Bitcoin Forum
April 19, 2024, 04:28:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: ⚡ Trust Lists ⚡, Default Trust (1 & 2) Dinamikleri, Dikkat Edilmesi Gerekenler  (Read 1975 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (2 posts by 1+ user deleted.)
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1135

View Profile
August 26, 2019, 10:40:26 AM

Beyler ikiniz de akıllı bilgili insanlarsınız. Enerjinizi kavgaya harcamasanız please..

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
1713544128
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713544128
Reply with quote  #2

1713544128
Report to moderator
1713544128
Hero Member
*

Ignore
1713544128
Reply with quote  #2

1713544128
Report to moderator
1713544128
Hero Member
*

Ignore
1713544128
Reply with quote  #2

1713544128
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713544128
Hero Member
*

Ignore
1713544128
Reply with quote  #2

1713544128
Report to moderator
Vispilio (OP)
Legendary
*

Merit: 1603

View Profile WWW
August 26, 2019, 01:02:38 PM

Beyler ikiniz de akıllı bilgili insanlarsınız. Enerjinizi kavgaya harcamasanız please..

Kesinlikle katılıyorum, ama seneler önceki defterleri açmak isteyen arkadaşın iddiaları yanlış olduğu için mecburen cevap veriyorum,
Buyrun, taaaaa Cemaz-ül Evvel'den beri yapılan bütün merit gönderimlerini inceleyin merak eden varsa Smiley

https://bpip.org/profile.aspx?p=Vispilio

1 tane haksız merit gönderimi yaptıysak lütfen beni bulun, kişilerle uğraşmak falan filan hiç tarzım değilidir, adaletli işleri severim,

Trust konusuyla da ilgili reputation'da xtraelv nickli üye felsefi harika bir yaklaşım getirmiş, aşağıda alıntılıyorum, bu adam mesela arkadaşım değil ama mesajları çok isabetli olduğu için ekledim Trust listeme, bu şekilde bağımsız ve adil yaklaşırsak yerli yabancı liyakatli kişiler DT olacaktır diye düşünüyorum, ki bu konu gerçekten light bir konu aslında bence, çünkü burası bir mahkeme salonu değil, dedektiflik bürosu değil, Trust vs çoğunlukla ancak öznel görüş olarak ifade edilebilir bir forum ortamında...

Sometimes people you like in real life are not suitable to carry the responsibility that forum trust requires.

I removed a number of people from my trust list that I trust on other platforms but that either broke the rules on here or do not show the responsibility that being on DT requires.

If someone is banned it shows that they were not prepared to follow the forum rules and most often that is either for spamming or plagiarism.

I'm reluctant to exclude people from DT unless they show they are not up to the task by giving questionable feedback. More DT's hopefully makes the forum trust system more robust. It is nice to see some new Turkish DTs. Forum bans are separate from trust issues but I recommend that you re-assess your stance on keeping people on your trust list that have a negative impact on the forum. It shows that you take the forum rules and etiquette seriously and are prepared to hold people accountable - including your friends.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
August 26, 2019, 01:17:43 PM

Madem adım geçti cevap vereyim.

Daha önce de yazdığım gibi, forumda ihtiyacı olanların kaliteli mesajlarına merit verdim. Yine veririm. Tanıdık tanımadık farketmez. Verdiğim meritler de aldığım meritler de ortada. Bana yazıp "merite ihtiyacım var verir misin?" diyen kişinin kaliteli mesajı varsa veririm meritim varsa eğer. Bu da benim en doğal hakkım kimseyi de bağlamaz.

Lauda denen forumun en problemli kişisine yetiştirip hesabımın kapatılması için uğraşan, hesabımın red trust'larla dolmasını isteyen ama başaramayan, Lauda'nın açtığı flag'e destek bulamayan, başarısız olduktan sonra kendi güya "merit cafe"sini açan kim ortada.
Beni "merit ticareti" ile suçlayan kişinin de geçmişini kurcalasak ortaya çıkacak şeyler belli ama uğraşmaya gerek bile görmüyorum.

Ben merit cafe kıraathane dükkan falan açmadan bu foruma kaç merit dağıtmışım o da ortada. Haksız yere merit vermiş miyim vermemiş miyim geçmişe dönük kayıtlar mevcut herkes bakabilir.
Ben forumda milletle laf dalaşına girmek istemediğim uğraşmak istemediğim için son bir kaç aydır pek yazmıyorum uğraşmıyorum. İmza bile almıyorum ki yazmak zorunda kalmayayım diye. Çünkü benim amacım foruma katkı sağlamak. Yaparım incelememi eklerim foruma, işine yarayan okur teşekkür eder. Merit kahvehanesi açıp "milletten merit gelsin ben de dağıtırmış gibi yaparım" diye düşünmektense foruma bizatihi katkı sunmayı daha çok tercih ederim.

Konu DT konusu. DT olamamanın verdiği karın ağrısı  ile açılmış bir konu. Bir gün olursun umarım. Hayattaki başarılarından biri olur DT olmak muhtemelen.

Bu konuya başka mesajım olmayacak, mesajım silinirse de önemli değil zira kimseyle uğraşmak istemiyorum, yoluma bakıyorum.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
August 26, 2019, 03:08:31 PM
Last edit: August 26, 2019, 07:57:10 PM by Vispilio

Lauda denen forumun en problemli kişisine yetiştirip hesabımın kapatılması için uğraşan, hesabımın red trust'larla dolmasını isteyen ama başaramayan, Lauda'nın açtığı flag'e destek bulamayan, başarısız olduktan sonra kendi güya "merit cafe"sini açan kim ortada.
...
Ben merit cafe kıraathane dükkan falan açmadan bu foruma kaç merit dağıtmışım o da ortada. Haksız yere merit vermiş miyim vermemiş miyim geçmişe dönük kayıtlar mevcut herkes bakabilir.
...
Merit kahvehanesi açıp "milletten merit gelsin ben de dağıtırmış gibi yaparım" diye düşünmektense foruma bizatihi katkı sunmayı daha çok tercih ederim.

sonra ben böyle pasif-agresif mesajlara yanıt verince "diktatör" falan diyorlar Smiley o yüzden yorum yapmayacağım,

mizahi bir öğe olarak mesajını olduğu gibi bırakıyorum, yalnız lauda sana bulaştıktan sonra hala toparlanamadı büyük adammışsın gerçekten Smiley

🔥 Merit Cafe'si 🔥 olayına gelelim, o başlıkta bugüne kadar 19 merit almışız, son 2-3 aydaysa 300'e yakın merit dağıtmışız,
artık bunun arkasında da bir komplo arayanların kendi duygusal durumlarını bir gözden geçirmesi gerekir bence.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Asıl konuya dönersek, DT güncellemeleri falan filan zerre ilgilenmedim, bizden kim şu anda DT1, onu da @gospodin bana sorunca araştırıp öğrendim,
ama isabet oldu çünkü merak edenler oluyor, Trust'la ilgili ayrıntıların bilinmesinde fayda var.

bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1287

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 26, 2019, 09:50:07 PM

Yazışmaları hayretle okuyorum ve gerçekten yapacak yorum bulamıyorum. Globalde birilerinin bizimle uğraşıyor olmasını falan geçtim, bu anlamda etkisiz eleman. Tüm forum Türk grubuna bayılıyor olsaydı da sonuç değişmeyecekti, malesef genetik durumlar kendisini gösteriyor, bu coğrafyanın insanı takım dayanışmasına giremiyor, önyargıları ve/veya bireyselliği bir kenara bırakamıyor. Konuyu 2 defa okudum, neyin çatışması olduğunu anlamadım, daha doğrusu durum gayet açık, aslında bu konuda tartışacak bir şey yok, rahatlıkla anlaşıldığı üzere, diş bilemeler geçmişe dayanıyor.
Şunu net söyleyeyim, bu topluluğun zarar görmek için lauda ve eniklerine aslında hiç ihtiyacı yok çünkü Türk grubunda herkes birbirine lauda.
Yapmayın gözünüzü seveyim ya!

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
August 27, 2019, 08:34:02 PM
Merited by PHI1618 (1)

Merit olayları ilede, dt muhabbeti ilede çok ilgilenemedim.
Geçenlerde http://loyce.club/trust/ şu site denk geldi forumda. Kimin kimi dt listesine eklediği, kimi distrust listesine eklediği görülüyormuş. Biraz inceledim ilginç  şeyler dikkatimi çekti.
 Mesela
 Foxpup ,  klaaas ,  owlcatz  bu üç hesap beni distrusta eklemiş , ingilizce post atıyorlar, hiçbirini tanımam etmem, dt olayı için hiç organize hareket etmedim, ama sağolsun forumdan eskiden tanıyan arkadaşlar listelerine eklemişler. Hepsine teşekkür ediyorum bu arada.
Tamamen türk olmamdan dolayı bunların distrust listesindeyim bana göre

İkinci konu başta dt listesine ekleyen bazı arkadaşlar, sonradan listeden çıkarmışlar, hatta bir arkadaş distrusta koymuştu, mesajlaştım, hata olmuş dedi , düzeltik neyse
Tabi herkesin kendi tercihi dt listesinden çıkarması ama arada bir hatamda olmadı yani, sırf neg trustum olduğu için muhtemel yabancı hesaplardan gelen baskıdan çıkardıklarını düşündüm açıkçası

Bir başka konu forumdan türk arkadaşlar birbiri distrust listesine koymuşlar, bence hiç şık bir hareket değil, sorun yaşadıysan  dt listene koyma ama distrusta koymak, türklere karşı bu kadar entrika dönerken ağır bence,

Beni şaşırtan hatta biraz üzen bir konuda son dönemde forumda aktif olan bir arkadaşın lauda yı dt listesine eklemesi, kendisi forumda gördüğüm en organize türk düşmanı bana göre, buna rağmen ufak hesaplar için  lauda  yı listeye almak, en hafif tabiriyle şık değil

Son bir dipnot düşeyim, bir dönem bounty kovaladım, o dönemde yazdığım bir makalede  bir paragrafta plag yaptığım için lauda dan ve daha sonra aynı olaydan dolayı malbrozadan neg trust yedim.  O dönemde plag yapmayan allahın  kulu yok gibi bişeydi. Benden başka benzer sebepten neg trust alan biri varmı bilmiyorum .Beni şikayet esende başka bir türk arkadaştı, en çokta ona üzülmüştüm.

Neyse konuyu çok uzattım, kısaca toparlıyım, türk topluluğuna karşı organize bir tavır var, güvendiğiniz kişileri dt listenize eklemekten çekinmeyin, özellikle verilen neg trustlar subjektif ve ticaret dışı sebeptense  hiç önemsemeyin.
Karşınızda etik davranan ve işi kuralına göre oynayan insanlar yok.
Lokalde birbirinize destek olabilecek kadar olun, en son ben dt listemi bu olaylar üzerine düzenledim, eski tanıdıkları, yenilerden postlarını beğendiklerimi ekledim, gözümden kaçan varsa da arada kontrol ediyorum, listemi olabildiğince genişleticem
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
August 27, 2019, 10:59:55 PM

Son bir dipnot düşeyim, bir dönem bounty kovaladım, o dönemde yazdığım bir makalede  bir paragrafta plag yaptığım için lauda dan ve daha sonra aynı olaydan dolayı malbrozadan neg trust yedim.  O dönemde plag yapmayan allahın  kulu yok gibi bişeydi. Benden başka benzer sebepten neg trust alan biri varmı bilmiyorum .Beni şikayet esende başka bir türk arkadaştı, en çokta ona üzülmüştüm.

Neyse konuyu çok uzattım, kısaca toparlıyım, türk topluluğuna karşı organize bir tavır var, güvendiğiniz kişileri dt listenize eklemekten çekinmeyin, özellikle verilen neg trustlar subjektif ve ticaret dışı sebeptense  hiç önemsemeyin.

Güzel mesajlar vermişsin, söylediklerinin çoğuna katılıyorum, yalnız bu alıntıladığım son bölümü, kişisel yargılardan uzak durarak objektif olarak düzeltmek zorundayım.

Ne olmuş: goraset 2017 senesinde kendisine ait olan Medium hesabında bounty için başka birinin yazısını olduğu gibi kopyala yapıştır yapmış.

Forumu falan geç buna doğru bir davranış diyebilir miyiz, 2019 senesinde hala diyorsun ki "ama başkaları da yapıyordu" Smiley

Şimdi o zaman ne oluyor, bu işleri takip eden Meta'cı falan adamlar senin hakkında bir not düşüyorlar, onların kara listesine giriyorsun, otomatik olarak senin bu davranışını destekleyen bütün Türk üyeler de daha sonra töhmet altında kalıyor, "emek çalan bir adamı nasıl DT'ye ekliyorlar" diye tepki çekiyor...

Sen desen ki "o zaman çok yanlış bir hareket yaptım, sonra bunun etik olmadığına karar verdim ve kendimi düzelttim" o zaman büyük olasılıkla o red trust da silinir,
ama sene 2019 sen bunun yerine diyorsun "Türkler'e karşı organize operasyon var..." bu düşünceni bir gözden geçir bence  Wink

kaldı ki forumda tek bir satır copy paste yapan bile seneler sonra ban yiyebiliyor, yani bu konuya çok önem veriliyor, Forumu yıllardır yöneten adam bu şekilde karar vermiş ve bunu hemen hemen herkes onaylamış, aşırı net bir konu yani bu aslında, Türkiye'de maalesef çok sık rastlanan plagiarism (intihal) berbat birşeydir, bunu yapmayın beyler.

İyi geceler.

jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
August 27, 2019, 11:19:39 PM

Güzel mesajlar vermişsin, söylediklerinin çoğuna katılıyorum, yalnız bu alıntıladığım son bölümü, kişisel yargılardan uzak durarak objektif olarak düzeltmek zorundayım.

Ne olmuş: goraset 2017 senesinde kendisine ait olan Medium hesabında bounty için başka birinin yazısını olduğu gibi kopyala yapıştır yapmış.

Forumu falan geç buna doğru bir davranış diyebilir miyiz, 2019 senesinde hala diyorsun ki "ama başkaları da yapıyordu" Smiley

Şimdi o zaman ne oluyor, bu işleri takip eden Meta'cı falan adamlar senin hakkında bir not düşüyorlar, onların kara listesine giriyorsun, otomatik olarak senin bu davranışını destekleyen bütün Türk üyeler de daha sonra töhmet altında kalıyor, "emek çalan bir adamı nasıl DT'ye ekliyorlar" diye tepki çekiyor...

Sen desen ki "o zaman çok yanlış bir hareket yaptım, sonra bunun etik olmadığına karar verdim ve kendimi düzelttim" o zaman büyük olasılıkla o red trust da silinir,
ama sene 2019 sen bunun yerine diyorsun "Türkler'e karşı organize operasyon var..." bu düşünceni bir gözden geçir bence  Wink

kaldı ki forumda tek bir satır copy paste yapan bile seneler sonra ban yiyebiliyor, yani bu konuya çok önem veriliyor, Forumu yıllardır yöneten adam bu şekilde karar vermiş ve bunu hemen hemen herkes onaylamış, aşırı net bir konu yani bu aslında, Türkiye'de maalesef çok sık rastlanan plagiarism (intihal) berbat birşeydir, bunu yapmayın beyler.

İyi geceler.

Haa bu konuda haklısın. @goraset'in yaptıklarını bende okumuştum. Savunması da çok ilginçti. Adam bildiğin başkasının yaptığı paylaşımı birebir bana göre çalmıştı. Ona göre Çeviri ve türkçe kelimeler aynıydı. Bence sadece saçmalamıştı...

Şimdi yine sana ısrarla soruyorum. Forumda millete atar yapıyorsun " SEVMEDİKLERİNE" Senin sevdiklerine ben laf edince niye susuyorsun? Demokratik bir ortamda bunlara niye cevap vermiyorsun ?

Niye Hep kendini HAKLI GÖSTERME gayretindesin???

İyi Geceler.
goraset
Legendary
*

View Profile
August 28, 2019, 04:03:06 AM
Last edit: August 28, 2019, 07:38:22 AM by goraset

Ben yaptığımın doğru olduğunu savunmuyorum, o zaman acemiydik , işi yeni öğneniyorduk,  böyle hatalar yaptık ama karşılığında negatif trustun ağır olduğunu düşünüyorum sadece, herhangi bir bounty konusuna girin, yüzlerce makale plag dan elenir, ama  hatta benim yazdığım birsürü makale direkt linkiyle kopyalanıp gönderiliyordu. Bunlara karşı yapılan işlem sadece en fazla bounty den elemek  oldu. Bir tanesine negatif trust verildiğini duymadım.
Birine bir sebepten negatif trust veriyorsan benzer hareketi yapan tüm hesaplara aynısı yapmalısın , eğer yapmıyorsan ,bu hareket kişiye özel algılanır. Ki bende öğle algıladım, o dönem bouty kovalayan yüksek rank li türk hesaplarını bir şekilde saf dışı bırakmaya çalışıyorlardı. Bende nasibimi aldım.
 theymosun   bile distrust listesinde olan  lauda  eklenebiliyorsa ben fazlası ile eklenebilirim diye düşünüyorum. Birini tek bir olaya göre yargılamazsın, bir bütün  olarak değerlendirirsin.
Kaldı ki neg trust alan biri eklnememez diye bir kaide yok, sonuçta bu ekleyenin kişisel görüşü,  yine de ekleyene de çıkarana da teşekkür ediyorum, bir alınganlığım yok . Sadece durum tespiti yaptım, baskı sonucu kaldırmışlardır diye sende doğrulamışsın zaten dediğimi.

Esas ben lauda yı dt listene niye eklediğinin cevabını verirsin diye bekledim, ama nedense o konuya hiç girmedim, Lauda senin güvenini kazanacak ne yaptı acaba. 15 haziran dan beri dt listende
http://loyce.club/trust/2019-08-24_Sat_08.13h/982288.html
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
August 28, 2019, 05:44:52 PM
Last edit: August 28, 2019, 06:22:04 PM by Vispilio

Gerçek Türk düşmanı arıyorsanız işte bu adam: Timelord2067

Bana göre distrust listenize girmesi gereken 1 numaralı kişidir.

Bütün forumda gece gündüz dolanıyor @Kalemder'i, @El-Cezeri'yi, @gospodin'i, beni ve hatta eleştirdiğim kişileri bile töhmet altında bırakıcak yalan yanlış deli saçması onlarca mesaj yağdırıyor...

Timelord2067 denilen kullanıcıyı, katıksız bir manyak ve kesinlikle güvenilmez olduğu için distrust listeme ekliyorum, ve zehirli komploları sizi de bulmadan forumdaki her aklı başında insanın trust listesinde şu şekilde yer alması gerektiğini düşünüyorum:

~Timelord2067

Selamlar herkese

goraset
Legendary
*

View Profile
August 28, 2019, 06:32:22 PM

Gerçek Türk düşmanı arıyorsanız işte bu adam: Timelord2067

Bana göre distrust listenize girmesi gereken 1 numaralı kişidir.

Bütün forumda gece gündüz dolanıyor @Kalemder'i, @El-Cezeri'yi, @gospodin'i, beni ve hatta eleştirdiğim kişileri bile töhmet altında bırakıcak yalan yanlış deli saçması onlarca mesaj yağdırıyor...

Timelord2067 denilen kullanıcıyı, katıksız bir manyak ve kesinlikle güvenilmez olduğu için distrust listeme ekliyorum, ve zehirli komploları sizi de bulmadan forumdaki her aklı başında insanın trust listesinde şu şekilde yer alması gerektiğini düşünüyorum:

~Timelord2067

Selamlar herkese

Global kısımda takılmadığım için bahsettiğin  kişiyi tanımam,bahsettiğin gibiyse distrustu  hakeder, bugüne kadar bilipte eklememende ilginç tabi, neyse ben sorduğum soruya net cevap alamadım ama, artık takdiri forumdaki arkadaşlara bırakıyorum. Konuyu uzatmıycam , bu konudaki son postum.

Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
August 28, 2019, 06:48:04 PM
Last edit: August 28, 2019, 09:54:56 PM by Vispilio

Global kısımda takılmadığım için bahsettiğin  kişiyi tanımam,bahsettiğin gibiyse distrustu  hakeder, bugüne kadar bilipte eklememende ilginç tabi, neyse ben sorduğum soruya net cevap alamadım ama, artık takdiri forumdaki arkadaşlara bırakıyorum. Konuyu uzatmıycam , bu konudaki son postum.

o Timelord2067 denen komplocuyu yeni tanıyorum, forumda saatlerce takılmaya vaktim yok,

tesadüfi olaylar sonucu son günlerde kendimizi korumak adına mecburen Meta ve Reputation'a girmiş oldum,

lauda mı kaldı, herkes distrust'ı basmış kendisi de zaten bırakmış DT olaylarını, benim DT listeme de bir dahaki update'de bakarsın, kapanmış konuların peşindesin...

her neyse ben zaten son olaylardan sonra Türk üyelerle birebir polemiğe girmeme kararı aldım, iyi çalışmalar.

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 28, 2019, 07:02:25 PM

Ekledim bende o garip komplocuyu.

Ama hayret ediyorum. Sathoshi'nin kurduğu forum bu değil. Trust ve merit sistemi tamamen değiştirmiş tüm havayı. Sonuçta ortada sadece komplocu piskopatlar kalacak. Diğer tüm üyeler küsüp sıkılıp gidecek. Çoğu eski üyeyi burda bulamıyor olmanın sebebi de bu hava demek ki.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
August 28, 2019, 07:20:30 PM
Last edit: August 28, 2019, 07:49:22 PM by AlyattesLydia
Merited by Vispilio (1)

Ama hayret ediyorum. Sathoshi'nin kurduğu forum bu değil. Trust ve merit sistemi tamamen değiştirmiş tüm havayı. Sonuçta ortada sadece komplocu piskopatlar kalacak. Diğer tüm üyeler küsüp sıkılıp gidecek. Çoğu eski üyeyi burda bulamıyor olmanın sebebi de bu hava demek ki.

İlk zamanlar, aleni bir local forum düşmanlığı düşünmek saçma geliyordu. Ancak loyce.club'da bakın, bizim yerel forumda ilk 150 giren herkesi bir şekilde distrust listesine almışlar. Yine inanmak istemeyip, başka üyelere baktım yok. Adamlar resmen isim isim tespit etmişler. Bu duruma gülsem mi ağlasam mı tam karar veremedim.

Yoruma kesinlikle katılıyorum, o kadar saçma bir durum için uğraşıyorlar ki, insanın lanet olsun bu düzene deyip gidesi geliyor. DT seçilmiş olan arkadaşlar şuan ne kadar saçma bir ortamın içinde kaldığımızı biliyorlar, muhtemel potansiyeli olan arkadaşlar da yakında öğrenirler.

Mesela bakalım Kalemder hocayı kimler distrust yapmış.

~Kalemder is Distrusted by:
1. klaaas (Trust: +11 / =0 / -0) (31 Merit earned) (Trust list) (BPIP)
2. owlcatz (Trust: +38 / =0 / -1) (DT1! (25) 224 Merit earned) (Trust list) (BPIP)

Bu arkadaşlar genelde bizden herkesi yapmış, biraz daha yükselince diğerleri de geliyor.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 28, 2019, 07:35:12 PM
Merited by Vispilio (1)

Hem ayrıca neyin güveni ölçülüyor, neden ölçülüyor, böyle bir sistemle güven ortaya çıkmaz ki...

Burası herkesin fikir paylaşacağı açık bir platform. Amerikan siyaset kulisleri değil ki! Amerikan başkanı da seçilmeyecek, senatör seçimi de değil. Bu sistemi kuran yöneticilerin aklına şaşırıyorum. Piskopat bir sistem, kendi piskopatlarını doğurmuş.

İngilizce akıcı bilmeyen bizler gidip yabancı forumda mı okuma yapacağız? Haliyle bölümde paylaşım yapan 3 5 10 kişi var. Onlar arasında dönüyor bilgi paylaşımı. Türkçe bilmeyen adam oturmuş kim kimin mesajını beğenmiş harita çıkarıyor.

Böyle şeylere itimat edilecekse zaten burada vakit ayırıp yazı yazmanın bir anlamı yok demektir. Önemli olan içeriktir, gerisi sırf magazin.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1287

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 29, 2019, 09:42:52 AM

Yalnız goraset in sorduğu sorunun cevabını ben de duymak isterim açıkçası.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
August 29, 2019, 09:56:45 AM

Yalnız goraset in sorduğu sorunun cevabını ben de duymak isterim açıkçası.

3 mesaj yukarıya bak

wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 29, 2019, 12:40:00 PM

İlk zamanlar, aleni bir local forum düşmanlığı düşünmek saçma geliyordu. Ancak loyce.club'da bakın, bizim yerel forumda ilk 150 giren herkesi bir şekilde distrust listesine almışlar. Yine inanmak istemeyip, başka üyelere baktım yok. Adamlar resmen isim isim tespit etmişler. Bu duruma gülsem mi ağlasam mı tam karar veremedim.

Yoruma kesinlikle katılıyorum, o kadar saçma bir durum için uğraşıyorlar ki, insanın lanet olsun bu düzene deyip gidesi geliyor. DT seçilmiş olan arkadaşlar şuan ne kadar saçma bir ortamın içinde kaldığımızı biliyorlar, muhtemel potansiyeli olan arkadaşlar da yakında öğrenirler.

2. owlcatz (Trust: +38 / =0 / -1) (DT1! (25) 224 Merit earned) (Trust list) (BPIP)

Bu arkadaşlar genelde bizden herkesi yapmış, biraz daha yükselince diğerleri de geliyor.

Aynen beni de distrust eylemişler🙄
Bir de trust listesine eklemek konusunda cebinde akrep olanlar var. Yau hele ekleyin birbirinizi nedir yani bankaya kefil mi oluyorsunuz!  Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 2573

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
August 29, 2019, 12:44:59 PM

Bir de trust listesine eklemek konusunda cebinde akrep olanlar var. Yau hele ekleyin birbirinizi nedir yani bankaya kefil mi oluyorsunuz!  Wink

Ekiller sagolsun beni listesine ekledigi icin dt2 listesine 450. siradan giris yaptim bir kac jafta once sonraki listede 3 kisi hic bagimiz olmamasina ragmen distrust atmisti bana da. Adamlar siki takip ediyor listeyi ele gecirmek gibi bi amaclari var bence yerin dibine gommek gerekli. Atese ates.

Yasanan olaylari hatirliyorum turkce forumun merit konusunda en durust forumlardan biri oldugunu dusunuyorum. Bana bile bu kadar merit verildigine gore ki hic kimseyi tanimiyorum forumdan. 1 2 tane kucuk bounty grubu ve smeritleri alt hesaplarina ucuran 1 2 hesabi gormezden geliyorum. O kadari normal bence.

Bence bir baris ortami yaratmanin artik tam vakti.  Zannediyorum EFS'de yasanan olaylardan dolayi foruma biraz kirgin cogumuzun en guvendigi insanlardan birisi olmasina ragmen. Hepimizin hatalari var forumda veya iyi bir topluluk yaratmak adina hepimizin amaclari asagi yukari ortak diye tahmin ediyorum. Dolandiricilari ayiklamak v.b. bu ortak paydalarda birlesebilirz. Telden yaziyorum kusura bakmayin.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
August 29, 2019, 12:51:52 PM

Bir de trust listesine eklemek konusunda cebinde akrep olanlar var. Yau hele ekleyin birbirinizi nedir yani bankaya kefil mi oluyorsunuz!  Wink

Ekiller sagolsun beni listesine ekledigi icin dt2 listesine 450. siradan giris yaptim bir kac jafta once sonraki listede 3 kisi hic bagimiz olmamasina ragmen distrust atmisti bana da. Adamlar siki takip ediyor listeyi ele gecirmek gibi bi amaclari var bence yerin dibine gommek gerekli. Atese ates.
Ben de ekledim hocam sizi.
İlk sayfadaki posta ara ara ekleme yapıyorum, nedir yani şurda 3-5 kişiyiz, hemen herkes az çok birbirini tanıyor. Hakkaten bile isteye aldatmaya, zarara sokmaya çalışan pek görmedim aktif kullanıcılar arasında..
Distrust olayına sonra bakıcam mobilden yazıyorum şu an...

Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: