Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:01:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Sağlık köşesi  (Read 683 times)
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 08, 2019, 06:37:55 AM
Merited by wolwoo (1)

Hocam başlasam mı başlamasam mı dayanabilir miyim falan derken o arada içmiş bulundum Cheesy. Böyle canım tatlı abur cubur çekiyor. Şekersiz çay ve soda ile bol miktarda sigara ile devam ediyorum şu an...yalnız 7 gün çok değil mi bana da yazzıh Grin
Şaka bir yana dayanabildim kadar dayanıcam, kola yok 👍🏻 ayran ya da yoğurt olsa daha kolay olur sanki 😂
Yukarıda gün sıralamasını verdim. Bazı kırılma noktaları var, o noktaları aşınca sorun ortadan kalkıyor. Özellikle 3. günü geçirirsen hiç bir sorun kalmaz. 3. günün akşamı halsizlik ve kas ağrısı vardı. Ne kadar sürdü? Yarım saat. Dinlendim, sorun bitti.
Kola gibi bir içecek bu süreçte daha tehlikeli bile olabilir.
Çok sıkıntı çekersen belki ayran olabilir. Ben ilk zamanlarda Adana'dan aldığım gerçek şalgam suyu içiyordum bazen. Şimdi 1 hafta sorunsuz geçiyor sıkıntı yok Smiley

Bunları yazmamız bence iyi oluyor, denemek isteyenler olursa faydalanabilir ancak KESİNLİKLE TAVSİYE DEĞİLDİR, DOKTORUNUZA DANIŞINIZ.

Bu uyarıyı da yaptıktan sonra: İlk defa 48 saat birşey yemeden duruyorum, midemde bir gurultu-üzerimde de hafiflik var. Yemek yemeyi tat almak için istiyorum şu an, vücut alışmış sürekli abur cubur yemeye, 2 saat yemesem "içim ezilirdi" Cheesy Su-çay ve sigara (normalde kola da içerdim ama siz uyardığınız için içmiyorum) ile devam ediyorum. Sorun şu ki irade konusunda zayıfım, her an mutfağı tırtıklamaya gidip kucak dolusu ıvır-zıvır-meyve-ekmah-kahvaltılık... (ağzım sulandı Cheesy) ile dönmekten korkuyorum. Büyük üstad Jean CLaude Van-Damme'nin dediği gbi: "Acı yok acı yok"
Edit: acıktım ya 55 saat 🕒 oldu yeter bozuyorum diyeti

KESİNLİKLE TAVSİYE DEĞİLDİR, DOKTORUNUZA DANIŞINIZ

+1 Smiley

Bugün benim 5. gün. Pazar günü 7. günde bitireceğim Cheesy
Böylelikle bu yaptığım üçüncü 7 günlük water fasting olmuş olacak. Bundan sonra 1 ay kadar günde tek öğün (OMAD) ile devam edeceğim, ekmek ve şeker mümkün olduğunca az olacak şekilde. Sonrasında bir de 10 gün deneyeceğim bakalım. 7'yi yapan 10'u da 15'i de yapar gerçi. Zira alışıyor artık vücut.
Sadece insanın canı yemek yemek, tat almak istiyor dediğin gibi. Ben köfte, adana türü kebapları seven, iyi tatları araştıran merak eden biriyim. Kafam bir şeylerle meşgul olmayınca bunlar dolaşıyor sürekli Cheesy
Instagram'dan takip ettiğim bütün bu mekanları sessize aldım hiç biri düşmüyor akışa. Bi de onlar çıkarsa problem Cheesy

Bu arada "acı yok" Rocky'nin değil miydi ya Cheesy
Walla üstad senin bünye alışmış 🙂 maşallahı var
Ben bi anda karar verdim, bir de iş güç var elim ayağım titredi tırstım ama vücudun sınırlarını zorlayabileceğimizi öğrendim. Tekrar teşekkür ederim bilgi için, ileride belki yine yaparım.

"@cı yok" Van Damme filminde de vardı demek ki birinden biri aşırmış repliği 😉
Ben dedim ama 3'er günlük periyotlarla önce alıştırma yap sonra WF yap diye. Sen yıllarca sürekli bir şeyler yemeye atıştırmaya alışmış vücuda 2 gün bir şey vermedin, sıkıntı yaşarsın. Ha 3 veya 4. günde bence alışırdın ama ne gerek var daha çok zorlamaya?
Yukarıda da yazmıştım tekrar sadece ÖNERİ olsun, hala YTD Cheesy

"Eğer IF yapacaksanız 3 gün 12 saat serbest 12 saat yemek yasak şeklinde yapın. Sonraki 3 gün 8/16 sonraki 3 gün 4/20 yapın. Eğer oluyorsa sorun yoksa OMAD'a çevirin ve günde 1 öğün yiyin. Kademeli geçiş olduğu için vücut adapte olur. Oruç deneyecekseniz de bu IF/OMAD sürecini en az 1 ay yapın derim."

1 ay hadi bilemedin 15 gün bu şekilde yapılırsa WF'ye geçiş daha kolay olacaktır.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
1714053714
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714053714
Reply with quote  #2

1714053714
Report to moderator
1714053714
Hero Member
*

Ignore
1714053714
Reply with quote  #2

1714053714
Report to moderator
1714053714
Hero Member
*

Ignore
1714053714
Reply with quote  #2

1714053714
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714053714
Hero Member
*

Ignore
1714053714
Reply with quote  #2

1714053714
Report to moderator
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 22, 2019, 11:11:58 AM

Malum wolwo hocam başlığı açınca bende derdimi yazmıştim.. bugün mr sonucu çıktı. Kendim baktım bir sürü şey var ama hepsi normal. Bir tane şeyi siya h ile çizmiş . Dedim boku yedik bu tümör.
Doktorun eline sonucu tutuşturdum beyninde tek leke bile yok rahat ol dedi. Strese bağlı baş ağrısı psikiyatri doktorunun verdiği ilaçları kullan dedi.
Benim yaptığımı yapmayın arkadaşlar doktora gidin aklınız net olsun yoksa beyniniz de her şeyi kurarsınız.

wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
November 22, 2019, 12:45:24 PM

Malum wolwo hocam başlığı açınca bende derdimi yazmıştim.. bugün mr sonucu çıktı. Kendim baktım bir sürü şey var ama hepsi normal. Bir tane şeyi siya h ile çizmiş . Dedim boku yedik bu tümör.
Doktorun eline sonucu tutuşturdum beyninde tek leke bile yok rahat ol dedi. Strese bağlı baş ağrısı psikiyatri doktorunun verdiği ilaçları kullan dedi.
Benim yaptığımı yapmayın arkadaşlar doktora gidin aklınız net olsun yoksa beyniniz de her şeyi kurarsınız.
Geçmiş olsun hocam
arada bir kontrole gitmek iyidir, endişeyi de dozajında tutarsak faydalı bence. Neyse ki bişeyiniz yokmuş ne güzel 🙂

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 03, 2019, 08:59:48 PM

4-5 ay önce 20'lik diş çektirmiştim. 40'a merdiven dayadım ama 20'lik diş gömülü kalmış içeride ve acayip baskı yapıyordu. Zaten orada olduğundan da haberim yoktu, gömülmüş içeriye ve diğer dişleri taciz ediyormuş bu şerefsiz diş. Röntgen çektirince el sallayıp gösterdi kendini...

Neyse devlet hastanesi çene cerrahisine gittim. Yani ilk gittiğim diş doktoru oraya yönlendirdi. Birkaç hafta sürdü randevu alabilmem. Gitmeden önce de araştırmamıştım neler yapılacağını. Böylesi daha mı iyi oldu bilmiyorum. Şu kadarını söyleyeyim; bu 20'lik diş çekimi -özellikle de gömülü olanı- çok hassas bir işlemmiş. Yani komplikasyon riski oldukça fazla. Ayrıca çene kemiğine gömülü olanlarının çekim işlemi mutlaka uzman bir cerrah tarafından yapılmalı. Çene kemiğinin yerinde oynaması ya da oradaki sinirlerin ve yumuşak dokuların zedelenmesi olabiliyormuş. Form imzalatıyorlar bunlar için. Yani böyle riskler de var ama normal dişçi yerine cerraha gittiğinizde riskler daha az oluyor. Dikişli bir işlem oldu benimkisi. Zaten cerraha gidiyorum diye içimde hep bir şüphe vardı; bunlar dikiş atmadan bırakmazlar Cheesy

Birkaç hafta sürdü normale dönmem. Her işlem farklıdır elbette ama doktorun verdiği talimatlara mutlaka uyun. Birkaç gün sonra iyi hisseder gibi oluyorsunuz, denenleri yapmayınca sorunlar çıkabiliyor.
kartepe
Full Member

View Profile
December 05, 2019, 02:25:25 PM

4-5 ay önce 20'lik diş çektirmiştim. 40'a merdiven dayadım ama 20'lik diş gömülü kalmış içeride ve acayip baskı yapıyordu. Zaten orada olduğundan da haberim yoktu, gömülmüş içeriye ve diğer dişleri taciz ediyormuş bu şerefsiz diş. Röntgen çektirince el sallayıp gösterdi kendini...

Neyse devlet hastanesi çene cerrahisine gittim. Yani ilk gittiğim diş doktoru oraya yönlendirdi. Birkaç hafta sürdü randevu alabilmem. Gitmeden önce de araştırmamıştım neler yapılacağını. Böylesi daha mı iyi oldu bilmiyorum. Şu kadarını söyleyeyim; bu 20'lik diş çekimi -özellikle de gömülü olanı- çok hassas bir işlemmiş. Yani komplikasyon riski oldukça fazla. Ayrıca çene kemiğine gömülü olanlarının çekim işlemi mutlaka uzman bir cerrah tarafından yapılmalı. Çene kemiğinin yerinde oynaması ya da oradaki sinirlerin ve yumuşak dokuların zedelenmesi olabiliyormuş. Form imzalatıyorlar bunlar için. Yani böyle riskler de var ama normal dişçi yerine cerraha gittiğinizde riskler daha az oluyor. Dikişli bir işlem oldu benimkisi. Zaten cerraha gidiyorum diye içimde hep bir şüphe vardı; bunlar dikiş atmadan bırakmazlar Cheesy

Birkaç hafta sürdü normale dönmem. Her işlem farklıdır elbette ama doktorun verdiği talimatlara mutlaka uyun. Birkaç gün sonra iyi hisseder gibi oluyorsunuz, denenleri yapmayınca sorunlar çıkabiliyor.

Hocam geçmiş olsun..sizin ki derinde olduğu için çene cerrahisi ameliyat yapıyor. cok geçmiş olsun. Ben ikisinden de kurtuldum ama ilkinde geç kaldığım için öndeki dişten de olduk.. ikincisinde kanal ile öndeki kurtuldu.
20 lik diş ısı cok fena.

kartepe
Full Member

View Profile
December 05, 2019, 02:31:23 PM

Geçmiş olsun hocam
arada bir kontrole gitmek iyidir, endişeyi de dozajında tutarsak faydalı bence. Neyse ki bişeyiniz yokmuş ne güzel 🙂

Teşekkür ederim wolwo hocam. En azından kafamız rahatlamış oldu. Yoksa ben kafamda kurar dururdum. Çocuklara espri yapıyorum. 4 beyin çıktı şimdilik 2 tanesini kullanıyorum diye. 😂😃

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 10, 2019, 03:41:51 PM

Arkadaşlar bu aralar yani bi 10 gündür falan tibet egzerzisi diye sabahları bi kaç jimlastik haretleri yapıyorum. Okuduğuma göre vücudu toparladığı ve daha genç gösterdiği yazıyordu. Pek ihtimal vermedim ama yorumların gazına gelip başladım ve gerçekten baya fark etti. Sabahları aç karnına ve aynı saatte yapılması makbul.Zaten ismi de gençlik pınarı. Sizinle de paylaşmak istedim. Benzer bi video aşağıya linkini bırakıyorum. Hadi gençleşelim. Her rengimiz tam bi fıstık yeşilimiz eksik kalamsın Cheesy

https://www.youtube.com/watch?v=n2ezXPFj9yE

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
lossnet
Legendary
*

View Profile
December 10, 2019, 04:10:12 PM

En iyi egzersiz aslında yüzmek. Ben geç keşfettim ama şimdilik memnunum. Haftada 2 gün birer saat havuzda yüzüyorum. Üç ay kadar oldu sanırım. Vücuttaki pek çok kası çalıştırıyor. Elbette düzenli hareketlerle yapıldığında faydalı. Fitness yaparken sıkılıyordum eskiden. Böylesi daha eğlenceli oldu. Şimdi hem kilo verip hem de kasları çalıştırıyorum. Bazı ağrılarıma da iyi geldi. Tavsiye ederim herkese.
kartepe
Full Member

View Profile
December 11, 2019, 08:27:13 AM

Arkadaşlar bu aralar yani bi 10 gündür falan tibet egzerzisi diye sabahları bi kaç jimlastik haretleri yapıyorum. Okuduğuma göre vücudu toparladığı ve daha genç gösterdiği yazıyordu. Pek ihtimal vermedim ama yorumların gazına gelip başladım ve gerçekten baya fark etti. Sabahları aç karnına ve aynı saatte yapılması makbul.Zaten ismi de gençlik pınarı. Sizinle de paylaşmak istedim. Benzer bi video aşağıya linkini bırakıyorum. Hadi gençleşelim. Her rengimiz tam bi fıstık yeşilimiz eksik kalamsın Cheesy

Hocam paylaşım için teşekkürler. Tibet mibet yapalım bakalım. Genç değil de kilo versem yeter ben 39 yaşındayım ama dışarıdan 34 u geçmez göstermem. Ama kilo var 1.8 metre boy kg 95

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 11, 2019, 08:34:56 AM

Hocam paylaşım için teşekkürler. Tibet mibet yapalım bakalım. Genç değil de kilo versem yeter ben 39 yaşındayım ama dışarıdan 34 u geçmez göstermem. Ama kilo var 1.8 metre boy kg 95
hocam pek anlamam ama 1.80 e 90 iyi gibi. pek de yokmuş. Kilom çok yoktur.Gayet fitim. galiba ben yaşlanmaktan korkuyırum. bi kaç gün sonra bende 34 olucam yaşlanma korkusu sardı gibi. hepimiz yaşlanıcaz ama bu süreci biraz yavaşlatsak fena olmaz sanki. Gülmeyin sakın. Genlerim de var. babanem de böyleymiş Cheesy

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 11, 2019, 09:09:38 AM

E devlet üzerinden küçük bebeği muayene etmek için randevu aldım en erken 10 gün sonrasına verdi (hastaneler doluydu poliklinik işaretledim). 10 gün sonra gittik, biz çocuklara bakamıyoruz bize cihaz vermediler dediler. Bu nasıl bir e-devlet sistemi şimdi yine randevu almaya çalışıyorum tüm hastaneler 16 gün dolu. 2 kasım'da 16 gün sonrası için randevu alımları başlayacak. Muhtemelen anında dolacaktır orası da.

Eskiden kuyrukta bekliyorduk artık evde bekliyoruz. Değişen çokta bir şey yok aslında.

Ölek biz ya valla ölelim.

Geçmiş olsun bu arada aynı olay bizim de başımıza geldi yiğen rahatsızlandı ateşi falan vardı o gün hemen borsaya gittik ve bize o gün için acil bile yoğun olduğunu ve numara almamızı söylemişti bir numara aldık önümüzde 70 kişi var siz düşünün.

Aslında yine kuyruk var acil bir durum olduğu zaman devlet hastaneleri hep böyle hemen özele götürdüm yapacak bir şey yok o kadar sıra bekleyene kadar allah korusun her şey olabilir.

Devlet hastanelerimiz var deniliyor ama farkeden bir şey yok o kadar kötü durumdayız ki artık her yer full çekiyor nasolsa.
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
December 11, 2019, 09:13:04 AM

E devlet üzerinden küçük bebeği muayene etmek için randevu aldım en erken 10 gün sonrasına verdi (hastaneler doluydu poliklinik işaretledim). 10 gün sonra gittik, biz çocuklara bakamıyoruz bize cihaz vermediler dediler. Bu nasıl bir e-devlet sistemi şimdi yine randevu almaya çalışıyorum tüm hastaneler 16 gün dolu. 2 kasım'da 16 gün sonrası için randevu alımları başlayacak. Muhtemelen anında dolacaktır orası da.

Eskiden kuyrukta bekliyorduk artık evde bekliyoruz. Değişen çokta bir şey yok aslında.

Geçmiş olsun bu arada aynı olay bizim de başımıza geldi yiğen rahatsızlandı ateşi falan vardı o gün hemen borsaya gittik ve bize o gün için acil bile yoğun olduğunu ve numara almamızı söylemişti bir numara aldık önümüzde 70 kişi var siz düşünün.

Aslında yine kuyruk var acil bir durum olduğu zaman devlet hastaneleri hep böyle hemen özele götürdüm yapacak bir şey yok o kadar sıra bekleyene kadar allah korusun her şey olabilir.

Devlet hastanelerimiz var deniliyor ama farkeden bir şey yok o kadar kötü durumdayız ki artık her yer full çekiyor nasolsa.

hocam geçmiş olsun da borsaya niye gittiniz Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Merit: 1030

View Profile
December 11, 2019, 09:28:46 AM

Cheesy Hayatımızın içine işlemiş borsa,kriptoparalar falan.Adam hastane diyeceğine borsa diyor Cheesy
Allahtan direk isim vermemiş.Binance falan da diyebilirdi.
Aqualung89
Hero Member

View Profile
December 11, 2019, 09:31:40 AM

Borsa hastanesi en yakındı bize ondan. Çünkü ateşi vardı serum yemeden düşmeyecekti ondan dolayı gidelim demiştik aslında. Şimdi borsa falan anlamadın umarım herhalde onu anladın  Grin
wolwoo (OP)
Legendary
*

View Profile
December 11, 2019, 09:36:14 AM

Borsa hastanesi en yakındı bize ondan. Çünkü ateşi vardı serum yemeden düşmeyecekti ondan dolayı gidelim demiştik aslında. Şimdi borsa falan anlamadın umarım herhalde onu anladın  Grin

pardon hocam özür dilerim, borsa'nın hastane ismi olabileceği aklıma gelmedi, tekrar geçmiş olsun

https://www.youtube.com/watch?v=-qfeWEs2iyw&list=OLAK5uy_mCHW3uTdgIP4jc7P4qX97NbMGAxhWo0NY&index=6

size, yeğeninize ve tüm kripto camiasına bu şarkıyı armağan ediyorum, bu aralar hastalık oldu, tekrar tekrar dinliyorum, beğenmeniz ümidiyle...

Aqualung89
Hero Member

View Profile
December 11, 2019, 10:55:18 AM

pardon hocam özür dilerim, borsa'nın hastane ismi olabileceği aklıma gelmedi, tekrar geçmiş olsun

https://www.youtube.com/watch?v=-qfeWEs2iyw&list=OLAK5uy_mCHW3uTdgIP4jc7P4qX97NbMGAxhWo0NY&index=6

size, yeğeninize ve tüm kripto camiasına bu şarkıyı armağan ediyorum, bu aralar hastalık oldu, tekrar tekrar dinliyorum, beğenmeniz ümidiyle...

Sağol Önemli değil borsa hastanesi demem lazımdı borsa demişim bir bitcoin forumundayız doğal olarak yani anlaşılmaya müsait bu durum.  Cheesy Yinede son olarak diyeceğim o ki en iyi sağlık bana göre hareketlilik ve spordur uzun yıllardır spor yapan biri olarak çok dinç ve sağlıklı olabiliyor insan ve çoğu hastalıktan sıyrılabiliyoruz.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Merit: 1030

View Profile
December 11, 2019, 02:22:52 PM
Last edit: December 11, 2019, 02:34:45 PM by dannybrown

Borsa hastanesi en yakındı bize ondan. Çünkü ateşi vardı serum yemeden düşmeyecekti ondan dolayı gidelim demiştik aslında. Şimdi borsa falan anlamadın umarım herhalde onu anladın  Grin

Sağol Önemli değil borsa hastanesi demem lazımdı borsa demişim bir bitcoin forumundayız doğal olarak yani anlaşılmaya müsait bu durum.  Cheesy Yinede son olarak diyeceğim o ki en iyi sağlık bana göre hareketlilik ve spordur uzun yıllardır spor yapan biri olarak çok dinç ve sağlıklı olabiliyor insan ve çoğu hastalıktan sıyrılabiliyoruz.
Reis kusura bakma .Geçmiş olsun .
kartepe
Full Member

View Profile
December 12, 2019, 11:41:39 PM

hocam pek anlamam ama 1.80 e 90 iyi gibi. pek de yokmuş. Kilom çok yoktur.Gayet fitim. galiba ben yaşlanmaktan korkuyırum. bi kaç gün sonra bende 34 olucam yaşlanma korkusu sardı gibi. hepimiz yaşlanıcaz ama bu süreci biraz yavaşlatsak fena olmaz sanki. Gülmeyin sakın. Genlerim de var. babanem de böyleymiş Cheesy

Çocuk varsa yaş 40 a gelirse bırak yaşlanmayı ölüm korkusu sarıyor insanı. Psikiyatrist e gittim 3-4 farklı ilaç verdi hepsini vaktinde kullansam gündüz gece uyursun. Hele gece atılan halı geç alırsam okulda perişan oluyorum.

lossnet
Legendary
*

View Profile
January 21, 2020, 09:13:26 PM
Merited by Blacknavy (1)

Bir süredir kronik hale gelen kas-iskelet sistemi ağrılarım vardı. Ortopedi ve fizik-tedavi doktorları çaresini bulamayınca, Algoloji adında bir bölüme yönlendirdiler. Bunu ilk kez duymuştum, Ağrı Polikliniğiymiş! Sadece "sebebi bilinemeyen ya da tedavisi zor ağrılar" üzerine yoğunlaşmış bir bölüm. Neyse gittim geçen hafta buraya; tahliller falan derken, doktor yazdı reçetesini.

İlaçlar içerisinde dikkatimi şu çekti: "LODUX"
Antidepresan sınıfından kuvvetli bir ilaçmış. Tedavi ettiği noktalar arasında benim ağrılarım da var. Ortaya karışık bir şey yapmışlar sanırım. Manik depresifler de alıyor, eklem ağrısı olanlar da! Enteresan valla...
Benim doktor Nöroloji kökenli. Fakat eczaneye gittiğimde, bunu psikiyatr yazması lazım diyerek vermediler.

Şimdi sorularımı sorayım:
- Bu ilacı daha önce kullanan var mı? Varsa, ne gibi yan etkilere maruz kaldınız? (çok pis yan etkiler görünüyor internetten aratınca).
- Rahatsızlığınızda düzelme oldu mu?
- Şimdi ben bir de psikiyatra gidip mi yazdırmam lazım bunu? Madem nörolog yazdı bunu, bilmiyormuydu ki kabul edilmeyeceğini?
kartepe
Full Member

View Profile
January 21, 2020, 09:31:47 PM

Bir süredir kronik hale gelen kas-iskelet sistemi ağrılarım vardı. Ortopedi ve fizik-tedavi doktorları çaresini bulamayınca, Algoloji adında bir bölüme yönlendirdiler. Bunu ilk kez duymuştum, Ağrı Polikliniğiymiş! Sadece "sebebi bilinemeyen ya da tedavisi zor ağrılar" üzerine yoğunlaşmış bir bölüm. Neyse gittim geçen hafta buraya; tahliller falan derken, doktor yazdı reçetesini.

İlaçlar içerisinde dikkatimi şu çekti: "LODUX"
Antidepresan sınıfından kuvvetli bir ilaçmış. Tedavi ettiği noktalar arasında benim ağrılarım da var. Ortaya karışık bir şey yapmışlar sanırım. Manik depresifler de alıyor, eklem ağrısı olanlar da! Enteresan valla...
Benim doktor Nöroloji kökenli. Fakat eczaneye gittiğimde, bunu psikiyatr yazması lazım diyerek vermediler.

Şimdi sorularımı sorayım:
- Bu ilacı daha önce kullanan var mı? Varsa, ne gibi yan etkilere maruz kaldınız? (çok pis yan etkiler görünüyor internetten aratınca).
- Rahatsızlığınızda düzelme oldu mu?
- Şimdi ben bir de psikiyatra gidip mi yazdırmam lazım bunu? Madem nörolog yazdı bunu, bilmiyormuydu ki kabul edilmeyeceğini?

Hocam benim de psikiyatr doktorunun yazdığı ilaçlar var bir tanesi kas gevşetici. Değişik bir adı vardı tekrar doktora gitme imkanım yoktu. İlacın adı aklıma gelmiyordu. E nabız varmış orada reçetelerim kısmına tıklayınca ilaçlar gözüküyor.
Psikiyatr doktoru yazar galiba. O iki ilacı yazdırmadan yarın alacağım. Bana epey faydası oldu. Doktora mutlaka sor ne kadar süre kullanacağını bu ilacı.
Her ilacın olduğu gibi bunlarında yan etkileri oluyor maalesef

Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: