Bitcoin Forum
May 07, 2024, 07:35:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türkler blockchain teknolojisini ne kadar tanıyor?  (Read 304 times)
cybernetik7
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 30, 2019, 05:52:24 PM

Türkler sadece anlık trade yapmak istiyor. Alıp sattığı bitcoinin ne işe yaradığını nasıl işlediği konusunda hiçbirinin fikri yok. Bir de ripple furyası var ki sormayın herkes ripple alıyorum diyor hiçbiri ne işe yaradığını ya da blockchainle bağlantısı olup olmadığını bilmiyor. Türk milleti her zamanki gibi kısa yoldan para vurma derdinde.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
1715067306
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715067306
Reply with quote  #2

1715067306
Report to moderator
1715067306
Hero Member
*

Ignore
1715067306
Reply with quote  #2

1715067306
Report to moderator
1715067306
Hero Member
*

Ignore
1715067306
Reply with quote  #2

1715067306
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715067306
Hero Member
*

Ignore
1715067306
Reply with quote  #2

1715067306
Report to moderator
1715067306
Hero Member
*

Ignore
1715067306
Reply with quote  #2

1715067306
Report to moderator
massguru
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 250

View Profile
October 31, 2019, 12:39:51 AM

Bence asıl problem insanların bu işin ekonomisini kavrayamaması. Örneğin XLM, ADA, TRX, XRP gibi coinleri sırf ucuz diye alan insanlar oldu ve yine olacak. Market cap nedir, coin enflasyonu nedir, coinin değerini spekülatif sebepler haricinde arttıracak şeyler neler olabilir, bunları kimse umursamıyor. Durum böyle olunca insanlar çakma sosyal medya fenomenlerinin veya dolandırma amaçlı kurulan bazı telegram gruplarının yönlendirmeleri ile hareket ediyorlar. Yani iş bir nevi kumara dönüşüyor.
Ben btcye zam gelmiş diyenini duydum. Ya bunu yapan adam kapatıp giderse ne olacak? gibi soruları zaten hepimiz almışızdır. Aslına bakarsanız damadın ekonomi paketlerinin birinin içinde Türkiyeyi bir ico merkezi yapmakta vardı icolar patlamadan önce. Ülke olarakta blockchainde ileri gidemiyoruz malum bütün kalifiye bilgisayar mühendislerimiz yurtdışına kaçıyor. TV'ler zaten ne haberleri yaptıkları belli. İnsanların karşısına blockchain diye bir şey çıkmıyor ki açıp araştırsın. Bunların da yaygınlaştırılması gerekiyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 31, 2019, 12:54:01 AM

Bence asıl problem insanların bu işin ekonomisini kavrayamaması. Örneğin XLM, ADA, TRX, XRP gibi coinleri sırf ucuz diye alan insanlar oldu ve yine olacak. Market cap nedir, coin enflasyonu nedir, coinin değerini spekülatif sebepler haricinde arttıracak şeyler neler olabilir, bunları kimse umursamıyor. Durum böyle olunca insanlar çakma sosyal medya fenomenlerinin veya dolandırma amaçlı kurulan bazı telegram gruplarının yönlendirmeleri ile hareket ediyorlar. Yani iş bir nevi kumara dönüşüyor.
Ben btcye zam gelmiş diyenini duydum. Ya bunu yapan adam kapatıp giderse ne olacak? gibi soruları zaten hepimiz almışızdır. Aslına bakarsanız damadın ekonomi paketlerinin birinin içinde Türkiyeyi bir ico merkezi yapmakta vardı icolar patlamadan önce. Ülke olarakta blockchainde ileri gidemiyoruz malum bütün kalifiye bilgisayar mühendislerimiz yurtdışına kaçıyor. TV'ler zaten ne haberleri yaptıkları belli. İnsanların karşısına blockchain diye bir şey çıkmıyor ki açıp araştırsın. Bunların da yaygınlaştırılması gerekiyor.

aslında türkler blockchain'i ne kadar tanıyor derken bu sektörde olanları kastetmiştim, sokaktaki adam bitcoin'e zam gelmiş de der, pahalılanmış da der Smiley berat albayrak türkiyeyi ico ceneni yapacağına bence özellikle yerel türk bankalarında kripto para birimlerini yaygınlaştırarak önce olmayı deneyebilir.
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
October 31, 2019, 01:28:37 AM

aslında türkler blockchain'i ne kadar tanıyor derken bu sektörde olanları kastetmiştim, sokaktaki adam bitcoin'e zam gelmiş de der, pahalılanmış da der Smiley berat albayrak türkiyeyi ico ceneni yapacağına bence özellikle yerel türk bankalarında kripto para birimlerini yaygınlaştırarak önce olmayı deneyebilir.
Ben genel anlamda bu forumdakilerin blockchaini tanıdığını düşünüyorum hatta çok iyi bildiğini. Çünkü forumda şu an sadece eski üyeler kaldı gibi bir durum var. Diğer kriptoyla uğraşan avel twitter tayfası fibonacci, ayı sırtı, mum ucu derken blockchainin ne olduğunu bileceklerini sanmıyorum
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

View Profile
October 31, 2019, 01:43:10 AM

Ben genel anlamda bu forumdakilerin blockchaini tanıdığını düşünüyorum hatta çok iyi bildiğini. Çünkü forumda şu an sadece eski üyeler kaldı gibi bir durum var. Diğer kriptoyla uğraşan avel twitter tayfası fibonacci, ayı sırtı, mum ucu derken blockchainin ne olduğunu bileceklerini sanmıyorum

trade işi blockchain'in belki de %1'i ama trade yapan blockchain bilmeyen kişileri de suçlamamak gerektiğini düşünüyorum mesela ben tradeden hiç anlamam ama tam  tersi olarak blockchain ve kripto para birimlerinin algoritmaları konusunda oldukça bilgiyim herkesin ustalık alanı farklı kıyas yapmamak en azından sırf bunun için eleştirmemek lazım diye düşünüyorum Smiley
kimkibu
Sr. Member

View Profile
October 31, 2019, 02:13:34 AM

trade işi blockchain'in belki de %1'i ama trade yapan blockchain bilmeyen kişileri de suçlamamak gerektiğini düşünüyorum mesela ben tradeden hiç anlamam ama tam  tersi olarak blockchain ve kripto para birimlerinin algoritmaları konusunda oldukça bilgiyim herkesin ustalık alanı farklı kıyas yapmamak en azından sırf bunun için eleştirmemek lazım diye düşünüyorum Smiley
Bence kesinlikle eleştirmek gerek. Herkes kendi parasıyla trade yapıyor tabii ki ama insan bir şeyi alıp satarken onun ne olduğunu bilmeli. Sonuçta kimse parayı sokaktan toplamıyor.
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

View Profile
October 31, 2019, 12:11:48 PM

Bence kesinlikle eleştirmek gerek. Herkes kendi parasıyla trade yapıyor tabii ki ama insan bir şeyi alıp satarken onun ne olduğunu bilmeli. Sonuçta kimse parayı sokaktan toplamıyor.

söylemeye çalıştığım şey ikisinin de farklı uzmanlık alanı gerektirdiği, blockchain o kadar yeni bir sektör ki ikisini de tam anlamıyla öğrenmek için vakit bulunamamış olabilir. sonuçta türkiyede  yaşıyoruz ve bu ülkede hayatta kalmak gerçekten çok zor, düzenli bir gelir olmadan veya zengin bir aileye sahip olmadan özellikle. o yüzden traderları anlayabiliyorum.
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
October 31, 2019, 12:29:21 PM

Üstteki arkadaşın dediği gibi türkiyede durum bu. Ve bu şekilde binlerce dolar para götürüyorlar, dolandırıyorlar. Bunun adı zaten dolandırıcılık bu normal nitelik dolandırıcılık olarak geçiyor. Fakat bizim insanlar o kadar saf ki hemen böyle şeylere para yatıyor, kimi dar gelirli oluyor son parasını yatıyor, kiminin çok parası oluyor gene yatırıyor, bu normal bildiğiniz dolandırıcılık. Bunu çözümü de mümkün değil. Ahlaksız ve şerefsiz insanlar bir şekilde bu dolandırıcılıklarına kılıf buluyorlar. Ama bu ahlaksız ve şerefsiz oldukları gerçeğini değiştirmiyor. Bu eleman da forumda nick name olarak bilindik biri, ya da gidip onun nickini almış, ne güzel memlelet bilgisiz insanları sömür de sömür. Kötü durumdaki insanları sömüren kandıran insanlar türkiyede çok fazla. Gerçek hayatta bir denk gelmiyor.

Hocam bizzat tanıdığım twitter fenomeni var kripto üzerine (ismini verip işini baltalamayayım pijin )  Grin 32k takipçisi var adam sponsorlu reklam alıyor coin shilliyor millete umut dağıtıyor yeni açılan borsalara referans link falan kasıyor yaptığı sadece bu bende takip ediyorum twitterde işte yazmış ; arkadaşlar ücgen sıkıştı bitcoin dikkat stopları güncelleyin  Grin amk sabahtan akşama işte holo ucacak 2x 3x yapabilir dikkat. Analiz veya herhangi bir veri paylaşımı falan yok. Normalde orta direk bir ailenin çocuğu babası kendi halinde mahallemizin memur abilerinden biri.

Üniversite mezunu falanda değil 3 ay önce falan berberde karşılaştık 2017 Auidi a7 ile geziyordu eleman artık siz düşünün bu umut tacirliğinden sponsorlardan nasıl para kazandığını. Yolunacak çok kaz var Allah kimseyi düşürmesin valla oyuncak ederler ellerinde.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 31, 2019, 05:31:23 PM

Bu işlerle uğraşan kişiler elbette fikir sahibi. Forumdakilerin büyük kısmı gibi. Ama yatırımı sadece buradaki kişiler yapmıyor. Etrafındaki kişilerden duyan, internetten gören çok kişi bitcoine yatırım yaptı. Özellikle yirmi bin doların zorlandığı dönemde. Bu yatırımcıların en büyük hatası neye yatırım yaptığını bilmemekti.
Halk zamlara o kadar alışkın ki her fiyat yükselmesini zam sanması şaşılacak şey değil. Dışarıdaki insanlar malesef blockchain hakkında hiçbir şey bilmiyor.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 31, 2019, 06:08:27 PM

Evet arkadaşlar, her ne kadar herkesin burada bulunma amacı para kazanmak olsa da, Türklerin blockchain ve kripto para birimler hakkındaki teknik detayları anlama ve öğrenme konusundaki başarısını nerede görüyorsunuz?

Ya da çevrenizde birisi size blockchain nedir arkadaş? dediği zaman cevap verebiliyor musunuz? Bitcoin sorulduğunda herkes cevap verebilir oldukça basit bir anlatımı var. Fakat birisi size PoW, PoS nedir dediğinde, Zerocoin protokolu nedir mahremiyet coinleri full mahremiyeti nasıl sağlıyor dediğinde gibi türden sorular sorduğunda cevap verebiliyor musunuz?

Bireysel olarak bunu araştırmak çok güç. Büyük bir çoğunluğun blockchain'den önce ilgilenmesi gereken sorunları var. Ancak önemli olan bu blockchain teknolojisi dediğimiz olayı kurumsalların kullanması olacak. Bence yatırımı kurumsalların yapması önemli. Bunlar bu teknoloji üzerine eğilir ve ısrar ederlerse faydalı olacaktır. Bu anlamda kamu da dahil çok sayıda kurum ve firma blockchain entegrasyonu planlıyor ama ne kadarı bunu gerçeğe dönüştürebilecek emin değilim.

öncelikle  teknolojinin iyi anlaşılması gerekiyor, bu yüzden şuan kendini teknik konularda donatan kişilerin yakın zamanda bu konuda işe alımlar başladığı zaman işe girme hızlarının ve maaşlarının çok daha yüksek olacağını tahmin ediyorum. fakat ne olursa olsun bu konularda kendini donatmak isteyen kişinin öncelikle ingilizceyi de öğrenmesi gerekiyor ki türkçe kaynaklara bağımlı kalmasın.

Türkçe kaynak? Böyle bir kaynak mı var? Varsa belki 1-2 tane çeviri vardır. Bitcoin ile ilgili bir şeyler yapanlar-yapmaya çalışanlar varda Blockchain hakkında kayda değer bir şey yok. Blockchain hakkında en iyi ve tek güvenilir kaynak bu forum olabilir. Onda da biraz araştırma yapmak gerekebilir.
Dünya düzeni İngilizce ekseninde. Evet Çince, İspanyolca gibi çok konuşulan diller olsa da ortak nokta İngilizce'de buluşuyor herkes. Bu nedenle İngilizce olmadan bu sektörde barınmak çok güç. Ama bence Bitcoin-Blockchain konuları ülkemiz için bir anlamda ekstra bir getiri elde etti. Benden duyan veya benim duyduğum bir kaç arkadaş bu konulara el attıkça, bu forumda ilerledikçe ya İngilizce öğrenmeye başladı ya da hevesle çabalıyor bu konuda.

Dostum çok  yanılıyorsun.

Sırf binance academy okuyarak bile blockchain hakkında neredeyse her şeyi öğrenebilirsin.

https://www.binance.vision/tr/

Bunun yanı sıra türkçe kaynaklar hem youtube de hem googleda basit bir araştırmayla çıkıyor. Gerçekten binlerce kaynak var, haber sitelerini saymıyorum bile.

Bahsettiğiniz bu blockchain ve kripto paralara giriş 101 dersi ise verdiğiniz kaynaklara okey derim.
Ama bu kaynaklarla bir satoshi veya vitalik çıkaramazsınız aramızdan. Bunlarla en fazla piyasa bilgisi ve temel bir takım bilgileri edinebiliriz. Hiç birimiz bunlarla yeni bir şey üretemeyiz.
Bu demek değil ki okumayalım, ilgilenmeyelim. Elbette faydalı olacaktır ama sanırım dediğimi tam olarak anlamadınız. Ben kodlama yazabilen, bir ağ geliştirebilen yazılımcılar üretebilmekten bahsediyorum.
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

View Profile
October 31, 2019, 08:28:49 PM

Evet arkadaşlar, her ne kadar herkesin burada bulunma amacı para kazanmak olsa da, Türklerin blockchain ve kripto para birimler hakkındaki teknik detayları anlama ve öğrenme konusundaki başarısını nerede görüyorsunuz?

Ya da çevrenizde birisi size blockchain nedir arkadaş? dediği zaman cevap verebiliyor musunuz? Bitcoin sorulduğunda herkes cevap verebilir oldukça basit bir anlatımı var. Fakat birisi size PoW, PoS nedir dediğinde, Zerocoin protokolu nedir mahremiyet coinleri full mahremiyeti nasıl sağlıyor dediğinde gibi türden sorular sorduğunda cevap verebiliyor musunuz?

Bireysel olarak bunu araştırmak çok güç. Büyük bir çoğunluğun blockchain'den önce ilgilenmesi gereken sorunları var. Ancak önemli olan bu blockchain teknolojisi dediğimiz olayı kurumsalların kullanması olacak. Bence yatırımı kurumsalların yapması önemli. Bunlar bu teknoloji üzerine eğilir ve ısrar ederlerse faydalı olacaktır. Bu anlamda kamu da dahil çok sayıda kurum ve firma blockchain entegrasyonu planlıyor ama ne kadarı bunu gerçeğe dönüştürebilecek emin değilim.

öncelikle  teknolojinin iyi anlaşılması gerekiyor, bu yüzden şuan kendini teknik konularda donatan kişilerin yakın zamanda bu konuda işe alımlar başladığı zaman işe girme hızlarının ve maaşlarının çok daha yüksek olacağını tahmin ediyorum. fakat ne olursa olsun bu konularda kendini donatmak isteyen kişinin öncelikle ingilizceyi de öğrenmesi gerekiyor ki türkçe kaynaklara bağımlı kalmasın.

Türkçe kaynak? Böyle bir kaynak mı var? Varsa belki 1-2 tane çeviri vardır. Bitcoin ile ilgili bir şeyler yapanlar-yapmaya çalışanlar varda Blockchain hakkında kayda değer bir şey yok. Blockchain hakkında en iyi ve tek güvenilir kaynak bu forum olabilir. Onda da biraz araştırma yapmak gerekebilir.
Dünya düzeni İngilizce ekseninde. Evet Çince, İspanyolca gibi çok konuşulan diller olsa da ortak nokta İngilizce'de buluşuyor herkes. Bu nedenle İngilizce olmadan bu sektörde barınmak çok güç. Ama bence Bitcoin-Blockchain konuları ülkemiz için bir anlamda ekstra bir getiri elde etti. Benden duyan veya benim duyduğum bir kaç arkadaş bu konulara el attıkça, bu forumda ilerledikçe ya İngilizce öğrenmeye başladı ya da hevesle çabalıyor bu konuda.

Dostum çok  yanılıyorsun.

Sırf binance academy okuyarak bile blockchain hakkında neredeyse her şeyi öğrenebilirsin.

https://www.binance.vision/tr/

Bunun yanı sıra türkçe kaynaklar hem youtube de hem googleda basit bir araştırmayla çıkıyor. Gerçekten binlerce kaynak var, haber sitelerini saymıyorum bile.

Bahsettiğiniz bu blockchain ve kripto paralara giriş 101 dersi ise verdiğiniz kaynaklara okey derim.
Ama bu kaynaklarla bir satoshi veya vitalik çıkaramazsınız aramızdan. Bunlarla en fazla piyasa bilgisi ve temel bir takım bilgileri edinebiliriz. Hiç birimiz bunlarla yeni bir şey üretemeyiz.
Bu demek değil ki okumayalım, ilgilenmeyelim. Elbette faydalı olacaktır ama sanırım dediğimi tam olarak anlamadınız. Ben kodlama yazabilen, bir ağ geliştirebilen yazılımcılar üretebilmekten bahsediyorum.

ben zaten kodlama yapalım blockchain tasarlayalım demedim aslında bu başlığı açarken temel bilgilerden bahsetmiştim. o konuya gelirsek zaten öncelikle ülkemizde ne kadar başarılı yazılımcılar var oraya bakmamız lazım.

fakat benim kastettiğim blockchain nedir nasıl işler, içerisindeki bilgiler neden değiştirilemez, nasıl onaylanır, diğer konsensus modelleri nedir vs gibi temel bilgilerdi Smiley
kimkibu
Sr. Member

View Profile
October 31, 2019, 09:36:49 PM

Türkiyeden proje çıkmamasının en büyük sebebi kalifiye yazılımcılarımızın olmaması ya da olsa bile beyin göçüyle gitmiş olmaları buna en iyi örnek Emin Gün Sirer verilebilir mesela. Türkiyede buna yatırım yapacak insanlar da olacağını sanmıyorum kolay kolay. Baktığımızda blockchain projeleri %10 15 karşılığında 5m 10m dolar topluyorlar. Türkiyedeki ekonomik koşullarda bunu karşılamak isteyek yatırımcı yoktur.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
November 01, 2019, 07:41:42 PM

Türk milletine yaraşır şekilde zamanında benim de yaptığım gibi hiç tanımıyorlar paraya bakıyorlar. Ben para yatırıp araştırmıştım normali araştırıp öğrenip para yatırmaktır.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: