Bitcoin Forum
May 12, 2024, 05:38:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Binance Chain'e Geçecek Olan İsimler?  (Read 552 times)
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
June 25, 2019, 10:53:52 PM

Binancenin ismini kullanarak artış yaşamak isteyenler var. Şu coinlere baktım da çoğu bir halta yaramaz. Girseler bile 2-3 aya delist edilirler binancedexten

BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715492312
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715492312
Reply with quote  #2

1715492312
Report to moderator
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
June 26, 2019, 07:39:32 AM

Bu coinler tamam da mesela bunlarin arasindan 50 k dolat hacmi asanlar siraya gore girmeyecek mi binanceye asil onemli nokta bu diye dusunuyoeum ben. Bolt burda var mesela ama borsaya dibi gormus
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
June 26, 2019, 08:38:29 PM

Listede göremedim ama blockmason link de geçiyor. Tabi onlarınki biraz değişik bir şey ama sonu olarak bir kısmı geçiyor.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
June 30, 2019, 05:26:20 PM

Üstadın hazırladığı tabloda VRA'nın BNB geçişi ile ilgili bilgi yok deniliyor.

Verasity konuyla ilgili Medium gönderisi yaptı. Basit bir conversion işlemi ile VRA-VRAB geçişi sağlayabiliyorsunuz.

Vera Wallet Kullanarak : https://medium.com/verasity/vrab-conversion-withdrawal-in-verawallet-6fff18084ad6
Binance DEX Üzerinden: https://medium.com/verasity/vrab-conversion-guide-on-binance-e370c6a714a9

Çok güzel çalışma olmuş. Verasity güzel mantıklı bir proje. Binance bu destekleme konusunda gayet iyi iş çıkartıyor.
kriptokar
Full Member

Activity: 651
Merit: 117

EscrowDapp.com

View Profile
July 02, 2019, 07:00:19 AM

TOMO'da Binance için token çıkartıyor. Kendi coini de kalacak; DEX'te TOMOB olarak listelenecek.

🤝 Use EscrowDapp To Avoid Scammers 🤝
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 03, 2019, 01:11:46 AM

Şu anda Binance revaçta olduğundan Binance Chain’e geçmeye çalışan token sayısında artış var. İçlerinden bir kısmı bunu yapar muhtemelen, az ya da çok değerde kazanabilirler ama bu geçişler arttıkça fiyat artışlarının azalacağını düşünüyorum.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
July 03, 2019, 06:36:08 AM
Merited by bobita (1)

Anlamadığım bir nokta var. Mesela ethereum da akıllı sözleşme var. Bnb de bu yok okuduklarım kadarıyla öyle olduğunu biliyorum. Neden bir token ethereum zincirinden bnbbye geçer.
Bu benim kafami  kurcalıyor hep.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
July 03, 2019, 10:54:49 AM

değerlensin diye geçer.
adamlar umudu kestiyse projeden, son bir vuruş yapıp çıkmak için değiştirir zinciri.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 03, 2019, 11:43:16 AM

Anlamadığım bir nokta var. Mesela ethereum da akıllı sözleşme var. Bnb de bu yok okuduklarım kadarıyla öyle olduğunu biliyorum. Neden bir token ethereum zincirinden bnbbye geçer.
Kafanı kurcalamasın, eğer o tokenda yatırımın varsa dudağını bile uçuklatsın. Çünkü yazdığın şey ve sorduğun soru son derece hayati, bir token kendisini kanıtlamış, akıllı kontratlar içeren fonksiyonel bir zincirden sırf popüler diye hiçbir boka yaramayan, bomboş bir zincire geçiyorsa işin içinde iyi niyet yoktur.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kriptokar
Full Member

Activity: 651
Merit: 117

EscrowDapp.com

View Profile
July 03, 2019, 11:52:21 AM

Eğer akıllı sözleşme işlevi varsa tamamen geçmez. Multi zincir kullananlar var. Örneğin MyWish’in BEP-2 tokeni de var ERC20 tokeni de var.

Buradaki amaç kripto paraya hacim getirmek ve popülerite arttırmak. Ayrıca Binance, DEX’te belli bir hacime ulaşan paraları CEX’te listeliyor. Örneğin: FTM.

Son bir örnek de TOMO’dan vereyim. Tomo’nun kendi zinciri var (Tomochain). Ancak TOMOB adlı token çıkardı ve 8 Temmuz’da DEX’te listelenecek. Belli bir hacim yakalanırsa Tomo coin CEX’te listelenir.

🤝 Use EscrowDapp To Avoid Scammers 🤝
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 03, 2019, 11:55:49 AM

Bu benim kafami  kurcalıyor hep.
Kafanı kurcalamasın, eğer o tokenda yatırımın varsa dudağını bile uçuklatsın. Çünkü yazdığın şey ve sorduğun soru son derece hayati, bir token kendisini kanıtlamış, akıllı kontratlar içeren fonksiyonel bir zincirden sırf popüler diye hiçbir boka yaramayan, bomboş bir zincire geçiyorsa işin içinde iyi niyet yoktur.

Bence olayda bir yanlış anlaşılma var, geçen sene Vitalik bile bunu itiraf etti.

Ethereum insanlar token yaratsın diye oluşturulmuş bir kripto para değil, akılli sözleşmelerin günlük hayata uyarlanmasını sağlayan bir kripto para birimiydi.

Binance Chain ise insanların token yaratmasını ardından DEX ya da CEX’de listelenmesini sağlayan bir zincir.

Bu koşullarda BNB işini doğru yaparken, ETH kendi işi olmayan bir alana bulaşıyor çünkü kendi alanında oldukça başarısız. Ethereum akilli sözleşmeleri merkezsiz borsa ve kumar platformu yapmak dışında hiçbir işe yaramadı hatta yönetim kadrosu öyle basiretsizki PoW sisteminde tıkılıp kaldılar, madenciler onaylamadığı için hayali 2018’de kurulan PoS sistemine neredeyse 2020 olmasına rağmen geçemediler. Vitalik’in son 2 senedir projeye attığı tek bir adım yok, adım atmak istese de atamaz çünkü madenciler ekmek kazandığı sistemin değişmesine izin vermiyorlar.

Binance Chain öyle değil, validatorler var.

BNB’nin zararina olacak hiçbir hareketi gerçekleştiremezler çünkü kendi zararına ama Ethereum’daki madenciler öyle değil. Ethereum’un işine yarayacak her şeyi baltaliyorlar sadece kendileri para kazanabilmek için.
bobita
Legendary
*

View Profile
July 03, 2019, 12:18:06 PM

Bence olayda bir yanlış anlaşılma var, geçen sene Vitalik bile bunu itiraf etti.

Ethereum insanlar token yaratsın diye oluşturulmuş bir kripto para değil, akılli sözleşmelerin günlük hayata uyarlanmasını sağlayan bir kripto para birimiydi.

Binance Chain ise insanların token yaratmasını ardından DEX ya da CEX’de listelenmesini sağlayan bir zincir.

Bu koşullarda BNB işini doğru yaparken, ETH kendi işi olmayan bir alana bulaşıyor çünkü kendi alanında oldukça başarısız. Ethereum akilli sözleşmeleri merkezsiz borsa ve kumar platformu yapmak dışında hiçbir işe yaramadı hatta yönetim kadrosu öyle basiretsizki PoW sisteminde tıkılıp kaldılar, madenciler onaylamadığı için hayali 2018’de kurulan PoS sistemine neredeyse 2020 olmasına rağmen geçemediler. Vitalik’in son 2 senedir projeye attığı tek bir adım yok, adım atmak istese de atamaz çünkü madenciler ekmek kazandığı sistemin değişmesine izin vermiyorlar.

Binance Chain öyle değil, validatorler var.

BNB’nin zararina olacak hiçbir hareketi gerçekleştiremezler çünkü kendi zararına ama Ethereum’daki madenciler öyle değil. Ethereum’un işine yarayacak her şeyi baltaliyorlar sadece kendileri para kazanabilmek için.
Şöyle bir durum var (daha doğrusu realite buraya gitti artık), Ethereum emtiasıyla Ethereum zinciri artık neredeyse birbirinden tamamen bağımsız  ve ne kadar temelde bazı sorunlar olsa da(yazdığın pow/pos geçişini ağırdan almaları bunlardan biri mesela) kripto ekosisteminde gücü ve güvenilirliğini Ethereum ağı kadar ispatlamış bir ağ yok (Bitcoin ağı dahil).
Vitalik Buterin'in genel anlamda bir süredir motivasyon eksikliği görünüyor olsa da (belki de herif iyice sıyırdı, sonuçta kafa normal çalışmıyor, dehaların çoğu da aynı düzeyde deli oluyor) Ethereum ağının dünya çapında benim bildiğim yüzlerce, belki de binlerce geliştiricisi var. Akıllı sözleşmelerin şu anda çok verimli kullanılmamasının temel nedenlerinden birisi bir çok sektörde kimsenin varlıklarından ve işlevlerinden haberdar olmayışı, bu durum ilelebet sürüp gitmeyecek.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
July 03, 2019, 12:45:06 PM

değer artışı yaşayacakları su götürmez bir gerçek aslında ama taban değiştirme muhabbetlerine tam olarak hakim olabilmiş değilim.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
July 03, 2019, 04:33:23 PM

@bobita hocam merit için teşekkürler.
Sizin bu bnb zinciri hakkında hassasiyetinizi biliyorum. Bu bir şekilde bir gün patlar gibime geliyor.
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
July 04, 2019, 08:32:57 AM

Bu listedeki coinlerin isimlerini ilk defa duydum binance biraz para kazanmak için dexinde bu coinleri listelerse bence baştan bu proje yatar getir adam gibi yüksek hacimli coinleri herkes rahat rahat tradesini yapsın yoksa bu işin sonu bancor gibi olur hypelanıp 2-3 ayda söner.
bobita
Legendary
*

View Profile
July 04, 2019, 11:18:56 AM

@bobita hocam merit için teşekkürler.
Sizin bu bnb zinciri hakkında hassasiyetinizi biliyorum. Bu bir şekilde bir gün patlar gibime geliyor.
Rica ederim  Smiley
Hassasiyetim bir düşmanlıktan kaynaklanmıyor, aslında Binance'in şu yanının da hakkını veriyorum, Binance ayı döneminin en kötü zamanlarında bile belirli bir hacim ve hareket oluşturarak piyasanın daha da bitik hale gelmesini engelledi, bu anlamda "iyi ki vardılar" diyorum.
Sorun başka, Binance ile ilgili tereddütlerimi burada tekrar bir özetleyeyim:
- Binance bu kadar büyük ve bir çok aktör içeren bir piyasa için aşırı dominant ve piyasaya tam hakimiyet konusunda agresif davranıyorlar. Bu çok çok büyük bir tehlike, her kim olursa olsun yokluğu fiilen piyasanın bitmesi demek olan bir piyasa unsuru olmamalı,
- Hacim sahtekarlığı yapmamakla birlikte, wash trading de dahil olmak üzere her türlü piyasa manipülasyonunu sonuna kadar uyguluyorlar,
- Binance sonuçta bir Çin şirketi ve Çinliler için para kazanma yolunda her şey mübahtır, Binance de aynen böyle davranıyor, rakiplerine alan bırakmıyor,
- Binance zincirinin yukarıda saydığım amaçlarla, sadece piyasa manipülasyonu için oluşturulduğu gayet belli iken, buna bel bağlanması mantık sınırlarının dışında, sürdürülebilir bir durum değil,
- Hiçbir fonksiyonu olmayan bu zincire geçen projeler(!) bu zincirin akıbetinin 2 dudak arasında olduğunun farkındalar mı acaba? (Mesela bu Ethereum zinciri için söylenemez, Vitalik Buterin çıkıp ben artık bu zinciri istemiyorum dese, hadi o zaman, sana güle güle derler, her şey saniye sıkıntı yaşanmadan devam eder.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
July 28, 2019, 05:49:41 PM

Çok değişik ve sönük coinler gibi görünüyor ama bence çok şanslılar ilerde girmek ve binance altyapısına geçmek gerçekten önem ve değer kazanacak

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
July 28, 2019, 08:32:55 PM

SONM da integration yapacak, taşınmak değil dex'de kullanabilmek adına.

signature not found.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 28, 2019, 10:04:31 PM

Piyasada yaprak kımıldamazken, Binance chainle birlikte piyasayla ilgilenen herkesin dikkati BNB’ye çevrildi. Şimdide bu durumdan faydalanmak isteyen tokenler Binance Chaine geçmek için harekete geçtiler. Farklı bir trend başlayana kadar Binanceyi takip edeceğiz doğal olarak.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: