Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:30:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Maliyet Düşürmek - Trader'ın Acil Eylem Planı (Altın Kurallar Serisi)  (Read 235 times)
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 07, 2019, 09:57:10 AM

Maliyet dusurmek tamam kabul altin bir kural ve sizi ipten alabilecegi gibi sonunuzuda hizlandirabilir. Pundix ornegi cok bariz acikliyor . Belkide hersey nasip kismettir. Sanstan otede koy yoktur bilemezsiniz. Sirf denemek icin aldigim bir master node coini x5 yapmisti akabinde bir baska coin hala bende 2 yil oldu hic bir ise yaramiyor Smiley
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715211049
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715211049
Reply with quote  #2

1715211049
Report to moderator
1715211049
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715211049
Reply with quote  #2

1715211049
Report to moderator
massguru
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 250

View Profile
October 08, 2019, 03:28:08 AM

Maliyet düşürmek gerçekten çok önemli ama kolu kesip atmakta çok önemli. Eğer projeleri iyi araştırmadıysanız onlara sadece trade coini olarak bakıyorsanız gideceği yerleri hesaplayamazsınız. Kolu kesmek elinizde olan coinin aldığınız fiyattan düşükte olup daha düşeceğini ön görerek elden çıkarmak demektir.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
October 08, 2019, 03:34:19 AM

Her coinin belli bir fiyatı olmadığı için maliyetinizi düşürürken kendi sonunuzu da hazırlıyor olabilirsiniz. Buna en iyi örnek Pundix olabilir. Herkes daha ne kadar düşebilir diyerek, projeye de güvenerek ortalamasını düşürmeye çalışırken düştükçe düştü. Şu anda da sat olarak çok kötü bir konumda ne yükselebiliyor ne düşebiliyor.

Burada arkadaşın tezinide çürütmüş olayım Smiley
O neden kaynaklanıyor biliyormusun. Pundix takımı elindeki masrafsız koinleri belirli dönemlerde piyasaya sürdüğü için siz ne kadar alttan alsanızda herkes zararda olsada kimse satmasada yine düşecek çünkü pundix ekibi hep karda 1 sat değil yarım sat bile olsa yine karda.
Toplam koin miktarına dolaşımdaki miktara ve kalan koinlerin ne zaman ne şekilde piyasa sürüleceğine bakmazsanız hep zarar yazmaya devam edeceksiniz.
O zaman ben de sizin tezinizi çürüteyim Smiley
Verdiğim örnek çok spesifik bir örnekti sadece fiyat üzerinden pundixin roadmapini bilmem ama arada girer bakarım fiyatına. Pundix sadece özel bir örnekti. Benim başıma gelen bir olayı anlatıyım. Centra vardı zamanında boğa piyasasından biraz önce çıkmıştı piyasaya localdekiler bilir. Mayweather , dj khalid falan reklamını yapmıştı hatta. Bir debit kart projesiydi. Direkt olarak binancea girdi ama o zamanlar kimse iplemiyordu. 1 dolar ico fiyatı vardı düştükçe düşüyordu 35 cente kadar düştü ben de adamların çektiği videolara güvenerek(starbuckstan, marketten kart ile alışveriş) maliyetimi sürekli düşürdüm. 70 cent gibi bir ortalama yakaladım. Boğa sezonuna girdik ve 2.18den hepsini elimden çıkardım. Sonrasında centranın kurucu ekibi centra regülasyonlara uymadığı ve vergi kaçırdığı için hüküm giydiler. Centra düştü 0 cente binance da delist etti. Çok uzattım demem o ki projelerin başına ne geleceği hiç belli olmaz. centra 4 dolara kadar çıkmıştı ve 1 2 saat içinde düştü. Ya ortalamamı düşürmüşken hodl yapsaydım elimdeki her şey çöp olacaktı. Altın kural maliyeti düşürmek ama burası kripto burası kurtlar sofrası her an her şey olabilir Smiley

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 08, 2019, 07:00:09 AM

pundixte bende başta maliyet düşürme yöntemi uyguladım ama belli bir noktadan sonra komple sat çık yaptım. eth/npxs paritesinde işlem yapıyordum. ben sattıktan sonra %30daha düştü. bazen komple satıp zararı kabullenmekte gerekiyor.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: