Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:28:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 »
  Print  
Author Topic: Vispilio'nun Tam Bağımsız 🔥 Merit Cafe'si 🔥  (Read 36414 times)
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 20, 2019, 09:19:35 PM

Belki faydalı olur?!!!

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5202728.0

1714055330
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714055330
Reply with quote  #2

1714055330
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714055330
Hero Member
*

Ignore
1714055330
Reply with quote  #2

1714055330
Report to moderator
1714055330
Hero Member
*

Ignore
1714055330
Reply with quote  #2

1714055330
Report to moderator
Tom Bombadil
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 304

View Profile
November 21, 2019, 11:58:05 AM
Merited by ekiller (1)

Bitcoin Mixer Servisleri - 2019 Güncel Liste (Çok Kullanılanlar ve Scam Olanlar)
Açıklama : <Buradan çok kullanılan mixer sitelerini, linklerini, forum duyurularını ve komisyon oranlarını liste olarak bulabilirsiniz. Ayrıca bazı bilinen, güvenilmez, dolandırıcı mixer sitelerinin listesini de bulabilirsiniz.>

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 21, 2019, 05:58:22 PM
Merited by Vispilio (2)

Herkes için faydalı olabilecek birkaç gönderimi ekliyorum. Değerlendirebilirseniz memnun olurum.

1. Bounty ile Uğraşanlara Altın Değerinde Tavsiyeler
Açıklama: Bu konuda pek çok tavsiye verilmişti. Bu postumda, diğer tavsiyelerden farklı olarak; scam projelerin bounty'lerinden uzak durabilmek için mutlaka dikkat edilmesi gereken 2 kriteri detaylandırdım. Birkaç dakika zaman ayırmak bazen hayat kurtarıcı olabiliyor.

2. 2019'da LTC, 2020'de BTC yarılanması var. Bizi Neler Bekliyor?
Açıklama: Yarılanma mevzusunu, önceki yıllardan örnek vererek anlatmaya çalıştım. Beklentiler ve gerçekleşenler arasındaki kıyasa dikkat çekmek istedim. Yarılanma öncesindeki süreçte büyük düşüşler olacağı muhakkak... Ayrıca bu sürecin ETH tarafıyla ilgili de düşüncelerimi ekledim.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
November 22, 2019, 09:48:12 PM
Last edit: November 23, 2019, 04:12:35 PM by gumusi
Merited by Vispilio (2)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5203744.new#new
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5203924.new#new
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 966

View Profile
November 23, 2019, 06:24:58 PM
Merited by Vispilio (4), ekiller (2)

[1] Türkçe olarak daha önce hiçbir yerde detaylarına inilmemiş Bitcoin Improvement Proposals hakkında detaylı bir yazı, bugünki HD-walletlerin atasının oluşmasını sağlayan BIP-32 örneğini okumanızı tavsiye ederim. Kısaca, Bitcoin Cash ABC'nin de nasıl oluştuğuna değinildi. 1 Ağustos forku sonrası oluşan bir altcoin olsa da ana konumuz BIP olduğu için fazla değinmedim.
[2] Node, Full-node, Light-node kavramlarını açıklamakla beraber node ile madencilik arasındaki farkı, nodelerin ne işe yaradığını, merkezsizliğe nasıl katkıları olduğunu, Bitcoin ağının güvenliğini sağladığını ve dünyadaki node sayılarının istatistiklerinin olduğu bir yazı paylaştım. Türkçe olarak nodelar hakkında en detaylı içerik olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, yazı içeriğinde Blockchair.com gibi explorerlerin bizi hatalara sürükleyebileceğinden ve dolandırılmamıza sebep olabileceğinden de bahsettim.
[3] Grin ile Bitcoin'in emisyon oranlarını karşılaştırdım ve Grin'in neden ASIC madencilerinin tekeline düşecek olan bir kripto para olduğunu söyledim. Grin C29 ve C31 olmak üzere iki farklı algoritmada kazım yapıyor ve GPU madenciliği için ayrılan blok ödülü her geçen gün kademeli olarak daha da azaltılıyor.
[4] Bu yazıda kağıt cüzdan, multisignature cüzdan ve donanım cüzdanları arasında bir karşılaştırma yaptım. Offline/Online kullanımlarda multisignature ve hardware cüzdan kullanımının daha avantajlı olduğundan bahsettim. Ledger ve Trezor'un birbirinden farklı çalışma stillerini ve çalışma stilleri arasındaki farkları anlattım. Ledger'deki Secure ve Unsecure element kavramlarını örneklemekle beraber Trezor'daki devreyi Github üzerinden görebileceğiniz bir link paylaştım.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 24, 2019, 01:11:17 PM
Merited by Vispilio (3)

Konu dışı bölümde sağlıkla ilgili açtığım 2 başlığım var hocam. Herkes için yararlı olacağını düşünüyorum.

1. Omega 3 Nedir? Kaynağı ve Faydaları
Açıklama: Balık yağı ile omega 3'ün farkını, hangi besinlerde bulunduğunu, bu besinlere ulaşamayanların hangi takviyelerden yararlanması gerektiğini, içeriğindeki EPA ve DHA asitlerinin ne olduğunu, bu yazımda detaylıca anlattım.

2. Multivitamin Kullananlardan Tavsiyeler
Açıklama: Her zaman besinlerle yeterli vitaminleri alabilmek mümkün olmuyor. Hem vücut direncini korumak hem de spor yaparken daha zinde olmak için bazı vitaminlerin önemli bir yeri var. Ben kullanmış olduğum 3 farklı markanın ürününü kıyaslayarak bu başlık altında topladım. Konuya gelen mesajlarla da içerik zenginleşti.
Lachrymose
Hero Member

View Profile
November 24, 2019, 07:13:18 PM
Merited by Vispilio (5)

[1] Lightning Network On-Chain Swaps, Confidential Transactions

Bu konumda Confidential Transactions ve Lightning Network üzerindeki Swap işlemi denemelerinden bahsettim. Google’dan araştırıldığında bu iki konu hakkında Türkçe hiçbir kaynak olmadığı ve üzerinde derin araştırmalar oldugu görülebilir. Bunun dışında, klasik CoinJoin işleminin girdi ve çıktıları görülebilir olduğundan takip edilebildiğini ve bunların tainted Bitcoin olarak işaretlenebileceğinden bahsettim. Tainted Bitcoinlerden de Bitcointalk’ın Türkçe bölümünde daha önce hiç bahsedilmemiştir. Yine aynı şekilde Bitcoin Core ekibinin Blockstream adıyla geliştirdiği Elements projesinden de küçük çaplı olarak bahsettim. Kısacası, açtığım 1 konuya 4 konu sığdırdım. Dileyen olursa bunları vakti geldiğinde daha detaylı bir şekilde anlatırız.

[2] Gerçek merkeziyetsizlik

Bu konumda da gerçek Decentralized Finance anlayışından bahsettim. Etherdelta gibi borsaların Ethereum blok zinciri üzerinde şekillendiğini ve zincirler arası işlem yapma izni olmadığı için Ethereum çevresinde şekillenmiş merkezi borsalar olduğunu söyledim. Gerçekten merkezsiz bir P2P takas uygulaması olan Bisq’ten bahsettim. Bunun dışında KYC gerektirmeksizin takas işlemi sunan Flyp.me’den ve Lightning Network/Liquid Network'ten bahsettim.

[3] Forumda Trust

Burada trust sisteminin yerel forumda yanlış kullanıldığından ve Default Trust üyelerini görmezden gelmek için Trust depth'in 0 olarak ayarlanabileceğini söyledim. Değerlendirme yapılırken açtığım her bir başlığın aslında birkaç farklı konu içerdiğini belirtmek istiyorum.

İlk konuda Lightning Network, Liquid Network, Elements, CoinJoin, Whirlpool, Wasabi Wallet, Samourai Wallet, Confidential Transactions, Blockstream hakkında teker teker başlık açabilirdim ki dileyen olursa gelecekte bu tür şeyler hakkında ekstra konu açabilirim. İkinci konuda DeFi, Etherdelta, Bisq.network, Flyp.me, Xmr.to, ShapeShift ile Flyp.me karşılaştırılmasını ayrı başlıklarda yapabilirdim.

[Off-topic]

Açılan bir konuda kişilerin yanlış izlenime kapıldığını düşündüğüm için bir açıklama yapma gereği duydum (Bunun bu konu başlığı ile alakası yok ama başka bir başlık da açmak istemedim). Ben bir şeyle 5 senedir ilgileniyorum demek ile, 5 senedir ilgilendiğini kanıtlamak arasında çok büyük fark var. Hedefim, yıllar sonra Bitcoin dev. olarak ilerleyeceğim yolda Zero-to-Hero olarak geleceğe achow101 ve gmaxwell gibi bir zemin oluşturmaktır. Üyeliğim, benim öğrendiklerimi başkalarıyla paylaştığım ve gelecekte girişeceğim open-source projelerde kullanacağım referansımdır. Bu forumdaki kaliteli bir üyelik yüksek lisans sırasında alacağınız burs, blockchain alanında gireceğiniz bir iş belki de size çok farklı kapılar açacak bir anahtardır.

Bahşeşehir üniversitesi

Sabancı üniversitesi

Bitcoin ve blockchain, Binance üzerinde yaptığınız tradeden çok daha fazlası.

Saygılar.
Tom Bombadil
Sr. Member

View Profile
November 25, 2019, 09:21:19 AM
Last edit: November 25, 2019, 10:05:44 AM by Tom Bombadil
Merited by Vispilio (3)

Newbie'nin Forum Serüveni - Öneriler - Rank'lar ve Activity Hesaplama Aracı
Kullanıcılar için rank takip aracı

[İstatistik] En Çok Merit Alan 100 Kullanıcının Katıldığı İmza Kampanyaları
Forum içinden istatistik-yorumları, değerli imza kampanyaları

Re: Mecliste Bile Sahte Bal Satiliyorsa Biz Neler Yiyoruz?
Bal üretimi ile ilgili bazı veriler ışığında yaptığım yorum

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
November 26, 2019, 11:11:33 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5138776.msg50873498#msg50873498

konu arka sayfaya düşmüş, hem uplamış olayım hem de kıtlık zamanından kalma eski bir konuyu koyayım
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
November 27, 2019, 07:45:59 AM
Merited by Vispilio (1), dannybrown (1)

eth madenciliği

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5163685.msg52414652#msg52414652

Lachrymose
Hero Member

View Profile
November 29, 2019, 12:50:54 AM
Merited by Vispilio (10), otto_diesel (2), dannybrown (1), Tom Bombadil (1)

Bu mesajlarımın çoğu kısa bir Google araştırması ile ulaşılamayacak kadar derin bir araştırma ve bilgilerimin harmanlanmasını içeriyor.
Hepsi çok kaliteli ama özellikle 1, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 13, 14 numaralı mesajların vakit oldukça detaylı bir şekilde okunması tavsiye olunur.

[1] Bir şifrenin nasıl encrypt ve decrypt edilebileceğinin en kolay ve güvenli yolu.
[2] Güvenlik önlemleri ve her şifre için güçlü algoritma oluşturma.
[3] Alan Turing'in efsane II. War hikayesinin Kuantum bilgisayarlara uyarlanmış hali (vakit olursa okunması tavsiyedir).
[4] Bitcoin'e çok farklı bir açıdan felsefi yaklaşım (Her para biriminin emisyonu artarken, Bitcoin'in emisyonu azalma eğilimindedir).
[5] Upbit hackerinin çaldığı Ethereumları uzun seneler boyunca aklayamayacağı gerçeği ve Fungibility kavramı.
[6] Biri mnemonic words'unuzu çalsa dahi, Electrum üzerinde fazladan adres yaratarak gizli bir Bitcoin adresi yaratmak. Hacker mnemonic words'u çalıp Electrum'a girse dahi bakiyenize ulaşamayacaktır (Bu taktik sağlam bilgi ister, internette yoktur gerekirse daha detaylı HD Path gizleme yöntemleri de anlatılır).
[7] Bitcoin fiyat düşüşünde blok ödülü ve emisyonun etkisinin diğer kripto paralarla karşılaştırılması.
[8] Yenilenebilir enerji yöntemlerinin Bitcoin mining için kullanılması ve ihtiyaç olan güneş panelinin Türkiye şartlarına göre hesaplanması.
[9] Electrum wallet hakkında Türkçe olarak bulunmayacak teknik detaylar ayrıca başlık aktiftir, herhangi bir kullanıcı sorduğu soruya cevap alabilir.
[10] Tor, VPN ve normal internet kullanımının güvenlik açısından karşılaştırılması, big-datanın hızlı yükselişine kişisel engelinizi koymanın yöntemi
[11] Kripto para borsalarının en temiz ve kısa özeti, beginner bir kullanıcı çok iyi bir şekilde faydalanabilir.
[12] Kimsenin farketmediği Huobi Prime fiyaskosu, yapılan Initial Exchange Offering'de satılan tokenin internet sitesi satıştan tam 3 hafta önce yayınlanmıştı.
[13] Blockstack hakkında ana konusunda dahi bulunmayan teknik detaylar ve Proof-of-Burn kavramı.
[14] Bitcoin Core'den günümüze kadar cüzdanların gelişimi ve en güvenli cüzdan çeşitleri (Bu bilgiler internette hazır halde bulunamaz aynı diğer konularım gibi bu da birçok kitap okunarak inşaa edildi).
[15] Yükselen big-data, walletexplorer üzerinden cüzdan takibi, adres bilgilerimizin 3. taraflara ifşa edilmemesi için privnote.com kullanımı, big-datanın bilgilerimize erişimini kısıtlamak için PGP key ve Protonmail kullanımı.
Vispilio (OP)
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
November 29, 2019, 02:37:02 AM

Çok değerli bildirimler için teşekkürler beyler bayanlar, Kasım meritlerini büyük ölçüde böylece bitirdik  Smiley

Aralık ortasından itibaren devam edeceğiz, paylaşımlara devam, atladığımızı ihmal ettiğimi düşündüğünüz mesajlar olmuşsa önümüzdeki aylarda bana yine belirtebilirsiniz, başarılar.

kartepe
Full Member

View Profile
December 02, 2019, 07:09:43 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5206315.0

kartepe
Full Member

View Profile
December 02, 2019, 07:12:53 PM

Çok değerli bildirimler için teşekkürler beyler bayanlar, Kasım meritlerini büyük ölçüde böylece bitirdik  Smiley

Aralık ortasından itibaren devam edeceğiz, paylaşımlara devam, atladığımızı ihmal ettiğimi düşündüğünüz mesajlar olmuşsa önümüzdeki aylarda bana yine belirtebilirsiniz, başarılar.

Hocam senin kadar gelir gelmez dağıtan yok gibi bir şey. Aralık gelince de yine bekleriz. Şu forumda rütbe atlayanlarin çoğunda emeğiniz büyük. Benim 48 merit sonra full olmama az kaldı.😃 Yolu geçtik sayenizde. Destek veren tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler. @blackbavy yi de unutmamak lazım.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 02, 2019, 07:18:49 PM

Merit dağıtımı da yarışa dönüştü bir süredir kimse yoktu adam akıllı merit veren. Vispilio üstad yolu açtı arkası geldi vallaha.
Ama herkesin gözünden kaçmayan şey meritler arttıkça forumda bir hareket oldu. Tabi bir de Yobit imzası var Smiley
kartepe
Full Member

View Profile
December 06, 2019, 07:52:29 PM

Locala canlılık getiren önce yobit imzası ise sonra vispilio hocam dir.  Sağolsun çok merit dağıttı. Bizimde ona fırsatta buldukça merit konusunda destek olmamız lazım. Daha çok dağıtabilsin diye

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5206728.0

kartepe
Full Member

View Profile
December 07, 2019, 03:14:41 AM

Belki airdroptan faydalanan olur.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5207373.0

Tom Bombadil
Sr. Member

View Profile
December 10, 2019, 08:19:06 AM
Merited by Vispilio (8), BitcoinTurk (3)

Önemli olabileceğini düşündüğüm ve bir kaç tane dikkatlerden kaçmış olabilecek mesajlarımı aşağıda listeledim. Çok yazdım ama umarım sıkılmazsınız, birbirinden bağımsız olarak değerlendirirsiniz Smiley

Binance Staking
Staking olayını detaylı olarak anlattım.

Bitcoin Takip Siteleri (Bitcoin Explorer) ve İncelemeleri
Bitcoin explorer servislerini incelediğim konu

AÖF sınavları için çalışma taktikleri
Yıllardır başarısı ispatlanmış az bilinen çalışma taktikleri

[Bilgi] Kilitlenmiş Bir Konudan Alıntı Nasıl Yapılır?
Kilitlenen konularda "Quote" butonu kaldırılmaktadır. Bu konuda size kilitlenmiş bir konudaki mesajın alıntısını nasıl yapacağınızı gösteriyorum.

[İstatistik] En Çok Merit Alan 100 Kullanıcının Katıldığı İmza Kampanyaları
Forumun ileri gelenleri hangi imza kampanyalarında? Katılım şartları nedir?

Binance'ın TL transferleri ile ilgili öngörü
Dediğim gibi oldu ve binance türkiyede bir ortak (gateway) bularak olayı çözdü. İsabetli bir öngörü oldu.

"Harika Bir Rüya Gördüm" Hissi
Rüyalarla alakalı bilimsel bir açıklama.

Şifrem Çalınmış Olabilir mi?
Veri ihlali yaşamış hesaplarınızı kontrol edin

Yatırım amaçlı altın tavsiyeleri
Bildiklerimi elimden geldiğince açık bir şekilde anlatmaya çalıştım.

Bir türkünün incelemesi
Değer mi bilmiyorum ama içimden geldi, anlamlı bir şiir.

Forumun Kısayolları ve Kullanışlı Sayfalar
Konuya değerli bir katkı sağlamaya çalıştım.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 11, 2019, 08:17:42 PM

Bendeki meritler bittiği için merit veremediğim bir başlık.
Kitap okuma üzerine ve ekitaplar hakkında iyi bilgiler yakalamamıza olanak sağlamış arkadaş.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5207584
kartepe
Full Member

View Profile
December 12, 2019, 05:04:01 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5208889.0

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 »
  Print  

Jump to: