Bitcoin Forum
April 23, 2024, 08:29:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitpanda.com | Borsa ve token tartışma alanı  (Read 319 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
Mauser 98 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 69

View Profile
August 04, 2019, 09:18:44 PM

Bitpanda.com adında 2014'de kurulmuş Alman/Avusturya karışımı dünya çapında gerçek anlamda regülasyonlara ve yasalara uygun bir borsa var, eskiler bilir. Bu borsa Kraken ve Bitstamp gibi sadece kaliteli kriptoparaları listeleyen ve Avrupalı kullanıcılara hizmet veren bir borsaydı fakat üç gün sonra yeni arayüzüne geçerek BitPanda Global Exchange'i yayınlıyor. Bu borsa aynı zamanda kendi tokenini satıyor ve 2020'de Launchpad platformunu yayınlayacağını söylüyor. Bundan önce Pantos adlı bir kripto paranın satışı yapıldı ve 7'ye katladı fakat bu, bundan sonraki projelerin de aynı şekilde tutacağı ya da borsa tokeninin değerleneceği anlamına gelmiyor. Ben uzun vadeli yatırım yaptığım için Türkçe ana konu olarak bu konuyu açmış bulunuyorum. Bu konuda imza kampanyaları için atılan mesajlara müsade etmeyeceğim, konu tarafımdan modere ediliyor olacak dolayısıyla istediğim mesajı silmekte özgür olduğumu ve mesajınızın silinmesini istemiyorsanız sadece platform hakkında mesaj atmanız gerektiğini peşin olarak belirtiyorum. Bu konu yatırımcılar içindir.

BitpandaTR
1713860997
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713860997
Reply with quote  #2

1713860997
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713860997
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713860997
Reply with quote  #2

1713860997
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
August 05, 2019, 08:58:30 PM

Bitpanda'ya yatırım yapan oldu mu? TwinWinNerD borsanın sahibi.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
August 06, 2019, 12:15:09 PM

Bitpanda €43.6 million yatırım alarak hardcape ulaştı. 7 Ağustos 14:00’dan itibaren BitpandaGE, dünya çapında hizmet vermeye başlayacak olan bir Alman borsası olarak yoluna devam edecek. Borsanın Pantos (PAN) adı altında teknolojisini geliştirdiği bir coini olduğu gibi aynı zamanda Bitpanda Ecosystem Token (BEST) de var. Bu yatırım Best için toplandı ve 2020’de yayınlanacak olan Bitpanda Launchpad platformunun ana kullanım kaynağı olacak. Ayrıca, şu ana kadar Launchpad platformu sunan borsaların neredeyse tamamı Çin kaynaklıdır (Binance, Okex, Huobi, Kucoin). Bitpanda bunların Avrupa versiyonu olacak. Huobi ve Okex wash trade yapmasına ve Bitpanda’nin web sitesine tiklanma oranı neredeyse aynı olmasına rağmen Huobi 4.7 dolar, Okex 2.7 dolardır. Best 0.1€ ile piyasaya çıkıyor ve BitpandaGE’nin arayüzüne göre uzun vadede değerlenmesi çok mümkün.

Şu an forumda Mauser ve ben dışında yatırım yapan bulamadım. Telegram grubu 56 kişilik ama Almancı Türklerden oluşuyor dolayısıyla projenin Türkiye’den pek bir yatırımcısı olmadı. Herkese bol şans.
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
August 06, 2019, 12:30:47 PM

Şu an forumda Mauser ve ben dışında yatırım yapan bulamadım

Bereketli olsun. Çok şey kaçırmış olursak burdan haber verin hocam.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
August 06, 2019, 12:44:04 PM

Yani olayı ilk defa burada duydum süreci kaçırdığıma pişman oldum. 2 günde hard cap yapacak kadar değerli projeyse yazık olmuş Sad
Mauser 98 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

View Profile
August 06, 2019, 01:05:12 PM
Merited by Bthd (1)

Yani olayı ilk defa burada duydum süreci kaçırdığıma pişman oldum. 2 günde hard cap yapacak kadar değerli projeyse yazık olmuş.

Hayır iki günde hard cap yapmadı, konu çok geç açıldı aslında bu satışın üçüncü kademesiydi ve satış Temmuz 2019'da başlamıştı.

Similarweb'den borsaları karşılaştırdık ve diğer borsa tokenleriyle Best'in gelecekte hangi fiyatta olabileceğini tahmin etmeye çalıştık. Aşağıdaki veriler Coinmarketcap ile değişiklik gösteriyor çünkü Okex ve Huobi borsaları hem wash trade ile borsa hacmini, hem de token sayısı ile Coinmarketcap'ı yanıltıyor. Okex'in gerçek dolaşımdaki token sayısı 250 milyon, Huobi'nin gerçek dolaşımdaki token sayısı ise 330 milyon. Benim tahminin Bitpanda Launchpad gelene kadar (2020'de) %550-600 arası değerlenmesi.

Bitpanda | 1.951M tıklanma | 0.1 euro | $43.600.000
Binance | 41.760M tıklanma | 27.80 dolar | $4.290.169.560 : Bitpanda Binance kadar değerlenirse 8.58 dolar olabilir
Okex | 2.289M tıklanma | 3.25 dolar | $812.500.000 : Bitpanda Okex kadar değerlenirse 1.62 dolar olabilir
Huobi | 3.371M tıklanma | 4.70 dolar | $1.551.000.000 : Bitpanda Huobi kadar değerlenirse 3.10 dolar olabilir
Kucoin | 3.992M tıklanma | 1.78 dolar | $158.076.180 : Bitpanda Kucoin kadar değerlenirse 0.31 dolar olabilir

Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2581

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
August 06, 2019, 02:40:53 PM

Kyc yapmaya niyetlendim bağlantı hızınız düşük uyarısı verdi sürekli sonra da elektrikler kesildi yalan olduk bildiğin.  Adet / fiyat bazında bnb'nin 48'de birine denk geliyor. Bence balığı kaçırdık.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
August 06, 2019, 02:53:39 PM

Bitpanda €43.6 million yatırım alarak hardcape ulaştı. 7 Ağustos 14:00’dan itibaren BitpandaGE, dünya çapında hizmet vermeye başlayacak olan bir Alman borsası olarak yoluna devam edecek. Borsanın Pantos (PAN) adı altında teknolojisini geliştirdiği bir coini olduğu gibi aynı zamanda Bitpanda Ecosystem Token (BEST) de var. Bu yatırım Best için toplandı ve 2020’de yayınlanacak olan Bitpanda Launchpad platformunun ana kullanım kaynağı olacak. Ayrıca, şu ana kadar Launchpad platformu sunan borsaların neredeyse tamamı Çin kaynaklıdır (Binance, Okex, Huobi, Kucoin). Bitpanda bunların Avrupa versiyonu olacak. Huobi ve Okex wash trade yapmasına ve Bitpanda’nin web sitesine tiklanma oranı neredeyse aynı olmasına rağmen Huobi 4.7 dolar, Okex 2.7 dolardır. Best 0.1€ ile piyasaya çıkıyor ve BitpandaGE’nin arayüzüne göre uzun vadede değerlenmesi çok mümkün.

Şu an forumda Mauser ve ben dışında yatırım yapan bulamadım. Telegram grubu 56 kişilik ama Almancı Türklerden oluşuyor dolayısıyla projenin Türkiye’den pek bir yatırımcısı olmadı. Herkese bol şans.
Matthias9515 hocam sen, Murathan hocam, gospodin hocam, Lydian hocam vs bir araya gelseniz bir proje de siz çıkartırsınız. Teknik bilgisi olan çok kişi var, biraz sermaye biraz da community...Maşallah para akıyor zaten yeter ki esaslı proje olsun, herkes sıraya giriyor. Startup falan oluşturabilecek kapasite bu forumda var ama bunları bir araya getirecek bir sinerji, aksiyoner ruh gerekiyor. Millet de bıktı dolandırıcılardan, çiftlikbank'tan...Türk lokal bölümünü inisiyatif almaya çağırıyorum. 😀

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
August 06, 2019, 03:25:04 PM

Matthias9515 hocam sen, Murathan hocam, gospodin hocam, Lydian hocam vs bir araya gelseniz bir proje de siz çıkartırsınız. Teknik bilgisi olan çok kişi var, biraz sermaye biraz da community...Maşallah para akıyor zaten yeter ki esaslı proje olsun, herkes sıraya giriyor. Startup falan oluşturabilecek kapasite bu forumda var ama bunları bir araya getirecek bir sinerji, aksiyoner ruh gerekiyor. Millet de bıktı dolandırıcılardan, çiftlikbank'tan...Türk lokal bölümünü inisiyatif almaya çağırıyorum. 😀

Eyvallah hocam, öyle bir grup kurulması gerekirse aramızda senin de olman gerekir Smiley
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
August 06, 2019, 04:12:49 PM

Yani olayı ilk defa burada duydum süreci kaçırdığıma pişman oldum. 2 günde hard cap yapacak kadar değerli projeyse yazık olmuş.

Hayır iki günde hard cap yapmadı, konu çok geç açıldı aslında bu satışın üçüncü kademesiydi ve satış Temmuz 2019'da başlamıştı.

Similarweb'den borsaları karşılaştırdık ve diğer borsa tokenleriyle Best'in gelecekte hangi fiyatta olabileceğini tahmin etmeye çalıştık. Aşağıdaki veriler Coinmarketcap ile değişiklik gösteriyor çünkü Okex ve Huobi borsaları hem wash trade ile borsa hacmini, hem de token sayısı ile Coinmarketcap'ı yanıltıyor. Okex'in gerçek dolaşımdaki token sayısı 250 milyon, Huobi'nin gerçek dolaşımdaki token sayısı ise 330 milyon. Benim tahminin Bitpanda Launchpad gelene kadar (2020'de) %550-600 arası değerlenmesi.

Binance | 41.760M tıklanma | 27.80 dolar | $4.290.169.560 : Bitpanda Binance kadar değerlenirse 8.58 dolar olabilir
Okex | 2.289M tıklanma | 3.25 dolar | $812.500.000 : Bitpanda Okex kadar değerlenirse 1.62 dolar olabilir
Huobi | 3.371M tıklanma | 4.70 dolar | $1.551.000.000 : Bitpanda Huobi kadar değerlenirse 3.10 dolar olabilir
Kucoin | 3.992M tıklanma | 1.78 dolar | $158.076.180 : Bitpanda Kucoin kadar değerlenirse 0.31 dolar olabilir

İlk açılış için 5x bekliyorum yarın ama dediğim gibi kaçırdım saçma sapan bir şekilde. Alanların hepsinin hadi kar alalım hemen satalım niyetiyle değil çoğunluğun yatırım amaçlı aldığını düşünüyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
August 06, 2019, 04:34:27 PM
Last edit: August 06, 2019, 04:46:20 PM by Matthias9515

İlk açılış için 5x bekliyorum yarın ama dediğim gibi kaçırdım saçma sapan bir şekilde. Alanların hepsinin hadi kar alalım hemen satalım niyetiyle değil çoğunluğun yatırım amaçlı aldığını düşünüyorum.

Mau ile biz de token sale 3’e yetistik zaten bizden once alanlar 0.09, 0.095’den almis. Almancilar private salede toplu girip 0.085 eur’dan almis. Ben beklemiyorum, kaçirdiğina üzülme bence hemen fiyatlanacak bir proje değil. 0.1 gibi açar yarin ieo fiyatindan. Hayirlisi bakalim.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
August 07, 2019, 11:16:31 AM

Bu adamlar 3 hafta ico yapti acilista 5-6xbekleyenmi var??
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
August 07, 2019, 11:36:49 AM

Biz beklemiyoruz, Launchpad platformu yaklaştikça ve borsanin kullanimi arttıkça Best’in fiyati artar. Ben uzun vade olarak yatirim yapmıştım. İlk açiliş 5X bekliyorum diyen arkadaş da kaçirdiği ve bilgisi eksik olduğu için öyle demiş olabilir.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
August 07, 2019, 12:25:36 PM

Bunun o fiyata gelmesi için bir sene beklemesi gerekir, proje daha en başında.

Biz beklemiyoruz, Launchpad platformu yaklaştikça ve borsanin kullanimi arttıkça Best’in fiyati artar. Ben uzun vade olarak yatirim yapmıştım. İlk açiliş 5X bekliyorum diyen arkadaş da kaçirdiği ve bilgisi eksik olduğu için öyle demiş olabilir.

Bir miktar satın almak için siteye girmek istemiştim ama yoğunluk nedeniyle site çöktü. BitpandaGE’nin gerçekten çok daha fazla geliştirilmeye ihtiyacı var, bunun dışında arayüz çok sade olsa da gelecekte biraz daha düzenleme ile Binance’yi yakalayabilirler diye düşünüyorum. Bir Binance olmasa da Kucoin civarında bir borsa olması yatırımcılar için yeter de artar.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
August 07, 2019, 03:04:33 PM
Last edit: August 07, 2019, 05:13:19 PM by Matthias9515

Bir güncelleme yapma gereği duydum. Ben tokenlerimi $0.085 EUR'dan satarak, Perlin.net'de şansımı arttırmak için BNB satın aldım. Bitpanda.com şu an çok acemi gözüküyor ve borsada bilinmeyen bir şekilde çok düşük rakamlara birileri Best satın alabildi. Bu satılan rakamlar normal rakamlar değildi, dolayısıyla şimdilik biz geri çekildik ve borsanın acemliğini üzerinden atmasını bekliyoruz. Borsadaki hatalar güncellemeden de bu durumda geri dönmeyiz.

Binance kadar güven veren, IEOları sağlam olan tek bir borsa bile yok. Milletin yatırdığı parayı hiç ettiklerini söyleyebilirim. BNBspor devam.

https://eksiup.com/p/dv722923wa2j

Binance dışında yatırım yapmalık borsa arıyorsanız, en mantıklısı Kucoin'dir. Yaptığımız piyasa araştırması bunu kanıtladı, herkese bol şans.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
August 07, 2019, 06:51:29 PM

Bir güncelleme yapma gereği duydum. Ben tokenlerimi $0.085 EUR'dan satarak, Perlin.net'de şansımı arttırmak için BNB satın aldım. Bitpanda.com şu an çok acemi gözüküyor ve borsada bilinmeyen bir şekilde çok düşük rakamlara birileri Best satın alabildi. Bu satılan rakamlar normal rakamlar değildi, dolayısıyla şimdilik biz geri çekildik ve borsanın acemliğini üzerinden atmasını bekliyoruz. Borsadaki hatalar güncellemeden de bu durumda geri dönmeyiz.

Binance kadar güven veren, IEOları sağlam olan tek bir borsa bile yok. Milletin yatırdığı parayı hiç ettiklerini söyleyebilirim. BNBspor devam.

Binance dışında yatırım yapmalık borsa arıyorsanız, en mantıklısı Kucoin'dir. Yaptığımız piyasa araştırması bunu kanıtladı, herkese bol şans.

0.01 euro'dan bahsediyorsunuz hocam değil mi hemde 1 kere değil 3 kere dibe çizgi çekmiş. borsaların nasıl çalıştığını bilmeyen yüklü almış kullanıcıların market sell denemeleri muhtemelen şu an ağlıyorlardır yana yana. Bence borsanın kabahati değil ( Donma olayından bahsetmiyorum.) en sevdiğim kullanıcı tipi benim bu bilmeyen ama yüklü parası olan arkadaşlar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
August 07, 2019, 06:59:10 PM

0.01 euro'dan bahsediyorsunuz hocam değil mi hemde 1 kere değil 3 kere dibe çizgi çekmiş. borsaların nasıl çalıştığını bilmeyen yüklü almış kullanıcıların market sell denemeleri muhtemelen şu an ağlıyorlardır yana yana. Bence borsanın kabahati değil ( Donma olayından bahsetmiyorum.) en sevdiğim kullanıcı tipi benim bu bilmeyen ama yüklü parası olan arkadaşlar.

Herhangi bir kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum, borsada bir hata olmuş gibi görünüyor ben tam o sırada login olmama rağmen diğer kullanıcıların %98'i borsaya giriş yapamamıştı. Ayrıca, Telegram'a koydukları kişi de işinde pek bilgili değil ve iletişim eksikliği var. Bitpanda'nın aşması gereken daha çok yol var, şimdilik çıkış yapmış durumdayım bu buglar düzeldiğinde tekrar giriş yapabilirim.
Mauser 98 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

View Profile
August 10, 2019, 02:28:49 PM

Valla fiyatın katlamayacağını biliyorduk ama şahsi olarak borsanın bu kadar çok bug içereceğini ve ekibin acemi davranışlar sergileyeceğini tahmin edemedim, yine de durumun gidişatını önceden görüp az da olsa zararına satış yaparak büyük bir zarardan kurtulmuş olduk. Bitpanda şu an için layer adlı bir firma üzerinden kendine 30'a yakın çalışan arıyor, yani yatırım toplamadan önce çalışanları işe almak yerine yatırım topladıktan sonra çalışanları işe aldıkları için borsa birkaç bug ile dolu ve borsa üzerinde bot olmadığı için likidite sorunu söz konusu. Bunun dışında global exchange olmaya çalışmasına rağmen borsadaki ana parite hala EUR olarak devam ediyor. Bu da Avrupa dışındaki kullanıcıların kafasını karıştırıyor çünkü biz Türkiye gibi ülkeler dolar bazlı fiyatı gözönüne alıyoruz. Ayrıca Bitpanda borsası üzerinde Best fiyatına atılan iğneler nedeniyle yatırımcının Best'e olan güveni büyük oranda sarsıldı. Şu an fiyatı 1 Best = 0.67 EUR olarak ilerlese de daha dün 0.05'e alan hatta ilk gün 0.002'ye alan bile oldu.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
August 10, 2019, 03:54:13 PM

Valla fiyatın katlamayacağını biliyorduk ama şahsi olarak borsanın bu kadar çok bug içereceğini ve ekibin acemi davranışlar sergileyeceğini tahmin edemedim, yine de durumun gidişatını önceden görüp az da olsa zararına satış yaparak büyük bir zarardan kurtulmuş olduk. Bitpanda şu an için layer adlı bir firma üzerinden kendine 30'a yakın çalışan arıyor, yani yatırım toplamadan önce çalışanları işe almak yerine yatırım topladıktan sonra çalışanları işe aldıkları için borsa birkaç bug ile dolu ve borsa üzerinde bot olmadığı için likidite sorunu söz konusu. Bunun dışında global exchange olmaya çalışmasına rağmen borsadaki ana parite hala EUR olarak devam ediyor. Bu da Avrupa dışındaki kullanıcıların kafasını karıştırıyor çünkü biz Türkiye gibi ülkeler dolar bazlı fiyatı gözönüne alıyoruz. Ayrıca Bitpanda borsası üzerinde Best fiyatına atılan iğneler nedeniyle yatırımcının Best'e olan güveni büyük oranda sarsıldı. Şu an fiyatı 1 Best = 0.67 EUR olarak ilerlese de daha dün 0.05'e alan hatta ilk gün 0.002'ye alan bile oldu.

Hocam ben bir şekilde alamadım ama borsa tokeni olmasa o iğneleri çok umursamazdım. Hacimsizlik + piyasayı iyi bilmeyen kullanıcılar her zaman bu tip iğnelere sebebiyet verebiliyor. Adam hepsini o fiyattan satacağını düşünerek market sell'i yaslıyor sonrası iflas. O korkuyla 1 kere bile dokunmadım bugüne kadar market sell kısmına. Botlar da çok güzel tongaya düşürebiliyor bazı borsalarda.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
August 10, 2019, 04:06:55 PM

Beş parasız başlamışlar işe demek ki çalışanı sonra alıp bugları sonra düzeltme yoluna girmişler. Zamanla hepsi hallolur başlangıçta bu tip sorunlarla tüm borsalar karşılaşıyor.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: