Bitcoin Forum
May 01, 2024, 04:24:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: BTCTurk vs Paribu - Hangisini Kullanıyorsunuz?  (Read 432 times)
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 27, 2019, 09:20:13 PM

Bir suredir aklimdan cikmayan sorulardan biridir. Gunumuzde BTCTurk ve Paribu en buyuk Turk borsalari/exchange siteleri olarak degerlendirilebiliyor. Peki siz bu iki platformdan hangisini kullaniyorsunuz? Neden o platformu kullaniyorsunuz? Herhangi bir sekilde bu iki platformdan birisiyle problem yasadiniz mi?
1714580671
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714580671
Reply with quote  #2

1714580671
Report to moderator
1714580671
Hero Member
*

Ignore
1714580671
Reply with quote  #2

1714580671
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714580671
Hero Member
*

Ignore
1714580671
Reply with quote  #2

1714580671
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
October 27, 2019, 09:35:42 PM
Last edit: October 27, 2019, 09:47:47 PM by Blacknavy
Merited by EFS (1), Kalemder (1)

Bir suredir aklimdan cikmayan sorulardan biridir. Gunumuzde BTCTurk ve Paribu en buyuk Turk borsalari/exchange siteleri olarak degerlendirilebiliyor. Peki siz bu iki platformdan hangisini kullaniyorsunuz? Neden o platformu kullaniyorsunuz? Herhangi bir sekilde bu iki platformdan birisiyle problem yasadiniz mi?

Benim aktif olarak Bitcoin alıp-sattığım dönemde BTCTürk kapalı olduğu için Paribu kullanmak gibi bir alışkanlığım var fakat her iki borsanın da kendine yönelik + ve -leri olduğunu söyleyebilirim.

Btcturk
+ Türk lirası yatırırken 0 komisyon
+ Bitcoin ve kripto para çekme işlemlerinde 0 komisyon
+ Kripto/kripto pairlerinde 0 komisyon
+ Piyasayı çok sıkı takip ediyorlar, Liquid Network üyesi olmuşlar
+ Bloomberg HT ve Ekotürk'te sürekli olarak Bitcoin'i temsil ediyorlar
+ Btcturk Malatyaspor ile Bitcoin'in tanıtımına yardımcı oluyorlar
+ Hadi yarışmasında 500.000 insana tanıtım yaptılar
+ Kriptometre gibi harika programları var, Faruk Eczacıbaşı gibi isimler konuk oluyor
+ Blockchain ile üreten kadınlar adlı kadınların bu piyasa ile bağını kuvvetlendiren, teşvik eden söyleşileri var
+ QNB Finansinvest'in eski CEOsu Özgür Güneri sayesinde güven sorunu yok
+ 2013'den beri Bitcointalk hesapları var, hesapları eskiden forumda bilinen biri yönetiyor
+ Altcoinlere değil, ağırlıklı olarak Bitcoin'e önem veriyorlar

Paribu
+ 18 farklı kripto para ile ticaret imkanı (Btcturk'de sadece 7 adet)
+ Çok basit bir arayüz, al-sat için çok kullanışlı
+ 2.5M yerine 3M aylık çekim limiti
+ 24h volume biraz daha yüksek

Bu versusu kimin kazandığını sanırım herkes çok rahat bir şekilde görebilir.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 27, 2019, 09:45:50 PM
Last edit: October 27, 2019, 11:14:33 PM by 2run
Merited by EFS (1)

Paribu hiç kullanmak istemedim çünkü 2fa uygulaması yoktu sadece sms izni ile siteye girebiliyorduk. Btcturk ilk foruma girdiği günden bu yana en çok kullandığım borsadır. En son yaşanılan sim kart klonlanması olayında baya bir insan mağdur olduğu için bundan sonra da kullanacağımı düşünmüyorum. Btcturk, btt deki konusunda gayet ilgili ve çözüm odaklı çalışıyor yani bir sorunumuz olduğunda ilgileniyor yine Paribu başlığına bakarsanız sadece 5 adet mesajı var. böyle bir kıyas belki saçma gelebilir ama forumda olmaları ve bizlere genel olarak kendilerini hissettirmeleri bile tercih edilmek için güzel bir neden. Btcturk kullanım, kolaylık ve güvenlik konusunda bir adım önde olduğu için BtcTurk tercih ediyor ve kullanıyorum.

Türk borsalarına yapılan saldırı hakkında konu ve mesajlar :

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2684045.msg27478476#msg27478476
https://www.sikayetvar.com/paribu/paribu-hesabimdan-btc-alindi
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
October 27, 2019, 10:34:58 PM

Çoook uzun süredir btctürk  kullanıyprum birkaç kez paribu ve koineks denedim ama ne zaman satış emri girsem hemen benim fiyatın altına giren elemanlar oluyordu muhtemel bunlar gerçek insan değil botdur çünkü bir keresinde 10 eth satmak için adamla bildiğiniz duello yaptık.

Btcturk de sorun yaşamıyorum meblağ ne olursa satıp çekebiliyorum.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
October 28, 2019, 04:37:44 AM

Hangisi işime geliyorsa o an, onu kullanıyorum. Paribu, neo ve tron için aylık ödeme yapsa belki bir tık öne geçebilir, neticede gas-wink-btt gibi ödemeleri binance yapıyorsa paribu da yapabilir.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
October 28, 2019, 06:58:36 AM

Btcturk varken diğerlerine mesafeliyim.  Zamanında borsayı komple kapatırlarken bile önceden haber verdiler ve aylarca açık tutup bakiyelerin boşalmasını sağladılar. kimseyi zor durumda bırakmadılar. ufakta olsa hack yediler zararı içeriden kapattılar. kriz yönetimleri başarılı.
Paribu ilk açıldığında kullandım nedense alışamadım. Btcturk kapatılırsa o zaman paribuyu düsünebilirim
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 28, 2019, 07:48:08 AM

Ben bu işe girdiğim zaman paribu vardı BTC türk kapanmış. Paribu kullanımı kolay. Daha sonra BTC türk açıldı ama ben yine de paribudan vazgeçmedim. Bir kere Twitter'da paribu ile ilgili olumsuz haber çıktı ama yinede vazgeçmedim. Zaten son 1 yıldır doğru düzgün para çektiğim de yok yatırdığımda yok. Şu bir gerçek ki paribu yu al sat için asla kullanmam çok fazla fiyat farkı var ve fee yüksek. Paribuyu sadece diğer borsalardan gelen parayı kendi banka hesabıma aktarmak için kullanıyorum

koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
October 28, 2019, 07:49:47 AM

btcturk ile ilk BTCimi almistim. ilk goz agrimdir. 2016 da kisa sureli kapaninca, koinime daha sonra paribuya gectim. btcturk geri acildiktan sonra tekrar donmem biraz sure aldi. simdi yine buyuk bir yuzden btcturkte. ozellikle super lige sponsor olmasi cok hocuma gidiyor. ayrica youtube ve tvde hep btcturk var. bildigin BTC neferleri diyebiliriz. basarilarinin devamini dilerim.

For rent...
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 28, 2019, 09:05:04 AM

Eskilerin tercihi genelde btcturk olacaktır. Benim tercihimde btcturk ayrıyeten bitcoin ve blockchain içinde emek veriyorlar. Şuan en kurumsal yerli bitcoin borsası.
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
October 28, 2019, 10:52:06 AM

Tam bu soruyu sormak aklımdan geçiyordu. Konu güzel olmuş.
Aslında bu konu, bitcoine giriş yapmayı düşünenlerin arttığını da gösteriyor olabilir yani bir hype göstergesi niteliği taşıyor.

Paribu kullandım ama memnun değildim, zamanında sıkıntı çıktığında hemen kendini işten sıyıran cevaplar yazdılar, fiyatı kullanıcılar belirliyor lafına nedense pek inanamadım, btctürk ile devam edeceğim.

Burada bir de DigiLira var, onu da sormak lazım belki.

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1482

View Profile
October 28, 2019, 12:53:02 PM

Ben de BTCTürk diyorum. Hep diyoruz bu işlerde güven çok önemli diye. Bugüne dek güven konusunda hiçbir problem yaşamadım, yaşanan bütün olumsuz olaylarda müşteriyi mağdur etmemek için ellerinden geleni yaptılar. Bitcoinin Türkiye'de tanınması için yapılan bütün etkinliklerde, sponsorluklarda, anlaşmalarda hep en öndeler. Genel olarak arayüzünü de seviyorum. Bütün bunları toplayınca şu anın koşullarında bence ülkemizdeki en iyi borsa bu oluyor Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 28, 2019, 01:09:26 PM

Valla hocam ben koineks kullanıyorum ama artık ondan yana sıkıntılıyım.Destekleri çok hızlı cevap veriyor ama trasnferde gecikme oluyor.1 saat sürebilir diyor.Sistemleri acaba otomatik değil mi korkutuyorlar beni.
gel gelelim sizin sorunuza.Ben btctürkü tercih ederdim.Çünkü paribunun geçmisinde 500 bin liralık bir vurgun var.Çalışanlardan biri yamuk yapmıştı sanırım.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1241

View Profile
October 28, 2019, 01:12:05 PM

Valla hocam ben koineks kullanıyorum ama artık ondan yana sıkıntılıyım.Destekleri çok hızlı cevap veriyor ama trasnferde gecikme oluyor.1 saat sürebilir diyor.Sistemleri acaba otomatik değil mi korkutuyorlar beni.
gel gelelim sizin sorunuza.Ben btctürkü tercih ederdim.Çünkü paribunun geçmisinde 500 bin liralık bir vurgun var.Çalışanlardan biri yamuk yapmıştı sanırım.

hocam bende koineks kullanıyorum yıllardır eskiden transferler cok hızlı gerçekleşiyordu,artık 1saati bile geçtigi oluyor dediginiz gibi destek hızlı cevap veriyor yardımcı oluyor ama gecikmeler çok yaşanıyor.BTCTurk kullanırdım sanırım koineks yerine tercih etmiş olsam

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 28, 2019, 02:35:16 PM

BtcTurk'u kullanıyorum, açıkcası Paribu'yu daha önce hiç kullanmadım.

Eğer hizmet aldığım bir servis işini kusursuz bir şekilde devam ettiriyorsa onla çalışmayı asla bırakmam. Şuana kadar BtcTurk'le en ufak bir sorun bile yaşamadım, binanceden xrp yapıp paramı BtcTurk'e attım satış emri verdiğim gibi satıldı hepsi. Bir defa bile 1 saniyenin üstünde beklemedim. Parayı bankaya çekme emri verdim ve mümkün olan en kısa sürede eğer 17.00'den önceyse 30 dakika içinde para hesabıma yattı.

Volume olarak zaten dünyanın ilk 20 borsası içinde, ayrıca yaptıkları sponsorluk anlaşmaları vs mesela yeni malatya ile olan gibi, desteklediğim için çünkü adaptasyon sürecini hızlandırıyorlar daha çok kişinin kripto paraları duymasına ve yatırım yapmasını sağlıyorlar. bu gibi nedenlerden ötürü kuşkusuz bir şekilde tercihim btcturk'tur.

Dediğim gibi Paribu'yu hiç kullanmadım, o da iyi olabilir fakat BtcTurk'le herhangi bir anlaşmazlık yaşayana kadar tercihim her zaman kendileri olacaktır.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1611

View Profile WWW
October 28, 2019, 02:35:36 PM

Türk borsaları arasında en çok Paribu'yu kullandım,
uzun süredir 2FA var, telefon yerine 2FA kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

TRX hesapları için de BTT ödemesi oluyor, fakat örneğin WINK henüz listeli olmadığı için aktif değil,
bazı gelişmeleri geç adapte etse de sağlam ve profesyonel bir borsa diyebilirim Paribu için.

Bot olayı her yerde var, hemen hemen her borsa kendi botlarını çalıştırıyor zaten...

motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
October 31, 2019, 06:16:19 PM

BTCTurk'te yenilikçi bir ruh göremiyorum. Profesyonel bir ekip de göremiyorum. Yalnızca eksiklerini reklamla kapatmaya çalışıyorlar. Çok iyi bulmuyorum BTCTurk'u ve ekibini. Geçenlerde hacklenmişti BTCTurk hatırlatmakta fayda var. Bundan ötürü BTCTurk kullanmıyorum. O komisyonu hak ettiklerini düşünmüyorum.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2968
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
October 31, 2019, 07:49:20 PM

İki borsayı da kullanmıyorum ancak geçmişte Btctürk'ü sıklıkla kullanmıştım. Paribu'ya üye olma gereği bile duymadım. Btctürk ise el değiştirmesiyle birlikte eski onaylı kullanıcılarından yeniden istediği absürt belgelerle gözden düştü. İki borsanın da kullanıcı tabanı, yaptığı yatırım ve sahip olduğu hacim bakımından sektörün yerel önde gelenleri olduğu söylenebilir. Merdiven altı borsalar kullanılacağına yine bunlar TL çıkışı için tercih edilebilir. Trade konusunda ise global borsaların yanına yaklaşamazlar.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 05, 2019, 11:41:53 PM

Eskiden Paribuyu tek geçerdim ama epeydir Btcturku tercih ediyorum, aslında ikisi de güven sorunum olmayan borsalar ama Paribu şu anda var dediğimiz fonksiyonlara (emtia fazlalığı, 2fa vb) çok geç ulaştı, altyapısı çok güçlü olmasına rağmen hantal kaldı, bir noktadan sonra da bu davranışın sonuçları oluyor. Btcturkun vizyonunu çok daha geniş buluyorum, ancak gerektiğinde Paribuyu da tereddütsüz kullanabilirim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

View Profile
November 06, 2019, 12:37:03 AM

paribu'ya az önce ilk defa girdim, tether ve eos dikkatimi çekti hatta özelikle tetherin olması dikkatimi çekti.

ben varlıklarımı dolarak olarak saklamayı tercih ediyorum genelde ama btcturk'te bu ikisi de  yok.

btcturk kullanış olarak bence kesinlikle bir kaç adım daha ötede yalnız en azından tether'i getirin platforma be yahu dolar saklayalım mis gibi.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 06, 2019, 05:44:04 AM

BTCTurk'te yenilikçi bir ruh göremiyorum. Profesyonel bir ekip de göremiyorum. Yalnızca eksiklerini reklamla kapatmaya çalışıyorlar. Çok iyi bulmuyorum BTCTurk'u ve ekibini. Geçenlerde hacklenmişti BTCTurk hatırlatmakta fayda var. Bundan ötürü BTCTurk kullanmıyorum. O komisyonu hak ettiklerini düşünmüyorum.
Btcturk hacklendi, hacki kullanıcılarına yansıtmadı
Paribu hacklendi, bildiğim kadarıyla davalar devam ediyor. Hatta paribuda hem kullanıcı(sim kopyalama) hem ana wallet hacklendi.
btcturkte yenilikci ruh göremeyip paribuda gördüğünüz nedir? Adamlar futbol takımına sponsor oldular global anlamda haber oldular daha yenilikçi ne olabilir merak ettim. Forumda şikayet yazın cevaplıyorlar.
Ben şahsen ekibi tanımıyorum ama paribu ekibi hakkında da bilgim yok ama görünürde hem btc yayılması icin hemde bilinirlik için tr de btcturk kadar çalışan başka bir borsa yok.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
November 06, 2019, 07:42:02 AM

İki sistemi de 2017 yılında kontrol ettim.
btcturk açık ara daha güvenli. bu paribu güvensiz demek değil. btcturk biraz daha sıkı güvenlik tedbirleri almış demek.
ab ile yapılan benchmark denemelerinde paribu nazlanırken, btcturk bu ne ki? daha çok gel demişti.
ben ikisini de kullanmıyorum. TL sevmiyorum çünkü.
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
November 06, 2019, 11:07:38 AM

btcturk açık ara daha güvenli. bu paribu güvensiz demek değil. btcturk biraz daha sıkı güvenlik tedbirleri almış demek.
ab ile yapılan benchmark denemelerinde paribu nazlanırken, btcturk bu ne ki? daha çok gel demişti.

Ne kullaniyorsun? Aslinda bende bir nevi yurtdisindan bir yerden banka hesabi acmak istiyorum eger oyle birsey kullaniyorsan bilgilendirirsen sevinirim. (Amerika ya da Kanada sanki rahat olur gibi, EU da olur tabii.)

paribu'ya az önce ilk defa girdim, tether ve eos dikkatimi çekti hatta özelikle tetherin olması dikkatimi çekti.

ben varlıklarımı dolarak olarak saklamayı tercih ediyorum genelde ama btcturk'te bu ikisi de  yok.

btcturk kullanış olarak bence kesinlikle bir kaç adım daha ötede yalnız en azından tether'i getirin platforma be yahu dolar saklayalım mis gibi.

BTCTurk'te USDT destegi var.
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
November 06, 2019, 11:22:41 AM
Merited by EFS (1), Blacknavy (1)

-Güvenlik önleminde paribu 1tık daha önde btcturkte 2fa şartsız şifresiz kaldırılabiliyor hesap açıkken. Bunu birde paribuda kaldırmayı deneyin kendiniz bile baya bir zahmet çekeceksiniz,  Paribu 1
-Coin çekim işlemlerinde paribuda iptal seçeneği var btcturk'te yok Paribu 2
-Paribuda coin çekimleri aşırı hızlı btcturkte yavaş. Paribu 3
-Paribu şu an hizmet olarak btcturkten çok daha önde. Paribu 4   
-Kurumsallık reklam sponsorluk ve ÖZGÜR GÜNERİ güvenilirlik konusunda btcturk 2 tık önde. Güvenilirlikten kastım ofisi firmasını btcturk kadar önde tutmaması yoksa borsası şu an btcturk'ten daha güvenli hale geldi. Btcturk 2

Destek konusunda paribu daha çözüm odaklı btcturk'teki canlı destek standart sadece oyalama müşteri hizmetleri.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
November 06, 2019, 11:46:28 AM

ikisi de iyi borsalar, coin çekimi hızlı para çekimi 6 haneli bile olsa 5 dk da hesapta hatta smsi gelmeden para hesaba geliyor Smiley
btcturk para yatırma biraz daha yavaş. coin iptali olmalı yok.
btcturk desteği biraz sallama iş yapıyor, paribu çözüyor btcturk akışına bırakıyor.
paribu koin çeşitliliği var, btcturk daha emekliyor btc pariteleri var 0 komisyona rağmen hareketsiz.
Btctürk te çok çok bot var yüklü alım satımda kolaylık oluyor anlık hacim bakımından ama paribu da hacim daha kaliteli .
Mesala 500 eth bozacaksam btcturkte bozarım ama almaya kalk %2 yukarıdan malı çalmaya çalışıyor Smiley

ben btcturk u hacklendiğini gizlediğinden beri sevmiyorum önce parubu sonra btcturk kullanıyorum.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 06, 2019, 06:00:46 PM

ben BTCTurk un kurumsal yapısının daha sağlam olduğunu düşünüyorum. dışarıdan izlenimlerim bu yönde. destek ekibinin teknik konularda destek sunamaması bana göre yetkilendirme ile alakalı bir durumdur, çeşitli teknik ya da gizlilik gerektiren işlemlerde yetkileri bulunmamasından kaynaklıdır diye kendimi avutup daha güvenli olabileceğini umuyorum Smiley amatörlüklerinden kaynaklanan durum ise vay halimize Smiley
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

View Profile
November 06, 2019, 10:54:42 PM

Ne kullaniyorsun? Aslinda bende bir nevi yurtdisindan bir yerden banka hesabi acmak istiyorum eger oyle birsey kullaniyorsan bilgilendirirsen sevinirim. (Amerika ya da Kanada sanki rahat olur gibi, EU da olur tabii.)

BTCTurk'te USDT destegi var.

ah,ahh bak bunu bilmiyordum, şuan btcturk'u bi tık daha sevmeye başladım, yav tam fanboyu olduk bu borsanın biz de Smiley

napayım ama bi platformu kullanırken 0 sorunla karşılaşınca sürekli olarak çok memnun olunca her şeyden hiçbir şekilde sorun yaşamayınca insan övüyor hele ki türk malı olunca türklere kazandırcıkca daha da mutlu oluyorum Smiley
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 10, 2019, 01:51:05 PM

2017'den beri Paribu kullanıyorum. O zamanlar sadece Bitcoin ile trade yapılıyordu ve en çok da bu eleştiriliyordu. Şimdi sanırım 20'ye yakın kripto parayı eklemişler. Eğer eklemeselerdi zaten silinip gideceklerdi. Sade bir arayüzü ve hızlı işlem yapma imkanı var. Mobil uygulaması da yayında; ben henüz oradan işlem yapmadım. BTCTürk de elbette iyidir ama hiç kullanmadığım için yorum yapamıcam. Kullanan birkaç arkadaşım memnundu.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: