Bitcoin Forum
May 02, 2024, 01:13:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sağda Çıkan Bump Nedir ?  (Read 216 times)
fa0ti2h (OP)
Member
**

Activity: 854
Merit: 20

View Profile
January 21, 2020, 12:46:40 AM
Last edit: January 21, 2020, 06:11:44 PM by fa0ti2h

Acaba bu nedir ?

Birçok sahte ve spam gönderinin önlenmesi için aşağıdaki kategorilerde bump butonu aktif edildi.
 - Service Announcements
 - Announcements (Altcoins)
 - Tokens (Altcoins)
 - Bounties (Altcoins)

Bump butonu konunun üst sırada listelenmesini sağlıyor.
Bir kişinin bump poweri activity ve merit sayısına bağlı olarak artıp/azalabiliyor.
Her kullanıcı 24 saat içerisinde sadece 1 kere bump yapabiliyor ve yaptığı her bump, bump powerini düşürüyor.
Düşen bump power 30 gün içerisinde sıfırlanıyor (yenileniyor)

Ben bilmiyordum sordum öğrendim konuyu bilgilendirme olarak editledim. benim gibi bilmeyenlerin dikkatini çekerse girip öğrenmeleri daha kolay olur diye düşündüm. teşekkürler
1714655626
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714655626
Reply with quote  #2

1714655626
Report to moderator
1714655626
Hero Member
*

Ignore
1714655626
Reply with quote  #2

1714655626
Report to moderator
1714655626
Hero Member
*

Ignore
1714655626
Reply with quote  #2

1714655626
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
January 21, 2020, 04:37:56 AM
Last edit: January 21, 2020, 05:10:49 AM by Lachrymose
Merited by Vispilio (1), PHI1618 (1), Hovarda (1), Senius (1)

Birçok sahte ve spam gönderinin önlenmesi için aşağıdaki kategorilerde bump butonu aktif edildi.

- Service Announcements
 - Tokens (Altcoins)
 - Bounties (Altcoins)

Bir kişinin bump poweri activity ve merit sayısına bağlı olarak artıp/azalabiliyor.
Her kullanıcı 24 saat içerisinde sadece 1 kere bump yapabiliyor ve yaptığı her bump, bump powerini düşürüyor.
Düşen bump power 30 gün içerisinde sıfırlanıyor (yenileniyor).

Eğer eski usül sıralama yapmak isterseniz de board linkinin sonuna ;sort=bump;desc kodunu ekleyin.
Bumping changes on some boards
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
January 21, 2020, 05:11:35 AM
Last edit: January 21, 2020, 05:42:12 AM by wolwoo

- Service Announcements
 - Tokens (Altcoins)
 - Bounties (Altcoins)

Bir kişinin bump poweri ise activity ve merit sayısına bağlı olarak artıp/azalabiliyor.

Eğer eski usül sıralama yapmak isterseniz de board linkinin sonuna ;sort=bump;desc kodunu ekleyin.
Üstad teşekkür ederim, konuyu çok güzel açıklamışsın. Kalemder de bahsetmişti daha önce, konuyu üstte tutmaya yaradığını biliyordum ama hiç kullanmamıştım. Son dönemde aktif edilen bir özellik, dur bakalım bulursam bir konuda deneyeyim bunu..

Edit:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=421615.0
Şu konuda kullandım ve konu üste çıktı
Kullanmadan önce mobilde "really bump?" diye bir soru geliyor. Yes didim 😂 neyse zaten pek ilgilenmediğim bölümlerde geçerli bir özellik, kullanmadım demem en azından..

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 21, 2020, 07:20:04 AM

Gereksiz "up, bump" mesajlarını önlemek için geliştirilmiş güzel bir sistem. Boş mesaj atmadan konuyu üste almanıza yarıyor.

Lachrymose'un dediği gibi bu bölümlerde çok ihtiyaç olduğu için buralarda kullanılıyor.

- Service Announcements
 - Tokens (Altcoins)
 - Bounties (Altcoins)

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 21, 2020, 07:35:19 AM

Bu kısa malboro da meta da açtığı konu gerilerde kalasın diye bazen kilitledigi konuya bump yazıyordu. Bende bu ne ayak diyordum. Demek ki buraya da böyle bir buton geldiğine göre o kerata konuyu üstlerde tutmak için bump yazıyormuş.

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 21, 2020, 11:00:20 AM

Yani aslında bakınca çok da gerekli mi emin değilim. Bir başlık doğal haliyle aşağılara düşüyorsa bırakın orada kalsın. Güncelleme yapanı olsa zaten yukarılara gelir ve orada kalırdı.
fa0ti2h (OP)
Member
**

Activity: 854
Merit: 20

View Profile
January 21, 2020, 12:21:27 PM

- Service Announcements
 - Tokens (Altcoins)
 - Bounties (Altcoins)

açıklama için teşekkürler öğrenmiş olduk ,
Yani aslında bakınca çok da gerekli mi emin değilim. Bir başlık doğal haliyle aşağılara düşüyorsa bırakın orada kalsın. Güncelleme yapanı olsa zaten yukarılara gelir ve orada kalırdı.

bende muslol67'nin  bu yorumuna katılıyorum çokda gerekli birşey değilmiş gibi geliştiriciler işte bişey yaptık demiş sanki Smiley)
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 21, 2020, 05:20:50 PM

bu bumo butonu iyi oldu, insanlar up lamak yerine direk buna basıyor, forumda up lamak da yasak olduğu için mecburen 1 cümlelik anlamsız şeyler yazıyorlardı. şimdi ise bir şey yazmadan bumpluyorlar, buna da sınırlama getirilmiş günde bir defa galiba, gayet yeterli yani.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 21, 2020, 07:08:08 PM

diğer arkadaşlarında dediği gibi bence de gayet güzel ve yerinde bir iş olmuş bu butonun olması. Hele günlük sınır olmuşsa daha da iyi. Millet canı sıkıldıkça basar basar dururdu artık.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
January 21, 2020, 08:40:33 PM

Binlerce yeni üyelik açıp tek mesaj atanlar vardı sırf konu yukarıya çıksın diye. Özellikle yeni bir ICO veya altcoin çıktığı zaman konularını önde tutmak için dışarıdan profesyonel spam servislerini kullanıyorlardı. Bunun bir nebze önüne geçmek için belli alt forumlara bump özelliği getirildi. Local bölümlerin hiçbirinde yok sanırım. Daha çok buna ihtiyaç duyulan bir nevi pazarlama yapılan bölümlere düzen getirilmesi amaçlanmış.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x