Bitcoin Forum
April 20, 2024, 03:26:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: PC için Joystick Tavsiyesi  (Read 153 times)
ingiltere (OP)
Legendary
*

Activity: 2968
Merit: 1478

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
October 16, 2019, 09:40:56 AM

Uzun süredir PC üzerinden oyun oynamıyorum. Şimdi fiyatlar yüksekken yeni bir oyun konsolu almak yerine halihazırda yeterli donanıma sahip olan PC'den oyun oynamaya karar verdim. Haliyle piyasadaki haberlerden oldukça uzak kaldım. PC'den oyun oynayanlar hangi joystickleri kullanıyor? Şu anda fiyat/performans olarak üst düzey gördüğünüz marka ve modeller hangileridir?

Futbol, basketbol ve araba yarışı oyunlarını oynamayı düşünüyorum. Malum FPS vb. oyunlar için klavye/mouse olmazsa olmaz. Ne kadar bütçe ayırabileceğim konusunda şu anda aklımda bir şey yok. Modellere göre şekilleneceğini düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1713583583
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713583583
Reply with quote  #2

1713583583
Report to moderator
1713583583
Hero Member
*

Ignore
1713583583
Reply with quote  #2

1713583583
Report to moderator
1713583583
Hero Member
*

Ignore
1713583583
Reply with quote  #2

1713583583
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713583583
Hero Member
*

Ignore
1713583583
Reply with quote  #2

1713583583
Report to moderator
1713583583
Hero Member
*

Ignore
1713583583
Reply with quote  #2

1713583583
Report to moderator
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
October 16, 2019, 11:01:12 AM

Pc için bugüne kadar en sağlam, en kullanışlı joysitck'i  Logitech firması yapmış. Hem ağırlığı çok iyi, hem tetikleme tuşlarının yumuşaklığı çok iyi hemde çok uzun ömürlü bir kol. Kolun adı: Gamepad F510

Ben çok memnunum bu koldan. Hızlı iletişim ve tepkime süreleri için ben kablolu aldım ama keşke kablosuz olan verisyonunu alsaymışım diyorum kendime. Size önerim bunun kablosuz olan modelini almanız teknosalarda olacak. Baya oldu bu kol çıkalı ama herhalde hala zirveyi oynuyordur.

Bu arada titreşim özelliğinin olduğunu da ekleyeyim.

pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
October 16, 2019, 11:05:56 AM

Şimdi fiyatlar yüksekken yeni bir oyun konsolu almak yerine halihazırda yeterli donanıma sahip olan PC'den oyun oynamaya karar verdim.

PC'ler oyun konsollorundan çok daha iyidir. Aynı zamanda sürekli parçalarını uygun fiyatlarla değiştirebilir ve bilgisayarınızı sürekli güncel tutabilirsiniz. Ama oyun konsıllarında böyle bir imkan maalesef yok. Sürekli olarak yeni çıkarılan konsolları almanız ve elinizdekini çöpe atmanız gerekiyor. Çünkü satmak isterseniz de öyle çok kolay değil eskisini satmak.

Zaten konsol dediğin de mini bir bilgisayar. Kendi işlemcisi rami vs var. Ama kapalı kutu yani. Sihirli bir kutu değil her oyunu oynatmazlar insana.

PC joystick olarak 20 30 liralık ucuz kollardan alıyorum ben. Eskiyince atıp yenisini alıyorum. PES oynuyoruz çabuk eskiyor kırılıyor.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 16, 2019, 11:11:00 AM

Eğer gamepad istiyorsan Xbox One kolları harika, son çıkanlara Bluetooth ve Wireless desteği var. Eğer joystick olarak birşey bakıyorsan Thrustmaster HOTAS.
ingiltere (OP)
Legendary
*

Activity: 2968
Merit: 1478

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
October 16, 2019, 11:38:05 AM

Eğer gamepad istiyorsan Xbox One kolları harika, son çıkanlara Bluetooth ve Wireless desteği var. Eğer joystick olarak birşey bakıyorsan Thrustmaster HOTAS.

Biz eski kafalar hepsini joystick olarak görüyoruz ama evet, gamepad controller arıyorum aslında. Cheesy
Danıştığım başka arkadaşlar da Xbox controller için PC'ye uyumlu ve rahat olduğunu söylediler. Sol analogun üstte olması kafamı biraz kurcalıyor. Pek alışkın değilim o duruma. Bir de diğer adaylara oranla vereceğim fiyat farkına değer mi emin olamadım.

Kolun adı: Gamepad F510

F510 bulamadım sanırım artık üretilmiyor. F710 buldum, kablosuz fiyatı 229 TL. Uygun gibi geldi. Biraz da bunu araştırayım.
Logitech güvendiğim markalardan biri. Diğer seçeneklere de baktıktan sonra karar vereceğim.

Adaylar
Logitech F710 Kablosuz PC Gamepad 940-000142, Hepsiburada, 229 TL
Microsoft Xbox One Wireless Controller, Trendyol, 318 TL

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 16, 2019, 11:42:34 AM

Biz eski kafalar hepsini joystick olarak görüyoruz ama evet, gamepad controller arıyorum aslında. Cheesy
Danıştığım başka arkadaşlar da Xbox controller için PC'ye uyumlu ve rahat olduğunu söylediler. Sol analogun üstte olması kafamı biraz kurcalıyor. Pek alışkın değilim o duruma. Bir de diğer adaylara oranla vereceğim fiyat farkına değer mi emin olamadım.

Kolun adı: Gamepad F510

F510 bulamadım sanırım artık üretilmiyor. F710 buldum, kablosuz fiyatı 229 TL. Uygun gibi geldi. Biraz da bunu araştırayım.
Logitech güvendiğim markalardan biri. Diğer seçeneklere de baktıktan sonra karar vereceğim.

Adaylar
Logitech F710 Kablosuz PC Gamepad 940-000142, Hepsiburada, 229 TL
Microsoft Xbox One Wireless Controller, Trendyol, 318 TL
PlayStation da kullandım Xbox da kullandım kesinlikle Xbox Controllerın genel tasarımı çok daha ergonomik. Daha rahat. Bi miktar pahalı ilk alışta fakat ben batarya pack i ile alalı yaklaşık 2-3 yıl oluyor, hala kullanıyorum. Aşırı memnunum. Malesef benim modelde daha Bluetooth desteği sunulmuyordu bu nedenle laptopa falan bağlamak isteyince ya ara kablo ya da kablosuz adaptörü takmak zorunda kalıyorum ama bildiğim kadarıyla 2018 den sonra üretilenlerde kendisinde Wireless adaptör ve Bluetooth ile geliyor. Tabii bunu kontrol etmek biraz zahmetli. Uzun vade de Logitech'e verilen o farkı konforu ile kapatacağını düşünüyorum. Aynı zamanda oyunlar, programlar Xbox için programlanıyor. Çoğu oyunda hiç ayar yapmadan takıp oynayabiliyorum. Titreşim gibi özellikleri de harika çalışıyor.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 16, 2019, 11:59:46 AM

Uzun süredir PC üzerinden oyun oynamıyorum. Şimdi fiyatlar yüksekken yeni bir oyun konsolu almak yerine halihazırda yeterli donanıma sahip olan PC'den oyun oynamaya karar verdim. Haliyle piyasadaki haberlerden oldukça uzak kaldım. PC'den oyun oynayanlar hangi joystickleri kullanıyor? Şu anda fiyat/performans olarak üst düzey gördüğünüz marka ve modeller hangileridir?

Futbol, basketbol ve araba yarışı oyunlarını oynamayı düşünüyorum. Malum FPS vb. oyunlar için klavye/mouse olmazsa olmaz. Ne kadar bütçe ayırabileceğim konusunda şu anda aklımda bir şey yok. Modellere göre şekilleneceğini düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

15 yıl önce Üniversite yıllarımda başladığım oyun macerama ara ara halen devam ederim. Onlarca yüzlerce farklı joystick aldık. Bazen hırstan kırdık bazen bozduk Smiley

Bana göre en iyi seçenek Xbox'ın joystick'leridir. Kablosuz olanların PC için basit bir aparat ve yazılım ile kullanılabilir hale geliyor. Kablolular zaten kullanılabiliyor. İnternette aratırsan bulacağından eminim. Sol taraftakı yön tuşları yerine analog olması bence hareket kabiliyetini arttırıyor. İlk başta zor ama alıştığında efsane diyeceğine eminim.

Diğer en iyi seçenek ise Logitech'in kolları. Ancak logitech'in kablosuz kolları bazen reaksiyon vermekte geç kalabiliyor bence.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
October 16, 2019, 12:10:33 PM

Bana göre en iyi seçenek Xbox'ın joystick'leridir. Kablosuz olanların PC için basit bir aparat ve yazılım ile kullanılabilir hale geliyor.

O aparatın adı nedir hocam? Bende bir xbox oyun kumandası var bilgisayara bağlayabilir isem şahane olur. Çok şık bir oyun kumandası üretmiş xbox, ele tam oturuyor olması uzun süre oyun oynayalar için tam bir avantaj. Diğer kollarda bir kaç saatten sonra avcumuzun içi ağrımaya başlıyor. Öyle bir ara aparat olduğunu bilmiyordum. Hepsiburada da var mı pahalı bir şey midir?
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 16, 2019, 12:14:00 PM

Uzun bir süredir Microsoft Xbox 360 kablolu oyun kolu kullanıyorum. Bilgisayarda oynadığım oyunlar PES, Fifa serisi bunların dışında sadece battlefield 1 oynadım. Fifa, Pes oynarken hiç sıkıntı yaşamadım ama Battlefield oynarken nişan almakta zorlandığım oldu (bu muhtemedir benim kabiliyetsizliğim) gayet kaliteli ve güzel size bunu önerebilirim.
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
October 16, 2019, 12:19:30 PM

Battlefield oynarken nişan almakta zorlandığım oldu

O tarz açık dünya oyunlarını maus ile oynamak çok daha iyi, randımanlı olur hocam. Nişan almanız gereken oyunlarda Joystick kullandığınızda, oyunda mıknatıs gibi hedefi çekme özelliği olmalı aksi takdirde oynayamazsınız, oyundan bir keyifte alamazsınız. Birde şu var Joystick ile oyunda ani hareketler yapmak, etrafını kolaçan etmekte çok zor.

Joystick resmen yarış oyunları için, strateji gerektiren pes gibi futbol ve basketbol oyunları için yapılmış.

Uçak oyunlarında da Joystick olarak şu tür oyun kumandalarını kullanmak gerekir:
https://img.letgo.com/images/9b/6a/03/3c/9b6a033cc6448df251c991503ce86f0c.jpeg?impolicy=img_600

Uçak oyunu demişken HAWK bu türün en keyifli oyunudur.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 16, 2019, 01:14:48 PM

Uzun bir süredir Microsoft Xbox 360 kablolu oyun kolu kullanıyorum. Bilgisayarda oynadığım oyunlar PES, Fifa serisi bunların dışında sadece battlefield 1 oynadım. Fifa, Pes oynarken hiç sıkıntı yaşamadım ama Battlefield oynarken nişan almakta zorlandığım oldu (bu muhtemedir benim kabiliyetsizliğim) gayet kaliteli ve güzel size bunu önerebilirim.

Oyun kolları ile silahlı oyunlar oynamak çok zor. Bir yandan karakterin kontrolü, bir yandan nişan almak ve ateş etmek derken oyun oynamak keyif vermekten çok zulme dönüşüyor. PlayStation'da Call Of Duty serisinin büyük kısmını bitirmiş biri olarak söylüyorum ki PlayStation'da son çıkan Battlefield oynamaktansa bilgisayarda ilk çıkan CoD'u oynamayı tercih ederim.

Logitech marka değeri çok iyi olan bir firma. Üründe yaşanacak en ufak bir sorunda size ücretsiz bir şekilde yardımcı oluyorlar, ürünü yenisi ile değiştiriyor ya da eksik parçayı tamamlıyorlar. Servis hizmeti iyi olduğu için tercih edilebilir.
Satın almadan önce Media Markt gibi bir mağazada denemeniz faydalı olabilir.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 16, 2019, 02:39:30 PM

Hocam şu iki ürünü önerebilirim

biri  Logitech X-56 Rhino Uçuş simi Mac,PC Siyah Joystick 945-000002

https://www.nanokatalog.com/Logitech-X-56-Rhino-Ucus-simi-MacPC-Siyah-Joystick-945-000002,PR-743719.html?gclid=Cj0KCQjw_5rtBRDxARIsAJfxvYDQAx4g5r9yc-O2FUUkY3mAYW14f6nIYo16Mt7Ksg_x9UMNiFdRyToaAoSHEALw_wcB

diğeri

TX FreeShot Çift Analog,Kablosuz,Titreşimli PC/PS3 Gamepad

https://urun.n11.com/diger/tx-freeshot-cift-analogkablosuztitresimli-pcps3-gamepad-P103834012?gclid=Cj0KCQjw_5rtBRDxARIsAJfxvYCJZGyZYo-kPWPBwtB9q8XlrAbaaBLBiJQfT7cLuVnqpqZKmnUZse0aAhR0EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Bu nano katolog ürünlerinin %90 ının yurt dışından getiriyor, ama hızlı geliyor. siz alıyorsunuz ürünü onlarda gidiyor yurt dışından alıyor size getiriyor, yurt dışında depomuz var oradan getiriyoruz diyorlar ama bence direk yurt dışından alıyorlar. garanti konusunda sıkıntı yapmıyorlar 2-3 yıl da garanti oluyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: