Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:12:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: 2013 Yılından Bu Yana Her Ay 100TL'lik BTC Alsanız Neler Olurdu Biliyormusunuz?  (Read 1127 times)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 14, 2020, 09:34:00 PM
Merited by Kalemder (1)

İşin en kötü tarafı, 2013 yılından beri bitcoindeyim ben Cheesy Hep buralarda oldum, redditte oldum, herkesle muhabbet ettim, arada bitcoinim oldu sonra sattım vs, şimdi bakıyorum hesapta beş kuruş bitcoin yok Cheesy İnsan baya bir üzülüyor, arada bu yobit falan para veriyor bari o var diye seviniyorum yemin ediyorum onuda sürekli bozdurup yiyorum tutamıyorum kendimi Cheesy Vallahi bana bu bitcoinden gün yüzü yok, beceremiyorum bu "yatırımcılık" olayını ben, ne zaman bir yatırım yapsam 3-5 güne dayanamayıp bozdurup başka bir şey yapıyorum, ne son toplu vardı onu da arsa vs işlerine harcadım gitti valla, yoksa kendimi biliyorum o parayıda ezicektim saçma sapan gereksiz bir olaya kesin.

Ben 2013'de R9 280X ekran kartlarının tanıtıldığı dönem adını duyduğum Bitcoin'in sadece mine edilebilen değil, aynı zamanda satın alınabilen bir varlık olduğunu bilseydim mutlaka çok daha fazla Bitcoin'e sahip olurdum. Küçükken verilen harçlıkları biriktiriyor ya da altın alıyordum (doğuştan holderlik). İlk Bitcoinlerimi de biriktirdiğim harçlığım ve çeyrek altınlarla satın almıştım. Boğa döneminde ne kadar güzel kârlar yapmış olsak da piyasadan çıktıktan sonra hold etmelik sadece bir miktar Bitcoin ve birkaç düzine Ethereum sahibi olmak insanı tatmin eden bir durum değil. Dahası, keşke bu forumda moderator olma imkanına sahip olabilseydim. Eğer 2013'de bu forumu keşfetmiş olsaydım bu oylamada benim de adım olurdu. Niye? Ömrümün sonuna kadar bir miktar Bitcoin sahibi olacağım da ondan. Kimse bu filmin sonunu görmek istemiyor mu? Bir dolar olsa bile..
1714950735
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714950735
Reply with quote  #2

1714950735
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714950735
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714950735
Reply with quote  #2

1714950735
Report to moderator
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
January 14, 2020, 10:21:54 PM

İşin en kötü tarafı, 2013 yılından beri bitcoindeyim ben Cheesy Hep buralarda oldum, redditte oldum, herkesle muhabbet ettim, arada bitcoinim oldu sonra sattım vs, şimdi bakıyorum hesapta beş kuruş bitcoin yok Cheesy İnsan baya bir üzülüyor, arada bu yobit falan para veriyor bari o var diye seviniyorum yemin ediyorum onuda sürekli bozdurup yiyorum tutamıyorum kendimi Cheesy Vallahi bana bu bitcoinden gün yüzü yok, beceremiyorum bu "yatırımcılık" olayını ben, ne zaman bir yatırım yapsam 3-5 güne dayanamayıp bozdurup başka bir şey yapıyorum, ne son toplu vardı onu da arsa vs işlerine harcadım gitti valla, yoksa kendimi biliyorum o parayıda ezicektim saçma sapan gereksiz bir olaya kesin.

Ben 2013'de R9 280X ekran kartlarının tanıtıldığı dönem adını duyduğum Bitcoin'in sadece mine edilebilen değil, aynı zamanda satın alınabilen bir varlık olduğunu bilseydim mutlaka çok daha fazla Bitcoin'e sahip olurdum. Küçükken verilen harçlıkları biriktiriyor ya da altın alıyordum (doğuştan holderlik). İlk Bitcoinlerimi de biriktirdiğim harçlığım ve çeyrek altınlarla satın almıştım. Boğa döneminde ne kadar güzel kârlar yapmış olsak da piyasadan çıktıktan sonra hold etmelik sadece bir miktar Bitcoin ve birkaç düzine Ethereum sahibi olmak insanı tatmin eden bir durum değil. Dahası, keşke bu forumda moderator olma imkanına sahip olabilseydim. Eğer 2013'de bu forumu keşfetmiş olsaydım bu oylamada benim de adım olurdu. Niye? Ömrümün sonuna kadar bir miktar Bitcoin sahibi olacağım da ondan. Kimse bu filmin sonunu görmek istemiyor mu? Bir dolar olsa bile..
Modluk kolay değil üstad, sorumluluk ister, kimse beğenmez, ben olsam bulaşmam. Telegramda admin yapmışlar dedim sil sil 😂 daha 13 kişiyiz.
Ben de çok btc ethereum aldım ama altcoinlerde ezdik bitirdik. Hala bekliyorum çıkacak diye..

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 14, 2020, 11:12:41 PM

Modluk kolay değil üstad, sorumluluk ister, kimse beğenmez, ben olsam bulaşmam. Telegramda admin yapmışlar dedim sil sil 😂 daha 13 kişiyiz.
Ben de çok btc ethereum aldım ama altcoinlerde ezdik bitirdik. Hala bekliyorum çıkacak diye..

Unsatisfied Grin
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
January 17, 2020, 09:05:33 AM

forumdakilerin yüzde 70 80 i aynı pozisyonda sanırım. Hepimiz bir umut bekliyoruz çıkar diye ama..
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 19, 2020, 08:14:07 PM

Bende 2017 de piyasaya girenlerdenim zararımda oldu kazancımda oldu ama, piyasaya 2013 te girsem bile hodl yaparmıydım 3-4 sene boyunca çok fazla sabır istiyor o yüzden en iyisi yüzdelik hedef koyarak kendi hedeflerimizi tamamlamak herkese bol kazançlar önümüzdeki yıllarda daha dolu dolu günler yaşarız umarım.Yani burdaki herkesin durumunu bilmem ama benimde hedefim şuan 10 btc civarıdır.

2013'te piyasaya girenlerin çoğu zirveden önce çıkış yaptı ya da zirvede zafer sarhoşluğu yaşayıp tam çıkış yapamadı. Nereye kadar gideceği pek belli olmadığı için o dönemlde hodl mantığı da farklıydı. Sonuçta bir noktada realizasyon yapılması gerekiyor ama noktayı tutturabilmek çok zor bir iş. Bu konu düzenli yatırımın önemini ortaya koymuş ama bu realizasyon durumunu görmezden gelmiş.
Hareketsiz dönemlerde bu taktik izlenerek her ay düzenli coin alınabilir. Büyük rallilerde ise realizasyon parça parça yapılmalıdır. Aksi halde eldeki coin hep aynı kalırken rallilerde hiçbir kazanç sağlanamamış olur.

Kesinlikle dogru. 2013 yilinda hatirliyorum 50 dolarlik artis bile cok ciddiydi. 150 TL'nin 1 BTC'e denk geldigi zamanlar vardi. BTC ilk 1000 TL oldugunda falan inanilmaz sevinmistik, sonunda 1000 TL diye. Zamanda geriye giderbilsem buyuk ihtimalle o donemlerde alip 2017 sonunda satip sonra dustugunde tekrar alip 2018'de yukseldiginde tekrar satmak icin kendime talimat verirdim.

Sanırım forumda takılmaya devam eden herkes aynı hataya düşmüş, bunlardan bir tanesi de benim. Geriye kalanlar parayı vurduğu için artık buralara uğramıyor olabilir. Artık zafer sarhoşluğu, göze perde inmesi mi, insan açgözlülüğü mü adı ne dersek diyelim. Elimdeki paranın çok arttığını hissettim hatta bence 2018'de birçok hissetti ama hepimizde zaten kardan zarar ederiz diyerek, karı realize etmedik. Sonuç olarak balinalar ne verdiyseler, fazlasıyla geri aldılar. Birçok kişi yatırdığı parayı 4-5x yapıp şuan ana parasını da kaybetti. Ben bu döneme acelemilik diyorum, bir daha boğa gelir ve gerçekten boğa olduğunu anlarsak, aklımda bir fiyat var. O fiyata geldiği zaman bu sefer satacağım.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
January 21, 2020, 04:15:01 AM

güzel ama kolay bir hesap ve ihtimal değil. her ay sigaraya verdiğin parayı kenara atsan ya da o para ile alışveriş, giyim, seyahat ve yiyecek gibi ekstra harcamalar yapsan, hayat kaliteni ve standartlarını yükseltirsin diye sigara içenlere yapılan klasik bir eleştiri vardır. bu hesap, bana biraz onu hatırlattı. yine de bitcoin'in zaman içerisindeki kazandığı değeri gözler önüne seren güzel ve farklı bir bakış açısı olmuş.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
February 06, 2020, 04:37:05 PM

Her şey iyi güzel fakat hesaba katılmayan ufak bir detay var ki her ay 100 TL gibi düşük bir para ile Bitcoin alımı yapılması durumunda ne yazık ki paranızın 35 TL gibi bir kısmı da borsa komisyonlarına harcanmış olacaktı. Yani, hesapta da belirtildiği gibi 5 Bitcoin sahibi olunmayacak, 3.5-4 Bitcoin seviyelerinde bir bakiye sahibi olacaktık. Elbette tüm bunları göze alarak her ay 100 TL'lik Bitcoin almış olsaydık günümüzde TL cinsinden yatırımımız kendisini birkaç katına katlamış olacaktı. Aslında işin miktarı çok önemli değil ama her ay Bitcoin biriktirmek hepimizin yapması gereken bir şey.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 07, 2020, 11:16:34 AM
Merited by EFS (3), Blacknavy (1)

Her şey iyi güzel fakat hesaba katılmayan ufak bir detay var ki her ay 100 TL gibi düşük bir para ile Bitcoin alımı yapılması durumunda ne yazık ki paranızın 35 TL gibi bir kısmı da borsa komisyonlarına harcanmış olacaktı. Yani, hesapta da belirtildiği gibi 5 Bitcoin sahibi olunmayacak, 3.5-4 Bitcoin seviyelerinde bir bakiye sahibi olacaktık. Elbette tüm bunları göze alarak her ay 100 TL'lik Bitcoin almış olsaydık günümüzde TL cinsinden yatırımımız kendisini birkaç katına katlamış olacaktı. Aslında işin miktarı çok önemli değil ama her ay Bitcoin biriktirmek hepimizin yapması gereken bir şey.

Hangi borsada işlem yapıyorsunuz merak ettim?

Şu an TR'deki en büyük borsalarda fee'lar şöyle

(en düşük seviyede yani hiç işlem yapmamış birisi olarak en yüksek fee üzerinden bakıyorum)

BTCTürk - maker %0,10 - taker %0,18
Paribu - maker %0,25 - taker %0,35
Koineks - maker %0,20 taker %0,30

2020-2013 Ocak ayları şeklinde düşünsek

7*12 = 96 Ay * 100,00TL = 9600 TL'lik alacaksınız.

En yüksek %0,35 fee den hesaplasak yaklaşık 35TL toplamda yapıyor. Yani her ay 35TL değil, toplamda 35TL yapıyor. Yani siz her ay sadece 0,35TL'lik komisyon ödemiş olacaktınız.
Bu da çok kayda değer değil. Yani şu anda elinizde olan BTC'nin çok çok ufak bir rakamına tekabül eder bu rakam.

(Not: fee'lerin bugünkü değerleri bunlar geçmişte daha yüksek fee alınmış olabilir ama bu değerin aylık 1 TL, toplamda 100TL'yi geçeceğini sanmıyorum)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 09, 2020, 07:58:18 PM

Bu piyasada disiplinli yatırım yapmak şart. Sadece BTC için değil, gözümüze kestirdiğimiz tüm altlar için geçerli. Düşüşler oluyor; morali bozmadan almaya devam etmek gerekiyor. Yükselişler oluyor; satıp-satmamak noktasında kararsız kalınıyor. Forumda bir coin hakkında fikir isterken pek çok kişi kötüleyebiliyor. Dolayısıyla insanın morali bozulup cayma noktasına gelebiliyor. O kadar çok faktör var ki! Ufak yükselişlerde satıp da yerine geri koyamayan binlerce yatırımcı kafasını duvarlara vuruyor sonra... Bu piyasada iyi para kazananlar aslında en zor olanı başarıyorlar. Öyle ilk denemede 3-5 coine girip de zengin olan yoktur. Çoğunluk, önce kaybetmeyi öğrenip sonra kazanmaya başlıyor. Bazı doğru stratejileri, insanın kafasına vura-vura öğretiyor bu piyasa. Şu konu açılalı 5 ay kadar olmuş sanırım. O zamandan şimdiye kadar bile ayda 100 TL'lik Bitcoin alınsa -sembolik olarak- yine kardaydık.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 10, 2020, 01:52:27 PM

Bu piyasada disiplinli yatırım yapmak şart. Sadece BTC için değil, gözümüze kestirdiğimiz tüm altlar için geçerli. Düşüşler oluyor; morali bozmadan almaya devam etmek gerekiyor. Yükselişler oluyor; satıp-satmamak noktasında kararsız kalınıyor. Forumda bir coin hakkında fikir isterken pek çok kişi kötüleyebiliyor. Dolayısıyla insanın morali bozulup cayma noktasına gelebiliyor. O kadar çok faktör var ki! Ufak yükselişlerde satıp da yerine geri koyamayan binlerce yatırımcı kafasını duvarlara vuruyor sonra... Bu piyasada iyi para kazananlar aslında en zor olanı başarıyorlar. Öyle ilk denemede 3-5 coine girip de zengin olan yoktur. Çoğunluk, önce kaybetmeyi öğrenip sonra kazanmaya başlıyor. Bazı doğru stratejileri, insanın kafasına vura-vura öğretiyor bu piyasa. Şu konu açılalı 5 ay kadar olmuş sanırım. O zamandan şimdiye kadar bile ayda 100 TL'lik Bitcoin alınsa -sembolik olarak- yine kardaydık.

Aslında burada söyledikleriniz yatırım - trading kararı ile alakalı.

Başlıktaki olay gibi her ay 100TL'lik BTC alıyorsanız bu bir yatırımdır.
Al-sat yaparak paranızı arttırmaya çalışıyorsanız bu trading yapmak içindir.

Sağlıklı olan bu iki yöntemi ve bunlar için ayırdığını paraları bölmektir. Yani her ay 100TL koyup BTC satın alacaksanız, bunu bir kumbarada para biriktirmek gibi düşünün. Ve ihtiyacınız olana kadar ellemeyin.
Ama trading için ayırdığınızı mutlaka diğerinden uzak tutun ve risk alma şeklinizi kendiniz belirleyin. Yatırım yaptığınız tutarla bunu karıştırmayın. Trading'de maliyet ve getiri hesaplamak önemlidir. Bununla ilgili geçmişte excel tablo hazırlayanlar vardı.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
February 17, 2020, 08:16:59 AM

Bunu hep söylüyoruz ama bir türlü yapamıyoruz nedense, bunu yapanlar başarabilenler varsa gerçekten azimlerinden ve sabırlarından ötürü tebrik ediyorum. Aynı şeyi başka yatırım araçları ile de örneğin altın ile de yapabilirsiniz ama tabi ki bitcoin kadar hiç birisi artmadı.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
madmax.io
Jr. Member
*

Activity: 35
Merit: 4

View Profile
February 28, 2020, 03:17:54 PM

o tarihten bu yana BTC biriktiriyor olsaydınız muhtemelen cüzdanlarınız 20 kere hacklenmişti  ,bir BTC-e mağduru olduğum için acısını çok iyi bilirim bu olayın , kardeşim bu sistremi kuranlar aptal değil her şeyi hesap etmişler , size şiddetli tavsiyem eğer 1 BTC üzerinde paranız varsa onu ya soğuk cüzdanda tutun ve mümkünse tek cüzdanda 1 BTC den fazlasını sakın ama sakın tutmayın , bozum zamanı 1 BTC yi 5 'e bölerek ufak ufak bozun , bu sistemin yavaş yavaş kokuşmaya  başladığu zaten aşikar , Dünya üzerinde ticarette dolaşan BTC miktarını sürekli azaltmayı hedefliyorlar , şuan mevcut BTC leirn %5 küsür lük kısmı ticarete konu olan miktar , %95 si hala bir takım kişilerin cüzdanlarında hold pozisyonunda bekliyor , bu oran %4 e düşünce değer katlanarak artacak , gitgide miktarı azaltıp değeri yukarı çekmeyi amaçlıyorlar , dikkat edin ,  hergün hacklenen onlarca  online cüzdana veya borsa cüzdanına şahit oluyoruz .

O Yüzden 280 LTC^yi BTC-e.com sitesinde kaybetmiş biri olarak sakın ama sakın borsa cüzdanlarına güvenmeyin , er yada geç bir şekilde o cüzdan hacklanecek , hacklenecek , hacklenecek ,hacklenecek  ....

Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: