Bitcoin Forum
May 20, 2024, 12:10:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: 10 bin TL ile yapılabilecek işler.  (Read 297 times)
kriptohaberweb (OP)
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
September 05, 2019, 08:46:55 PM

Herkese merhaba,

Aklımda haber sitesi kurma planı vardı fakat biraz araştırdıktan sonra bir kişinin bile tavsiye ettiğini görmedim o yüzden bu fikrimden vazgeçtim.
Paramın yüksek bir miktar olmadığını biliyorum fakat yine de bankada boş boş duracağına değerlendirmeyi düşünüyorum.
Eskiden trade yapardım fakat artık hacime dair bir eser kalmadı borsalarda dolayısıyla farklı arayışlar içine girdim yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
September 05, 2019, 08:55:19 PM

10 bin gayet yeterli hocam, zaten bu işin çoğu kafa işi ve emek işi. Fakat onlarca site var bu konuda. onun yerine youtube da çocuklara içerik bile yapsanız 10 katı hit alırsınız
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
September 06, 2019, 05:32:40 AM

spek piyasada yok, ölü taklidi yapıyor, dolayısıyla etrafta kimse de kalmadı gibi. şu piyasada "justinle vitalik dudak duğa öpüştü" haberi olsa 50 kişi tıklayıp anca acar.  zaten homofobik milletiz :))  geriye kalır 25 kişi falan.  :)) kripto haber sitesi tek başına zor iş.

iş yapar mı bilmem ama fikir olarak değerlendirip geliştirebilirsiniz.  online quiz benzeri bir uygulama ile yarışma düzenleyerek katılımcılara kazanc fırsatı oluşturabilirsiniz. sonucları acıklamak icin de kripto haber temalı web sitesinize hit sağlayabilirsiniz. az buz yarışma ve kazanc ortamı belki katılımcı falan sağlar.

codecanyon benzeri sitelerden online quiz benzeri hazır tema bulunabilir diye tahmin ediyorum ya da hazır temalar falan illa vardır.  web sitesi icin de wordpress colormag kullanın. minimum risk ile acılış olur.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1292

View Profile
September 06, 2019, 10:03:09 AM

youtube abi 100 video içinde 1 video patlattınızmı kurtarırsınız

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RoyaLunique
Sr. Member

Activity: 383
Merit: 272

Legend is back.

View Profile
September 07, 2019, 11:01:16 AM

Hacim azaldı evet ama boşta duracağına trade bot ile al sat yaptırırdım ben.
otto_diesel
Hero Member

View Profile
September 08, 2019, 11:11:46 PM

Hacim azaldı evet ama boşta duracağına trade bot ile al sat yaptırırdım ben.

trade bot a bulaşılmaz hocam. onun yerine kendiniz yatırım yapın daha iyi. çok fazla ters işleme düşüyor trade botlar
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
October 04, 2019, 02:00:47 PM

10 bin gayet yeterli hocam, zaten bu işin çoğu kafa işi ve emek işi. Fakat onlarca site var bu konuda. onun yerine youtube da çocuklara içerik bile yapsanız 10 katı hit alırsınız

Youtube'da çocuklara yönelik o videolar ne izleniyor be! Her baktığım milyonlarca izlenme. Şaşırıyorum ve aynı zamanda kızıyorum da. Bebeleri resmen hipnotize etmek, daha fazla daha uzun süre izlemelerine yönelik yapılıyor. Araya da bir sürü abuk subuk ama tbm'si yüksek reklamlar atıyorlar.

Bebeler de ne bilsin tıklıyorlar. Ama bilinçleri çöplüğe dönüşüyor adeta. Anne babalar çaresiz izletiyorlar çünkü yediğimiz içtiğimiz şeylerden dolayı bebelerde artık hep agresif. Kuşak çok kötü yere gidiyor.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 04, 2019, 08:19:39 PM

Youtube'da çocuklara yönelik o videolar ne izleniyor be! Her baktığım milyonlarca izlenme. Şaşırıyorum ve aynı zamanda kızıyorum da. Bebeleri resmen hipnotize etmek, daha fazla daha uzun süre izlemelerine yönelik yapılıyor. Araya da bir sürü abuk subuk ama tbm'si yüksek reklamlar atıyorlar.

Bebeler de ne bilsin tıklıyorlar. Ama bilinçleri çöplüğe dönüşüyor adeta. Anne babalar çaresiz izletiyorlar çünkü yediğimiz içtiğimiz şeylerden dolayı bebelerde artık hep agresif. Kuşak çok kötü yere gidiyor.

Çocuk huysuzlandığı ağladığı zaman hemen eline telefon tablet veriyorlar gördükçe deliye dönüyorum. Suç çocuklar da değil onları bu şekilde yetiştiren eğitimsiz aileler.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 04, 2019, 09:12:42 PM

Ben uzun zamandır youtube için içerik sağlıyorum aslına bakarsanız söylediğiniz çok doğru ama biraz eksik kalıyor. Youtube için içerik sağlarken bugün ve yarın için içerik oluşturmamanız gerekiyor. bu işi biraz ileriyi düşünerek yaparsanız başlarda az ama sonra çok kazanırsınız. Youtube ilk başlayan kişi iki kedi videosu yapıyor daha doğrusu sağdan soldan telifsiz videoları bulup koyuyor sonra bekliyor video tıklanması 50milyon olsun Smiley Bu işler böyle yürümüyor. Belirli konularda bir kanal açıp hiç bıkmadan usanmadan içerik atarsanız her videonun gelirinden aylık güzel paralar kazanabilirsiniz. şöyle düşünelim 5 video dan iki ayda 10.000 lira kazanmak mı yoksa 35 tane içerik üretip 5 sene boyunca her ay 500 TL kazanmak mı?  şimdilerde kanalım çok fazla izlenme almıyor ama doğru etiket ve farklı çalışmalarla ileride kazanacağıma eminim.

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak eğer. neden olayı sadece internet olarak düşünüyorsunuz? Bugün büyük ilçelerin ara sokaklarında bile çay, kahve yapan ufak büfe tarzı yerler var. bir bardak çay 1.50 - 3 TL arasında, Türk kahvesi ise 5-10 TL arasında. ortalama 1 kilo kahveden 150 fincan kahve çıkar 150 ve 750 tl kahveden ortalama para kazanırsınız. Sağda solda mutlaka görmüşsünüzdür iki masa, bir tabure insanlar oturup çay içiyor. semtinizde veya gezip gördüğünüz yerlerde bu tarz işler yapacağınız mekanlar bakabilirsiniz. 10.000 TL gayet yeterli durumda. ufak bir dükkan, çay ocağı, bardak, çay, kahve setleri derken elinizdeki para yeterli gelecektir. gelmese bile inanın 5bin 10bin daha harcayıp daha şık ve güzel bir mekan kurabilirsiniz.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 05, 2019, 07:18:22 AM

Şuan elimde boşta 10 bin TL olsa gözümu kırpmadan cryptoya yatırırdim. BTc yada Ethereum dışında coin almamak şartı ile. Çünkü altcoinlerin ya da tokenlerin ne olacağı belli olmaz. yatirim  dışında 10 bin TL ile kurulacak iş aklıma gelmiyor.

pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 05, 2019, 11:05:43 AM

Şuan elimde boşta 10 bin TL olsa gözümu kırpmadan cryptoya yatırırdim. BTc yada Ethereum dışında coin almamak şartı ile. Çünkü altcoinlerin ya da tokenlerin ne olacağı belli olmaz. yatirim  dışında 10 bin TL ile kurulacak iş aklıma gelmiyor.

10 bin tl ile para kazandıracak bir iş kurmak gerçekten zor. Çünkü 10 bin tl yi dolara çevirdiğinizde çok ufak bir mebla yapıyor aslında.

10000 TL= 1755 dolar

Bu yüzden artık türkiyede paranın değeri kalmadı malesef. En mantıklısı bu parayı eğitim masrafı olarak kullanmak ve kendi şahsına yatırım yapmak. O zaman belki aklınıza bir iş fikri gelirde emeğinizlee kazanmanın bir yolunu bulursunuz. Yoksa bu parayla iş yapılmıyor başka.
teramit
Legendary
*

Activity: 1871
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 06, 2019, 05:13:04 PM

Ben birine btc den bahsettim vaktiyle bilgisayar tamircisiydi , nasıl bilmezsin btc yi flan dedim 1 sene hiç ilgilenmedi sonra zar zor soktuk tamam alayım biraz dedi , sonra al sat yapmaya başladı sonra sordum günde 300-500 bırakıyor diyor 10bin tl ile girdi oda o miktarda para çeviriyor söylediğim rakamı da geçen hafta söyledi bana ,yani daytradinge kafa yorsanız bir anlamı var akşamları elinde koin tutmuyorsun güç içinde alım satım bitiyor , gençlere deneyim derim yoksa 10binle iş olmaz zaten.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
October 08, 2019, 02:52:45 PM

Ben uzun zamandır youtube için içerik sağlıyorum aslına bakarsanız söylediğiniz çok doğru ama biraz eksik kalıyor. Youtube için içerik sağlarken bugün ve yarın için içerik oluşturmamanız gerekiyor. bu işi biraz ileriyi düşünerek yaparsanız başlarda az ama sonra çok kazanırsınız. Youtube ilk başlayan kişi iki kedi videosu yapıyor daha doğrusu sağdan soldan telifsiz videoları bulup koyuyor sonra bekliyor video tıklanması 50milyon olsun Smiley Bu işler böyle yürümüyor. Belirli konularda bir kanal açıp hiç bıkmadan usanmadan içerik atarsanız her videonun gelirinden aylık güzel paralar kazanabilirsiniz. şöyle düşünelim 5 video dan iki ayda 10.000 lira kazanmak mı yoksa 35 tane içerik üretip 5 sene boyunca her ay 500 TL kazanmak mı?  şimdilerde kanalım çok fazla izlenme almıyor ama doğru etiket ve farklı çalışmalarla ileride kazanacağıma eminim.

Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak eğer. neden olayı sadece internet olarak düşünüyorsunuz? Bugün büyük ilçelerin ara sokaklarında bile çay, kahve yapan ufak büfe tarzı yerler var. bir bardak çay 1.50 - 3 TL arasında, Türk kahvesi ise 5-10 TL arasında. ortalama 1 kilo kahveden 150 fincan kahve çıkar 150 ve 750 tl kahveden ortalama para kazanırsınız. Sağda solda mutlaka görmüşsünüzdür iki masa, bir tabure insanlar oturup çay içiyor. semtinizde veya gezip gördüğünüz yerlerde bu tarz işler yapacağınız mekanlar bakabilirsiniz. 10.000 TL gayet yeterli durumda. ufak bir dükkan, çay ocağı, bardak, çay, kahve setleri derken elinizdeki para yeterli gelecektir. gelmese bile inanın 5bin 10bin daha harcayıp daha şık ve güzel bir mekan kurabilirsiniz.

kanalını atsana hocam biz de görelim bakalım. hem destek oluruz. koca forum konu dışına da yaz. sen diyeceksin 10-20 kişiden ne olacak bir şey değiştirmez, ama youtube un bilinmeyen bir algoritması var, organik kullanıcılar çok önemli bu algoritmada, forumdaki herkesde google da beş on yıllık organik kullanıcıdır, hesap ismini değişeniz bile gene de google kimin kim olduğunu biliyor, cihazdan ip den kullanım ilişkilerinden chrome arama geçmişinde, anonim olarak bütün organik kullanıcıları tek tek biliyor isterseni 5 tane hesap değiştirin sıfırdan başlayın gene sizi aylar geçince tanıyor

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 08, 2019, 07:57:01 PM

Ben birine btc den bahsettim vaktiyle bilgisayar tamircisiydi , nasıl bilmezsin btc yi flan dedim 1 sene hiç ilgilenmedi sonra zar zor soktuk tamam alayım biraz dedi , sonra al sat yapmaya başladı sonra sordum günde 300-500 bırakıyor diyor 10bin tl ile girdi oda o miktarda para çeviriyor söylediğim rakamı da geçen hafta söyledi bana ,yani daytradinge kafa yorsanız bir anlamı var akşamları elinde koin tutmuyorsun güç içinde alım satım bitiyor , gençlere deneyim derim yoksa 10binle iş olmaz zaten.

O işe de sabır lazım üstad. Ben denedim onu. İlk zamanlar başarılı da oldum ama sonra her yükseldiğinde endişe sardı ya tekrar düşmez de alamassam, dışarda kalırsam diye. FOMO'nun ayaklı hali vardı bende  Grin
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
October 09, 2019, 10:52:46 AM

10 bin tl ile yapabileceğiniz işler kısıtlı ama biraz ticari zeka ile esnaflığa başlayabilirsiniz.

Örneğin; Çay ocağı, çiğ köfteci, Tostçu dükkanı, ucuz giyim mağzası ve benzeri işletlemeler kurulabilir. Bunlar için bir kaç bin lira sermaye ile malzeme cihaz alıp onları satabilir aylık bir kaç bin lira kar edip kendi ekmeğinize bakabilirsiniz.

Hali hazırda çalışıyorsanız da bence para biriktirmeye devam edin.
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
October 10, 2019, 12:52:15 AM

Bir kripto para haber sitesi için editörlük tecrübeniz olması lazım. Editöre verebilecek paranız yok sonuçta. Haberi okutmak çok önemli ve %95imizin türkçesi gerçekten bozuk. Onun dışında katlanır sandalyelerden alıp bir de yanına minik elektriksiz termoslardan alıp caddebostan sahilde sandalye kiralamacılığı yapabilirsin. Ciddiyim çok iyi para var Smiley

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
October 11, 2019, 05:26:36 PM

instagram üzerinden yöresel ürünler satılabilir bence. o işte iyi para var. %50 kar ile çok rahat satılacak ürünler var. vergi işi nasıl ooluyor ama bilmiyorum.
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
October 11, 2019, 07:43:58 PM

Geçen günler de bir arkadaş bahsetti ihale de olan araçların alım satımıyla ilgili siteler oluyormuş oradan arabayı aldıktan sonra ufak tefek masraf yapıp iyi paralara satılabiliyormuş çok mantıksız gelmedi denenebilir fakat dikkat etmek gerekir dolandırıcı çok bu sektör de
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
October 11, 2019, 11:39:41 PM

10 bin tlye fiziksel olarak hiç bir iş yapamazsın. Eğer kripto paralar açısından konuşuyorsan 10 binlik bnb alırım lendingten alırım ieolara katılmaya çalışırım ufak ufak sermayemi büyütürüm. Zaten o sermaye büyüdükçe gelen miktarlar da artacak

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 12, 2019, 04:30:57 PM

10bin tl dediğin 2k dolar bile etmiyor. yani bi amerikalının 1 aylık maaşı bile değil. hiçbir iş yapılmaz bence. anca girişimcilik yapılabilir.
cybernetik7
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
October 13, 2019, 12:53:32 AM

Paranın yarısıyla mantıklı bir domain alıp ondan sonra google ads ekleyebilirsin abartmadan. Siteye gelecek viewlar çok önemli kaliteli içeriklerle twitterda güzel bir takipçi kitlesi yakalaman gerekiyor. Bol bol click baitli umarım başarılı olursun

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
otto_diesel
Hero Member

View Profile
October 13, 2019, 01:49:54 PM

Çiğ köfteci açılır diyeceğim 10.000 tl ye ama artık o bile açılamıyor her şey çok pahalı ve masraflı bundan 10 sene önce 4 bin TL ye çok düzgün çiğ köfteci açıyordun, bir çok forumda öneriyordu insanlar.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
October 13, 2019, 03:43:28 PM

10 bin tl şu anda bir iş yapılmaz anca yapılırsa parça parça kripto para da değerlendirmek yada faize yatırmak gibi düşünebiliriz. Faiz de bile bir şey kazanamasan bile en azından para boşta duracağına 3-5 bir şey gelir bana göre.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 13, 2019, 04:19:14 PM

Paramız iyice değer kaybetti. 10 bin TL şu an için yapılacak birşey yok. İnsanlarda alım gücü çok düştü. Kurlardaki artışlar hergün TL nin biraz daha değersizleştiriyor. 3-4 sene önce 10 bin TL ile yapılacak dünya kadar şey varken şimdi ise hiçbirşey yapılamıyor. Bir an önce ekonominin düzelmesi gerekiyor.
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
October 14, 2019, 01:15:27 AM

Şu an 10 bin tl bir iş için çok az para bana göre yanlış anlaşılmasın paranızı az gördüğümden değil türk lirasının çok değer kaybetmesinden dolayıdır.Her şeye tonla zam geldi gelmeye de devam edecektir.Bundan dolayı en mantıklı hamle güzel bir coin sepeti yapıp beklemektir bana göre.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 15, 2019, 04:54:01 PM

Paramız iyice değer kaybetti. 10 bin TL şu an için yapılacak birşey yok. İnsanlarda alım gücü çok düştü. Kurlardaki artışlar hergün TL nin biraz daha değersizleştiriyor. 3-4 sene önce 10 bin TL ile yapılacak dünya kadar şey varken şimdi ise hiçbirşey yapılamıyor. Bir an önce ekonominin düzelmesi gerekiyor.

3-4 yıl önce 10 bin TL'si olan bir kişi ortalama bir bilgisayar, en iyisinden bir cep telefonu satın aldıktan sonra güzel bir tatile çıkıp kalan parasıyla bir şeyler daha alabiliyordu. Şu anda 10 bin TL ile bir bilgisayar alabilirsiniz, en iyisinden bir cep telefonu almak istediğinizde zaten 10 bin TL'nin üzerinde bir para ödemeniz gerekiyor.
Paramızın değerini nasıl yitirdiğini bu şekilde görebiliyoruz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████