Bitcoin Forum
April 24, 2024, 08:54:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kasımda BTC Başkadır  (Read 738 times)
jaypete (OP)
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
October 05, 2019, 11:22:52 AM
Merited by viviansidney (2)

Açıyor bakıyorum BTC grafiğine, hemen hemen her sene kasım ayında boğanın ipi kopmaya başlamış. 1-2 yıl istisna olabilir ama bu senede olan bu düşüşler bana böyle bir izlenim veriyor. Önceki yıllarda kasım önce yaşanan ağır düşüşlere benziyor yaşadıklarımız. Yatırımcılar tatilden döner, 1 yıl sonra gidecekleri yeni tatiller için bitcoin yatırımı yapmaya başlarlar Smiley

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Yıl yıl kaydırın imleci

2013 Kasımı: http://prntscr.com/pf6vxj
2015 Kasımı: http://prntscr.com/pf6wvl
2016 Kasımı: http://prntscr.com/pf6x3q
2017 Kasımı: http://prntscr.com/pf6xb1
1713992048
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713992048
Reply with quote  #2

1713992048
Report to moderator
1713992048
Hero Member
*

Ignore
1713992048
Reply with quote  #2

1713992048
Report to moderator
1713992048
Hero Member
*

Ignore
1713992048
Reply with quote  #2

1713992048
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 05, 2019, 03:16:00 PM

Sonbahar ve kış zaten btc için önemli zamanlar genelde insanların beklentisi yılbaşında yükselecek yönünde olduğu için biraz belirttiğiniz tarihlerde hareketlenmeler oluyor. Ekim-Kasım-Aralık 2019/4 çeyreğinde bulunduğu için belki insanlar bu anlamda piyasaya giriş/yatırım için kasım ayını daha uygun buluyorlardır.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 05, 2019, 03:33:41 PM

Sonbahar ve kış zaten btc için önemli zamanlar genelde insanların beklentisi yılbaşında yükselecek yönünde olduğu için biraz belirttiğiniz tarihlerde hareketlenmeler oluyor. Ekim-Kasım-Aralık 2019/4 çeyreğinde bulunduğu için belki insanlar bu anlamda piyasaya giriş/yatırım için kasım ayını daha uygun buluyorlardır.

Her kasımda artmamış mesela 2017 kasımda artmış gibi  gözüküyor ama aslında artmıyor. Aynı şekilde 2018 Kasım verilmemiş 2018 Kasımında Bitcoin yükselmiyor aksine düşüyor. Bu şekilde bir çıkarım yapmak neredeyse imkansız. Ama yinede arkadaş tebrik ediyorum güzel bir noktaya değilmiş her Kasım’da artmıyor ama kısımlarda genel manada artıyor. Yani kasım ayında korkulcak bir şey yok gibi gözüküyor bu grafiklere bakılınca. Çünkü ya yükselmiş ya da sabit kalmış sadece 2018 Kasım’ı biraz problemli ama Buda normal çünkü zaten ozamanlar çok büyük düşüşler yaşanıyordu. Bence 2019 Kasım’ı ve özellikle altını çiziyorum özellikle 2020 Kasım’ı çok çok farklı olacak.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 05, 2019, 03:47:38 PM

Her kasımda artmıyor, ama artığı aylar çoğunlukta, bu senede ben pozitifim artış bekliyorum. Halving tarihi yaklaşıyor, aşağıda pek gidecek yerler kalmadı diye düşünüyorum. Tabi konu bitcoin ve fiyat tahmini olunca, büyük konuşmamayı öğrendim Smiley
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 05, 2019, 03:53:13 PM

hani şirketler yıl sonuna doğru bilançolarını makyajlar ya btc için de Q4 özellikle kasım aralık ayları makyaj zamanları Smiley Q4 bir gelenek haline gelmiş ATH yapmasa da o yılın rallisi peak seviyeleri görülür mutlaka bu dönemde
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
October 05, 2019, 06:59:17 PM

Her kasımda artmıyor, ama artığı aylar çoğunlukta, bu senede ben pozitifim artış bekliyorum. Halving tarihi yaklaşıyor, aşağıda pek gidecek yerler kalmadı diye düşünüyorum. Tabi konu bitcoin ve fiyat tahmini olunca, büyük konuşmamayı öğrendim Smiley

Ah şu halving fiyatlaması olsa da artık önümüzü görebilsek. Tahmini mayısta olacak deniliyor tabi bu ağın hızına göre değişebilir muhtemelen daha kısa sürede gerçekleşir çünkü hash sürekli artıyor yeni rekorlar kırıyor. Arkadaşın tahmini bu açıdan tekrar gerçekleşebilir. Kasımda tekrar bir fiyatlanma hareketi başlarsa yıl başına kadar güzel noktalara çıkabiliriz

Umarım artık btc daha fazla dipleri denemez. Geçenlerde 3 bin dolarlara düştüğüne inanamamıştım.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
October 05, 2019, 07:35:18 PM

geçen yıl da kasım için çok büyük beklentilerimiz vardı ama tam manasıyla içine etmişti beklentilerin.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 05, 2019, 10:58:14 PM

Güzel bir nokta yakalamışsınız Smiley zaten kasım muhabbeti üzerine forumda lokal dışında muhabbetler var. Ama beni asıl heyecanlandıran grafik christmas dönemi o zaman her şey açıklığa kavuşuyor.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 05, 2019, 11:29:29 PM

BTC fiyatını bir türlü toparlamıyor, bu kasımda ya da aralıkta fiyatını yukarı atması lazım. yoksa işi zor. çok daha iyi yerleri hak eden bir koin btc. zaten kripto piyasasının amiral gemisi.
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
October 06, 2019, 02:38:49 PM

Güzel bir nokta yakalamışsınız Smiley zaten kasım muhabbeti üzerine forumda lokal dışında muhabbetler var. Ama beni asıl heyecanlandıran grafik christmas dönemi o zaman her şey açıklığa kavuşuyor.

Birde btc ne zaman, hangi aylarda düşer onun istatistik bilgisini çıkartsak daha faydalı olabilir. Çünkü canımızı çok yakıyor bu ayının darbeleri. Her sene bir takım artışlar yaşıyoruz bazı aylarda ama düşüşlerin sertliği bize çok zarar veriyor.

Detaylı olarak incelemedim ama tecrübelerimdem söyleyebileceğim daha çok bahar aylarında düşüşlerin başladığı yönünde.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
October 06, 2019, 05:24:29 PM

normalde marttan sonra düşmeler yaşanıyordu bitcoinde ama 2017 yılından bu yana her şey değişik ilerliyor.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
October 06, 2019, 06:17:05 PM

bir zamanlar bir yorum okumuştum ancak bulabileceğimi sanmıyorum. Yılbaşında amerika'da vergi günleri miymiş neymiş, o nedenle mükellefler parayı kriptoya aktarıp yılbaşından sonra geri fiyata geçiyorlarmış ellam! bilgisi olan varsa aydınlatabilir.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
October 06, 2019, 07:48:13 PM

bir zamanlar bir yorum okumuştum ancak bulabileceğimi sanmıyorum. Yılbaşında amerika'da vergi günleri miymiş neymiş, o nedenle mükellefler parayı kriptoya aktarıp yılbaşından sonra geri fiyata geçiyorlarmış ellam! bilgisi olan varsa aydınlatabilir.
Enteresan bir bilgi, bu durumla ilgili daha detaylı bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekleriz Smiley
En fazla Bitcoin biriktirmeye çalıştığım ve hold ettiğim halde ne yazık ki BTC ile ilgili ümitli düşüncelerim yok özellikle bu yıl bir türlü istediğimiz verimi alamadık, Kasım boyunca da bizi mutlu etmeye yetecek kadar sağlam hareketler olur mu bilemiyorum Smiley
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 07, 2019, 08:07:29 AM

Sanırım gözden kaçırdığımız tek etkinlik bu olabilir. Halving ve sonrası için neler olacağını kestirmek güç. Bitcoin için genellemelere karşı çıksam da bu genellemenin çalışması için bir mantığı olduğunu düşünüyorum.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 07, 2019, 04:58:14 PM

Umarım dediğiniz gibi olur. Zaten resimleri de eklemişsiniz. Epey zamandır bekliyoruz ama sadece btc nin artışını vs değil aynı zamanda altcoinlere de boğanın gelmesini sabia bekliyoruz bakalım ne olacak. Şuan için çoğu altcoin dip seviyesinde diyebiliriz ama btc Kasım ayında ser bir hareket yaparsa altcoinler yine kıpkırmızı olabilir.

tasadar
Full Member

Activity: 282
Merit: 100

View Profile
October 07, 2019, 07:03:26 PM

geçen kasımı çabuk unuttuk galiba  Cheesy
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 08, 2019, 02:44:51 PM

Hadi inşallah dostum Cheesy Buradan bi 16k dolar iyi olurdu.Eğer btc toparlarsa belki elimizde bountylerden gelen projeler falanda canlanıp para edebilir.Zaten btc biriktiremedik bu ayı döneminde ama bolca altcoinimiz var.Btc nin yükselmesini en çok bu çöp altlar için istiyorum.bi forumdaki arkadaşında tüm tahminleri tutmuş kasımda 16k hedefi var göreceğiz Cheesy
OmarGsPools
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
October 09, 2019, 12:42:11 AM

Genelde christmastan önce cryptocurrency hareketlenir. Çünkü para aklamacalar başlar. Bunu geçen yıl pek yaşayamadık. Ancak halvinge 6 7 ay kalmışken ve christmassta yaklaşırken hareketlenme beklemek saçma olmaz. Umarım 2017 kışını yaşarız tek sayılar uğur getirsin

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
cybernetik7
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 09, 2019, 02:12:37 AM

2015 yılı başından beri kripto paralarla haşır neşirim 2018 dışında daha üzen bir yıl görmedim kış aylarında. Nedenini daha tam çözemedim. Arkadaşın dediği gibi amerikada tatil olması da bunda etkili olabilir. Halvinge de hazır az kalmışken bu kışın yüzümüzü güldürmesini umuyorum

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 16, 2019, 10:42:43 AM

Geçen yıllar sene sonu çok keyifli geçmişti. Yukarı yönlü hareketler sayesinde hayatımıza renk gelmişti ama 2018 sene sonunda beklentilerimiz boşa çıktı. Bu sene de 2018 gibi olabilir, çok fazla beklentiye girmemek gerekiyor. Forumda olumlu bir hava esmeye başlamış, muhtemelen kişi sayısı arttığı için insanlar yeniden yatırım yapmaya başlayabilir gibi bir düşünce var. Uzun zamandır süren sıkıcı piyasaların değişmesini bekliyor herkes. Beklentinizi yükseltip sene bittiğinde hala aynı yerde olduğumuzu görünce hayal kırıklığı yaşamayın.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████