Bitcoin Forum
April 23, 2024, 06:03:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: En iyi Multi-Coin Cüzdanlar [Değerlendirme]  (Read 734 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 14, 2019, 09:26:10 AM
Merited by EFS (6), Vispilio (6), Blacknavy (4), funchiestz (4), muslol67 (3), koincik (2), Bthd (1), jopen (1), Holess (1)

Forumda son dönemde birkaç kez kripto cüzdanları hakkında görüşler içeren başlıklar gördüm. Güzel bir inceleme yapma zamanı geldi diye düşündüm. Ve bir süredir denediğim multi-coin cüzdanları sizler için değerlendirmeye çalışacağım.

Bu süreçte incelediğim ve kullandığım cüzdanlar şunlar oldu;
Trust, Infinito, Enjin, Atomic, Coinbase, Coinomi, Huobi, Waves, Freewallet, Magnum.

Burada her birini tek tek değerlendirmeye gerek var mı bilmiyorum. Öncelikle belirteyim ben sadece içerik ve işleyişi değerlendireceğim. Alt noktalarda güvenlikle ilgili verileri inceleme yetim yok maalesef. Eğer birisi, birileri cüzdanı teknik açıdan da değerlendirebilirse ve buraya eklerse çok faydalı olur. Ayrıca Ethereum, Neo, Tron, Eos özelinde olan cüzdanları burada değerlendirmedim. Bunlar başka bir başlığın konusu olabilir belki. Onu da ayrıca yapmayı istiyorum.

Dediğim gibi bütün cüzdanları incelemeye gerek var mı bilmiyorum. Ben öncelikle Trust, Enjin, Atomic ve Infinito’yu değerlendirmek istiyorum. Bunların kullanımı bana diğerlerine göre daha makul geldi. Coinbase, Huobi ve Waves wallet’larda iyi görünse de bir takım eksiklikleri olduğu için belki 2. Planda incelemeye tabi tutarım.

TRUST WALLET
ENJIN WALLET
INFINITO WALLET
ATOMIC WALLET

UYARILAR:
1)   Bu değerlendirme, yapıldığı tarihe kadar olan değerlendirmelerdir. Cüzdanlara her geçen saniye bir güncelleme gelerek yeni özellikler eklenmektedir.
2)   Yukarıda da söylediğim gibi cüzdanların güvenlik konuları hakkında bilgim yok. Herkes kendi değerlendirmesini yapmalı.
3)   Kullanımdan doğan sorunlar beni bağlamaz, cüzdanlara para transfer etmeden önce kendiniz deneyin.
4)   4 cüzdanında kendi 12 kelimelik güvenlik aşaması var. Bunları güvenle saklamayı sakın unutmayın!

NOT: Aslında tek post olarak açmayı düşünüyordum. Ama hem ilerde eklemeler yapma ihtimali, hemde okuma zorluğu nedeniyle ayrı ayrı postlar açmaya karar verdim. Ve başlığı alternatife açıyorum çünkü tüm coin'leri içeriyor.
1713852206
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713852206
Reply with quote  #2

1713852206
Report to moderator
1713852206
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713852206
Reply with quote  #2

1713852206
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 14, 2019, 09:26:49 AM
Last edit: October 14, 2019, 12:08:22 PM by vycl87

TRUST WALLET

Binance kaynaklı bu kripto para cüzdanı son dönemin en iyilerinden birisi şüphe yok ki. Herkesin kullanımını kolay bulduğu Trust wallet aynı zamanda Binance DEX’e açılan bir kapı özelliği de taşıyor diğerlerinden en büyük farkı bence bu. Binance.org’a girip, giriş yapmak istediğinizde “connect wallet” seçeneğinden ilerlerseniz, TrustWallet içinden basit bir QR kod tarama ile binance.org üzerinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz. BNB ve BNB tokenlerini trade edebileceğiniz bu DEX’da teknik olarak BTC’de kullanabiliyorsunuz. Ama bunun için önce Binance üzerinden BTC’lerinizi BTC sabit tokeni BTCB’ye çevirmeniz lazım.

Özellikleri
1-   BTC, ETH, BNB, TRX, XLM, Doge gibi çok sayıda coin yanı sıra, bu coinlerin bağlı olduğu ağların tokenlerini de destekliyor.
2-   DApps platformuyla, staking’den, DEX’lere, oto-swap’lardan, gambling dapps’larına ulaşmanız mümkün.
3-   Yukarıda bahsettiğim gibi DEX’e ulaşımının dışında mobil cüzdandan direk anlık swap mantığıyla trade şansı var. Bu emir girmek şeklinde olmasada mevcut market fiyatından alım satım yapmanıza olanak sağlıyor.
4-   Bir veya birden fazla cüzdan açmanıza olanak sağlıyor. Her cüzdanın kendine ait güvenlik kelimeleri ayrı yer alıyor.
5-   Güvenlik önlemi olarak girişte şifre ve parmak izi ek güvenlik unsurları uygulanabiliyor.
6-   2 farklı tema ile aydınlık ve dark olarak kullanılabiliyor.
7-   Coin veya token yollama sırasında üst sağda yer alan ayarlar sekmesi kullanılarak transaction fee veya GAS ücreti ayarlanabiliyor.
8-   DApps olarak yer alan stakin uygulamalarının dışında, yeni devreye alınan Trust Wallet Staking DApps’ı ile birçok coin’i zahmetsizce staking yapmayı mümkün kılacak şekilde düzenliyor. Şimdilik Tron (TRX) ve Cosmos (ATOM) aktif. Ancak akında Tezos, Waves, IoTeX ve Compund’ı da ekleyecekler. Kişisel fikrim birçok platforumda daha sonra dâhil olacağı yönünde.
9-   Uygulama içerisinde her coin veya token için grafiklere, piyasa değerine, 24 saatlik hacime, dolaşımdaki miktarı ve toplam miktarına ait verileri görebiliyorsunuz. Bunun için seçtiğiniz coin’e tıkladıktan sonra sağ üstte grafik simgesine tıklamanız yeterli.
10-   Eski cüzdanları ekleyebilmemiz mümkün. Ayrıca istediğiniz kadar cüzdan oluşturmanızda mümkün.

EDIT:
EK 11 (by jaypete) - Trust wallet ile offline cüzdan yaratmak mümkün.)

Kesinlikle kaliteli bir cüzdan bu kesin. Birçok coin veya token’in fiyatını da başarılı bir şekilde anlık olarak gösterebiliyor. Buna Binance’da listeli olmayanlarda dâhil. 1 yıla yakın süredir aktif şekilde kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım. Bütün bu olumlu yanlardan sonra 3 tane bana göre olumsuz yanı var. Birincisi cüzdan şu an sadece mobil cihazlarda çalışıyor. Masaüstü ve/veya web versiyonu yok. Bu bazen kullanışlı olabiliyor. Çok büyük bir eksiklik olmasa da belirtmek istedim. Benim için 2. Ve en büyük olumsuzluğu ise, cüzdanların private key’lerini bize sunmaması. Yani yatırımlarınız tamamıyle Trust Wallet’a emanet. Yapısı itibariyle BTC adreslerinin başında bc ifadesinin çıkması da bazen kafa karıştırıcı olabiliyor.
NOT: Başıma geldiği üzere, bir adet cüzdanımı telefonum bozulduğu için ulaşılamaz duruma getirdim. Yedeğini aldığımı düşünüyorum ama nereye koyduğumu da bilmiyorum. İçerisinde 60-70$’lık tokenlerimle birlikte kayboldu maalesef. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için cüzdan açarken, size verilen seed key’leri düzgün şekilde kaydettiğinize emin olun derim.

vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 14, 2019, 09:27:14 AM

ENJIN WALLET

Bir çok insanın bir süre önce Samsung Galaxy 10 cihazlara entegre edileceğinin duyurulmasıyla haberdar olduğu Enjin wallet. Bence değerlendirmeye değecek cüzdanlardan bir diğeri. Uyarayım, Enjin wallet öyle süslü vaatleri olan bir cüzdan değil. Süper bir arayüzüde yok. Basit ve kullanışlı. Aslında sadece gerekenlerin bunlar olduğu konusundan da eminim.

Özellikleri

1-   Enjin Wallet, yine multi coin bir wallet ama maalesef yukarıda anlattığım Trust kadar geniş seçenekler sunmuyor. Temel olarak BTC, ETH, LTC ve BNB ve bunlara bağlı tokenlerin kullanılabildiği bir cüzdan.
2-   Trust gibi Enjin’de DAPPS markete sahip. Trust kadar zengin bir DAPPS markete sahip değil ama yakın zamanda gelişmesi olanak dahilinde.
3-   Trust gibi kendine ait bir DEX uygulaması veya eklentisi olmasa da swap uygulamaları sayesinde Exchange özelliği kazandırılmış bir cüzdan. Soldan sağa doğru ekranı kaydırdığımızda gelen menüden exchange’ı seçersek karşınıza “you send- you receive” seçenekleri çıkacak. Buradan değişim yapmak istediğiniz coin ve token’leri seçtiğinizde size bunu sağlayabilecek platformların tekliflerini gösterecek. Changelly, Kyber Network ve Bancor gibi platformların entegre çalıştığı bu aşamada size dinamik ve sabitlenmiş olarak 2 seçenekli teklifler sunabiliyor Enjin. Böylece sabitlenmiş seçeneğini seçtiğinizde ödediğiniz fee biraz daha yüksek olsa da alacağınız rakamı kesin olarak görebiliyorsunuz.
4-   Enjin wallet tam olarak merkeziyetsizliğe yatkın bir cüzdan olarak tasarlanmış. Maalesef bunu ilk aşamada sadece BTC ve LTC’de görebiliyoruz. XPUB özelliği sayesinde, her işlemden sonra adınıza başka bir cüzdan oluşturup, alacağınız farklı ödemelerde teşhis edilmenizin önüne geçiyor. Bu arada açıklayayım bir öncekinde kullandığınız cüzdan halen aktif olarak kullanılabiliyor. Yani cüzdan değişti diye korkmayın o adrese gelen BTC’ler hala sizin. Bu özelliğin kullanımında tüm adresleri ilgili coin’in içerisinde sağ üstteki 3 noktaya tıklayarak ulaşabiliyor ve o XPUB adresleri dosyasını indirip size tanımlı tüm adresleri görebiliyorsunuz. Ama bu önerilmiyor. Çünkü birisi bu dosyayı ele geçirirse size tanımlı tüm cüzdanların anonimliği kaybolacaktır.
5-   Transaction yaparken Enjin wallet’da da fee’leri kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Cüzdan size ağın o anki durumuna özel en uygun seçeneği çıkarsa da manuel olarak düzenlemeniz de mümkün.
6-   Bildirim özelliği ile cüzdanınıza gelen kriptoların bildirimini almanız mümkün.
7-   Güvenlik önemli olarak şifre ve parmak izi eklemeniz mümkün.
8-   Eski cüzdanlarınızı Enjin’e tanımlama seçeneği mevcut. Ve istediğiniz kadar cüzdan eklemeniz mümkün.

Sonuç olarak Enjin benim severek kullandığım bir cüzdan ve bir takım eksikleri olsa da bana çok güvenilir geliyor. Şimdi eksiklerinin başında görselliği geliyor. Basit ve kolay kullanılan arayüzü olması iyi olsa da koyu tema seçeneği olmaması göz yorucu olabiliyor. Yine trust wallet’da olduğu gibi cüzdanların PK’lerini size sunmuyor. Şimdi aslında yukarıda değinmem gerekirdi ama burada bahsedeyim. Forumda @gospodin üstadın açtığı bir konu vardı. Bu 12 kelimeli seed key’leri olan cüzdanların PK’leri edinilebiliyor. Ancak bunu kullandıktan sonra o cüzdanı kullanmak ne kadar doğru onu bilemiyorum. Ben olsam cüzdanı anında boşaltırdım mesela. Ben şimdilik ihtiyaç duymadım ama olurda PK’leri almam gerekirse bir daha o cüzdanı kullanmam sanırım. Yine bir diğer konu sadece mobilde çalışan bir cüzdan Enjin farklı platformlara uygulaması veya girişi yok. Geliştirilmesi gereken ama çok güzel bir cüzdan olduğunu düşünüyorum.
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 14, 2019, 09:27:32 AM

INFINITO WALLET

Infinito ile bedava EOS cüzdanı dağıttı zaman tanıştım. Ancak sürekli kullandığım bir cüzdan haline geliverdi hemen. Bunun elbette bir çok sebebi var.

1-   Bir başka multi-coin cüzdanı olan Infinito’da coin ve token seçeneği yukarıdaki anlattıklarımdan bir hayli fazla. BTC, ETH, LTC, BCH, NEO, EOS, ADA, BNB, DASH, ETC, DOGE, XLM, TRX ve bunların tokenleri cüzdanda kullanılabiliyor. (IOST’da eklenecek sanırım yakında)
2-   Zengin bir DApps marketi mevcut. Binance DEX entregrasyonu olan bir cüzdan olması da ilginç bence. DApps sayısı en iyi cüzdanlardan birisidir sanırım.
3-   Yeni güncelleme ile gelen Exchange özelliği anlık olarak trade’ı mümkün kılıyor. Enjin’de seçenek olan Changelly entegrasyonu Infinito için tek yol. Ancak basit kullanımı takdire şayan.
4-   Bildiğim kadarıyla XPUB olayı Infinito’da yok ama yine de kolaylıkla merkeziyetsiz olarak dvam edebilmeniz mümkün. XPUB dışında tüm konularda bunu sağlıyor size.
5-   Transaction fee’yı ayarlama seçeneğiniz Infinito’da da mevcut.
6-   Diğer cüzdanlardan farklı olarak çok kullanışlı olmasa da cüzdana entegre bir ödül bölümü var. Burada airdrop, bounty ve referans ile token kazanımı mümkün.
7-   Sayısız cüzdan açma seçeneği sunuyor.
8-   Eski cüzdanlarınızıda Infinito’ya tanımlama seçeneği var.
9-   Gece modu gibi koyu tema seçeneği var.
10-    Başlanıçta şifre, parmak izi veya yüz tanıma gibi güvenlik seçenekleri eklemenize imkan sunuyor.
11-   Diğerlerinden farklı olarak Premium hub bölümü ile gelecekte sunacağı ekstra özellikler, gelecek özelliklerin oylanması ve dapp’larda fee indirimi gibi konuları içerisinde barındırıyor.
12-   Kullanacağınız kişileri kişiler listesine ekleme ve kaydetme gibi seçenekler sunabiliyor.
13-   Alt kullanıcı barı kişiselleştirilebiliyor.
14-   Kullandığınız tüm cüzdanların private key’lerine ulaşabilmeniz mümkün. Bu üstte yer alan 2 cüzdanda bulunmayan bir özellik ve bence çok önemli!

Yukarıda özelliklerini saymakla bitiremediğim bir cüzdan Infinito. Ve açıkçası bir süredir takip edip kullandığım için biliyorum ki iyi bir cüzdan. ICO ile bir INFT adında token piyasaya da sürdüler. Bunu da fırsat sayabiliriz belki ama herkes kendisi araştırsın derim. Açıkçası bence en iyi wallet olarak gösterebileceğim bir cüzdan Infinito ve durmadan gelişiyorlar. İncelemenizi tavsiye ederim. Kişisel olarak eleştirebileceğim tek şey cüzdanın başlangıçta biraz ağır çalışması ve mobil cihaz dışında başka kullanım şansının olmaması. Açılışı ve kullanıma hazır hale gelmesi nedense biraz daha uzun sürüyor diğerlerine göre. Bunun dışında bir sorununa rastlamadım. Ama bu işten anlayan birisi varsa güvenlik ve güvenilirlik konusunda yorumlarını bekliyorum.
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 14, 2019, 09:27:44 AM
Last edit: October 14, 2019, 09:37:52 AM by vycl87

ATOMIC WALLET

Atomic wallet yine kullandığım ve değerlendirmeye gerek gördüğüm bir diğer cüzdan. Hepsine az çok değindiğim için buna da aynı özeni göstermem lazım ama özellikleri daha özet geçeceğim çünkü yukarıda hepsine değindim hemen hemen.
1)   Gördüğün en multi-coin wallet. Resmen yok yok! Yukarıda saydığım tüm coinlerin yanı sıra BSV, BTG,DCR, ZIL, GRS, XRP, ZEC, ATOM ve çok daha fazlası… saymak çok zor!
2)   Exchange özelliği var. Anlık trade mümkün.
3)   Kredi kartıyla kripto almak mümkün. (Tavsiye etmem!)
4)   Private key erişimi var. Yani sadece cüzdan açmak için bile Atomic wallet kullanabilirsiniz. (Güvenlik konusunu kendiniz değerlendirmelisiniz.)
5)   Ekstra güvenlik önlemi olarak şifre ve parmak izi var.
6)   Diğerlerinden farklı olarak wallet connect var. Yani mobil cihazların yanı sıra, PC uygulaması ile de kullanabiliyorsunuz! Bu yukardaki 3 cüzdanda da mevcut değil maalesef.
Atomic wallet diğerlerinde olmayan bir çok şeyi barındırsa da eksikleri de o denli fazla.
Artık günümüzün olmazsa olmazı DApps’lar yok. Tema değiştirme şansınız yok. Transaction fee ayarlamanıza izin vermiyor. Bir uygulama içerisinde bir den fazla cüzdan grubu oluşturmanız mümkün değil. Ve nedense bana pek güvenilir gelmiyor bu cüzdan.

bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1291

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 14, 2019, 10:39:17 AM

Binance piyasa gücünü kullanarak kendi cüzdanı Trust'ı da piyasaya gitgide daha çok dayatacak, klasik baskın olma taktiklerini burada da kullanacaklar. Berbat bir cüzdandır demiyorum, çok kullanışlı da olabilir ama private key vermeyen bir cüzdana iyi demek de cidden "emin misin?" sorusunu sordurur. Private key bende değil, bir süre transaction yapılamadı ama iyi cüzdandır... Niye? Çünkü Binance !!!
Ben almayayım, kalsın, varlıklarını korumak için cüzdan olarak kullanana da bol şans dilerim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 14, 2019, 11:02:08 AM

Binance piyasa gücünü kullanarak kendi cüzdanı Trust'ı da piyasaya gitgide daha çok dayatacak, klasik baskın olma taktiklerini burada da kullanacaklar. Berbat bir cüzdandır demiyorum, çok kullanışlı da olabilir ama private key vermeyen bir cüzdana iyi demek de cidden "emin misin?" sorusunu sordurur. Private key bende değil, bir süre transaction yapılamadı ama iyi cüzdandır... Niye? Çünkü Binance !!!
Ben almayayım, kalsın, varlıklarını korumak için cüzdan olarak kullanana da bol şans dilerim.

Bu private key olayı benim içinde önemli ve bende bu konuya takığım. Yukarıda da değindim. Bununla ilgili yanılmıyorsam PK'lerin nasıl alınabildiği ile ilgili @gospodin başlık açmıştı ya da bir yerde bahsetmişti. Ama ne kadar arasamda bulamadım.

Neyse sonra araştırdım ve şunu buldum o anlatımın ingilizce hali;

https://forum.enjin.io/threads/where-is-my-enjin-private-key-i-need-to-do-a-transfer-via-code-which-requires-a-private-key.191/

Öğrendiğim kadarıyla bu tüm yöntemlerde işe yarıyor. Ama dediğim gibi riskli. O cüzdanları anında boşaltmanız gerekir diye düşünüyorum.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 14, 2019, 11:31:26 AM

Uzun zamandır forumda görmediğimiz kalitede bir başlık olmuş. Trust ve Enjin'i kullandım ve kullanıyorum, Atomic'i kullandım beğenmedim. Infinito'yu duydum ama hiç kullanmamıştım. Anlattığın kadarıyla çok iyi duruyor.

Şunu hatırlatmakta fayda var. Bu cüzdanların hepsi 3. parti uygulamalar. Yani uzun vadeli kullanımları ne kadar güvenilir olduğunu kendiniz düşünün. Bir legder değiller. Hardware wallet'ların güvenlik durumlarının bunlarda olmadığını düşünüyorum.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
October 14, 2019, 11:54:51 AM
Merited by vycl87 (1)

Trust Wallet şüphesiz en iyisi. İncelemeye değer bir diğer wallet ise MEW'in yeni çıkardığı mobil uygulaması. Ben onu da denedim ama çok yavaş ve kullanışlı değil çok fazla.

Trust Wallet 12/24 kelimelik keyleri veriyor. Bu keylerle aynı cüzdanı MEW'de de açmak mümkün. Mew'de açtıktan sonra backup seçeneği ile private key'de almak mümkün değil mi? Denemediğim için soruyorum.

Bu arada trust, btc de dahil olmak üzere bütün coinlerin keylerini veriyor. Trust walletta çevirim dışıyken de yeni bir cüzdan açabiliyorsunuz bu arada.
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 14, 2019, 12:06:44 PM

Trust Wallet şüphesiz en iyisi. İncelemeye değer bir diğer wallet ise MEW'in yeni çıkardığı mobil uygulaması. Ben onu da denedim ama çok yavaş ve kullanışlı değil çok fazla.

Trust Wallet 12/24 kelimelik keyleri veriyor. Bu keylerle aynı cüzdanı MEW'de de açmak mümkün. Mew'de açtıktan sonra backup seçeneği ile private key'de almak mümkün değil mi? Denemediğim için soruyorum.

Bu arada trust, btc de dahil olmak üzere bütün coinlerin keylerini veriyor. Trust walletta çevirim dışıyken de yeni bir cüzdan açabiliyorsunuz bu arada.

MEW sadece ETH Cüzdanı olduğu için dahil etmedim bu konuya. Dediğim gibi o başka bir konunun olayı olabilir.

Yeni cihazlarda MEW entegrasyonu sonrası bildiğim kadarıyla PK'yi tekrar oluşturamıyoruz. Yinede deneyip tekrar başlığı buna göre güncellerim.

Çevrimdışı konusunu bilmiyordum. Başlıkta güncelliyorum, teşekkürler katkınız için.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1451

Cashback 15%

View Profile WWW
October 14, 2019, 04:37:29 PM

benim başlık burada hocam: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5037624.msg46155385#msg46155385
capsler kurbağa olmuş bir ara düzeltmek gerekiyor:)

atomic wallet'ın danışmanları arasında charlie shrem vardı. cüzdan içinde swap olayı güzel bir özellik. son bir ekleme de ben yapayım. enjin ve atomic wallet'in kendi popişi var:

https://coinmarketcap.com/currencies/enjin-coin/
https://coinmarketcap.com/currencies/atomic-wallet-coin/

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 14, 2019, 04:56:28 PM
Last edit: October 14, 2019, 05:51:03 PM by vycl87

benim başlık burada hocam: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5037624.msg46155385#msg46155385

atomic wallet'ın danışmanları arasında charlie shrem vardı. cüzdan içinde swap olayı güzel bir özellik. son bir ekleme de ben yapayım. enjin ve atomic wallet'in kendi popişi var:

Bütün gün bunu aradım ama bunu nedense Enjin diye aklıma kazımışım ben.
O zaman ödüllerini eski başlığa yolladım bile Smiley
Senin de orada görseller patlamış hocam. Smiley

Ayrıca senin deyiminle Infinito'nun da kendi popişi var: https://www.coingecko.com/en/coins/infinito
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 14, 2019, 05:39:13 PM

Bir ara bu atomic wallet in bountysi vardı. Bu cüzdan indirme islerine güvenmediğim için yapmamıştım. Meğersem en kaliteli cüzdanlardan birisi çıktı. Ben trust wallet kullanıyorum. Gayet kullanışlı ve kullanımı kolay bir cuzdsn olarak tavsiye ederim.

gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
October 14, 2019, 06:36:01 PM

Malum airdrop ve bounty kovalayanlarin çoğu  mew kullanır. Telefon için ise ben trust wallet ve coin us cüzdanlarini kullanıyorum. Coin us in kullanımı da kolay. Ayrıca blockchain in cüzdan kullanımı da kolay sayılır .
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
October 14, 2019, 07:14:18 PM

guarda wallet ta iyidir.anonim en azından şimdilik.

XxX
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
October 14, 2019, 07:40:48 PM

Başlıkta ki meritleri görünce bu cüzdanlar epey bereketli olmuş hocam😀
Arkasında binance olduğu için midir bilmem ama ben trust wallet kullanıyorum. Kullanımı kolay. Onun dışında zaten cer çöple dolu mew var onun dışında elde zaten token yok.

TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 14, 2019, 08:39:57 PM

Değerlendirme için teşekkürler.

Bu cüzdanlardan Trust Wallet ve Infinito Wallet'i kullanıyorum. Binance dex tokenlerini almak için trust walleti kullanıyorum değilse bu cüzdanla başka bir işim yok. Infinito wallet ise çok daha gelişmiş bir cüzdan. Gerçekten muazzam, binlerce dolarlık işlem yaptım ve bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım. Özellikle istediğiniz kadar cüzdan acabilme imkanı vermesi muhteşem. Bu şekilde eos hesaplarımı tek elden kontrol edebiliyorum, aynı meet.one gibi. Atomic wallet hiç kullanmadım çünkü arayüzünü pek beğenmiyorum, bu kadar sağlam bir projenin neden bu kadar acemice bir arayüzü var anlamıyorum açıkcası.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 14, 2019, 08:56:37 PM

Ben de bir trust wallet kullanıcısıyım oldukça başarılı buluyorum trust walletı, neden derseniz hem çok fazla altcoin var (en fazlası değil ama tatmin kadar bir çeşitlilik var)  hem de fazla fazla cüzdan oluştura biliyorsunuz. yani bir bitcoin adresi değil, bu bitcoin adresine paralel 5 ayrı adress ya da 5 ayrı cüzdan yaratabiliyorsunuz. bu açıdan çok kullanışlı, bunu neredeyse tüm koinlerde yapabiliyorsunuz bu çok hoş bir olay.

bunun yanında kullanımı zor değil bence kolay, ben öyle çok fazla bug a rast gelmedim bu cüzdanda.

bir de bu cüzdanın en önemli özelliği bence arkasında binance'ın olması. Binance bu wallet ın arkasında ve gelişmesi için uğraşıyor. Bence daha da uğraşır. bu açıdan arkasında çok sağlam bir ekibin çalıştırıldığını söyleyebiliriz.

Eksisi de private keyi vermemesi, yani binance borsasında nasıl private key'i alamıyorsunuz. aynı bu cüzdanda da alamıyorsunuz.
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
October 14, 2019, 09:03:32 PM

Bitcoinlerim ledgerda ancak ethereum için trust wallet kullanıyorum. Sağa sola bazı iş konularında ethereum ile anlık ödeme yapmam gerektiği için telefonumdan kullanıyorum. Çok hızlı ve çok kolay bir ara yüzü var. Tartışmasız en iyisi bana göre, ayrıca binance faktörü de var tabii ki

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 15, 2019, 07:37:14 AM

Trust'ın genel geçer görüldüğünü görüyorum buradan. Ama kesinlikle Enjin ve Infinito wallet'da en az Trust kadar güvenilir ve izlenmesi gerekli bence. Şahsen ben Infinito ve Enjin'i daha sıklıkla kullanıyorum.

Atomic wallet'a burada yer verme sebebim birincisi gerçek multicoin cüzdanı olarak en geniş seçeneği sunması, PK vermesiy ve son olarak gelecekte daha iyi olabileceğini düşünmemdi. Bana ufak bir katkısı da olmuştu Atomic'in. Google Play'de yer alan tanıtım metnini çevirmem karşılığında bana bir miktar token verdiler bende onlar Binance DEX'de sattım. Büyük bir para değildi ama bize güzel bir yemek ısmarladı. Zaten çeviri metni de çok kısaydı.
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: