Bitcoin Forum
March 28, 2024, 12:07:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 »
  Print  
Author Topic: Serbest Sohbet Köşesi - Tanışma / Kültür / Sanat / Oyun / Film / Muhabbet  (Read 17592 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 29, 2020, 07:52:12 PM

en güzeli ve gerçekçisi dogecoin olmuş. olm bir kripto para bu kadar mı tatlı olur lan:) arabanın yanındaki para nedir? özgürlük anıtının olduğu para.

https://i.hizliresim.com/RgmMPn.jpg

onu ben de bulamadım da Smiley) soru işaretleriyle bile sayıyı 32'ye tamamlayamadım, taş köprü ve kayalık gibi semboller de, ingilizce ile coinin adına yapılmış çağrışım gibi bir şey olabilir. çatal btc'nin herhangi bir forku olabilir, bch vs. üzerinde btc simgesi var gibi gördüm, yanlış gördüklerim/hatırladıklarım ve yanıldıklarım olabilir.
bence genel olarak güzel bir çalışma olmuş.

Soru işaretli kısımlar için ben düşündüklerimi yazayım o halde Smiley

Tabuttaki Altınlar: Bitcoin Gold (BTG)
Tepedeki Aslan: Coin Lion (LION)
Büyük Yıldız: Starbase (STAR) ya da StarCoin (KST) olabilir.

Ajandadaki figürü bulmaya çalıştım ama çıkartamadım.
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711627679
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711627679
Reply with quote  #2

1711627679
Report to moderator
1711627679
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711627679
Reply with quote  #2

1711627679
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1876
Merit: 1240

View Profile
January 30, 2020, 11:31:48 AM

şu pozitif videoya bakarmısınız ne harika ya

https://twitter.com/nasipetme/status/1222843533750689792

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1834
Merit: 1726

Be A Hope

View Profile
January 30, 2020, 04:42:46 PM

Lafını kimseden esirgemeyen, tanrı misafirlerinin dostu, yol gösterici ve mentor Kuiil üstadı rahmet ve minnetle anıyorum. Güç onunla olsun. Tartışmasız Star Wars evrenindeki koca yürekli adamlardan biri. Ayrıca The mandalorian hala izlemeyenlere mutlaka izlemelerini öneririm. Öncesinde galaktik evrende neler yaşandığını bilmek yararlı olur elbette. Bunla alakalı tartışmaları yaptığımız konuya da beklerim.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5210340.0

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 30, 2020, 04:47:36 PM

Lafını kimseden esirgemeyen, tanrı misafirlerinin dostu, yol gösterici ve mentor Kuiil üstadı rahmet ve minnetle anıyorum. Güç onunla olsun. Tartışmasız Star Wars evrenindeki koca yürekli adamlardan biri.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5210340.0

I have spoken!

Kuil adamdır Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 01, 2020, 02:29:10 PM
Merited by Blacknavy (1)

Atari Salonu gençliği burada mı? Mortal Kombat oynardık eskiden salonlarda. Basit bir oyun, mantığı grafikleri son derece sade. Fakat bu oyunun apayrı bir çekiciliği vardı. Bugünlerde yeni oyunları çıkmış. Müthiş efektler, gerçekçi kafa-kol-bacak kırmalar ama o heyecanı yaşayan yoktur bugün sanırım.

Youtube'da gezinirken öneri ekranında çıktı karşıma heyecanlandım paylaşmak istedim.

MK Fatalities Sahnelerinde tüm salon toplanırdı:
https://www.youtube.com/watch?v=5GHW0j35R24

İşte o Fatalities sahnelerin kamera arkası:
https://www.youtube.com/watch?v=f-AECxvqObs

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
gospodin
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 1446

View Profile WWW
February 01, 2020, 06:03:36 PM

trabzonspor-fenerbahçe maçının ilk yarısı 2-1 sona erdi. ya arkadaş şu tolga ciğerci beni ve diğer fenerbahçelileri katil edecek yeminle. belli ki çok iyi bir disiplin almış, çalışkan bir oyuncu ama o ayağı yok mu? lan her maçta da şu kafamızın içine etme. gerçi ayağı düzgün olsa şu anda türkiye'de değil bundesliga top teperdi.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 01, 2020, 09:10:42 PM

trabzonspor-fenerbahçe maçının ilk yarısı 2-1 sona erdi. ya arkadaş şu tolga ciğerci beni ve diğer fenerbahçelileri katil edecek yeminle. belli ki çok iyi bir disiplin almış, çalışkan bir oyuncu ama o ayağı yok mu? lan her maçta da şu kafamızın içine etme. gerçi ayağı düzgün olsa şu anda türkiye'de değil bundesliga top teperdi.

Demek ki bir tek ben değilmişim bu şekilde düşünen. Attığı şutları görünce delirdim. Ayağının bağını s...m dedim. Ya insan bir çalışır birşey yapar. Tamam iyi niyetli ama vurduğun şut ile adam ile birlikte sok kaleye.
Birde gustavo eski gustavo kesinlikle değil. Onun attığı şutlarında gücü yok.

jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 02, 2020, 07:39:39 PM

https://www.youtube.com/watch?v=EICaKX6i2cI

Bir oyunla başladı bütün hikayem.
Ne başı, ne de sonu belli değil.
Yaşamadığım çocuksu günlerin hesabını
Kime soracağım bugün?
Kime belli değil…

Yaralım, sevgilim, özlemin başucumda...

Ah yaralım, kara bahtım!
Ayrı düştük, dayanalım.
Ah yaralım, kara gözlüm!
Biz bu hale gel dayanalım.

Her gece düşümde seni aradım.
Ellerini öptüm, doyamadım.
Yaşamadığım çocuksu günlerin hesabını
Kime soracağım bugün?
Kime belli değil…

Yaralım, sevdiğim, özlemin başucumda...

Ah yaralım, kara bahtım!
Ayrı düştük, dayanalım.
Ah yaralım, kara gözlüm!

Ah yaralım, kara bahtım!
Ayrı düştük gel dayanalım.
Ah yaralım, kara gözlüm!

Nükhet abla yine yapmış yapacağını, sıla yı zaten anlatmaya gerek yok.
gospodin
Legendary
*

View Profile WWW
February 03, 2020, 06:18:28 AM

Who am i? adli bir film izledim dün gece. Yönetmeni aynı zamanda netflixteki dark dizisinin de yönetmeni. Film benim hoşuma gitti. İzlemek isteyenlere tavsiye ederim. Özellikle internet üzerinde konuşma kısmı, darkweb, çok yaratici geldi bana.
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
February 03, 2020, 06:28:34 AM

Aşağıdaki ilgi çekici post ekşisözlükten alıntıdır: (Bu arada pudingin çıkışı bomba  Cheesy )

Quote from: takma kirpikli huni
uzaydayken olan şeyler. aslında şimdi yazacaklarımı akıl etmek için dahi olmaya falan gerek yok. azıcık üstünde düşünmek yeterli olacaktır zaten. sadece bu yazıda birazcık detaya iniyoruz.

örneğin uzaydayken ağlayamazsınız. hayır ağlarsınız tabii, ama ağladığınızda bütün gözyaşlarınız yüzünüze yapışıp kalır. aşağı doğru akamazlar.
şöyle

uzayda saç sakal traşı olamazsınız. çünkü olduğunuzda kıllar oraya buraya uçup dururlar. aynı şekilde tırnaklarınızı da kesemezsiniz. bu iş için vakumlu ortamlar var. etrafta uçuşan kıl tüy meseleleriniz için de onları bir arada tutan kremler.
mesela

uzayda dişlerinizi fırçaladıktan sonra macundan asla kurtulamazsınız. nereye tükürebilirsiniz ki zaten? tek yapabileceğiniz şey tüm macunu yutmak.

uzayda ekmek de yiyemezsiniz. daha doğrusu somun ekmek yiyemezsiniz. astronotlar lavaş yiyorlar mesela. somunun kırıntılarıyla başa çıkmanız mümkün değil zaten. niye türkler uzaya çıkamadı sanıyorsunuz?
misal

(bkz: ekmek yemeyince karnı doymayan türk)

uzaydaki tatlılar da genelde puding ya da supangle* formunda. böylece dağılmayı rahatça önlemiş oluyorsunuz.
böyle

son olarak, uzayda ıslak bezi de sıkamazsınız. neden mi?
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
February 03, 2020, 03:27:44 PM
Merited by Blacknavy (1)

Türkçe Dublaj filmlerine hep bir antipatim olmuştur. Milyon dolarlık yatırımların yapıldığı başyapıtlarda dublaj ile film izlemek bazen eziyet verici olabiliyor. Adamlar o kadar yatırım yapmış arkadaş, o sahnede o duyguyu vermek için ne çabalar vermişler. Orada o ses tonu olmayınca o duyguyu almanız mümkün değildir.

Fakat bazı başarılı dublaj filmlerin olduğunu da ifade etmek lazım. Hatta bazıları orijinal halinden bile daha başarılıdır. Shrek, Buz devri, Nemo, Clone Wars gibi animasyon filmlerinde özellikle bu başarı öne çıkıyor. Netflixin dublaj ekibini de son dönemde çok başarılı buluyorum. Fazla detayı olmadan, keyfi izlediğim dizi/filmlerde dublaj izlemeye başladım ben. Kendime şaşırıyorum bazen.

Bu mevzuyu nereden açtın derseniz, az önce güzel bir youtube videosu izledim. Eski türk filmlerinde dublaj yapan teyze hanımı gördüm. Abla gerçekten seslendirme konusunda çok iyi. Ezel dizisinde de dayının eşi idi sanırım aynı kişi.

İlgili youtube videosu: https://www.youtube.com/watch?v=8OKftE7-l9c
https://www.youtube.com/watch?v=WtonJ41e9Zo
https://www.youtube.com/watch?v=fbNh8Plb_vs

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
PHI1618
Legendary
*

View Profile
February 03, 2020, 04:02:10 PM

Who am i? adli bir film izledim dün gece. Yönetmeni aynı zamanda netflixteki dark dizisinin de yönetmeni. Film benim hoşuma gitti. İzlemek isteyenlere tavsiye ederim. Özellikle internet üzerinde konuşma kısmı, darkweb, çok yaratici geldi bana.
Çok güzel filmdir. O filmin etkisiyle Dark'a başlamıştım ben. İkisinin de müptelası oldum çıktım Smiley Dark başlasa da küfrede küfrede izlesek Cheesy

gospodin
Legendary
*

View Profile WWW
February 04, 2020, 06:41:49 AM

Çok güzel filmdir. O filmin etkisiyle Dark'a başlamıştım ben. İkisinin de müptelası oldum çıktım Smiley Dark başlasa da küfrede küfrede izlesek Cheesy
Ben de dark'a başladım dün akşam. İlk 2 bölüm ilgimi çekmedi ama sanirim asıl olay 3. bölümden sonra başlayacak. Şayet ilgili cekmezse bırakırım. Gençlik donemimde İskandinav sineması diye atar tutardım ama alman sinemasını boş gectigimi şimdi fark ettim. Herzog u saymazsam alman sinemasina önem vermek gerekiyor.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 04, 2020, 12:46:29 PM

Ben de dark'a başladım dün akşam. İlk 2 bölüm ilgimi çekmedi ama sanirim asıl olay 3. bölümden sonra başlayacak. Şayet ilgili cekmezse bırakırım. Gençlik donemimde İskandinav sineması diye atar tutardım ama alman sinemasını boş gectigimi şimdi fark ettim. Herzog u saymazsam alman sinemasina önem vermek gerekiyor.

Ben o diziyi 2-3 defa izlemeye kalktım bir türlü ilerleyemeyip bıraktım.
Ondansa Rain daha iyi bir dizi gibi geldi bana. Gerçi son sezonunda Rain'de biraz gevşedi.

Bu arada izlemeyenlere dün akşam başladığım bir diziden bahsetmek istiyorum.

Keyif alabileceğinizi düşünüyorum.

https://www.imdb.com/title/tt5607976/
PHI1618
Legendary
*

View Profile
February 04, 2020, 01:05:33 PM

Ooo yeni bir Dark'çı katılmış aramıza. Devam etmeye karar alırsan düşüncelerini merak ediyorum Cheesy

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 06, 2020, 04:59:06 PM
Merited by Blacknavy (1)

Dark izlemeye yeni başlayanlar için Netflix tarafından hazırlanmış bir rehber site var: https://dark.netflix.io/tr/
Dizi o kadar detaylı ve karmakarışık ki, izlemeye başlayanlar vazgeçip de yarıda bırakıp çıkmasınlar diye Netflix olaya el atmış bulunuyor. Özellikle ikinci sezondan itibaren kayışlar kopuyor zaten! Kim kimin nesi oluyor, hangi olay hangi yılda geçiyor, dizideki mekanların özellikleri, karakterlerin iyi ve kötü tarafları nelerdir gibi sorularla kafası karışanlar bu rehbere bakabilirler. Daha fazla kaynak siteler de var, isteyenler için ekleyebilirim.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
February 07, 2020, 02:17:27 PM
Merited by Blacknavy (1)

Gerçekten böyle birinin olması komik geldi Smiley google sorgusu yaptığınız zaman sağda wikipedia bilgisi veriyor.

Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
February 07, 2020, 06:15:14 PM

Gerçekten böyle birinin olması komik geldi Smiley google sorgusu yaptığınız zaman sağda wikipedia bilgisi veriyor.

Türkmenistan'da Kakageldi ismi çok yaygın kullanılıyor. Kaka orada baba demek  Cheesy Oraya gittiğimde bu isim bana baya komik gelmişti.

Bir de Enes ismi yurt dışında çok sıkıntı oluyor. An ass gibi algılanıyor  Cheesy
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
February 10, 2020, 01:11:15 PM
Merited by Blacknavy (1)

BTC fiyat analiz bölümünü sulandırmayayım dedim buraya bırakıyorum  Cheesy

turn the page
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 10, 2020, 01:28:03 PM

Dark izlemeye yeni başlayanlar için Netflix tarafından hazırlanmış bir rehber site var: https://dark.netflix.io/tr/
Dizi o kadar detaylı ve karmakarışık ki, izlemeye başlayanlar vazgeçip de yarıda bırakıp çıkmasınlar diye Netflix olaya el atmış bulunuyor. Özellikle ikinci sezondan itibaren kayışlar kopuyor zaten! Kim kimin nesi oluyor, hangi olay hangi yılda geçiyor, dizideki mekanların özellikleri, karakterlerin iyi ve kötü tarafları nelerdir gibi sorularla kafası karışanlar bu rehbere bakabilirler. Daha fazla kaynak siteler de var, isteyenler için ekleyebilirim.

Yahu ben bu diziyi izlemeye çalıştım. İlk bölüm bitti sıkıldım vazgeçtim. Sonra bir kez daha niyetlendim. ilk bölümü tekrar izledim yine kaldı.
Tekrar deneyeceğim bak kötü çıkarsa sorumlusu sizsiniz sabah akşam bana Dark reklamı yapmaya başladınız.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 »
  Print  

Jump to: