MATIC icosunda   ayın 19 unda başlamıştı kaydetmeye, 29 una kadar da kaydetmişti. Bu 10 günlük sürede, en düşük tuttuğunuz sayıyı alıyordu, diyelim ki 210 tane BNB var, deposit olarak. siz 25 mayısta, anlık olarak  197 BNB ye düşürdünüz bu sayıyı. Bunu borsa 197 sayıyordu. 1 bilet veriyordu. 210 tane sayıp 2 tane bilet vermiyorlardı.

Yeni sistemde aritmetik ortalama alacaklar,  yani siz 210 taneyi anlık olarak 198 düşürdünüz,  diğer gün 210 a çıkarırsanız, gene ağırlıklı ortalamanız 200 ün üzerinde olur. Yatırımcıların %90'ı 50 bnb lik girdiği için, 50 lik giriyorsanız bu hesaplara hiç kafa yormayın.

Yine büyük ihtimalle, bilet başı 300 dolar olacak.  (bu olursa yine bizim artımıza olur. Yoksa millet basar üyelik başı 10k doları, toplar ne var ne yok.)

Birlikte analizini yaptığımız Matic icosunda 7x-8x e kadar çıkıldı,  Harmony ONE' da da   5x ile 9x arasında, kar elde ettik.   Hele geçen ay ki harmony tam bayram üstüne denk gelmişti, bir çok arkadaşımıza memlekete giderken dağıtılacak bayram harçlığı çıkmıştı Smiley

Tabi bir çoğumuz 2x de ya da 3x de çıktı, kimi pm ile yazdı, kimi konuda belirtti bunu.

Son 2-3 IEO'da da gene Rasyonel hareket edeceğiz,  Öyle hemen uçmayacağız, çoşmayacağız. Burada en önemli olay, Rasyonel hareket edebilmek ve Hesap bilmek.  Yani BTC 50k dolar olacak diyerek 18k dan BTC alıp patlayanlardan farkımız var.

Diğer icolarda 2x-3x'i hedeflemiştik, ve bunu garanti görmüştük.  Garanti gördüğümüz için katıldık kimimize loto çıktı kimimize çıkmadı. Ortak kanımız, ise, bu iki token'ın da aktif balinasının olmadığı, bu yüzden alım desteğiyle birlikte en az 3x yapacağıydı.  

Umarım gelecek aydaki yapacağımız yatırımda da aynı neticeyi alacağız.

*Konuda rafine bilgi edinebilmemiz için, self moderated açtım.
1713940713
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713940713
Reply with quote  #2

1713940713
Report to moderator
1713940713
Hero Member
*

Ignore
1713940713
Reply with quote  #2

1713940713
Report to moderator
1713940713
Hero Member
*

Ignore
1713940713
Reply with quote  #2

1713940713
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
June 19, 2019, 09:16:54 AM

Ben de buna katılmayı düşünüyorum, fakat doğru düzgün bütçe yok,   200 BNB bana fazla gibi, bence en mantıklısı 50 BNB ile 1 adet biletle girmek. Çünkü en az paraya en yüksek şans bunda oluyor.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1291

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 19, 2019, 09:59:39 AM
Merited by otto_diesel (1)

Bu ieo olayının fazla uzun ömürlü olacağını zannetmiyorum fakat şu anda popüler ve aktif durumda, dolayısıyla elden geldiğince etinden sütünden yararlanmak lazım. Güzel ve aydınlatıcı bir konu olmuş, şimdiye kadar yatırım anlamında çok ilgimi çekmemişti (ha patladı, ha patlayacak düşüncesiyle) ama görünen o ki ieoların daha son kullanma tarihi dolmamış, takipteyim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
June 19, 2019, 10:03:00 AM

Binancenin ieo fiyatlarını desteklediğini düşünüyorum. Yoksa 5-6x le girecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Ha sonradan yüksekten elindeki malları bize satıyor mu orasından emin değilim.

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
June 19, 2019, 10:10:58 AM

low cap olduğu için yani toplam dağıtalacak miktar bnb ve/veya usd bazlı azalacağı için(önceki binance ieo larına kıyasla azalacağı için yani);
eksi olarak;
kişi başına düşen yatırım hakkı yada bilet vurma olasılığından en az biri düşecek.

bunun karşılığı artı olarak borsaya daha az miktarda ürün arz edileceği ama talep sabit olduğu için daha fazla kazanç ihtimali kesin olmamakla birlikte artacak.
tabi kazanç kesinde ne kadar fazla olacağı konusunda balinaların tercihleride kilit rol oynayacak her zamanki gibi.
otto_diesel (OP)
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
June 19, 2019, 10:17:35 AM
Merited by Vispilio (1)

Bu ieo olayının fazla uzun ömürlü olacağını zannetmiyorum fakat şu anda popüler ve aktif durumda, dolayısıyla elden geldiğince etinden sütünden yararlanmak lazım. Güzel ve aydınlatıcı bir konu olmuş, şimdiye kadar yatırım anlamında çok ilgimi çekmemişti (ha patladı, ha patlayacak düşüncesiyle) ama görünen o ki ieoların daha son kullanma tarihi dolmamış, takipteyim.

Evet hocam zaten olay da burada, Şimdi bunun bir ismini koyalım rahat edelim; Bu İEO olayı bir hype,  buradaki projelere, aman işte teknolojisi iyi, şusu iyi busu iyi olarak girmiyoruz.

Bakıyoruz, total supply ne kadar? tokenların ne kadarı kilitli, (özellikle takıma ayrılan tokenların ne kadar süre kilitli olduğu önemli),  sonra bakıyoruz, adam başı 300 dolarlık giriliyor, o bile çekilişle,    Dump yapabilecek balina var mı, yok mu?  yoksa zaten, bal kaymak oluyor. çünkü alım sürdükçe fiyat artıyor mecburen. çünkü arz kısıtlı.

Genelde bu tip fikir yürütmelerle, hareket ediyoruz. böyle de hareket etmek gerekiyor binance IEO larında. çünkü çok volatil bir piyasa.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
June 19, 2019, 10:26:18 AM

low cap olduğu için yani toplam dağıtalacak miktar bnb ve/veya usd bazlı azalacağı için(önceki binance ieo larına kıyasla azalacağı için yani);

Hocam nasıl oluyor yani anlamadım, yani toplam miktar bnb bazlı usd bazlı nasıl azalıyor?
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
June 19, 2019, 10:27:30 AM

çok güzel açıklayıcı konu olmuş teşekkürler. Katılım aşamasında neler yapacağımızı ne zaman bnb tutmaya başlayacağımızı ne zaman sözleşme imzalanacağı ne zaman bnb leri bozdurabileceğimizi vs zamanı gelince bilgilendirirseniz çok güzel olur. Emeğinize sağlık takipte kalacağım konuyu.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
June 19, 2019, 10:47:36 AM
Merited by otto_diesel (1)

Hocam nasıl oluyor yani anlamadım, yani toplam miktar bnb bazlı usd bazlı nasıl azalıyor?

binance diyelim önceki ieo larında sayıyı tamamen atıyorum ieo başı ortalama  1 milyon dolarlık token sattı.
bunda 1 milyon usd den bariz daha aşağı bir miktarda satacak. mesela 500 bin dolar gibi.
doğal olarak arz edilecek miktarın bnb karşılığıda bariz biçinde düşecek.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
June 19, 2019, 12:35:26 PM

binance diyelim önceki ieo larında sayıyı tamamen atıyorum ieo başı ortalama  1 milyon dolarlık token sattı.
bunda 1 milyon usd den bariz daha aşağı bir miktarda satacak. mesela 500 bin dolar gibi.
doğal olarak arz edilecek miktarın bnb karşılığıda bariz biçinde düşecek.

Anladım hocam, yani iyiden iyiye zorlaşacak, yani bu bir açıdan iyi bir açıdan kötü, 1 bilet çıkan insanlar için kötü adama hiç piyango vurmama ihtimali çok yüksek olur.

ama piyango çıkarsa iyi, çünkü sayı çok az olduğu için piyango vurana tam anlamıyla piyango vurmuş olur. anladığım bu yani.
yuzuak
Member
**

View Profile
June 19, 2019, 12:44:47 PM

benim anladığım kadarıyla daha az arz ile daha fazla kazanç. Eskiden ieodan alanlar 5x yapıyorsa şimdi 10x yapacak. Binance çıtayı yükseltmek istiyor.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
June 19, 2019, 04:16:22 PM
Merited by otto_diesel (2)

Bu ieo larin en büyük yardımı tabiki bnb ye olacak ve oluyorda. Bildiğim kadarıyla temmuz ayında bnb burn olacak bu da yine bnb nin fiyatını arttırır.
Bu gidişle bu bnb yakın zamanda 100-200 dolarları bile görür.
Hele birde boğa gelirse ansızın daha da yükseklere gider. İyi bir hype yakalayacak gibi duruyor.
Adamlar öyle ya da böyle bnb yi üstü kapalı olsa da iyi shilliyor. Tabi ki ciddi bir artışın olması için mutlaka bir boğa sezonu yaşanması lazım...

Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462
Merit: 102

View Profile
June 19, 2019, 04:22:33 PM

Katılmak gerekiyor bunu da zaten bnb tutuyorum gelirse yok demem girerim
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
June 19, 2019, 06:11:47 PM

Maalesef 50 bnb  lik paranız yoksa bu fırsattan yararlanamıyorsunuz ve sadece seyrediyorsunuz. 50 bnb si olmayanlar da bnb nin yükselişine oynayarak kazanç sağlamaktan başka bir şey yapamazlar muhtemelen.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
June 19, 2019, 07:15:58 PM

Binance nin bu ieo lari da olmasa piyasa belki bu yerleri  de gormeyecekti. Şuan için binance piyasayı yukarı yönlü iyi götürdü. Bu ieo vesilesi ile yine bnb yukarı doğru gidecek gibi. Dün 37500 olan bnb şuan için 39000 a gitti daha da yolu var gibi.
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile WWW
June 19, 2019, 08:11:46 PM

Bnb bir iniyor bir çıkıyor.İeo'ların yükselmesi güzelde ben pek sağlıklı bulmuyorum genel bir yükseliş olmadan yükselmesini.Tepede alanlar zaten büyük kaybediyor.Biletine çıkanlar için güzel.Bol şanslar.

Oracolcoin XOR         
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
June 19, 2019, 08:36:18 PM

şu anda BNB 34.4 ila 34.5 dolar arası seyrediyor, bakalım bu süreçte 36-40 bandına oturacak mı, yoksa gene 35 lerde seyredip 33 lere mi salacak göreceğiz

BNB bence boğaya kadar salmasına izin vermeyecekler. Çünkü onlarda bu fiyatın çok üstüne çıkarak kendilerine yukarılarda bir yerde destek oluşturabileceklerine inanıyorlar. Şuan IEO olayı devam ediyor, böyle bir ilgi olduğu sürece devam etmemesini beklemek de biraz garip olurdu. Önceki konularda da belirtmiştim IEO'nun şuanki süreci ile ICO'nun en baştaki süreci birebir paralel gidiyor buradaki tek fark IEO çok daha az sayıda çıkıyor. İnsanlar para yatırdıklarında kazandıklarını gördüler yani dişlerine kan değdi, çok yüksekten alıp düşükten satana kadar bu böyle devam edecektir. Boğa dönemi için önümüzde 1 yıl var dersek, sizce Binance 12 tane IEO yapamaz mı? Bence rahatlıkla yapar. Fiyatı buralarda ya da işte 50-60 $ tutabilirse, boğa geldiğinde, merkezsiz borsa, yeni Binance USD derken bir bakmışsınız kendini 100 $ doğru fırlatmış. Yazdıklarım tahmin ve öngörüden ibarettir, gidip araştırmadan yatırım yapmayın.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
June 19, 2019, 08:37:29 PM

Katılmayı düşünüyorum fakat şimdilik 5-6 BNB gibi eksiğim var görünüyor. Yarın BNB alıp bu eksiğimi tamamlayabilir miyim emin de değilim. Tek bilet ile kazanma şansım oldukça düşük fakat öğrenci bütçesi ile de bu kadar olabiliyor en fazla. Umarım bu akşam şans eseri Dex'te yer alan tüm satış orderleerim tamamlanır ve sabah 50 BNB'nin üzerinde görürüm bakiyemi. Eğer böyle bir şey olursa çok kıyak olur, bir kere olsun şu IEO çılgınlığına katılmak için ufak da olsa bir şansım olmuş olur.
LordCyclone
Member
**

Activity: 365
Merit: 40

View Profile
June 19, 2019, 08:59:04 PM

Bende gerçekten hep aynı şeyi düşünerek şu IEO'ların hiç birine girmedim. Bir sistem her zaman kazandırmaz düşüncesiyle hep korktum bu işten. Buna IEO'ya katılmayı düşünüyorum bakalm inşallah gelenek devam eder

Beyond Protocol Street Team
http://beyond.link | Coming Fall 2021
Official bitcointalk thread
yuzuak
Member
**

View Profile
June 20, 2019, 10:00:49 AM

ieo dan haber varmı kardeşim perşembeye kadar açıklanacak demişti cz perşembe geldi
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: