Bitcoin Forum
May 02, 2024, 04:16:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: ETH/USD ve ETH/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  (Read 2661 times)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 27, 2020, 06:23:30 PM
Merited by Kalemder (1), lossnet (1)

Ama neredeyse yarı yarıya düştü !
Bu piyasaya şuan scam demeyen kendini iyi kandırıyordur.

Kullanıcıların sürekli olarak kaybediyor oluşu 'düşerken de para kazanabileceklerini' bilmiyor oluşlarından kaynaklanıyor. Bu forumda altı-yedi senelik üyeliklere dahi sorabilirsiniz, short açıp da para kazanmaya çalışan ve bu tarz tradeleri sürekli olarak yapan çok az kişi vardır. Bu nedenle, yatırımcılar projelere körü körüne bağlanıyor. Biliyorsun benim de elimde Ethereum var ama kimse longların %75 olduğu bir piyasada fiyat artışı beklememeliydi. Dün mesela 214 dolar civarında long sinyalleri veriliyordu (bir üst mesajda yazdım ve şu an fiyat $235 dolar) ama gördüğün gibi ben kendimi 'riske atmak istemediğim' için RSI'in biraz daha da düşmesini bekledim (çok net pozisyondu ama az daha düşmesi için hakeme yalvardık, olmadı). Ne oldu? 214 ile 238 arasındaki yükselişi kaçırdım (3x kaldıraçla %33 kâr) ama umurumda mı? Hayır. Biz hamsiyiz, elimizde 1000BTC yok ama 10000 BTCmiz varmışçasına pozisyon almak zorundayız. Kripto para piyasası eski 100Xlerin uçuştuğu 'içi boş bir çocuk parkı' değil artık. Burası adam gibi adamların, piyasayı koklayanların, 'net pozisyon gelmeden' pozisyon açmayanların bir senede parasını 'rahatça' %50 ile %90 arasında katlayabileceği bir ortam. Her topa girmeyeceksin ağa, big crash bekleyeceksin (gerekirse 1-4 yıl). Bizi bu piyasada yutabileceklerini sanıyorlar, halbuki onların taktiğiyle onları vuracağız. Biz artık kokluyoruz bu piyasayı.

Ana paranın altına mı düşüyosun? düşmeden sat, kayıplar acıtır..
üstünde misin? senden iyisi yok.

piyasa düşüyor mu?
çok iyi! kaybettiğimde üzülmeyeceğim paramın %35'i ile maldayım. düşerse dipten alırım ve her alışımı kademeli yaparım gram umurumda değil Grin

piyasa yükseliyor mu?
çok iyi! paramın %35'i ile kâr yapıyorum (şükür mantığı bazen işe yarıyor) Grin

Kaybetme imkanı mı? Çok düşük ama bankanın bize 50 senede vereceği dolar faizini tek senede kazanıyoruz (riske değiyor). Acelemiz mi var? sakince ilerleyelim. hiçbir şey kaçmıyor. Senin cebine giren her kuruş, başkasının cebinden çıkan bir kuruş. Kolay mı para kazanmak. Bitcoin ve Ethereum'dan şaşma, tradeye devam Smiley.
1714666597
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714666597
Reply with quote  #2

1714666597
Report to moderator
1714666597
Hero Member
*

Ignore
1714666597
Reply with quote  #2

1714666597
Report to moderator
1714666597
Hero Member
*

Ignore
1714666597
Reply with quote  #2

1714666597
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714666597
Hero Member
*

Ignore
1714666597
Reply with quote  #2

1714666597
Report to moderator
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 27, 2020, 06:55:54 PM

Ama neredeyse yarı yarıya düştü !
Bu piyasaya şuan scam demeyen kendini iyi kandırıyordur.

Kullanıcıların sürekli olarak kaybediyor oluşu 'düşerken de para kazanabileceklerini' bilmiyor oluşlarından kaynaklanıyor. Bu forumda altı-yedi senelik üyeliklere dahi sorabilirsiniz, short açıp da para kazanmaya çalışan ve bu tarz tradeleri sürekli olarak yapan çok az kişi vardır. Bu nedenle, yatırımcılar projelere körü körüne bağlanıyor. Biliyorsun benim de elimde Ethereum var ama kimse longların %75 olduğu bir piyasada fiyat artışı beklememeliydi. Dün mesela 214 dolar civarında long sinyalleri veriliyordu (bir üst mesajda yazdım ve şu an fiyat $235 dolar) ama gördüğün gibi ben kendimi 'riske atmak istemediğim' için RSI'in biraz daha da düşmesini bekledim (çok net pozisyondu ama az daha düşmesi için hakeme yalvardık, olmadı). Ne oldu? 214 ile 238 arasındaki yükselişi kaçırdım (3x kaldıraçla %33 kâr) ama umurumda mı? Hayır. Biz hamsiyiz, elimizde 1000BTC yok ama 10000 BTCmiz varmışçasına pozisyon almak zorundayız. Kripto para piyasası eski 100Xlerin uçuştuğu 'içi boş bir çocuk parkı' değil artık. Burası adam gibi adamların, piyasayı koklayanların, 'net pozisyon gelmeden' pozisyon açmayanların bir senede parasını 'rahatça' %50 ile %90 arasında katlayabileceği bir ortam. Her topa girmeyeceksin ağa, big crash bekleyeceksin (gerekirse 1-4 yıl). Bizi bu piyasada yutabileceklerini sanıyorlar, halbuki onların taktiğiyle onları vuracağız. Biz artık kokluyoruz bu piyasayı.

Ana paranın altına mı düşüyosun? düşmeden sat, kayıplar acıtır..
üstünde misin? senden iyisi yok.

piyasa düşüyor mu?
çok iyi! kaybettiğimde üzülmeyeceğim paramın %35'i ile maldayım. düşerse dipten alırım ve her alışımı kademeli yaparım gram umurumda değil Grin

piyasa yükseliyor mu?
çok iyi! paramın %35'i ile kâr yapıyorum (şükür mantığı bazen işe yarıyor) Grin

Kaybetme imkanı mı? Çok düşük ama bankanın bize 50 senede vereceği dolar faizini tek senede kazanıyoruz (riske değiyor). Acelemiz mi var? sakince ilerleyelim. hiçbir şey kaçmıyor. Senin cebine giren her kuruş, başkasının cebinden çıkan bir kuruş. Kolay mı para kazanmak. Bitcoin ve Ethereum'dan şaşma, tradeye devam Smiley.

Burada bir piyasa var diyebilmemiz için ben de dannybrown'a katılıyorum. En azından Ethereum'un bu düzeni kırmasını bekliyoruz. Tamam yine piyasaya yön veren coinler olsun ama en azından 2 tanesi olsun. Daha fazla olursa tabi ki daha iyi ama bu inanca sahip olabilmemiz için bir hareket lazım. Şu sıra Ethereum büyük bir ivme kazanmıştı. En azından bir süre BTC düşse bile çıkarak bu piyasada çeşitlilik var diyebilirdi. Böyle devam ederse, btc düşmeye başladığı zaman herkes altcoinleri de satıyor ne de olsa onlarda düşecek diye düşünüyor. Çıkmaz bir döngünün içinde debelenip duruyoruz.

Yine dış yatırımcının ilgisini çekmek piyasanın hacminin de büyümesi gerek diye düşünüyorum. Yaklaşık iki yıldır boğa görmeyen piyasaya sadece kaldıraçlı işlem yapmak için kaç kişi gelir? Zaten hacimi takip edince aslında dışardan pek de kimsenin gelmediğini görüyoruz. Kripto paraların büyüyebilmesi için reklama ihtiyacı var. En ucuz reklam aslında, bitcoin fiyatının ATH yapması. O dönemleri hatırlayın, haber yapmayan gazete televizyon kalmamıştı. Bugüne bakıcan 1 yukarı 2 aşağı, 2 yukarı 1 aşağı, long ve shortcular kapışıp duruyor. Kim gelipte parasını bu piyasada çar çur etmek ister ki? Kripto paranın geleceğine güvenen yatırımcılar her türlü yatırımı gelip yaptı ama işte bu kadar daha fazla büyümüyor. Fiyatın artması için dışardaki yatırıcıya ihtiyacımız var. Böyle giderse de kimsenin geleceğini sanmıyorum. Bir süre sonra içerideki yatırımcı da scam diyerek burayı terk edecektir.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
February 27, 2020, 07:18:24 PM
Last edit: February 27, 2020, 07:29:06 PM by Blacknavy

Kim gelipte parasını bu piyasada çar çur etmek ister ki?

Bu piyasada Bitcoin dışındaki her kripto para scamdır (Ethereum, Monero gibi bazılarını (bir elin parmağını geçmez) bu işin dışında tutuyorum).
Hiçbir gelir modeli/kazancı olmayan projeleri milyon dolarlık ettik Smiley bu adamların gerçek hayattaki değeri tam anlamıyla 0'dır ve 0'a doğru gideceklerdir.
Bunun dışında, Bitcoin'in talep arttırması için ATH yapmasına gerek yok Smiley insanlar ya seve seve, ya sk s'e bu alternatif finans sistemine adapte olmak zorunda kalacak..
birileri para basıyor, karşılığında altın göstermiyor sen de o parayı it gibi çalışıp kendi ülkenin rezervi olarak gösteriyorsun, şaka gibi Grin.
ya buna 5 yaşındaki çocuklar güler. Bitcoin bugün olduğu yerde dursun hiç önemi yok, bitcoin bir felsefi akımdır. Yirmi sene sonra çok başka bir noktada olacağız.

En azından Ethereum'un bu düzeni kırmasını bekliyoruz.

Sorun Ethereum değil, yatırımcı profili Smiley. piyasa diye bir şey yok. Bitcoin var, Ethereum'da Bitcoin'in namından yararlanan bir yancı, bir 'kumar' sadece.
Gerçek bir yatırımcı kâr yapmayacak bir startup'a para yatırır mı? bu saçma projelere neden para yatıyoruz Smiley? bunların hiçbir gelir/kâr modeli yok, işleyen bir iş değiller.
Ethereum bu saçma projelerden farklı.

Mesela monero var piyasa değeri $1.251.464.225, Ethereum'un yeni protokolü ile Monero'ya ihtiyaç kalmıyor çünkü güzel bir confidential transaction protokolü geliyor. bunu bu forumdan kaç kişi takip ediyor, belki 0 (aynı piyasadaki %99 yatırımcı profili burada da herkesin tek amacı to make money quickly. Hehe onlar da bizi bekliyodu paralarını vermek için Grin). Kısacası Ethereum, tek başına $1.251.464.225 market cap'i olan bir projeyi piyasadan silebilecek bir gelişmeyi bile sadece bir protokol aracılığıyla yapabiliyor. Zero knowledge mantığını yakında ETH'de göreceksiniz, testleri bitti. Bu arada ilk testi Vitalik yaptı, başarıyla sonuçlandı Smiley
Daha da bombası, sadece ETH değil. ETH blok zinciri üzerindeki her ERC20 tokeninin zK modeli olacak Smiley.

Yani diğer projeler, Bitcoin ve Ethereum karşısında bu kadar anlamsız kalıyor.. Neymış, Litecoin'miş para transferinde kullanılacakmış, Bitcoin'e alternatif olacakmış. Ya hadi hadi, geçtik biz bu işleri Roll Eyes.
ülen pundix diye bir şey vardı millet 21.yy'da elinde pos cihazıyla dolaşıyordu ;d devrimmiş de bilmemne. ödeme yöntemi olacakmış (bak bak, lan bitcoin varken senin ne haddine, it.)
şimdi fiyatı ortada işte, altta kalanın canı çıksın.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 27, 2020, 09:36:54 PM

27.02.2020 ETH FİYATI
Tepki alımı yeterince hızlı olmadı gibi geldi.
Geçen seferki silkemeden sonra yükseliş sabaha karşı ani bir şekilde olmuştu ve yetişememiştim.
Yükseliş trendi bitti gibi görünüyor. Halving fiyatlanma beklentisi ve korona virüsü sebebi ile düşüş değilde bir süre yatay seyir edeceğini düşünüyorum.
Şuan tetherdeyim %70 ile.

---

Düşüş sırasında etherdeydim zararımı telefi etmek için ortalama 220'den kaldıraçlı girdim 227'den çıktım. Çünkü uyumak zorunda olduğum için çıkmak zorunda kaldım. Biraz aşağıdan kademeli olarak alım girdim ama hiç birini almamış.

---
Altcoin aramak mantıksız mı?
Bomba altcoin aramanın çokta mantıklı olmadığını kabul ediyorum. Fakat kasamız küçük olduğu için yıllık 2x 3x bile tatmin edici değil. Bir nevi şans oyunu oynar gibi boğa görmemiş ve github'ta epey kod döktürmüş bazı projeler tespit ettim. 1 milyon marketcap'li coinler bunlar. Bunların 30-40 milyon marketcape ulaşması zor değil. Matematiksel olarak bakarsak hala karlı bir kumar olabilir bazı projeler.

40 kat kazanmak istiyorum ve bunun için 10.000 TL 1 milyonmarketcap'lık bir tokene yatırmaya karar verdim. Tabi ETH 150 usd gibi uygun bir fiyatta olduğu zaman. Benimle birlikte bir arkadaşımda aynı miktarda bu tokene yatırım yapacak. Gerekirse elle manuel shillicez yapıcaz bir şeyler Cheesy

40 katı alternatif bir şekilde kazanmam için kaldıraç açmam gerekir. Ve kaldıraçlı şekilde para kaybetmenin psikolojisi çok daha ağır olacaktır. 10.000 liralık bir yatırımla altcoinimi takip etmek ve telegramda takımın götünde dolaşmak istiyorum. Psikolojik olarak iyi geliyor. Bir boğa olur ve ilk 100'e girersek 100 kat yaparız gibisinden bir umudum var.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 28, 2020, 12:29:35 PM
Last edit: February 28, 2020, 12:44:33 PM by Kalemder

Bakın aşağıdaki tabloda ETH ne zaman 210 200 dolar civarında, aşağı yönlü trend yapsa, buradan itibaren salıyor kendini. Dolayısıyla güçlü bir direnç değil. Zaten btcye karşı kendini fazla korudu. Bu kadar baskıya dayanamaz. BTC'de hala aşağıda alış baskısı varken ETH'nin 200 dolar altına düşerek 180 190 dolarlara inmesi lazım. Duruma göre 160 dolar bile mümkün. Şuan 215 dolar. Olası hedefler: 195-185-165 dolar.

Şuan karşımda duran 8300 gerçeği var btc için. 8300/8500: 0,97  * 215: 210 dolar net. + panik etkisi 205 de sen. ama büyük resimde bakıncada 200 dolarda dayanamayan bir eth görüyorum.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
February 29, 2020, 10:26:11 AM

Bide böyle bakalım.

coinforumgentr
Member
**

View Profile
March 03, 2020, 05:41:59 AM

Daha da bombası, sadece ETH değil. ETH blok zinciri üzerindeki her ERC20 tokeninin zK modeli olacak Smiley.

Hocam zK nedir?

Blacknavy
Legendary
*

View Profile
March 03, 2020, 05:44:31 AM

Hocam zK nedir?

Zero Knowledge yani sıfır bilgi, transferlerde miktar, gönderen ve alıcı adresi gibi bilgiler gizli oluyor.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
March 03, 2020, 06:26:34 AM

bu zamandan sonra eth in bir daha asla 200 doların altını göreceğini düşünmüyorum.

220 dolar altı alım fırsatıydı.

coinforumgentr
Member
**

View Profile
March 03, 2020, 10:55:08 AM

bu zamandan sonra eth in bir daha asla 200 doların altını göreceğini düşünmüyorum.

Bir hafta içinde 190'lı rakamları göreceğimizi düşünüyorum. Şuan ki daralma aşağı kıracak gibi.
Eğer yukarı patlar ve bir daha buralara gelmezse nickimi ''Ters İndikatör'' olarak değiştireceğim. Şuana kadar tahminlerim pek başarılı gitmiyor zaten.   Tongue

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 03, 2020, 09:34:26 PM

ETH 2.0 güncellemesi çıkmadan büyük bir fiyat hareketi beklemiyorum ben. Eğer büyük bir aksilik olmazsa, bu yılın ortalarında çıkacağı duyurulmuştu. BTC yarılanmasından hemen sonraya denk gelen bir dönemden bahsediyoruz. Bu bakımdan, her şey yolunda giderse tahminimce BTC yarılanması + ETH 2.0 ile birlikte bir altcoin boğasına da geçilebilir. ETH fiyatının nereye kadar çıkacağını kestirmek çok zor...
coinforumgentr
Member
**

View Profile
March 04, 2020, 07:21:17 PM

Bu gece büyük bir dump gelecek diye düşünüyorum. Grafiklere baktım ne zaman düşüş olsa önden küçük bir yükselirmiş hareketi yapılıyor Smiley 233 USD'ye çıkana kadar göstermelik bir yükseliş yaptı. Şimdi gümbürtü kopacakl zamanıdır dostlar. Önümüzdeki günlerde 190'a ineceğimizi düşünüyorum.
Teos
Member
**

Activity: 202
Merit: 17

View Profile
March 05, 2020, 09:15:59 AM

Mart ayının son haftası gibi 0,022-0,023 ETH/BTC / 185-195 ETH/USDT civarını test edip tekrar fiyatın artacağını düşünüyorum. Tabi ki buna güvenerek elimdeki Etherlerin hepsini satmıyorum, %60 BTC - %40 ETH ile devam ediyorum, BTC 7-7,5k civarını test ederse portföyö ilave yapmayı düşünüyorum.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
March 05, 2020, 05:44:10 PM

2017 yılından itibaren bitmeyen Ethereum 2.0 muhabbeti Bitcoin ile Starbucks kahvesi alacağız muhabbetine evrilmiş durumda. 2017 den itibaren takip ediyorum her sene ethereum 2.0 haberleri çıkıp duruyor.

Bana kalırsa Ethereum son gördüğü tepeyi asla geçemeyecektir artık.(yuvarlak hesap 1500usd) Ethereum'un ucuz olduğu fiyatlarda 200 dolar altı fiyatlardır.

Bu saatten sonra yükselir mi düşer mi kısa vadede düşsede uzun vadede alır en geç 800-900 dolarda bırakırım oradan isterse 10.000 dolar olsun isterse son tepe 1400-1500 de takılsın.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
March 05, 2020, 08:59:41 PM

2017 yılından itibaren bitmeyen Ethereum 2.0 muhabbeti Bitcoin ile Starbucks kahvesi alacağız muhabbetine evrilmiş durumda. 2017 den itibaren takip ediyorum her sene ethereum 2.0 haberleri çıkıp duruyor.

Bana kalırsa Ethereum son gördüğü tepeyi asla geçemeyecektir artık.(yuvarlak hesap 1500usd) Ethereum'un ucuz olduğu fiyatlarda 200 dolar altı fiyatlardır.

Bu saatten sonra yükselir mi düşer mi kısa vadede düşsede uzun vadede alır en geç 800-900 dolarda bırakırım oradan isterse 10.000 dolar olsun isterse son tepe 1400-1500 de takılsın.

Ben alıntılayayım hocam kenarda dursun Smiley Ethereum ico olaylarından dolayı yükseliyor muhabbeti yapıldı. Evet önemli bir parçası ethereum'un ama her şeyi değil. Nasıl bitcoin bazı noktalara dokunarak farklılık yarattı ve eşsiz bir yer edindiyse ethereum'da akıllı sözleşmeler için artık öyle. Ico süreci büyük darbe yedi ama bugün buyrun karşınızda defi var. Belki o da bir gün darbe yiyecek ama ethereum ağında yaratılmış başka şeylerden söz edeceğiz. Ico süreçleri, Defi hepsi akıllı sözleşmelerin yan ürünleri ve daha yeni başlıyoruz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
coinforumgentr
Member
**

View Profile
March 08, 2020, 05:09:40 PM

Hocam sizin ön görünüz patladı. Smiley Umarım benim ki gerçekleşmez bir hafta içinde 190 USD dedim anlık 202'yi gördü. 204 USD'den alım yaptım.
En azından bir 217'lere gidip orada bir sağa sola bakınır zaman geçirir diye düşünüyorum. 200'ün altına inecek düşüş küçük bir toparlama sonrasında gelir diye düşünüyorum.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 11, 2020, 09:25:00 PM

Son 1 aylık grafiğe baktığımızda bugün dibi görmüş: 180 USD! Alım fırsatları hiç bitmiyor bu piyasada. Zaten fırsatlardan ala ala kasada para kalmadı...
Terste kalmayıp bekleyenler için iyi fiyatlar bunlar. Ama ben yine de bir sert düşüş dalgası daha bekliyorum. BTC'nin ayarı yok bu günlerde. ETH de malum, ona ayak uyduruyor zaten. Umarım bunlar artık son düşüşler olur da sağ salim BTC halving'e ve ETH 2.0'a doğru gideriz.
coinforumgentr
Member
**

View Profile
March 12, 2020, 12:46:34 AM

Grafiğe uzun vadeli bakarsak bence hala alım fırsatı değil. Sonuçta aralık ayında 120 dolarda dolaşan bir coinden bahsediyoruz. Yıl boyunca 200 dolarları nadir olarak geçiyor. Dip bölgelerden alan kişiler hala kazançlı ve satmaktan çekinmiyorlar.
2020 yılında belki tarihi dipleri görebiliriz.

---

İnsanlar 120-130-140'tan almaya alıştı. Nasılsa bir yıl içerisinde +200 oluyor. Bugün konuştuğum bir arkadaş 150'den 100'e kadar kademli alım yapacağım nasılsa +200 oluyor her yıl satış zamanıda satar paramı ikiye katlarım dedi. Aslında grafiğe bakınca benimde aklıma ilk gelen bu oldu. Demek ki bu gerçek olmayacak. 2020 yılı içerisinde saldıkça salarak 100 dolar ve altını göstererek bir kaç ay korku yaratacağını düşünüyorum. Yani ATH gelmeden önce tarihi bir dip görmemiz gerekir. Hatta bu gerçek boğa için daha sağlıklı bir zemin oluşturur.

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 12, 2020, 06:37:47 PM

Grafiğe uzun vadeli bakarsak bence hala alım fırsatı değil. Sonuçta aralık ayında 120 dolarda dolaşan bir coinden bahsediyoruz. Yıl boyunca 200 dolarları nadir olarak geçiyor. Dip bölgelerden alan kişiler hala kazançlı ve satmaktan çekinmiyorlar.

---

İnsanlar 120-130-140'tan almaya alıştı. Nasılsa bir yıl içerisinde +200 oluyor. Bugün konuştuğum bir arkadaş 150'den 100'e kadar kademli alım yapacağım nasılsa +200 oluyor her yıl satış zamanıda satar paramı ikiye katlarım dedi. Aslında grafiğe bakınca benimde aklıma ilk gelen bu oldu. Demek ki bu gerçek olmayacak. 2020 yılı içerisinde saldıkça salarak 100 dolar ve altını göstererek bir kaç ay korku yaratacağını düşünüyorum. Yani ATH gelmeden önce tarihi bir dip görmemiz gerekir. Hatta bu gerçek boğa için daha sağlıklı bir zemin oluşturur.

Ufak bir miktar ETH hariç hepsini düşüşten önce satmıştım. Şimdi kademli alışlar girdim;

-130
-120
-100
-90
-80

Her kademe alım emri girdim. Şuan 130 çalıştı, diğerleri de çalışırsa karlı bir alış olacak düşünüyorum. Şuan bu piyasa kötü ama diyelim ki bitcoin buradan 3k'ya düştü. Gelip 5k da sabitlerse, ETH biraz ortamı stabil gördüğünde yine çıkmaya çalışacaktır. Hatta 2.0 geldikten sonra bu rakamlar biraz komik kalacaktır.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
March 15, 2020, 04:14:55 PM

---

Ufak bir miktar ETH hariç hepsini düşüşten önce satmıştım. Şimdi kademli alışlar girdim;

-130
-120
-100
-90
-80

Her kademe alım emri girdim. Şuan 130 çalıştı, diğerleri de çalışırsa karlı bir alış olacak düşünüyorum. Şuan bu piyasa kötü ama diyelim ki bitcoin buradan 3k'ya düştü. Gelip 5k da sabitlerse, ETH biraz ortamı stabil gördüğünde yine çıkmaya çalışacaktır. Hatta 2.0 geldikten sonra bu rakamlar biraz komik kalacaktır.

bende TL fiyatına odaklıyım.

600 650 700 725 750 TL olarak alımlarımı yazdım umarım hiç gerçekleşmezler. Smiley
düşmesin artık yeter yahu. ama size söz veriyorum bir daha 1800 TL olduğunda satacağım yarısını.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: