Bitcoin Forum
April 16, 2024, 10:26:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: BAT / Brave; split z: gdzie rozdają kryptowaluty za darmo?  (Read 637 times)
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
November 16, 2019, 10:50:48 AM
 #21

Co do wcześniejszego posta, to nie zauważyłem, żeby było coś na temat Uphold, ale rozumiem, że to jest właśnie ten poruszony wcześniej "serwis pośredniczący".

Jeśli chodzi o nagrody, to faktycznie cieniutko i oby Brave przemyślało sprawę i podzieliło lepiej zyski, bo inaczej to daleko nie zajadą..

Z innej beczki - Zerknijcie w ten wątek https://bitcointalk.org/index.php?topic=5201969.0

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
1713263211
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713263211

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713263211
Reply with quote  #2

1713263211
Report to moderator
1713263211
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713263211

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713263211
Reply with quote  #2

1713263211
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713263211
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713263211

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713263211
Reply with quote  #2

1713263211
Report to moderator
1713263211
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713263211

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713263211
Reply with quote  #2

1713263211
Report to moderator
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 08, 2020, 12:58:43 PM
Last edit: June 08, 2020, 05:27:55 PM by wwzsocki
Merited by Tytanowy Janusz (1), dwminer1 (1)
 #22

No i mamy bombową informację dla wszystkich użytkowników tej przeglądarki, a jest to news, że Brave nie zezwala na linki referencyjne!!!

Właśnie przeczytałem o tym w wątku: Brave browser hijacking links and affiliate codes!.
Nie chciało mi się wierzyć, bo od długiego czasu używam Brave, jako jednej z głównych przeglądarek i nigdy nie zauważyłem tego problemu.
Tak więc dzisiaj zrobiłem parę prób z moimi ref. linkami i okazuje się, że faktycznie Brave zupełnie je wycina, przekierowując do stron głównych, lub innych.

Co gorsza są zarzuty, że nie tylko wycinają nasze linki, ale w to miejsce podstawiają swoje, a co więcej wszystkie informacje na ten temat, które pojawiają się w internecie starają się jakoś zatuszować. Myślę, że to bardzo zła wiadomość dla wszystkich, którzy trzymają tokeny BAT, a także dla samych użytkowników przeglądarki Brave. Myślę, że to totalny strzał w stopę zespołu Brave, który przyniesie masę złej reklamy.

Jestem ciekaw, co Wy na to?

dwminer1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1848
Merit: 530


The OGz Club


View Profile WWW
June 08, 2020, 05:32:46 PM
 #23

Rzeczywiście zaskakująca informacja, bo dość często używam Brave i nigdy nie zauważyłem tego problemu. Przyznam szczerze, że dalej nie widzę...dziś rano zakładałem konto w grze, wklejając refka z maila w przeglądarkę i wszystko było ok, znajomy ma poleconego. Teraz sam przetestowałem na jakimś scamie-cloudminingu i rzeczywiście po wklejeniu linku przeniosło mnie na główną stronę, jednak po rejestracji na koncie polecającym mam jednego referala.

EDIT. Przetestowałem na jeszcze jednym scamie, mechanizm działania taki sam, ale referala nie zaliczyło. Dziwne...Czyżby przeglądarka działała wybiórczo? To możliwe?

.The OGz Club.▄█████████████████████████████▄
███████████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████▀███▀████████████
██████████████▀█▀██████████████
████████████▄▄▄▄████████████
██████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████████████████████
▀████████████████████████████▀
......The 1st & Only #MemeFi Project......
Website   ◢ Reddit   ◢ Telegram   ◢ Twitter   ◢ TikTok   ◢ Facebook

██████    ██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████████
       ▄▄▄██▄▄▄
    ▄███████████▄
    █████████████▄
   ███████████████
▄█████████████████▄
▀▀▀▀█████████████▀██
    ▀█████████████▄
    ▄▀█████████████▄
   █▀ ▀▀▀██████████▌
▐███    ▄█████████▀▀
 ▀▀     ▄█████▀▀
       ███▀▀
      ██▀

██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 09, 2020, 04:30:56 PM
Last edit: June 09, 2020, 05:51:13 PM by wwzsocki
 #24

...Czyżby przeglądarka działała wybiórczo? To możliwe?

Bardzo możliwe w wątku, który podlinkowałem ludzie piszą o różnym zachowaniu przeglądarki w zależności od regionu/kraju.

Moim zdaniem w niektórych państwach nie chodzą, a w innych są podmieniane na linki referencyjne od Brave.

Oczywiście, możemy tylko gdybać, bo zespół Brave nabrał wody w usta i nie komentuje, oraz nie odpowiada na pytania od użytkowników.

Co więcej próbuja uciszyć wszystkie złe komentarze online, chowając się za regulaminem, który według nich, każdy powinień przeczytać przed użyciem przeglądarki.

A kto to robi? Nikt.

dwminer1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1848
Merit: 530


The OGz Club


View Profile WWW
June 09, 2020, 05:13:08 PM
 #25

Aż się nie chce wierzyć, że ktoś rozwija projekt przez parę lat, żeby potem tak sobie zepsuć reputację dla paru dolców. Przecież liczba użytkowników Brave liczona jest w milionach (https://bitcoinpl.org/dzienna-liczba-uzytkownikow-brave-przekroczyla-4-miliony/) i ciągle rosła, a to z pewnością otwiera większe możliwości zarobkowe niż jakieś grosze z referali. Gdzie tu sens i logika? Zachowanie deweloperów wskazuje jasno, że zdecydowanie coś tu jest nie tak. Przyznam, że zaciekawiła mnie ta sprawa, będę śledził rozwój sytuacji.

.The OGz Club.▄█████████████████████████████▄
███████████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████
███████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████▀███▀████████████
██████████████▀█▀██████████████
████████████▄▄▄▄████████████
██████████████████████████████
███████████████████████████████
████████████████████████████
▀████████████████████████████▀
......The 1st & Only #MemeFi Project......
Website   ◢ Reddit   ◢ Telegram   ◢ Twitter   ◢ TikTok   ◢ Facebook

██████    ██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████████
       ▄▄▄██▄▄▄
    ▄███████████▄
    █████████████▄
   ███████████████
▄█████████████████▄
▀▀▀▀█████████████▀██
    ▀█████████████▄
    ▄▀█████████████▄
   █▀ ▀▀▀██████████▌
▐███    ▄█████████▀▀
 ▀▀     ▄█████▀▀
       ███▀▀
      ██▀

██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 09, 2020, 06:52:46 PM
Last edit: June 10, 2020, 11:11:26 AM by wwzsocki
 #26

...tak sobie zepsuć reputację dla paru dolców...

Tutaj raczej nie o paru dolcach jest mowa. Ja trochę zajmowałem się affiliate marketingiem profesjonalnie przez kilka lat i powiem Ci, że taka przeglądarka z milionami użytkowników, to jak kura znosząca złote jajka. Od dawna już problem linków, a szczególnie ich wygasanie dręczy ten biznes i wymyślono najróżniejsze zabezpieczenia, programy, a nawet całe specjalistyczne serwisy temu poświęcone. Podstawą są oczywiście ciasteczka, które wygasają po 6 miesiącach, ale jest masa innych technik, których profesjonaliści używają, żeby śledzić swoje kampanie, bo ten biznes właśnie na tym polega, szczególnie na wyższych stopniach wtajemniczenia czyli kasy.

A tu przeglądarka Brave zachowuje się jak hakerzy, którzy przechwytują te linki podstawiając swoje i chce to robić "na legalu". Moim zdaniem affiliate marketing to nisza, z którą związany, jest w jakimś stopniu cały internet, czyli każda strona, serwis, a nawet same adresy (url), itp. po prostu wszystko, to jest podstawą biznesu online i coraz więcej ludzi zaczyna tego używać dzięki łatwości dzielenia się za pomocą medii społecznościowych. Kiedyś była niechęć do linków ref, którą pogłębiały różne zakazy na forach, blogach, itd. To wszystko właśnie dla tego, bo takie linki najlepiej działają na forach, czy blogach (w komentarzach).

Teraz ten cały ruch wygenerowany przez te strony przejmie Brave, a co lepsza, bez żadnego starania przejmie wszystkie kliknięcia w link ref i zarobi na tym odpowiednią stawkę, która jest zazwyczaj wyższa dla dużych graczy. Ja nie wiem, czy ze strony prawnej, to jest legalne, przecież już nie raz były zarzuty, że właśnie serwisy afiliacyjne przechwytują linki, czy też same bazy email, no i oczywiście taki serwis był zaraz skamem, więc nie może to być legalne, tylko jakaś szara strefa może, brak dokładnego prawa?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
June 10, 2020, 07:12:54 AM
Merited by wwzsocki (1)
 #27

Mamy oficjalną odpowiedź od BRAVE: https://brave.com/referral-codes-in-suggested-sites/

Wygląda na to, że ich celem było "tylko" zasugerowanie ci na pierwszym miejscu w wyszukiwarce po wpisaniu np. binance zamiast binance.com to binance.com/ref...

Przez błąd jednak ref dopisywany był nawet przy wpisaniu całego adresu samemu (https://binance.com) i następowało przekierowanie na stronę z refem. Błąd ma być usunięty jednak dalej ich refy będą dodawane w pierwszej podpowiedzi wyszukiwania jako strona sugerowana w momencie wyszukiwania strony po wyrazie (wydaje się niewinne). Opcja pokazywania na pierwszym miejscu podpowiedzi brave jest możliwa do wyłączenia w przeglądarce.



U mnie co bym nie wpisał to wchodzę na goły link bez reffów. Może to naprawili a może nie działa to w PL jeszcze.
malevolent (OP)
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 10, 2020, 07:38:42 AM
 #28

Tutaj raczej nie o paru dolcach jest mowa. Ja trochę zajmowałem się affiliate marketingiem profesjonalnie przez kilka lat i powiem Ci, że taka przeglądarka z milionami użytkowników, to jak kura znosząca złote jajka.

Nie wiedziałem, że aż tylu aktywnych użytkowników się dorobili, można tylko pogratulować. Ale koszty stałe też zdają się mieć duże, przy prawie 100 pracownikach w San Francisco to może być 2 miliony dolarów miesięcznie albo więcej (liczę wysokie pensje i wysokie koszta biura).

Signature space available for rent.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2716
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 10, 2020, 11:28:22 AM
Last edit: June 10, 2020, 04:23:11 PM by wwzsocki
 #29

Mamy oficjalną odpowiedź od BRAVE: https://brave.com/referral-codes-in-suggested-sites/...

Żeby było jasne co to za odpowiedź, pozwolę ją sobie tu zacytować (krótki kawałek), żeby każdy mógł przeczytać i ocenić, ale oczywiście polecam przeczytać całość, żeby mieć dokładny obraz sprawy.

Quote
...The bad news is that we made a mistake when adding affiliate codes and logic using them to suggest alternative completions shown in the drop-down under the address bar. The error was adding the affiliate code to the default completion (where you go if you hit the <enter> or <return> key) for a small set of URLs, instead of only to the suggested alternative completions that users must pick manually...
https://brave.com/referral-codes-in-suggested-sites/

Nie wiem, czy ja już tak mam i nie potrafię zaufać nikomu, a szczególnie firmom i biznesom online, po tych wszystkich przekrętach i skamach, jakich byłem świadkiem w ostanich latach i wcześniej. Czytając to wyjaśnienie, po prostu cięźko mi uwierzyć, że to "pomyłka przez niedopatrzenie", a co więcej, że dopiero teraz się zorientowali i postanowili coś z tym zrobić. Właśnie teraz, kiedy burza z tym związana nie może być juz kontrolowana/uciszona, a oczywistym jest, że było to dla Brave bardzo korzystne finansowo. Potrafił bym zrozumieć i uwierzyć w pomyłkę odwrotną, że na przykład ich reflinki były wycinane i stracili na tym masę kasy przez niedopatrzenie, ale w drugą stronę, jakoś mnie to nie przekonuje. Sytuacja była im na rękę, nawet jeśli była to "pomyłka", więc nic z tym nie robili, pomimo ciągłych sygnałów od niezadowolonych klientów, to pewnie jest jakieś minimum prawdy.

Jak widać odpowiedź, jest zupełnie nowa, bo z wczoraj czyli 9.06.2020, a problem podobno był raportowany, już od dłuższego czasu i to nie tylko przez pojedyńczych użytkowników, ale duże firmy, youtuberów, oraz znane strony www, których podstawą biznesu, jest affiliate marketing. Oczywiście, nie chodziły linki ref. Binance, oraz kilku innych znanych giełd i serwisów crypto. Jaki zbieg okoliczności, że właśnie z Binance zespół Brave ma podpisaną bardzo dużą umowę o świadczeniu reklamy dla ich serwisów, co jest widoczne na pierwszy rzut oka, wystarczy tylko popatrzyć na stronę startową Brave.

W moich oczach Brave, już stracił bardzo dużo, a jeżeli tak traktują nasze linki referencyjne, to strach pomyśleć, jak wykorzystują resztę informacji, które pozostawiamy po sobie korzystając z ich "anonimowych" produktów. A miało być tak pięknie i nareszcie mieliśmy mieć przeglądarkę wolną od śledzenia i bezpłatnej reklamy. A tu taka "POMYŁKA"  Wink Cheesy.

Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!