Bitcoin Forum
May 07, 2024, 12:17:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Nebulas Coin Burn  (Read 277 times)
Kubilay (OP)
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
October 27, 2019, 11:56:27 PM
Merited by Vispilio (1)

Selamlar, 35 milyon nas yakılsın mı oylaması yapılmıştı ve evet oyu aldı, geçenlerde 1 milyonu yakıldı. Şimdi de kalan 34 milyonu yakmak için oylama açtılar ve bugün son günüydü. %92 gibi bir oranla anında yakılsın dendi. Bu total supply'nin yaklaşık 3/1'i oluyor. Fiyatlara etkisi 1-2 gündür başlamıştı.

İlgili oylama: https://nebulas.io/burn-3400w-vote.html
1715084266
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715084266
Reply with quote  #2

1715084266
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715084266
Hero Member
*

Ignore
1715084266
Reply with quote  #2

1715084266
Report to moderator
1715084266
Hero Member
*

Ignore
1715084266
Reply with quote  #2

1715084266
Report to moderator
1715084266
Hero Member
*

Ignore
1715084266
Reply with quote  #2

1715084266
Report to moderator
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 28, 2019, 07:35:40 AM

Selamlar, 35 milyon nas yakılsın mı oylaması yapılmıştı ve evet oyu aldı, geçenlerde 1 milyonu yakıldı. Şimdi de kalan 34 milyonu yakmak için oylama açtılar ve bugün son günüydü. %92 gibi bir oranla anında yakılsın dendi. Bu total supply'nin yaklaşık 3/1'i oluyor. Fiyatlara etkisi 1-2 gündür başlamıştı.

Yaktıkları miktar çok fazla. Fiyat yukarı yönlü gider ama ekip neden böyle büyük miktarı yakma gereği duyuyor ki? Acaba ellerinde yüklü miktar var ve bunun buyuk bölümünu yakıp fiyatını ciddi yukarı çekmek isteyip ellerinde ki tokenleri satacaklar. Benim aklıma bu geldi

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 28, 2019, 08:57:48 AM

Yaktıkları miktar çok fazla. Fiyat yukarı yönlü gider ama ekip neden böyle büyük miktarı yakma gereği duyuyor ki? Acaba ellerinde yüklü miktar var ve bunun buyuk bölümünu yakıp fiyatını ciddi yukarı çekmek isteyip ellerinde ki tokenleri satacaklar. Benim aklıma bu geldi

Başka türlü nasıl gündeme gelip ellerindeki tokenleri kakıtacaklar ki? Bu tarz bir oylama yapılırsa token yakılmasın denilecek bir oylama yoktur! Benim elimde olanlar dışında borsada olan bir projeyse alayını yaksalar hoşuma gider sonuçta.
Kubilay (OP)
Jr. Member
*

View Profile
October 28, 2019, 09:03:31 AM

Ekip bunu yeniden doğuş olarak gördüğünü söylüyor hocam, muhtemelen gündeme gelmek için. Oylama Türkiye saati ile sabah 10'da bitti. Şu an 0.68 cent civarlarında destek buldu kendine, burning bu hafta içinde olacakmış. 1$ ve üstü bekliyorum ben.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

View Profile
October 28, 2019, 09:42:28 AM

Ekip bunu yeniden doğuş olarak gördüğünü söylüyor hocam, muhtemelen gündeme gelmek için. Oylama Türkiye saati ile sabah 10'da bitti. Şu an 0.68 cent civarlarında destek buldu kendine, burning bu hafta içinde olacakmış. 1$ ve üstü bekliyorum ben.
Projeyi bildiğimden yazmıyorum, sadece olasılık anlamında söylüyorum, ekip bunu yeniden doğuş olarak görebileceği gibi, exit scam için uygun şartları oluşturma hamlesi yapıyor da olabilir, ya da sırf fiyat yükselsin diye herhangi bir dayanağı olmayan supply azaltma yolunu seçmişlerdir ki, her durumda da "bana göre" ilk rüzgarda karını alıp kapıya yönelmek en iyisi, çünkü kısa süre sonrası muhtemel ki çöküş. Elindekinin üçte birini yok etmenin makul, mantıklı ve şeffaf bir sebebi olması lazım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Kubilay (OP)
Jr. Member
*

View Profile
October 28, 2019, 10:12:45 AM

Projeyi bildiğimden yazmıyorum, sadece olasılık anlamında söylüyorum, ekip bunu yeniden doğuş olarak görebileceği gibi, exit scam için uygun şartları oluşturma hamlesi yapıyor da olabilir, ya da sırf fiyat yükselsin diye herhangi bir dayanağı olmayan supply azaltma yolunu seçmişlerdir ki, her durumda da "bana göre" ilk rüzgarda karını alıp kapıya yönelmek en iyisi, çünkü kısa süre sonrası muhtemel ki çöküş. Elindekinin üçte birini yok etmenin makul, mantıklı ve şeffaf bir sebebi olması lazım.

Size katılıyorum fakat Nebulas'ın başında Hitters Xu var. NEO'nun kurucusu ve Alibaba Blockchain Platformunda yönetici.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 28, 2019, 11:15:19 AM
Last edit: October 28, 2019, 04:28:36 PM by 2run

Roadmap kontrol ettiğimde böyle bir işlemin daha önce olmadığını görüyorum yani anlık verilen bir karar, sizce bu sıkıntılı bir iş değil mi? yani sadece oylama yaparak tokenin %30luk kısmını yakmak için karar almak çok enteresan olmalı. Boğa piyasasında total supply az olanlar yüksek fiyata ulaştığı için muhtemeldir uyanıklık yapıp boğa öncesinde böyle bir karar almış olabilirler. yine yatırımınız varsa sizi mutlu edecek seviyelerde durumu yeniden gözden geçirin.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 28, 2019, 04:27:19 PM

coini hiç incelemedim ilgilenmedim. roadmap linki gelmişken girip bi whitepaper e bakayım dedim de bunlar hiç ico falan da yapmamış sanırım?
Originally, NAS was sold as ERC20 token on the Ethereum platform, with the maximum NAS aggregate of X = 10^8. The issuance modes are as follows:

1. Community Construction: Under the direction of the Nebulas sponsor team, 80%X tokens will be used for Nebulas community construction, including ecological incubation and incentive of the Nebulas community blockchain app (DApp), construction of developer community, business and industrial cooperation, marketing and promotion, academic research, educational investment, laws and regulations, and investment in communities and organizations. Specifically, 5%X will be sold to community impact investors, 5%X as Nebulas community development fund and 70%X for reservation.

2. Sponsor and Development Team Incentives: Throughout the development of Nebulas, the sponsor and development teams will continuously make human and material resource contributions in aspects of project organizational structure, technology research and development and ecological operation. As for token allocation, 20%X is reserved for team incentive purpose. This part of NAS is initially locked and will be unlocked one year after the completion of the first NAS sale to the community, and gradually distributed to the sponsor and development teams in three years
After the official launch of Nebulas network, any users with Ethereum ERC20 NAS tokens can claim equivalent NAS of Nebulas network using related credential, and the Ethereum ERC20 NAS tokens will be reclaimed. With the evolution of Nebulas network, NAS will grow in the following way:

100m token basılmış ve bunun %70 i zaten rezerve edilmiş. topluluğu geliştirmek için %5, yatırımcıya satılan kısmı %5 falan. %35 yaksan ne kadar fark yaratırsın?
bu arada top cüzdanlarda da hareketlilik var bilginiz olsun Smiley
https://etherscan.io/token/0x5d65D971895Edc438f465c17DB6992698a52318D#balances
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
October 28, 2019, 04:30:04 PM

Roadmap kontrol ettiğimde böyle bir işlemin daha önce olmadığını görüyorum yani anlık verilen bir karar, sizce bu sıkıntılı bir iş değil mi? yani sadece oylama yaparak tokenin %30luk kısmını yakmak için karar almak çok enteresan olmalı. Boğa piyasasında total supply az olanlar yüksek fiyata ulaştığı için muhtemeldir uyanıklık yapıp boğa öncesinde böyle bir karar almış olabilirler. yine yatırımınız varsa sizi mutlu edecek seviyelerde durumu yeniden gözden geçirin.

Fiyat ivmesini yukseltmeye dayali bir hareket. ICO price'i 0.0042 ETH olan bir token suanda 0.003 civarlarinda seyrediyor. Benim buradan anladigim bilerek bu tarz hareketler yaparak fiyati ICO price'in ustune cikarmaya calistiklari. Tabii ustune ciktiktan sonra o token holderlar ne durumda olur bilemem. Ciddi bir token satisi gelebilir.  30-40% gibi bir miktar belli basli adreslerde duruyor. Developer destekli pump/dump Smiley
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

View Profile
October 28, 2019, 05:04:47 PM

coini hiç incelemedim ilgilenmedim. roadmap linki gelmişken girip bi whitepaper e bakayım dedim de bunlar hiç ico falan da yapmamış sanırım?
Originally, NAS was sold as ERC20 token on the Ethereum platform, with the maximum NAS aggregate of X = 10^8. The issuance modes are as follows:

1. Community Construction: Under the direction of the Nebulas sponsor team, 80%X tokens will be used for Nebulas community construction, including ecological incubation and incentive of the Nebulas community blockchain app (DApp), construction of developer community, business and industrial cooperation, marketing and promotion, academic research, educational investment, laws and regulations, and investment in communities and organizations. Specifically, 5%X will be sold to community impact investors, 5%X as Nebulas community development fund and 70%X for reservation.

2. Sponsor and Development Team Incentives: Throughout the development of Nebulas, the sponsor and development teams will continuously make human and material resource contributions in aspects of project organizational structure, technology research and development and ecological operation. As for token allocation, 20%X is reserved for team incentive purpose. This part of NAS is initially locked and will be unlocked one year after the completion of the first NAS sale to the community, and gradually distributed to the sponsor and development teams in three years
After the official launch of Nebulas network, any users with Ethereum ERC20 NAS tokens can claim equivalent NAS of Nebulas network using related credential, and the Ethereum ERC20 NAS tokens will be reclaimed. With the evolution of Nebulas network, NAS will grow in the following way:

100m token basılmış ve bunun %70 i zaten rezerve edilmiş. topluluğu geliştirmek için %5, yatırımcıya satılan kısmı %5 falan. %35 yaksan ne kadar fark yaratırsın?
bu arada top cüzdanlarda da hareketlilik var bilginiz olsun Smiley

Demek ki düşündüğümüz gibi. Ekibin elinde %70 varsa zaten, fiyat yukarı gelirse belkide yukarı doğru giderken ufaktan ellerinde olanı komple satıp gidebilir. Ben alım satım yapmak ama elimde olsaydı bu gidişi fırsat bilip hepsini kakalardim. Tehlikeli işler dönecek gibi.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 28, 2019, 05:29:12 PM

valla benim whitepaper yorumumu çok da ciddiye almayın. dediğim gibi projeyi bilmem, öyle bi whitepaper e gözgezdirdim. wp de ico ile ilgili de kısım yok, token ile ilgili kısma baktım ben sadece. bunlar Deathwing in dediğine göre ico yapmışlar.
ekibin elindeki miktar ile ilgili en büyük işaret explorerdeki cüzdanlar.
şu da bir gerçekki top cüzdanlardan borsalara hareketlilikler olmuş yakın zamanda.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 28, 2019, 05:59:15 PM

Herkesin yükseliş beklediği bir coin gerçekten yükselebilir mi? Coinin kimlerin cüzdanında olduğu gerçekten önemli bu konuda. Kasıtlı olarak yükseltilen fiyatlar konuyu takip etmeyen yatırımcılara çok para kaybettirebilir. Var olanın üçte birini ortadan yok etmek çok gördüğümüz bir şey değil.
Olası bir düşüş ivmesi yakalarsa sıfıra kadar devam edebilir. Ekip elindekileri kasıtlı olarak yükseltti ve satıp kaçtı damgası yiyebilirler. Dikkat etmek gerek.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
October 28, 2019, 09:20:19 PM

valla benim whitepaper yorumumu çok da ciddiye almayın. dediğim gibi projeyi bilmem, öyle bi whitepaper e gözgezdirdim. wp de ico ile ilgili de kısım yok, token ile ilgili kısma baktım ben sadece. bunlar Deathwing in dediğine göre ico yapmışlar.
ekibin elindeki miktar ile ilgili en büyük işaret explorerdeki cüzdanlar.
şu da bir gerçekki top cüzdanlardan borsalara hareketlilikler olmuş yakın zamanda.

Böyle bir hareket olduğunu sanmıyorum. Dolaşımdaki coinlerin yarısına yakını stake ediliyor zaten.

Bu arada Nebulas kendi zincirine geçeli çok oldu. ERC20 tokeni değil. O yüzden cüzdanlardaki hareketi sadece Nebulas'ın kendi explorer'ından takip edebilirsiniz.

https://explorer.nebulas.io
hiburak
Hero Member

View Profile
October 28, 2019, 09:26:36 PM
Last edit: October 28, 2019, 09:44:34 PM by hiburak

Yakılan 34 milyon topluluk için rezerv olarak ayrılan kilitli coinler. Bunların yakılması kısa vadede çok bir şeyi değiştirmese gerek, ama uzun vadeli holderlar için iyi bir gelişme. Bunları yakmak yerine holderlarada dağıtabilirlerdi ama yakmaları daha iyi olmuş.

Aşağıdaki linkte coinlerin dağılımı görülebilir:

https://nebulas.io/transparency.html
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 29, 2019, 03:00:39 PM

Valla çok büyük oranda bir yakma olayı söz konusu burada. yani 34 milyon koin az buz bir sayı değil. fiyata tabiki etki edecektir bu bir gerçek ama ne zaman etki eden bunu da kimse kolay kolay bilemez, bence etki etmesi biraz zaman alacaktır.  

Bu şekilde oylama yaparak koin yakmak bence çok farklı ve özgün bir fikir, insanlar bu şekilde koinin geleceğine dair bir adım atabiliyorlar. koinin geleceği konusunda fikir sahibi olabiliyorlar. bence de yapılması gereken şey bu. binance koinde, kucoinde, tronda, ethereumda bu tarz oylamalar olsa, topluluk çok daha fazla fikir sahibi olur bu konuda, böylelikle koinle olan ilgi artar ve daha çok karlar elde edilir. herkes kazanır. burada tabi biraz abartmışlar tüm yönetimi oy verenlere vermişler gibi bir durum da var.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 29, 2019, 06:16:10 PM

koin yakarak, fiyatı yükseltme fikri ilk başlarda akıllıca gözüksede o kadar da mantık bir fikir olmuyor, çünkü bu seferde kullanıcıların kafası karışıyor. ama burada oylama yapmaları mantıklı olmuş
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
October 29, 2019, 06:25:54 PM

Genellikle coin yakma operasyonu fiyat yükselten ana faktör olarak kullanıldığında ve yüksek yüzdeyle yapıldığında başarılı olmuyor,

çünkü herhangi bir kriptoparanın başarılı olabilmesi için yaygınlaşmaya ve talep patlamasına ihtiyaç var, arzı kısarak sadece kısa vadeli kazanç elde edilebilir...

Ancak burning, BNB, TRX gibi örneklerde olduğu gibi token ekonomisinin bir elementi olarak düşünüldüğünde müsbet sonuç vermesi daha olası olur.

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 29, 2019, 08:09:23 PM

Genellikle coin yakma operasyonu fiyat yükselten ana faktör olarak kullanıldığında ve yüksek yüzdeyle yapıldığında başarılı olmuyor,

çünkü herhangi bir kriptoparanın başarılı olabilmesi için yaygınlaşmaya ve talep patlamasına ihtiyaç var, arzı kısarak sadece kısa vadeli kazanç elde edilebilir...

Ancak burning, BNB, TRX gibi örneklerde olduğu gibi token ekonomisinin bir elementi olarak düşünüldüğünde müsbet sonuç vermesi daha olası olur.

Evet haklısın ama BNB'nin son bir kaç coin yakma olayı çok farkettirmedi üstad. Bunun tamamen piyasa kaynaklı olduğunu mu düşünüyorsunuz?
hiburak
Hero Member

View Profile
October 29, 2019, 10:58:27 PM

Aynen katılıyorum. Talep olmadığı sürece dolaşımda olmayan coinlerin yakılmasının pek bir faydası olmasa gerek.

Dump yeme riski azalacağı için bu projeye yatırım yapmış veya uzun vadeli yatırım yapmayı düşünen kişilerin içleri biraz daha rahatlar sadece, ama sırf bu yüzden fiyatın artmasını beklemek yanlış olur.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
October 29, 2019, 11:21:04 PM

Evet haklısın ama BNB'nin son bir kaç coin yakma olayı çok farkettirmedi üstad. Bunun tamamen piyasa kaynaklı olduğunu mu düşünüyorsunuz?

BNB fiyatı son dönemlerde IEO çılgınlığına bağlı olarak çok spekülasyona girdi ve çok yüksek fiyatlanmıştı,

örneğin son birkaç IEO sert dumpla sonuçlandığında BNB de çakıldı, fakat düzenli burnler'in devam etmesi ekibe olan güveni tazeliyor ve yeniden toparlanıyor BNB, dolayısıyla sözlerini tutmanın verdiği prestij etkisi yine BNB fiyatına olumlu etki etti bana göre.

TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 30, 2019, 08:53:53 PM

nebulasın en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi her konuda topluluk oylaması sonucunda kararlar alınması, benim de ekiple bir kaç görüşmem olmuştu ve bana ancak topluluk onaylarsa yapabiliriz, topluluk onaylarsa projeyi onaylarız tarzında şeyler söylemişti, topluluk token bile yaktırıyorsa gerçek bir konsensustan bahsedibiliriz ve bu harika görünüyor.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
October 31, 2019, 05:53:52 AM

Piyasa düzgün olsa balinalar bu coin burn olayını iyi kullanip nebulası iyi götürürdü. Anlamadığım olay şu: ekip elinde olan coinleri ne yapacak? Coinin toplam miktarının azalması iyi bir durum ama ekibinin de çalışmaya devam etmesi gerek ki sonra coin çakılmasın yerlere. Ben olsam ilk fırsatta alır satardım uzun vade elde tutmak sakıncalı olabilir.
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
October 31, 2019, 11:05:43 AM

Coinburn, fork, halving, kendi mainnetine geçme zincir değiştirme gibi olaylar 2017-2018 piyasasında fiyatlanan işlemleriydi o zamanlar insanlar bir projeye yatırım yapmak için artık bahanemi arıyordu yoksa başka durumlarmı vardı tam olarak bilmiyorum ama 2019 piyasasında bu gibi durumlar çok rağbet görmüyor insanların dikkatini çekmiyor ve doğal olarak fiyatada etki etmiyor.

Next, emc2 pundix gibi projelerde bu değişimlerin kaymağı fazlası ile yenmişti hatırlarsanız.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: