Bitcoin Forum
April 24, 2024, 11:45:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Türk halkinin büyük sansizligi  (Read 293 times)
halloweenn666 (OP)
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
October 27, 2019, 05:30:04 PM

Tamda bitcoin artmisken gelen şanssızlık bankalarda kapalı tetheri bedavadan bozup kripto para almaktan başka çaresi kalmadı halkın. Tether 5.20 görmüş yok srtik yani. 5.20 den dolarları bozduranlari gorim bakayim. Pazartesi bankalar öğlene kadar açık salı tatil. Şimdi soru şu : tam da boğanın cuma akşamı başlaması tesadüf mü millet nakitteyken parasını bankaya cekmisken patlattılar piyasayı
Hayır o değil bugün altları da patlattirlar boğa saglam geliyor saglammmm. Haftasonu uçurdular piyasayı nakittee kalanlar bankada kalanlara tavsiyem papara yok o da yoksa işte pumplari böyle izlerler
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714002334
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714002334
Reply with quote  #2

1714002334
Report to moderator
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 27, 2019, 05:37:48 PM

Benim bildiğim h.sonu transfer problemi sadece bizim bankalara özel yurtdışında h.sonu para transferini yapılabiliyor diye biliyorum. Bana kalırsa bankalarla ilgili bir durum değil genel olarak piyasanın zaten yükselmesi bekleniyordu ve yükseldi ama çok ani çıktığı için ortalık karıştı. Papara ile 7/24 transfer yapabiliyorsunuz.

Papara Cüzdan aracılığı ile 7/24 para transferi yapabilirsiniz.
https://yardim.btcturk.com/portal/kb/articles/papara-araciligiyla-para-yatirirken-nelere-dikkat-etmeliyim
yenilmez86
Member
**

Activity: 1254
Merit: 43

View Profile
October 27, 2019, 05:53:00 PM

Bana göre bi'şeyin geldiği yok. Kasım-Aralık yaklaşıyor diye algı yapıp fiyatı biraz yükselttiler, herkes boğa geldi derken milletin eline verip misyonlarını devam ettirecekler.
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
October 27, 2019, 06:04:25 PM

Bana göre bi'şeyin geldiği yok. Kasım-Aralık yaklaşıyor diye algı yapıp fiyatı biraz yükselttiler, herkes boğa geldi derken milletin eline verip misyonlarını devam ettirecekler.

Valla hocam şuan 3 gün önce 7400 den bitcoin alan adama missler gibi boğa gelmiş vaziyette az önce baktığımda 9800 dolardı. 13 14 bin lira para kazandı Allah bin bereket versin.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 27, 2019, 06:30:25 PM

Valla haklısın ne diyelim.hatta btctürkte bu artık gayet normal eskiden direk tahta kitlenirdi satamazdın falan.sonradan ne oldu bilmiyorum ben koinekse geçtim.zaten genel olarak kripto para piyasasında zararda olan türk halkının böyle fırsatlardada eli kolu bağlı.
Papara artık üyelik olayını değiştirdi.eğer kimllik bilgilerinizi falan paylaşmazsanız oradada işlem yapamıyorsunuz.yada bir kaç yüz liralık limitiniz oluyor sanırım
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 27, 2019, 07:34:15 PM

5.20 dolar için çok az neden böyle oldu çözemedim, yani boğa geliyor madem millet niye elindeki tetherleri satıp Tl ye dönüyor. Elindeki tetheri satıp bitcoin alsa neyse o zaman zaten düşmez çünkü direk bitcoin - tether arası takas yapılıyor ama asıl düşüş usdt - tl yani tether - türk lirası arasında. Gene de bitcoin de yükseliş şansızlığımızı bir şekilde telafi ediyor. Dipten 5 btc almış kişi kafadan 8-10 k dolar karda, böyle kar hiç bir şeyde yok.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 27, 2019, 07:39:01 PM

Bankalarin haftasonu kapanmasi dunyadaki en aptalca sey olabilir. Tamamen para kazanma ugruna yapilmis bir hareket. Borsa kapanmasini falan anlayabiliyorum, banka subelerinin kapanmasini anlayabiliyorum. Sonucta insanlarin tatil yapmasi lazim. Ama neden EFT sistemleri kapaniyor? Kardesim alti ustu 1 butona basacagim, diger tarftaki elemeana para gidecek. Sapir sacma nedenler yuzunden suanda yapmak istedigim bir kac islem var ve yapamiyorum. Bekliyorum oyle. Pazartesi tatil mi degil mi bilmiyorum, sanirim yarim gun ilan edilmis. Bekleyecegiz...
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 27, 2019, 08:02:44 PM

Papara ile 7 24 para aktarılıyor sanşsızlık falan yok bilgisizlik var sadecede sanki kaç kişi böyle birşey bekliyorda para transfer edecekte . Hali hazırda Btcturk yada koinim neyse adam orada bekletir parayı böyle bir beklenti içindeyse. Bu eft olayınıda hiç anlamıyorum memur gibi saati var. Bu bankalar birliği midir nedir el attıda biraz çağı yakaladık.
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
October 27, 2019, 08:05:31 PM

BTCturk ve koinekste papara var neden kullanmıyorsunuz arkadaşlar. Paparayı ilk çıktığı günden beri kullanıyorum çok küçük komisyonlar kesiyor ama o da helali hoş olsun. 7/24 max 20 dk içerisinde bitcoin cüzdandan çıktığı anda bozuluyor. Lütfen biraz teknolojiyi takip edelim  Grin

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 27, 2019, 08:12:26 PM

Tamda bitcoin artmisken gelen şanssızlık bankalarda kapalı tetheri bedavadan bozup kripto para almaktan başka çaresi kalmadı halkın. Tether 5.20 görmüş yok srtik yani. 5.20 den dolarları bozduranlari gorim bakayim. Pazartesi bankalar öğlene kadar açık salı tatil. Şimdi soru şu : tam da boğanın cuma akşamı başlaması tesadüf mü millet nakitteyken parasını bankaya cekmisken patlattılar piyasayı
Hayır o değil bugün altları da patlattirlar boğa saglam geliyor saglammmm. Haftasonu uçurdular piyasayı nakittee kalanlar bankada kalanlara tavsiyem papara yok o da yoksa işte pumplari böyle izlerler

Senin bu teorine göre boğayı başlatanlar Türk  Grin
29 Ekim'i falan hesaba kattıklarına göre Türklerin elini kolunu bağlamaya çalışıyor olmaları lazım. Grin Çok makul bir düşünce değil.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 27, 2019, 09:14:53 PM

Ya kardeş saçmalamışsin resmen. Kaç kişi cuma günü diye parasını TL ye dönüştürüp hesabına çekiyor. Sanki burası BIST mi millet cuma gününden nakite geçsin. Sebebi belli olmayan bir şekilde düştüğü gibi yine aynı nedenle yükseldi. Çoğu kimse alt boğası bekliyor BTC nin bu hareketleri altları kizartti hep daha gelen bir boğa yok.

edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
October 27, 2019, 10:16:15 PM

Ne kadar boş yapmışsın. Mesela btclerini binanceda bozdun tethere çevirdin. Neden tether olarak türk borsalarına atıyorsun ki? Elinde yine tether olarak tut bir farklılık olmayacaktır.
Bir diğer seçenek at btcni bir türk borsasına tlye çevir direkt. Alternatif çok ama hiç kullanılmayan alternatiften bahsedilmiş

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 28, 2019, 08:59:41 AM

Ne kadar boş yapmışsın. Mesela btclerini binanceda bozdun tethere çevirdin. Neden tether olarak türk borsalarına atıyorsun ki? Elinde yine tether olarak tut bir farklılık olmayacaktır.
Bir diğer seçenek at btcni bir türk borsasına tlye çevir direkt. Alternatif çok ama hiç kullanılmayan alternatiften bahsedilmiş

Arkadaşın hiç bir şeyden bahsettiği yok. Ortaya yarım Türkçe ile bişeyler atmış gitmiş. Türk bile olmayabilir. Ya da PC'yi yeni kullanmaya başlayan birisi. Kaale almamak lazım sanırım.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
October 28, 2019, 09:11:09 AM

Ama neden EFT sistemleri kapaniyor? Kardesim alti ustu 1 butona basacagim, diger tarftaki elemeana para gidecek

Hocam EFT dediğimiz sistem günümüzde hala kara düzen giden bir sistem olduğu için kapanıyor haftasonları. Mesela sen x bankasından y bankasına para transfer ettiğinde X bankasındaki EFT görevlileri manuel olarak işleminizi inceliyor, bakıyor isim doğru mu, harf hatası var mı hangi bankaya ne kadar göndermek istiyor bu adam diye bakıyorlar. Eğer harf hatası bile varsa iptal ediyor, eğer büyük para göndermeye çalışıyorsan seni arıyor hayırdır kardeşim diyor.
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
October 28, 2019, 09:13:07 AM

Hafta sonları da bitcoin almak gayet tabi mümkün. İsteyen her türlü bir yolunu bulabiliyor siz sadece bu yollardan habersizsiniz.

Bitcoin'in pazartesi günleri aşağı yada yukarıya doğru sert hareketler yaptığını bende gözlemlemişimdir yıllardır. Yani dünya ile aramızda saat farkları var ama benzer saat dilimini kullanan ülkelerin ekonomilerine bakmak lazım bunun için. Her ne olursa olsun arada bir korelasyon olduğu bir gerçek.
sgi02
Sr. Member

Activity: 542

View Profile
October 28, 2019, 10:09:17 AM

Üzerimize oynanan oyunlar bunlar hep yaaa. Haftasonu için yaptığım en büyük hazırlık hep ekmeğimi suyumu alıp kapıdan burnumu çıkarmamaktır yani. Kim hafta sonu nakit para çekme derdine düşer ki. Bana saçma geldi biraz.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 28, 2019, 01:22:57 PM

Ama neden EFT sistemleri kapaniyor? Kardesim alti ustu 1 butona basacagim, diger tarftaki elemeana para gidecek

Hocam EFT dediğimiz sistem günümüzde hala kara düzen giden bir sistem olduğu için kapanıyor haftasonları. Mesela sen x bankasından y bankasına para transfer ettiğinde X bankasındaki EFT görevlileri manuel olarak işleminizi inceliyor, bakıyor isim doğru mu, harf hatası var mı hangi bankaya ne kadar göndermek istiyor bu adam diye bakıyorlar. Eğer harf hatası bile varsa iptal ediyor, eğer büyük para göndermeye çalışıyorsan seni arıyor hayırdır kardeşim diyor.

Sanmiyorum, buyuk para gondermelerini anlayabiliirim bireysel hesaplarda ama kurumsal hesaplarda o bile sacma. Ben X firmasina 10000 TL gonderiyorum. IBAN'a gonderdigim icin zaten otomatik olarak banka bilgileri ve sube/hesap bilgisi bu kod dahil, daha niye kim neden onaylasin ki? Dedigin gibi miktar cok buyuk olsa neyse tabii. (Buyuk miktarlardan kastim milyonlar) Bankalar sadece ellerinde daha fazla para tutmak istiyor bence.
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
October 28, 2019, 03:40:14 PM

Kesinlikle katılıyorum eft sistemi kadar saçma bir şey yok. Bankacılık sistemi zaten komple saçmalık, kendi paramı kendim için kullanamıyorum günlük para çekimi limiti gibi gereksiz kuralları var. Eft saati gibi bir kuralın da olmaması lazım. Papara + Enpara kullanmak en iyi çözüm olsa da insanları bu şekilde yöntemler üretmek zorunda bırakmaları da hiç hoş değil Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 28, 2019, 07:38:36 PM

konu nereden nereye gelmiş, başlığı açan arkadaş ortada yok. Hele bir el ataydın da millete yol göstereydin arkadaş.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
October 29, 2019, 02:02:41 AM

alacak adam 3k dolarlardan alırdı zaten, haftasonuna mı kaldı bütün olay

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: