Bitcoin Forum
April 19, 2024, 06:49:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: BNB'de Yakın Gelecek Gelişmeleri  (Read 1091 times)
El-Cezeri (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 02, 2019, 01:21:20 PM
Merited by trendcoin (2), Kalemder (2), Vispilio (1), Lydian (1), jopen (1), Blacknavy (1)

Bu gelişmeler çok önemli olduğu için ve trader'lar için dönüm noktası niteliğinde olduğundan bir başlıkla duyurmak istedim.
Halen alım yapmamış olanlar varsa da bazı fırsatlardan haberdar olmalarını istiyorum. Analiz ve görüşümü aşağıda paylaşıyorum:

Margin kaldıraçlı işlemler, vadeli işlemler, coin burn ve dex ve yeni ieo... Bunların duyuruları zaten yapıldı. Şimdi size bunların mükemmel sıralamasını anlatacağım, varsayımlarım ile birlikte...

* Öncelikle ERD perşembe trade yapmaya başlayacak. Muazzam bir hype ve alım iştahı ile 15-20 katına kadar çıkacak.
* Daha sonrasında Binance'da Margin işlemler açılacak. İnsanlar üyeliğini aktifleştirecek, biraz alışacaklar filan.
* Derken BAM! Yeni ieo duyurusu yapılacak. Bu sefer daha cazip şeylerle verilecek. İnsanlar BNB'ye yüklenecek. Trader'lar marginde 3-5x ile BNB Long posizyonları açıcak ve bnb ivmeli bir şekilde yükselicek marginin verdiği kredi desteği ile.
* Vadeli işlemler de peşi sıra açıldıktan sonra, Bitmex gibi borsaların primlerini de kendine çekecek binance. Margin yapan traderlar Fee avantajları için de bnb almak isteyecekler.
* Coin Burn yapılacak, bnb total suply azalacak. Buda ayrı bir heyecan konusu.
* DEX'e daha fazla güçlü proje transferi yapılacak.

Bu şekilde birinci boğa koşusunu tamamlamış olacağız. Yakın zaman için olacaklar bunlar. Bence

Fikirlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
Sizce de böyle olmaz mı?

Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713509399
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713509399
Reply with quote  #2

1713509399
Report to moderator
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
July 02, 2019, 01:23:38 PM

ieo sonrası düşmediki biraz daha alalım. düşecek gibide görünmüyor elimizdekiler ile yetineceğiz. Takımın kilitli bnbleride açıldı onlar satarsa düşer dedik cz onlarda hodl dedi.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
July 02, 2019, 02:48:31 PM

kaldıraçlı işlemler tarihte nerdeyse hep ilgili kıymette çok büyük düşüşlere sebep olmuştur. buna rağmen bnb ye ciddi anlamda kötü gelmeyeceğini umut ediyorum.
yanılmıyorsam önceki coin burn da önemli bir artış olmadı.

eio ların bnb ye faydası şüphesiz, fakat gerçek anlamda bu işten bnb nin fayda görmesini hedefliyorsa binance ieo için ortalama bnb tutma sürelerini önümüzdeki 9 gün vs gibi kısa değil , geçmiş 40 gün gibi uzun sürelere çıkarmalı. bu hem katılımcılar için daha adil hem bnb nin fiyatı içinde daha faydalı olacaktır.

genel olarak bnb yi şu an btc dahil en düşük riskli kripto yatırımı olarak görmekteyim.
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

View Profile WWW
July 02, 2019, 05:35:41 PM

Binance hızını aldı gidiyor.Elinde olan tutsun olmayan alım fırsatı gelirse almaya baksın.Aldı başını gitti artık bundan sonra heralde marsa falan gider.Şu an gidişatta bir sıkıntı görünmüyor.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 02, 2019, 06:36:33 PM

Ben artık Binance'deki gelişmeleri takip etmekte zorlanıyorum. Hatta bazı yenilikler kafamı da karıştırmaya başlamıştı. Bu paylaşım güzel olmuş; zamanla eklemeler yapılınca güncel bir kaynak olur. BNB burn 15 Temmuz'da yapılacaktı. Sanırım sekizincisi olacak. Burn öncesi ufak da olsa fiyata olumlu yansıyacaktır. DEX ve IEO'lar zaten sürekli popüler tutacaktır BNB'yi. Yolu açık görünüyor. 50 USD'yi yakında geçebilir bence.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 02, 2019, 07:05:14 PM

kaldıraçlı işlemler tarihte nerdeyse hep ilgili kıymette çok büyük düşüşlere sebep olmuştur. buna rağmen bnb ye ciddi anlamda kötü gelmeyeceğini umut ediyorum.

bu konuya örnek verebilir misin? simdi bunu okuyunca "acaba" dedim icimden, olur olur, dikkatli olmak gerek. zaten düsüs baslarsa bize cikis firsati bile vermez, dibine kadar sürükler. ben kaldirac maldirac bilmem, forexte var galiba - yani normal insanoglunun para kazanabilecegi birsey degil; kumarhanede daha az para kaybedilir bu kaldiracli sisteme göre diye tahmin ediyorum.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
July 02, 2019, 07:12:50 PM

Gelişmelerden haberdar ettiğiniz için çok teşekkürler. Bu piyasada görünen o ki bitcoin ve ethereum dan sonra hangi coin gelir sorusuna verilecek yanıt bnb olacak gibi duruyor. Bu hızla giderse binance ın da bnb coinin de geleceği çok parlak.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 02, 2019, 07:29:06 PM
Merited by Vispilio (1)

Arkaaaşın kast ettiği aslında 1 tek örnek muhtemelen btc vadeli işlemleri kast ediyor. Vadeli işlemler gelince btc terse dönmüştü.

Ama o kaldıraç yani marginden farklı bir şey

Ayrıca kaldıraç da olsa vadelide olsa önemli olan stratrjik bir zamanda açılması. Btc için ters bir zamanda açılmıştı. Ama bnb için en stratejik zamanda açıcak Cz akıllı adam. Bunu da göz ardı etmeyin. Bu konuyu sırf bu ana fikir için açtım sanırım. Margin ve vadeli stratejik zamanda aktif edilirse bnb aya uçar.

Sonrasında düşüş olur ne kadar olur bu konumuz değil, umursamıyorum o kadarını

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 02, 2019, 07:41:20 PM

Bu gelişmeler çok önemli olduğu için ve trader'lar için dönüm noktası niteliğinde olduğundan bir başlıkla duyurmak istedim.
Halen alım yapmamış olanlar varsa da bazı fırsatlardan haberdar olmalarını istiyorum. Analiz ve görüşümü aşağıda paylaşıyorum:

Margin kaldıraçlı işlemler, vadeli işlemler, coin burn ve dex ve yeni ieo... Bunların duyuruları zaten yapıldı. Şimdi size bunların mükemmel sıralamasını anlatacağım, varsayımlarım ile birlikte...

* Öncelikle ERD perşembe trade yapmaya başlayacak. Muazzam bir hype ve alım iştahı ile 15-20 katına kadar çıkacak.
* Daha sonrasında Binance'da Margin işlemler açılacak. İnsanlar üyeliğini aktifleştirecek, biraz alışacaklar filan.
* Derken BAM! Yeni ieo duyurusu yapılacak. Bu sefer daha cazip şeylerle verilecek. İnsanlar BNB'ye yüklenecek. Trader'lar marginde 3-5x ile BNB Long posizyonları açıcak ve bnb ivmeli bir şekilde yükselicek marginin verdiği kredi desteği ile.
* Vadeli işlemler de peşi sıra açıldıktan sonra, Bitmex gibi borsaların primlerini de kendine çekecek binance. Margin yapan traderlar Fee avantajları için de bnb almak isteyecekler.
* Coin Burn yapılacak, bnb total suply azalacak. Buda ayrı bir heyecan konusu.
* DEX'e daha fazla güçlü proje transferi yapılacak.

Bu şekilde birinci boğa koşusunu tamamlamış olacağız. Yakın zaman için olacaklar bunlar. Bence

Fikirlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
Sizce de böyle olmaz mı?

Bahsettiğiniz kadar long işlemi açılırsa onu patlatmak için büyük patladırlar demedi demeyin Smiley Sırf bu tarz şeyleri yaparak büyük para kazanan abiler var.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
July 02, 2019, 07:42:50 PM

Bu erd bnb ile mi alınıp satılacak . Yoksa BTC ile de al sat olacak mı?
İlk madde de erd Perşembe açılacak deniliyor o dikkatimi cekti.
Aslında çekiliş vs bitti yinede bnb dump yemedi. Yoksa, özellikle bilet cikmayanlar ciddi zarar yazacaktı.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 02, 2019, 08:10:39 PM
Last edit: July 03, 2019, 08:51:14 AM by El-Cezeri

Bu erd bnb ile mi alınıp satılacak . Yoksa BTC ile de al sat olacak mı?
İlk madde de erd Perşembe açılacak deniliyor o dikkatimi cekti.
Aslında çekiliş vs bitti yinede bnb dump yemedi. Yoksa, özellikle bilet cikmayanlar ciddi zarar yazacaktı.

Açmadıkları parite yok. Usdt btc bnb pax bile vardı

bountyfresh
Member
**

Activity: 363
Merit: 17

View Profile
July 03, 2019, 06:26:48 AM

Hocam güzel yazmışsın yol haritasını teşekkürler.

Benim merak ettiğim nokta coin burn konusu. Ne zaman yapılacak ve yakılacak coin adedi nasıl hesaplanacak, bilgin var mı?
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 03, 2019, 08:56:59 AM

Hocam güzel yazmışsın yol haritasını teşekkürler.

Benim merak ettiğim nokta coin burn konusu. Ne zaman yapılacak ve yakılacak coin adedi nasıl hesaplanacak, bilgin var mı?

Burn her 3 ayın borsa karının %20 si ile bnb alınıp yakılıyor. %si 20 idi sanırım neyse yazıyır whitepaper da.

Her 3 ay toplanıp 4.ayın 15inde yakılıyor. Yılda 4 kere yapılıyor. Her defasında nerdeyse 1m bnb yakılıyor. Buda muazzam bir para aşağı link koyucam ordan bakabilirsiniz miktarlara. Mobilüm  de.

Bakın mesela Bitfinex in bnb özentisi yeni bir coini var. Leo ismi. Geçen burn yaptılar 500 bin dolar yaktılar. İco da 1 milyar dolar toplayan coin 500 bin dolarcık yaktı. Yani kıyaslayın diye diyorum.

https://www.binance.com/en/bnb#burnBnbSection

Merit veren arkadaşlara çok teşekkür ederim Smiley

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
July 03, 2019, 09:29:00 AM

bu konuya örnek verebilir misin? simdi bunu okuyunca "acaba" dedim icimden, olur olur, dikkatli olmak gerek. zaten düsüs baslarsa bize cikis firsati bile vermez, dibine kadar sürükler. ben kaldirac maldirac bilmem, forexte var galiba - yani normal insanoglunun para kazanabilecegi birsey degil; kumarhanede daha az para kaybedilir bu kaldiracli sisteme göre diye tahmin ediyorum.

tarihsel süreç olarak altından ethere, türev piyasaya açılan ürünler ilk etepta hep ciddi düşüşler yaşamıştır(istisnası olabilir ben duymadım duyan bilen ekleme yapabilir). normal insanoğlunu bırakın en son bizim merkez bankasını bile yediler türev piyasada(hatırlarsanız uzun bir zaman dolar 5.4 tl den geriye dönüyordu nedeni bizim merkez bankası ingilterede kaldıraçlı piyasada dolar satıyordu sürekli kur 5.4 e dayandığında) , bu konuda yorumuz baya doğru yani.
yinede yanlış anlaşılmak istemem ben istatislik bir bilgi verdim bnb de ciddi düşüş beklemiyorum. 2 sene ye yakındır hodl ladığım tek bnb mide satmadım.

son olarak biri bana dese tüm mal varlığımı tek işleme yatırdım türev piyasadan 10 milyon dolar kazanıp hayatımı kurtardım olabilir derim, ama biri gelse bana bu işten her ay düzenli 10 dolar kazanıyorum dese inanmam bir noktada mutlaka çok pis yerler çünkü. şahsen işim olmaz, olanı anlamam, sorana tavsiye etmem.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
July 03, 2019, 11:41:50 AM

Artık bnb kimseye kazandırmaz binance türkiye sayfasına girdim herkes ağlıyor ieoda müthiş bir zarar var herkesin parasının 4 te 1 i erimiş.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 03, 2019, 12:08:03 PM

Artık bnb kimseye kazandırmaz binance türkiye sayfasına girdim herkes ağlıyor ieoda müthiş bir zarar var herkesin parasının 4 te 1 i erimiş.

Yok be abi CZ duyurduğunda 32 dolardı, millet gidip son gün 37/39’dan almış.

Benim de 37’den aldığım bir kesim var ama yapacak bir şey yok.

Bitcoin takla atmazsa yeni IEO + Burn + Margin kombosu geliyor, bakalim.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
July 03, 2019, 12:45:56 PM

dex olayına ağırlık vermeleri şüphesiz kendilerine büyük yarar sağlayacaktır kaldı ki bu bir ihtiyaçtır da.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
July 03, 2019, 08:17:14 PM

Bnb de 15 temmızda coin burn var onun dışında bir gelişme bildiğim kadarıyla yok kaldıki onun fiyata çok bir etkisi olacağını sanmam kısa süreli 1 2 usd artıp geri döner.
hashman
Legendary
*

Activity: 1264
Merit: 1008

View Profile
July 04, 2019, 12:12:00 AM

Valla onu bunu bilmem, S400 roketi gibi bilet tutanlar yarın bombalayacak Binance’yi.

Elrond’un Nem ile bağlantısı var diyorlar, ekip sağlam 11870 tps rekoru kırılmış, kökeni olan bir proje eğer iyi kazandirirsa o zaman görün bnb’deki curcunayı.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
July 04, 2019, 06:37:58 AM

Valla onu bunu bilmem, S400 roketi gibi bilet tutanlar yarın bombalayacak Binance’yi.

Elrond’un Nem ile bağlantısı var diyorlar, ekip sağlam 11870 tps rekoru kırılmış, kökeni olan bir proje eğer iyi kazandirirsa o zaman görün bnb’deki curcunayı.

Dediğiniz gibi bu ieo iyi bir kazanc elde ettirirse bir sonraki ieo dan ziyade bnb yi tutabilene aşk olsun. Böyle giderse ieo muhabbetine hiç boğa gelmeyecek gibi. Binance böyle giderse küçük bir boğayı kendi içinde yaşatacak hepsi bu.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: