Bitcoin Forum
March 28, 2024, 09:55:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Nash Borsası - NEX Token - 100,000 $ BTC + 46,000 NEX Ödüllü Çekiliş  (Read 184 times)
Carmentos (OP)
Member
**

Activity: 121
Merit: 31

View Profile WWW
August 21, 2019, 09:15:00 AM
Last edit: August 23, 2019, 12:03:23 PM by Carmentos
Merited by Vispilio (2), Bthd (1), Kalemder (1)

Makale tamamen bana aittir. Kaynak: https://medium.com/@Carmentos/merkezi-olmayan-nash-borsas%C4%B1-ve-nex-token-96bc574e407c

Arkadaşlar, forumda ref link paylaşımı yasakmış. Borsaya ve çekilişe katılım için referans kodu ekip tarafından şart koşulmaktadır. Referans kodu ve linki için yukarıdaki kaynak linkine tıklayabilir ya da bana özel mesaj atabilirsiniz.

Nash nedir?

2017 yılında piyasaya Neon Exchange olarak duyurusu yapılan kripto kuruluşu, 2019 yılında yaptığı duyuru ile adını, Nash Exchange olarak değiştirdiğini açıkladı. Değişimin sebebi ise, Neon isminin patentinin başka bir firma tarafından alınmış olmasıydı.

Nash, dijital finans alanı için altyapı olarak blokzinciri kullanan bir finansal teknoloji şirketi. Devrim niteliğindeki teknolojisini basit, sezgisel arayüzlerle birleştirip, merkezi olmayan finansmanı herkes için erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor.

Neden Nash Borsası?

Nash’in ana ürünü; merkezi hizmetlerin hızı ve işlevselliği ile rekabet eden, merkezi olmayan bir dijital varlık borsasıdır (DEX). Borsa üzerinden yatırım yapabilir, kripto takas işlemleri gerçekleştirebilir ve borsayı ödeme işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Nash Exchange’nin merkezi olmayışı, onu Binance, OKEx, Huobi gibi merkezi borsalardan ayırmaktadır. Merkezi borsalara nazaran daha hızlı ve daha işlevseldir.  Aynı zamanda çok daha güvenilirdir. Borsada hareketlerinizin kaydı tutulmaz. İşlem hareketleriniz takip edilemez. Bunun en büyük sebebi ise, borsaya kendi cüzdanınız ile bağlanıyor olmanızdır.

Cüzdanınızı borsaya bağlayıp, cüzdanınız üzerinden alıp satım yaparsınız. Hatta cüzdanınız üzerinden kripto paralarınızı fiat paralara çevirebilir, dünyanın herhangi bir yerinde bulunan ödeme noktalarında, paranız ile ödeme işlemlerinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca, borsaya kripto para aktarımında bulunmuyor olmanız, borsanın hacklenmesini de imkansız hale getirir. Cüzdanınıza giriş bilgilerinizi kimseyle paylaşmadığınız ve güvenilir bir yerde muhafaza ettiğiniz sürece, kripto varlıklarınız güvende olur.

Nash Exchange, yıllardır aradığımız güven ortamını bize sağlamaktadır.

NEX Token Hakkında

NEX token’in maksimum arzı 50 milyon adet olarak belirlendi. 2018 yılının Nisan ayında firma bir çekiliş düzenledi ve bu çekiliş kapsamında 25 milyon adet NEX tokeni satışa sundu. Dünya genelinde, 130 binin üzerinde katılımın gerçekleştiği çekilişte, 25 bin şanslı kişi 1000 dolar değerinde NEX satın almaya hak kazandı. 1 NEX’in değeri 1 dolar olarak belirlenmişti. İlk etapta 25 bin dolarlık alım olmazsa ikinci etaba geçilecek ve kişi başı alım limiti 9000 dolara çıkarılacaktı.

2019 Mart ayının sonunda borsalara açılan NEX token, Lihtenştayn Finansal Piyasa Otoritesi (FMA) tarafından onaylanmış Avrupa’daki ilk dijital varlıktır. Nash platformlarında kullanılmak üzere tasarlanan NEX token için; Nash borsasının kripto parası diyebiliriz.

NEX Token Detayları

Sembolü: NEX
Token Tipi: NEP5 (NEO Blokzinciri)
ICO Token Fiyatı: 1 NEX = 1.00 USD
ICO’da Hedeflenen Miktar: 25,000,000 USD
ICO’da Elde Edilen Miktar: 21,822,483 USD
Maksimum Token Adedi: 50,000,000
Satışa Çıkan Token Miktarı: 25,000,000

NEX Token Staking

Nash ekibi, token talebini arttırmayı hedeflemek için, Nash platformlarında tutulan NEX tokenler için gelir elde etmeyi mümkün kılmakta. NEX token sahipleri, 1 aydan 2 yıla kadar NEX tokenlerini akıllı kontratlar ile kilitleyerek, borsadaki komisyon ücretlerinden pay almaya hak kazanırlar. Bu da, borsa hacmi yükseldikçe kazanacağınız gelirin artacağı anlamına gelmektedir. Tokenlerinizi kilitlediğiniz süreye bağlı olarak %25 ile %75 arası bir gelir elde edebilirsiniz.

Diğer birçok staking sistemine kıyasla, NEX tokenlerden elde edeceğiniz gelirleri almak için kilitleme süresinin sona ermesini beklemenize gerek olmaz. Aylık olarak kazancınız akıllı kontratlar vasıtası ile hesaplanıp hesabınıza tanımlanır. Yalnız staking programına dahil olabilmek için yasal prosedür gereği KYC programından geçmeniz gereklidir.

Makalenin en altında bulunan “Faydalı Linkler” başlığında adresini paylaştığım site üzerinden, Nash Borsası’nın hacmi ne kadar olursa, tuttuğunuz NEX miktarı ile aylık ne kadar kazanabileceğinizi görebilirsiniz.

Önemli not: Site bir kullanıcı tarafından gönüllü olarak yapılmıştır. Resmi bir site değildir ve sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Nash Ödeme Sistemi (Nash Pay)

Nash üzerinden ödeme yapmak istediğinizde, herhangi bir ücret ödemezsiniz. Halihazırda para birimlerine de, kripto varlıklarınızı kolay bir şekilde dönüştürebilirsiniz. Sadece ödeme yapacağınız esnada, kripto varlığınızı satıcının istemediği bir para birimine dönüştürmek durumunda kalmanız halinde, swap ücreti ödemeniz gerekir.

QR kod tarama ve otomatik para birimi dönüştürme, ödemeleri hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. Bir arkadaşınıza para gönderiyor veya çevrimiçi ürünler için ödeme yapıyor olun, Nash Mobil uygulaması en hızlı ve en güvenli çözümdür. Bu özelliği bile, diğer tüm ödeme sistemlerinden Nash’i ayrı tutmakta, farklı kılmaktadır.

Nash, cüzdanınızda hangi kripto varlığa sahip olursanız olun, ödeme yapmanızı kolaylaştırır. Cüzdanınızda Bitcoin var, ancak satıcı Ethereum ile mi ödeme kabul ediyor? Hiç sorun değil! Otomatik para birimi dönüştürme özelliği ile ödemenizi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bankacılık ortakları sayesinde varlıklarınızı ulusal para birimlerine de dönüştürebilirsiniz. Hatta cüzdanınızdaki kripto varlıkların yalnızca bir kısmını dönüştürecek şekilde de yapılandırabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden ücret talep edilmez. Hesabınızdan kesilecek tek ücret, borsada yapacağınız takas komisyonlarıdır. Benimsenmesi ve gelişimine yardımcı olunması için Nash Pay açık kaynaklı olarak hazırlanmıştır.

Nash Uygulamaları Neler

Merkeziyetsiz Nash Borsası ve NEX token dışında da uygulamaları bulunmaktadır:

Sermaye Yönetimi: Birikimlerinizi son derece net, kullanımı kolay, basit bir arayüz ile yönetebilir ve hareketlerini takip edebilirsiniz. “Zero-Knowledge Key Manager” sistemi ile Nash ekibi tarafından sermaye kontrolünüze hiçbir müdahalede bulunulamıyor ve böylelikle, birikiminiz her daim emin ellerde oluyor.

Nash Extension: Nash’in tarayıcı tabanlı kripto cüzdanıdır. Aynı zamanda ilk çapraz zincirli tarayıcı uzantısıdır ve kripto varlıklarınızı saklamanıza, hızlı ödemeler yapmanıza, hizmetlere giriş yapmanıza ve akıllı sözleşmeler imzalamanıza olanak tanır. Web 3.0'a adım attığımızda, Nash dijital yaşamınızı kolaylaştıracaktır.

Nash Mobil: Popüler para birimlerini satın alabilir, satabilir veya saklayabilirsiniz. Nash borsasının tüm gelişmiş araçlarını kullanabilirsiniz. Otomatik para birimi dönüştürme özelliği ile pratik bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Nash borsasının arayüzü, mobil cihazlar için optimize edilmiştir. İnternet platformundaki aynı basit ve sezgisel deneyimi mobilde de yaşayabilirsiniz. Tek bir uygulama ile tüm özellikler cebinizdedir.

Nash Borsası BTC + NEX Çekilişi

Nash ekibi 17 Şubat 2019 tarihinde, internet sitesi üzerinden bir çekiliş duyurusunda bulundu. Bu çekiliş kapsamında; 100,000 $ değerinde Bitcoin (BTC) ve 46,000 adet de Nash (NEX) dağıtılacak. 30 kişi bu ödül havuzundan pay alacak.

Çekilişe katılım için yapmanız gereken ise, herhangi bir referans kodu ile siteye kayıt olmanız. Referans kodu dışında çekilişe katılmanıza izin verilmiyor. Benim referans kodum ile kayıt olursanız, birlikte kazanma ihtimalimizi arttırmış oluruz. Referans kodu için bu makaleye göz atabilirsiniz: https://medium.com/@Carmentos/merkezi-olmayan-nash-borsas%C4%B1-ve-nex-token-96bc574e407c

Referans kodum ile katılmanız durumunda, siz de, ben de birer pasif bilet sahibi olacağız. Siz kendi kodunuz ile bir başkasını kayıt ettirdiğinizde, yine hem siz hem de ben pasif bilet sahibi olacağız. Aslında bu bildiğiniz bir ponzi sistem. Referans kodu ile kayıt olurken girdiğiniz bilgiler, 23 Ağustos’ta açılacak olan Nash Borsası’na da giriş bilgileriniz olacak.

26 Aralık 2019 tarihinde, saat 21:00’a kadar çekilişe katılım sağlanabilecek. Çekilişe sadece aktif biletlerinizin dahil olacağını unutmayın.

Biletlerimi nasıl aktif hale getirebilirim?

Nash ekibi, çekilişte dolandırıcılığın önüne geçmek ve sahte hesapların çekilişe dahil olmaması için bir kural belirlemiş. Çekiliş sonuçlanıncaya dek kullanıcıların portföylerinde, minimum 25 $ değerinde kripto varlık bulundurmaları halinde, o kullanıcıdan kazandığınız pasif bilet aktif hale geçiyor.

Örneğin; benim referans kodum ile kayıt oldunuz ve ben sizden pasif bilet kazandım. Siz hesabınızda minimum 25 $ değerinde kripto para bulundurursanız, sizden kazandığım bilet aktif olacak ve çekilişe dahil edilecek.

Çekiliş sonuçlanmadan kullanıcının hesabında 25 Dolardan daha az kripto varlık olursa, bilet tekrar pasif duruma geçiyor. Bilet kazandığınız kullanıcıların hesaplarında minimum 25 Dolarlık kripto varlık tutmaları şart.

Çekiliş Ödülleri Neler?

1. 35,000 $ değerinde Bitcoin (BTC) + 15,000 Nash (NEX)
2. 20,000 $ değerinde Bitcoin (BTC) + 10,000 Nash (NEX)
3. 10,000 $ değerinde Bitcoin (BTC) + 5,000 Nash (NEX)
4. 5,000 $ değerinde Bitcoin (BTC) + 1,000 Nash (NEX)
5 – 30 arası 1,000 $ değerinde Bitcoin (BTC) + 500 Nash (NEX)

Nash Borsası Telegram Kanalı

Nash Borsası’nın resmi bir Telegram kanalı bulunmuyor. Bunun sebebi de, Nash ekibinin Telegram üzerinde çok fazla dolandırıcılık yapıldığına dair önyargılarının bulunması.

Nash topluluğuna dahil olmak ve Nash Borsası, NEX Token hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, resmi olmayan Nash Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/nash_tr

Grup içerisinde tüm kripto varlıklar hakkında sohbet edebilir, dilediğiniz gibi bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Nash Ekibi

"Nash ekibi kimlerden oluşuyor, Nash Borsası'nın ve NEX Token'in arkasında kimler var" bilmek isterseniz, kaynak olarak gösterdiğim makaleme göz atabilirsiniz: https://medium.com/@Carmentos/merkezi-olmayan-nash-borsas%C4%B1-ve-nex-token-96bc574e407c

Faydalı Nash Linkleri

NEX Staking Hesaplama: https://stakingnex.io/

Nash Borsası Türkçe Telegram grubu: https://t.me/nash_tr

NEX çekilişine katılmak ve Nash Borsası'na kayıt olmak için referans linkimin bulunduğu makale: https://medium.com/@Carmentos/merkezi-olmayan-nash-borsas%C4%B1-ve-nex-token-96bc574e407c

TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711619713
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711619713
Reply with quote  #2

1711619713
Report to moderator
Carmentos (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 21, 2019, 09:17:47 AM

Önceki başlığım silindi. Moderatörlerden özür diliyorum. Ref link paylaşımının yasak olduğunu bilmiyordum.

Beni bu konuda uyaran arkadaşlara teşekkür ederim. Başlık silinmeden düzeltemedim. Yetişemedim Smiley

Yazılan mesajlardan aklımda kalan soruların cevaplarını vereyim:

1- Borsanın ref link ile ilk süreçte üyelik alıyor olması ve çekiliş düzenlemesi, daha fazla insan tarafından borsanın duyulmasını ve tanınmasını sağlayacaktır. Benim görüşüm bu yönde.

2- 25 Aralık'tan itibaren minimum 25 Dolarlık kripto varlığı hesabınızda bulundurmanız da yeterli olacaktır.

Başka sorunuz varsa buradan sorabilir ya da Telegram grubumuza katılabilirsiniz.

Bthd
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 2563

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
August 21, 2019, 10:19:16 AM

Önceki başlıkta yazmıştım hocam refin yasak olduğunu zaten serbest olsa forum abuk subuk mesaj kalabalığından geçilmezdi. Aynı başlıktan 2 tane görüyoruz diye şikayet ederken yüzlercesini görürdük. Benim Nash ve ekibine güvenim tam başarılı olurlar olamazlarına bir şey diyemem bir borsa için piyasa şartları da çok önemli sonuçta ama binlerce scam'ın çeşitli dolandırıcılık faaliyetlerinin olduğu alanda güvenilir nadir projelerden.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1834
Merit: 1726

Be A Hope

View Profile
August 21, 2019, 10:44:23 AM

Bilgilendirmeler için teşekkürler. Lütfen gelişmeler oldukça bize de haber verin. İco'dan bana çıkanları ben dönüştürdüm. Sürekli de takip ediyorum. İyi bir düşüş olsa alırım Nash'ı. Neo'dan bile iyi prim yapıyor şu sıralar.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Carmentos (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 21, 2019, 12:41:48 PM

Önceki başlıkta yazmıştım hocam refin yasak olduğunu zaten serbest olsa forum abuk subuk mesaj kalabalığından geçilmezdi. Aynı başlıktan 2 tane görüyoruz diye şikayet ederken yüzlercesini görürdük. Benim Nash ve ekibine güvenim tam başarılı olurlar olamazlarına bir şey diyemem bir borsa için piyasa şartları da çok önemli sonuçta ama binlerce scam'ın çeşitli dolandırıcılık faaliyetlerinin olduğu alanda güvenilir nadir projelerden.

Yasak olduğunu bilmiyordum sayenizde öğrendim fakat düzenleme yapamadan silindi başlık Smiley Teşekkür ederim uyarınız için.

Nash ekibi altyapısı sağlam, çalışkan bir ekip. Kripto sektörüne yeni bir soluk getireceklerine inanıyorum. Ekibin tek sıkıntısı, merkezi olmayan bir borsa olarak hacim yakalayıp yakalayamayacakları. Hacmi istikrarlı bir şekilde yükseltirlerse, özellikle staking ile ilgilenenleri ihya edebilirler.

Bilgilendirmeler için teşekkürler. Lütfen gelişmeler oldukça bize de haber verin. İco'dan bana çıkanları ben dönüştürdüm. Sürekli de takip ediyorum. İyi bir düşüş olsa alırım Nash'ı. Neo'dan bile iyi prim yapıyor şu sıralar.

Rica ederim. Gelişmelerden olabildiğince sizleri de bilgilendirmeye çalışacağım. Umarım, başlık tekrar kapanmaz. ICO'dan katılanlara NEX 3x'ten fazla kazandırdı. Portföyümde halen yüzümü güldürmeye çalışan tek kripto diyebilirim Smiley Borsanın açılması ile zamana da dayanarak daha artacağını düşünmekteyim.

bobita
Legendary
*

Activity: 2478
Merit: 1285

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 21, 2019, 01:08:22 PM

Bu ponzi bile değil, Titan+Milli Piyango kombini yapmışlar! Ponzi olayı daha insaflı, en azından erken davranır üstte kalırsan alttakilerin gönderdiklerinden sen de kazanıyorsun, alttaki kaybediyor. Bence bunun yerine Magnum yiyerek 2 Maserati çekilişine katılmak daha mantıklı, Maserati falan çıkmaz, milyonlarca çubuk var ama en azından ağzın tatlanır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Carmentos (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 21, 2019, 01:23:51 PM

Bu ponzi bile değil, Titan+Milli Piyango kombini yapmışlar! Ponzi olayı daha insaflı, en azından erken davranır üstte kalırsan alttakilerin gönderdiklerinden sen de kazanıyorsun, alttaki kaybediyor. Bence bunun yerine Magnum yiyerek 2 Maserati çekilişine katılmak daha mantıklı, Maserati falan çıkmaz, milyonlarca çubuk var ama en azından ağzın tatlanır.

130 binin üzerinde katılımın gerçekleştiği NEX ICO'sunda talihlilerden biri kız arkadaşımdı. Eski çalıştığım iş yerinde de, çalışanlardan birine Magnum'un arabası çıkmıştı. Burada önemli olan umutsuzluktan ziyade umuda sarılmak.

Nash çekilişinden ödül kazanmak, Magnum çekilişinden ödül kazanmaktan daha kolay. Magnum'a milyonlarca katılım gerçekleşiyor. Nash'e binlerce Smiley

ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
August 21, 2019, 06:28:37 PM

bu network mantığına oldum olası uyuz olmuşumdur. sırf ref linki ile kayıt olmayı zor koştukları için üye olmayacağım. mesele başlığı açan arkadaş ile alakalı değil. herkes istediği gibi üye olabilir ama bu referans linkin mantığı nedir?
bilen var mı? zaten bir sürü üye olan çıkar ve ne kadar çok kişi şans o kadar az demektir.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
August 21, 2019, 08:10:43 PM

Çekiliş işin içinde olduğu zaman özellikle borsa ise bunu yapan bana pek güven vermiyor. Zaten adamlar 25 dolarlık bir yatırım istiyor herkesten. 100 bin kişi katılsa 2.5 milyon dolara yakın para eder. Bunlar daha sonra kyc vs de isterler. Milletten toplayıp bir miktarını dağıtmak aklıma yatmıyor.
Carmentos (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 21, 2019, 08:42:53 PM

bu network mantığına oldum olası uyuz olmuşumdur. sırf ref linki ile kayıt olmayı zor koştukları için üye olmayacağım. mesele başlığı açan arkadaş ile alakalı değil. herkes istediği gibi üye olabilir ama bu referans linkin mantığı nedir?
bilen var mı? zaten bir sürü üye olan çıkar ve ne kadar çok kişi şans o kadar az demektir.

Mantığı; dediğim gibi borsanın bilinirliğini artırmak ve insanları kullanmaya, denemeye teşvik etmek. Bence bedava reklam. Güzel bir pazarlama stratejisi. Borsa açıldığında yine ref linki zorunlu tutarlar mı bilemiyorum fakat çekiliş için zorunlu tutuyor olmaları borsanın reklamı, tanıtımı açısından bana mantıklı geliyor. Yeni açılan bir mağazanın çekiliş ile araba vermesi gibi düşünün.

Çekiliş işin içinde olduğu zaman özellikle borsa ise bunu yapan bana pek güven vermiyor. Zaten adamlar 25 dolarlık bir yatırım istiyor herkesten. 100 bin kişi katılsa 2.5 milyon dolara yakın para eder. Bunlar daha sonra kyc vs de isterler. Milletten toplayıp bir miktarını dağıtmak aklıma yatmıyor.

İyi de milletten para toplamıyorlar ki Smiley İnsanlar kendi portföylerinde bu parayı tutuyor olacaklar. Yani borsa insanların yatırmış olacağı 25 Dolara çökmeyecek. Çekilişin ardından 25 Dolarlık kripto varlığını dileyen herkes istediği bir yere transfer edebilecek. Minimum 25 $ olmasını istemelerinin sebebi; dolandırıcılığın önüne geçilmesi. İnsanların hakkı yenilsin istemiyorlar. Yoksa millet binlerce spam hesap oluşturup çekilişe katılır ve tüm ödül havuzuna sadece 1 kişi de sahip olabilir. Nash Borsası güvenilir bir borsa olacak. Hacım sıkıntısının üstesinden gelebilirlerse, önümüzdeki 5-10 yılda adından çokça söz ettirir. Üstteki arkadaşın mesajında da değindiğim gibi, çekiliş çok mantıklı bir reklam aracı Smiley

Bu arada yapılan duyuru ile nash.io sitesi yarın kapalı olacak. Cuma günkü borsa açılışına site hazırlanacak. Bilginize...

bobita
Legendary
*

Activity: 2478
Merit: 1285

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 22, 2019, 10:33:57 AM

130 binin üzerinde katılımın gerçekleştiği NEX ICO'sunda talihlilerden biri kız arkadaşımdı. Eski çalıştığım iş yerinde de, çalışanlardan birine Magnum'un arabası çıkmıştı. Burada önemli olan umutsuzluktan ziyade umuda sarılmak.

Nash çekilişinden ödül kazanmak, Magnum çekilişinden ödül kazanmaktan daha kolay. Magnum'a milyonlarca katılım gerçekleşiyor. Nash'e binlerce Smiley
Sen bize sevabına bir el ver hocam, belli ki kendine faydan olmuyor ama etrafını ihya ediyorsun, Maserati olmasa da olur, bir Clio falan yeter de artar bile...  Grin
Şaka bir yana, ben katılımcı tarafını kastetmiyorum, umutsuz, hayalsiz hayat çekilmez zaten, borsanın yaptığı biraz uyanıkça bir aksiyon, onu demeye çalışıyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
gumusi
Full Member

View Profile
August 22, 2019, 11:42:37 AM

Sen bize sevabına bir el ver hocam, belli ki kendine faydan olmuyor ama etrafını ihya ediyorsun, Maserati olmasa da olur, bir Clio falan yeter de artar bile...  Grin
Şaka bir yana, ben katılımcı tarafını kastetmiyorum, umutsuz, hayalsiz hayat çekilmez zaten, borsanın yaptığı biraz uyanıkça bir aksiyon, onu demeye çalışıyorum.

Hemde ne uyanık Cem Yılmaz'ın G.O.R.A filminde dediği gibi. Sende olanı sana koyacağız.
Milletten parayı toplayacak. Zaten bir sürü kişi çekiliş ayağına 25-30 dolarlık yatırım yapsa dağıtacağı ne ki?
Kaldı ki hile hurda olmayacağı belli değil.
Bu eleştirelerim borsanın mantığına hocam , başlığı açan arkadaş ile ilgili durum değil.
Carmentos (OP)
Member
**

View Profile WWW
August 22, 2019, 02:27:54 PM

Her sene yüzlerce Magnum çubuğu gönderiyorum bir gün çıkacak inşallah Cheesy

Borsanın yaptığı ise, dediğiniz gibi uyanıkça bir hareket. Birçok insan portföyüne 25 $ atmayacak olsa dahi, bu vesile ile borsa hakkında bilgi edinmiş oluyorlar.

Hemde ne uyanık Cem Yılmaz'ın G.O.R.A filminde dediği gibi. Sende olanı sana koyacağız.
Milletten parayı toplayacak. Zaten bir sürü kişi çekiliş ayağına 25-30 dolarlık yatırım yapsa dağıtacağı ne ki?
Bu eleştirelerim borsanın mantığına hocam , başlığı açan arkadaş ile ilgili durum değil.

Ben bu çekilişe katılımın, ICO çekilişine katılımdan fazla olacağını düşünmüyorum. ICO çekilişinde Nash ekibi, 20 milyon $'dan fazla gelir elde etti. Avucumuzdaki parada gözleri olsa, elde ettikleri parayla bir ömür keyif sürebilirlerdi. 25 $'lık yatırımı yine bizi düşünerek istiyorlar. Hak yenmesin, millet spam hesaplarla çekilişe katılamasın diye. Çekilişin ardından istediğiniz zaman çekin paranızı. Çekilişte dağıtılacak ödüller için bizden yatırım beklemiyorlar, bunu anlatmak istiyorum. Nash ekibi zaten geçen sene, bu çekilişle verecekleri ödülün kat kat fazlasını elde etti.

Yazılan mesajlar doğrultusunda objektif bakış açısı ile sizleri aydınlatmaya çalışıyorum. Umarım, beni Nash'in avukatı gibi görmez kimse Smiley

Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
August 22, 2019, 02:33:17 PM

Sen bize sevabına bir el ver hocam, belli ki kendine faydan olmuyor ama etrafını ihya ediyorsun, Maserati olmasa da olur, bir Clio falan yeter de artar bile...  Grin

Nash'ın (Neon Exchange'nin) en komik tarafı Decentralized exchange yapıyorsun ama bir CEX gibi kullanıcıları e-mail ile giriş yapmasına zorluyorsun. Bu bakımdan Decentralized exchange mantığına uymasa da yine de Tor Browser üzerinden Tutanota adlı mail firmasıyla kullanılabilir. Yine de bu kadar güzel işler yapıp da aynı zamanda mantıksız işler yapmanın anlamı nedir bir türlü anlayabilmiş değilim. Decentralized exchange dediğin herhangi bir üyelik gerektirmeden cross-chain işlemler yapabilmeni sağlamalı eğer ben e-mail gireceksem borsa değil direkt olarak swap yaparım daha iyi. Yine de, site iyi mi? Herifler senelerdir beklenen cross-chain exchange yapmış buna atom swap deniyor. İyi yani.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
August 22, 2019, 02:42:38 PM

Evet dex ile e-mail kelimesinin yan yana gelmesi bile saçmalık.  Zaten dex in olayı bambaşka bir şey.  dexlerin kripto paraların gerçek amacına hizmet eden bir uygulamalar olması gerekir. Dex in olayı zaten budur,  her hangi bir veri çekeceksen adamdan zaten  Dex e de gerek yok.  

kripto paraları da bu işe çevirdiler. token alıyorsun göya kyc ayağına istemedikleri belge yok.  E o zaman niye kripto para çıkarıyorsun?  kripto olmasının, merkeziyetsiz bir para olmasının ne manası var, çıkar monopoly parası gibi para geç. aynı kapıya çıkıyor.  

bu ödül çekiliş olayını falan zamanında araştırdım, uğraşmaya değmez, zaten aylardır ref kastı millet. kasılan refe göre ödül geliyor. Redditte youtube da falan  onbinlerce refler kasıldı.   Bence ref sistemi yerine airdrop gibi her 10 kişide her 100 kişide 1 kişiye şöyle 50-100 dolar atsalardı çok daha fazla insan toplarlardı.
serhanni
Full Member

Activity: 686
Merit: 100

View Profile
August 24, 2019, 09:37:12 AM

Geçen seneden beri bir çekiliş olayı var burada bitmedi gitti Smiley Nash'in borsası hayata geçene kadar teknoloji epey değişmiş olacak.
gumusi
Full Member

View Profile
August 24, 2019, 09:08:38 PM

Geçen seneden beri bir çekiliş olayı var burada bitmedi gitti Smiley Nash'in borsası hayata geçene kadar teknoloji epey değişmiş olacak.

evet o kadar zamandır çekiliş vs var ama bir tek Allah'ın kulu çıkıp ta bana şu çekilişten bu çıktı diyeni duymadım. çekiliş mantığı bana uymuyor. illaki  çekiliş için uğraşacak olsam gider sayısal loto  ya da piyango bileti alırım. bu tarz çekilişler aklıma yatmıyor katılacak arkadaşlara bol şans dilerim.
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
August 24, 2019, 09:14:46 PM

Eee daha açılış için kendi verdikleri tarihte yetişerek borsayı trade işlemlerine açamadılar?

Maalesef bundan daha iyisini yapmalarını beklerdim. Biraz olsun ciddiyet gerekli.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: