Bitcoin Forum
April 19, 2024, 05:41:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: 💡 Kripto Analist 📣 İstediğiniz Coin/Token Analizi Yapılır ✍️  (Read 907 times)
El-Cezeri (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
August 23, 2019, 09:03:52 AM

@hiburak, CARD ile alakalı derinlemesine bir araştırma yapma şansım olmadı. Ama sitesinde gördüğüm kadarıyla şu gözüme çarptı. Buradaki ifadeler beni yanıltmış olabilir. Dapp ile ilgili yazılanları okudum. Bunları bir çok projede gördüğümüz için artık fark oluşturan bir şey olduğunu, hype sebebi olduğunu düşünmüyorum. Bunun haricinde teknik anlamda diğer yazdıklarım geçerlidir. En azından benim izlenimlerim bu şekilde. Daha detaylı bilgi, veri yada dikkatinizi çeken özellikleri varsa ona göre değerlendirmek mümkün olabilir.

Rica ederim...

1713548483
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713548483
Reply with quote  #2

1713548483
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713548483
Hero Member
*

Ignore
1713548483
Reply with quote  #2

1713548483
Report to moderator
1713548483
Hero Member
*

Ignore
1713548483
Reply with quote  #2

1713548483
Report to moderator
1713548483
Hero Member
*

Ignore
1713548483
Reply with quote  #2

1713548483
Report to moderator
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
August 23, 2019, 09:07:29 AM

Çok teşekkür ederiz. Birkaç tane önüme sürekli düşen coin bulunmakta. Bunlardan bir iki tanesine yatırım düşünüyorum. Ancak kararsız kaldım.

Bat, doge, steem, golos, scr, weku 

Bir fikriniz var mıdır acaba?

Tek seferde 1-2 coin ancak kapasitem var. CMC'yi burda listelemenin anlamı olmaz. İnsaflı olun lütfen Cheesy

Bat:
Brave'ın tarayıcı tokenı. İnternet Reklamcılığında bir devrimdir. Ama günümüzün devri için değil. Geleceğin teknolojisi bu bence. Hali hazırda mevcut rakiplerini yenebileceği bir gücü yok Brave'in. Bu açıdan proje teknik anlamda ilerleyebilir. Ama rakipleri önünü sürekli kesecektir. Zaten bu yüzden fiyat çıkışı göremedik. Uzun süre 0,3 dolarda seyreden fiyat yarıya düştü. Ben bravi hep 0,3 dolar bildim ve bu fiyatı hep baz aldım. Sirkülasyon oranı da oldukça iyi olan, projeside orijinal ve ekibi de iyi olan böyle bir coini ben her zaman 0,3 dolarda kalmasını umuyorum.

Olumlu (btc) piyasa şartlarında tekrar 0,3 dolara yükseleceği kanaatindeyim. Bunun için yatırım yapan insanlar biraz sabırlı olup beklemeleri gerekebilir. Bat bir coin olarak çok başarılı çünkü bir çok önemli borsada yeri var. Şu tablonun harika dağılımı da yıldızlı pek iyi vermeme sebebtir:

Gösterdiğiniz listede en iyi yatırım olabilecek coin battır. Gerisi tırı vırı. Doge moge geçin bunları efenim Smiley

BAT'ı bende seviyorum ancak bir hataları var. Amacı ile uygulaması örtüşmüyor. Halen video izleme opsiyonlarını TR için aktifleştirmediler. Yada diğer bir çok ülke için. Merkeziyetsizlik, globallik gibi kavramların etkin olması gerektiği yerde, kusura bakmayın ama bunu yapmak doğru değil. Milliyetçilik falan yapmaya çalışmıyorum ama Türkiye gibi bir kripto varlık sever ülkeyi dışarıda bırakmaları bana doğru gelmiyor.

Global hizmet veren-vermeyi isteyen bir proje pilot uygulama elbette yapabilir 1-2 ülkede. Ama 20 ülkede hizmet verip, gerisini dışarıda bırakmak çok etik gelmiyor bana.

Bunu bilmiyordum işte. Bilgi için teşekkür ederim hocam. Türkiye de hizmeti neden vermediklerini sormak lazım. Belki de sonradan genişletirler. Zaten günümüzde kabul görecek bir proje değil, geleceğin reklamcılık ağı bu bence. Belki google ilerde bu sisteme geçer ve BAT'ın esamesi kalmaz. Bilemeyiz... Reklam, sadece reklam veren ve reklam alanı ilgilendiren bir olay değil. Ortaya konulan reklam fonunu reklamı izleyenle de paylaşmanız gerekiyor. Asıl işi yapan onlar. BENCE!

hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
August 24, 2019, 09:44:12 PM

@hiburak, CARD ile alakalı derinlemesine bir araştırma yapma şansım olmadı. Ama sitesinde gördüğüm kadarıyla şu gözüme çarptı. Buradaki ifadeler beni yanıltmış olabilir. Dapp ile ilgili yazılanları okudum. Bunları bir çok projede gördüğümüz için artık fark oluşturan bir şey olduğunu, hype sebebi olduğunu düşünmüyorum. Bunun haricinde teknik anlamda diğer yazdıklarım geçerlidir. En azından benim izlenimlerim bu şekilde. Daha detaylı bilgi, veri yada dikkatinizi çeken özellikleri varsa ona göre değerlendirmek mümkün olabilir.

Rica ederim...

Sorun değil, proje fazlasıyla karmaşık bir proje olduğu için ne olduğu kolay anlaşılmıyor Smiley

Cardstack esasında modüler uygulama geliştirmeyi kolaylaştırmaya çalışan bir altyapı projesi. Uygulamalar card adını verdikleri modüllerden oluşsun, modüller merkezsiz olsun ve bu modüller farklı uygulamalara kolayca eklenebilsin gibi bir mantığı var. Zannediyorum projenin nasıl kullanıldığını gösterebilmek için projeye farklı ödeme yöntemleriyle çalışabilen bir ödeme protokolü eklemişler.

Token analizinize tamamen katılıyorum. Şimdilik deneysel bir proje. Ekibi iyi çalışıyor ve piyasa değeri çok düşük, ama bu fiyatının daha da düşmeyeceği anlamına gelmiyor. Bence en büyük problem CARD tokeninin net bir kullanımının olmaması.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 25, 2019, 12:17:08 PM

Neblio ve WTC

ne olacak bu işin sonu batmaya devam mı? Cry

Bunun değerlendirmesini memnuniyetle yapabilirim. Uzun bir geçmişim oldu bununla Smiley

Nebilo:
https://coinmarketcap.com/currencies/neblio/

2017'den beri takip ettiğim başlıca coinlerden biri olmuştur NEBL. Malesef hak ettiği ilgiyi göremedi. Aslında biraz hype yapabilse, muazzam noktalara uçabilir bu coin. Zira 14m/15m'luk muazzam bir arz ve sirkülasyon oranına sahip. Ama henüz kollektif bir dağılıma sahip olduğunu net olarak söyleyemeyiz. Ekibin elinde %4-5 gibi bir nebl var ve bunu yıllardır kararlı bir şekilde tutuyorlar. Genel olarak yarısı balinaların elinde. Kalan yarısı dağılmış.

BTC'den bile daha az sayıda NEBL var. Bana cazip kılan en önemli etken buydu.

Günlük transfer sayılarına baktığımda bir elin parmaklarını geçmiyor nerdeyse. Buda hala reel olarak kullanılmadığını benimsenmediğini gösteriyor. İnsan genelde borsada tutuyor demek. Binance'ta listelenmiş ve hacim yakalayamayan bir coin malesef.

Geçen sene Nebl, yeni tokenler çıkarmaya başlamıştı. O zaman umudum depreşmişti. Baktığınızda bir dizi token çıktı ve ico'lar yapıldı. Ama millet fırsat bulamadı buraya gelene kadar bir sürü eth ico'su vardı tabii...

Bunlardan anlayacağınız, Nebl'ın bir patlama yapabilmesi için hype getirecek, şaşırtıcı gelişmeler duyurması gerekiyor. Piyasanın fiyatlama mantığı böyle işliyor. Ekipten böyle beklentiler içerisine girilebilir mi? Bunun için telegram guruplarında biraz sohbet yapılabilir. Ordan az çok anlaşılır.

Daha sonrasında oluşacak sezinize göre, batar mı çıkar mı bir karar verebilirsiniz.

WTC hakkında bir bilgim yok.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
August 25, 2019, 05:58:07 PM

güzel mantıkla baya da işlevli olmuş hocam başlık. ben de ethereumu soracaktım size herkes bu ara çok gömüyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
aghakhanli
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
August 25, 2019, 06:25:19 PM

tezos
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
August 25, 2019, 06:36:04 PM

Kafamı toplar toplanmaz boşta kalan istekler hakkında yazağım. Bu arada vakti olan analist arkadaşlar da analiz edebilir istekleri. Tüm analistlere açık konu.

Yardımlarınıza teşekkürler şimdiden.

iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
August 25, 2019, 06:49:57 PM

ethereumun gömülmesi çok normal çünkü 0,1 btc ediyordu bir zamanlar oralardan düştüğü yer can sıkıcı ama geri dönme potansiyeli en yüksek olan da o.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
September 07, 2019, 02:01:55 PM

0x

0x, Ethereum blockchain üzerindeki eşler arası varlık alışverişini sağlayan açık bir protokoldür.
Merkezi olmayan borsaları güçlendirmek amacında olan 2017'den beri işlem gören bir ETH tokenı. İlk piyasada konuşulmaya başlandığında oldukça yüksek bir hype yapmıştı bu token. Poloniex borsasına kısa sürede girmiş ve bunun verdiği gazla değer üstüne değer kazanmıştı.

Analizin devamına detaylı olarak şurdan ulaşabilirsiniz:
https://kriptoanalist.com/0x-zrx-analizi

nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
September 07, 2019, 03:29:51 PM

Güncel bir neo analizi alsak hiç fena olmaz. Çok büyük beklentiler yaratan ama şimdi neredeyse unutulan bir coin neo.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
September 11, 2019, 06:13:15 PM

Üstad helal olsun, faydalı ama bir o kadar da zor bir iş, yaptığınız. Ben de hem Neo hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim. ayrıca Wanchain hakkında da bilgi ve wanchain le aynı amaca hizmet eden farklı cüzdanları birbirine bağlayan diğer projelerinde listesinden bahsedersiniz çok sevinirim.

Hocam sorular çok oldu, kusura bakma.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
September 12, 2019, 04:23:28 AM

Ne olacak bu Perlin’in hali? Smiley
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 12, 2019, 08:47:10 AM

Ne olacak bu Perlin’in hali? Smiley

Ben bu Perlin’i gördükten sonra birdaha önceden satış yapılmış hiçbir projeye katılmama kararı aldım. Perlin’i satmayıp elinde tutanlardan biriyim ve şu an satış fiyatinin bile altinda kaldi demekki Binance bize satış fiyati hakkinda yalan söyledi önceden Perlin satin alanlar aslinda çok daha ucuza satın almış olmalı yoksa bu saçmalığın herhangi bir mantıklı açıklamasını bulamıyorum.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
September 12, 2019, 09:58:33 AM

Üstad helal olsun, faydalı ama bir o kadar da zor bir iş, yaptığınız. Ben de hem Neo hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim. ayrıca Wanchain hakkında da bilgi ve wanchain le aynı amaca hizmet eden farklı cüzdanları birbirine bağlayan diğer projelerinde listesinden bahsedersiniz çok sevinirim.

İlginize teşekkürler. Fakat sadece benim altından kalkabileceğim bir iş değil bu.
Konu forumdaki tüm analistlere açıktır.
Ben sadece formatı oturtmak için bir dizi analizi başlattım.
El yordamı ile herkes tarafından güzel bir konu oluşturalım.

Muhabbet ve Selamet ile... Smiley

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
September 12, 2019, 10:45:04 AM

İlginize teşekkürler. Fakat sadece benim altından kalkabileceğim bir iş değil bu.

üstad neo ile ilgili söylenebilecek şey bana göre: neo/eth paritesinin takip edilmesi gerektiğidir. neo 0.05eth civarında alım bölgesidir, 0.15eth'ler aşırı satım bölgesidir. neo, ethereum bazında değerlendirilirse daha sağlıklı olur kanaatindeyim. benim gözlemim, yaklaşık 2 yıldır bu şekilde bir hareket sergilediğidir.ytd

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
under007
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
September 12, 2019, 07:37:27 PM
Last edit: September 12, 2019, 07:48:52 PM by under007

stellar (xlm) hakkında ne düşünüyorsunuz?  Roll Eyes
0,12$'lara dönmesi zor mu sizce?? Roll Eyes
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
September 12, 2019, 07:54:32 PM

teşekkürler konu on numara olmuş benim de çok merak ettiğim bir coin var " egretia " yorumunu ve analizini sabırsızlıkla bekliyorum, ilk defa bir konuda tüm yorumları merakla okudum Cheesy valal helal olsun.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
October 26, 2019, 01:56:22 PM

@Vispilio isteği sonucu yapmış olduğum KAVA analizi. Burada da bulunsun.

El-Cezeri'den orta uzun vadeli beklentiye yönelik bir fundamental (temel) analiz alabilirsek Kava'yla ilgili,

açtığı token analiz başlığındakine benzer bir şekilde  Wink, o da çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Yapalım hocam tabi ki sizi mi kıracağım Smiley

Kava;

Kava bir cros chain yani farklı zincirler arasında köprü olacağını iddia eden bir proje. Ayrıca faiz ve margin özellikleri de sunuyor. USDX adında bir stabil coinleri var. Başlıca ön plana çıkan özelliği usdx ile faiz vermesi. Buna yatırımcıların ilgisi olabilir ama bunu sağlayabilmeleri için öncelikle kendi platformlarında ciddi bir hacim yakalamaları lazım. Kredi satamadığı takdirde faiz giderini nasıl sağlayabilir ki? Ben öyle düşünüyorum. Kava, BTC, XRP, BNB, ATOM, vb kripto kullanıcılarına borç para alma imkanı sunacak. Sanırım artı diyebileceğimiz tek özellik bu.

İeo fiyatı 0,46 dolar ama asıl önemli olan Private Sale satışlarının kat kat aşağı fiyattan satılması şuanda dolaşımda sadece 13,7 milyon adet KAVA mevcut. 1 Yıla kadar yarısı serbest kalmış olacak KAVA'ların. Aşağıdaki tabloda bunu görebilirsiniz. 28.48% Token treasury beni ciddi anlamda endişelendiren kısım dağılımda bu detay. Bu hazinenin ne maksatla kullanılacağını bilmiyoruz.

Ekip istediğinde bunu paraya çevirebilir dump yapabilir. Grafikte gri olan alan. 1 yıl boyunca seed sale den alanlardan korkmamıza gerek yok 1 yıl sonra çok ciddi bir dump yapacaklarına eminim. %40 onlar +%25 ekipte + %30 "hazine" eee geriye ne kaldı zaten? Aşırı saçma bir dağılım yapılmış. Bu dağılımı da hiç beğenmedim.

Telegram ve twitter kanalları pek fazla aktif değil. Kullanıcı sayıları 3k kadar var telegramda. Genelde yüksek hype yapan ieo'larda çok daha fazla kullanıcı sayıları görmüşüzdür. Bu durum yoğun bir kullanıcı ilgisinin ve topluluk desteğinin olmadığını ifade ediyor. Linkleri aşağı ekledim.

Whitepaper'ları 10 sayfalık power point sunumundan ibaret. Bu kendilerinin projelerini ne kadar ciddiye aldıklarını ifade ediyor. 10 sayfa dediğime bakmayın toplasanız 3 sayfa çıkmaz ordan. Linki aşağıda inceleyebilirsiniz.

Mainnetten sonra muhtemelen unutulmaya yüz tutacak bir ieo coini olacaktır. Arada binance destek haberleri gelirse hareketleri olabilir. Onun dışında çok bir beklentim yok ama yinede bu veriler ışığında yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz.

Site: https://www.kava.io/
Whitepaper: https://docsend.com/view/gwbwpc3
CMC: https://coinmarketcap.com/currencies/kava/
İeo: https://launchpad.binance.com/en/lottery/775054cbce554a379a26a66fc6787f0c
Twitter: https://twitter.com/kava_labs
Telegram: https://web.telegram.org/#/im?p=@kavalabs

jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 31, 2019, 06:51:42 PM

stellar (xlm) hakkında ne düşünüyorsunuz?  Roll Eyes
0,12$'lara dönmesi zor mu sizce?? Roll Eyes

Konu bayadır cansız. Tüm konuyu okudum XLM soracaktım bende @under007 yazmış ama bir analiz gelmemiş @El-Cezeri Smiley Mümkünse eğer bende ufak ufak topladığım bu coin hakkında detaylı bir analiz yaparsan sevinirim.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
October 31, 2019, 07:13:39 PM
Merited by Asber (1)

üstad neo ile ilgili söylenebilecek şey bana göre: neo/eth paritesinin takip edilmesi gerektiğidir. neo 0.05eth civarında alım bölgesidir, 0.15eth'ler aşırı satım bölgesidir. neo, ethereum bazında değerlendirilirse daha sağlıklı olur kanaatindeyim. benim gözlemim, yaklaşık 2 yıldır bu şekilde bir hareket sergilediğidir.ytd
Neo 0,04eth'lerden bir bahane bulup (Çin'den gelen açıklamalar) kalkışa geçti, 0.1'e gelemedi ama aşırı alım bölgesinden çıktı. 0.05-0.1eth arası dolanıp durur diye tahmin ediyorum. Boğa gelirse durum farklılaşır elbet... Ytd

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: