Bitcoin Forum
May 21, 2024, 04:24:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Real madrid galatasaray maçı 0-6  (Read 221 times)
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 07, 2019, 05:26:23 PM

yav şunu bir anlayın arkadaşlar: real madrid gibi takımlara karşı ülkemizden hangi takım oynuyorsa 6 yemesi gayet normal. yarın bu bayern olur, ertesi gün manchester city... durum fark etmiyor adamların eline fırsat geçti mi 6 da atar 8 de atar. bu konuda umarım anlaşmışızdır. yarın beşiktaş'ın ya da bizim (fenerbahçe) deplasmanda real madrid'i yenmesi bir şey değiştirmez. kırk yılda olan bir doğa olayı gibi bir şey bu. hatta şöyle yazayım: dün galatasaray'ın kadrosu realli oyunculardan oluşsaydı skor yine aynı olacaktı. bu herifler bizim klasmanımızda değil.

rencide olan arkadaşlar da olmasın. rencide olması gereken burada yıllardır ülke futbolunu yönetip hiçbir şey yapmayan insanlar. altyapıya bak anasını satayım 3-5 tane adam zor çıkıyor. onun dışında çıkanlar almanya'da yaşayan gurbetçiler. kimse de "ulan bir yerde yanlış yapıyoruz galiba." diye düşünmüyor. yabancı oyunculara dünyanın parasını verip kendi ligimizde 31 çekiyoruz. allah için aranızdan kaç kişi bizim ligi izlerken keyif alıyor. hatta bu ligde oynayan herhangi bir takımın deplasmanda real'den 6 yememesi gibi bir durum var mı?

ben de bizim galatasaraylı arkadaşlarla dalga geçtim. sırf tarih 6 kasım olduğu için bu durum ilginç. onlar da "yok abi, siz bizi ayın 6'sında yendiniz. bu adamlar 6'sında gol atmaya başladı 7'sinde de hala atıyordu. farklı yani:)" diyerek dalgasını geçti. olayları fazla ciddiye almaya gerek yok. önemli olan sorunu bulup onu düzeltmek ama başka yerlere küfür etmek daha rahat. yöneticilerin de en çok sevdiği budur. böylece işleri daha rahat oluyor.

son olarak da aranızdan kaç kişi "benim takımım 5-10 sene ligde küme düşsün ama sürekli olarak altyapıdan canavar gibi topçular çıkarsın." diyecek cesarette. tüm ülkede hepimizin derdi günü kurtarmak. mahallendeki bakkal da böyle en üstteki insanlar da böyle. ben de böyleyim.

ya hocam düzgün yapılan şakanında dalga geçmeninde kabulu her zaman vardır. Ama olayı farklı yöne çekmek nedir. Küfür etmeden küfür ediyor olması beni bozdu.
Ben Galatasaray'lıyım. Bundan her zaman gurur duydum. Fenerbahçe'den 6 yerkende, ligi altıncı bitirirkende, dün akşam 6'yı yerkende öyleydim. Ama 4. yıldızı takarkende, UEFA'yı alırkende, Süper Kupa'da Real'in tarihindeki en iyi kadrosuyla yenerken de öyleydim.

Beşiktaş'ın da Fenerbahçe'ninde diğer pek çok Avrupa kupasında zor zamanlar yaşadığına çok şahit oldum. Talihsiz mağlubiyetleri, şanlı zaferleri oldu bu bütün klüplerin. Şakalaştık, eğlendik, yer geldi beraber sevindik, yer geldi birlikte üzüldük... Ama bugüne kadar kimseye düzdük, çaktık, koyduk demedim, demem de... Bugün bana o arkadaşın hitabet şekli başıma gelir diye düşündüğümden değil. Etrafımdaki diğer takımları tutan arkadaşlarım, eşim, dostum için dedim... Herkes seviyesini konuştuklarıyla belli etmek zorunda değil biz anlarız zaten kimin ne olduğunu ya neyse...

senin dediklerine gelince @gospodin üstad. Maalesef öyle bizim bu takımlar taraftarların gazıyla futbolculara kelimenin tam anlamıyla para basarken, bu olay hep böyle gider. Belki bir kaç maç kazanırız ama sonunda kaybederiz. Falcao, Van Persie, Belhanda, Tabata, Diagne, Higuain, Krasic, Guiza, Pandev, De Boer, Misimovic... Aklıma ilk düşündüğümde gelen bu büyük takımların bu adamlara ve transferlerine verdikleri parayla kuracağımız bir takım her sene şampiyonluğa oynardı.

Ama dün akşam bir tane kara oğlan çıktı 5 dakika da 2 gol atıp 1 tane attırdı. Demek ki neymiş para herşey değilmiş. Her takım bir sezon için 11 kurarken bu 11'e en az 2-3 kendi yetiştirdiği oyuncuyu monte etmeli, yedeklerde bitmiş Selçuklar, Alper Potuklar değil, gencecik çocuklar olmalı. Dün akşam o bizim uyuz Babel oynayacağına Yunus Akgün oynasaydı 10 yeseydik keşke.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: