Bitcoin Forum
April 20, 2024, 02:02:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yüksek stake ödülü veren coinler?  (Read 359 times)
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 30, 2019, 09:31:52 PM
Merited by Vispilio (1), Kalemder (1)

Selam arkadaşlar, malum Binance lendingden sonra coin stakelemek veya lending yapmak biraz populer hala geldi. Aranızda stake veya lending yapanlar var mı? Varsa hangi borsada veya hangi cüzdanda aylık veya haftalık  yüzde kaç orandan lending yapıyor merak ediyorum.

Benim bulduğum şu sitede bir liste var, sıralama yapabiliyorsunuz: https://poslist.org/

Buraya göre en populer olan NEO, %5'le birinci sırada. En çok stake yapılan coin olarak göze çarpıyor, zaten Binance lending programına da dahiller.

Eğer bu konuda tecrübeleriniz varsa lütfen paylaşın ve iyi bir stake coini yakalamaya çalışalım.
1713578576
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713578576
Reply with quote  #2

1713578576
Report to moderator
1713578576
Hero Member
*

Ignore
1713578576
Reply with quote  #2

1713578576
Report to moderator
1713578576
Hero Member
*

Ignore
1713578576
Reply with quote  #2

1713578576
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713578576
Hero Member
*

Ignore
1713578576
Reply with quote  #2

1713578576
Report to moderator
1713578576
Hero Member
*

Ignore
1713578576
Reply with quote  #2

1713578576
Report to moderator
1713578576
Hero Member
*

Ignore
1713578576
Reply with quote  #2

1713578576
Report to moderator
massguru
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 250

View Profile
October 30, 2019, 10:12:50 PM

Triviata oyunu sayesinde iyice araştırma fırsatı bulduğum VRA var. Son zamanlarda binance söylentileri de dolaşıyor ben ufak bir miktar stake yatırdım. Günlük %0.1 stake veriyor. Yıllık toplam token miktarınızın %36.5unu kazanabiliyorsunuz. Ancak stake özelliği belli bir rakamla sınırlı arada açılıyor yer fakat çok uzun durmuyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

View Profile
October 30, 2019, 11:47:22 PM

Triviata oyunu sayesinde iyice araştırma fırsatı bulduğum VRA var. Son zamanlarda binance söylentileri de dolaşıyor ben ufak bir miktar stake yatırdım. Günlük %0.1 stake veriyor. Yıllık toplam token miktarınızın %36.5unu kazanabiliyorsunuz. Ancak stake özelliği belli bir rakamla sınırlı arada açılıyor yer fakat çok uzun durmuyor.

yanılmıyorsam binance usdt'ye stake ödülü veriyor aslında trade yapmayanlar için müthiş bir fırsat hatta oran gayet fazlaydı %6 olması lazımdı, coinmarketcap'tan bakmıştım hatta linki buraya atayım. Hem de sadece 14 gün için

https://interest.coinmarketcap.com/currencies/tether

deneyen oldu mu acaba?
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 31, 2019, 08:57:28 AM

yanılmıyorsam binance usdt'ye stake ödülü veriyor aslında trade yapmayanlar için müthiş bir fırsat hatta oran gayet fazlaydı %6 olması lazımdı, coinmarketcap'tan bakmıştım hatta linki buraya atayım. Hem de sadece 14 gün için

deneyen oldu mu acaba?
o verilen oranlar yıllık faiz oranları. annual diye geçer yıllık faiz.
yıllık %6 dan aylık %0.5 günlük %0.016 gibi bir oranda faiz getirisi elde edersin
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1287

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 31, 2019, 10:12:11 AM

Terste bırakmasıyla ünlü kripto ekosisteminde stake popülerleşmeye başlamışsa (bir süredir durum bu, elbette "ulan zaten rekt olduk, bari 3-5 faiz kazansın" diye düşünenler de var ama genel olarak bir coin/token kilitletme manipülasyonu var gibime geliyor) piyasa bir şeylere gebe olabilir. Bağlayacaksanız da daha çok kazandırır diye uzun vadelerle bağlamayın ve unstake süresi fazla olanlardan uzak durun. Vazgeçince tokenı serbest bırakmak için (mesela) 3 gün istiyorsa o 3 günde çok fırsat kaçabilir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 31, 2019, 10:17:58 AM

Terste bırakmasıyla ünlü kripto ekosisteminde stake popülerleşmeye başlamışsa (bir süredir durum bu, elbette "ulan zaten rekt olduk, bari 3-5 faiz kazansın" diye düşünenler de var ama genel olarak bir coin/token kilitletme manipülasyonu var gibime geliyor) piyasa bir şeylere gebe olabilir. Bağlayacaksanız da daha çok kazandırır diye uzun vadelerle bağlamayın ve unstake süresi fazla olanlardan uzak durun. Vazgeçince tokenı serbest bırakmak için (mesela) 3 gün istiyorsa o 3 günde çok fırsat kaçabilir.

Mesela kucoin şu sıralar kcs kilitleme işleri ile meşgul. Diyelim ki 3-5 aylığına kilitledin. Alacağın %30 faiz için bekleyeceksin ve o sıralarda kcs artış gösterir ise bu sefer kucoin kendi elinde olan kcs leri millete satmaya başlayacak. Ben kilit olayından kendimce uzak duruyorum varsın %30 olmasın. Zaten giren girmiş %30 çıkartmaya yetmez. 😀

Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 31, 2019, 10:37:27 AM

deneyen oldu mu acaba?

güzel bir listeymiş hocam eline sağlık,  ben binance da denedim bu olayı yıllık %14 veriyor ama 15 günlük yani 2 haftalık. bu açıdan bakınca çok karlı değil, ama arada bir kitliyorsunuz  1-2 dolar para geliyor. zaten bu düzenli olan bir şey değil yani sürekli olarak olmuyor, arada binance bunu yayınlıyor, siz de başvuru yapıyorsunuz, dolmadan yetişirseniz listeye ekleniyorsunuz. böyle bir durum. yani öyle ahım şahım bir kar yok.

https://poslist.org/  sitesi de güzelmiş biraz baktım gayet mantıklı ve doyurucu bir site, sonrasında da daha ayrıntılı inceleyeceğim içerdiği koinleri bakalım bir analiz yapalım ona göre belki çok karlı bir durum olursa gireriz, bakalım.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 31, 2019, 12:03:54 PM

stake olayı apayrı bir kavram ama lending olayı margin trading in temelini oluşturan bir kavram. stake de yan basabilirsin ama lending de asla. margin işleme izin veren altyapı bunun önlemini zaten daha sistemi kurarken alır. kaldıraçlı işlem yapacaksan onun hesabı ayrı olur. o hesaba teminat yatırırsın, yatırdığın teminat tutarı - collateral karşılığı diğer yatırımcıların lending yaptığı tutarı kullanma hakkına sahip olursun.
o yüzden lending yapacaksan herhangi bir risk durumu yoktur, yatırdığın miktarı vade süresince kilitler. vadesi dolunca faiziyle hesabınasa geri işler.
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

View Profile
October 31, 2019, 01:02:38 PM

genel olarak postlardan anladığım kadarıyla stakelemenin ve lendingin hala çok da karlı olmadı. tabi bu amerika, avrupa bazı asya ülkelerini göz önüne aldığımızda orada faiz oranları çok düşük olduğu için türkiye ile kıyaslayınca biraz garip geliyor.

amerikada yanlış hatırlamıyorsam aylık faiz oranları %1 falandı, türkiyedeki gibi %20'lere falan gitmemiştir hiç, tabiki ben direkt olarak ülkemizdeki faiz oranlarıyla kıyaslıyorum bu paraları, bu yüzden her türlü parayı bizim bankalara yatırmak daha mantıklı geliyor, fakat yurtdışında yaşayan birisi için stake ve lending karlı olabilir.

stake ve lending işlemleri kripto para birimlerinin  artık bankacılık sisteminin en önemli faaliyeti olan "faiz"'in yerini alabileceğine işaret ediyor. hatta bazı siteler kripto para birimi borcu da veriyor, borç alabiliyorsunuz.

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 31, 2019, 06:12:55 PM

Selam arkadaşlar, malum Binance lendingden sonra coin stakelemek veya lending yapmak biraz populer hala geldi. Aranızda stake veya lending yapanlar var mı? Varsa hangi borsada veya hangi cüzdanda aylık veya haftalık  yüzde kaç orandan lending yapıyor merak ediyorum.

Benim bulduğum şu sitede bir liste var, sıralama yapabiliyorsunuz: https://poslist.org/

Buraya göre en populer olan NEO, %5'le birinci sırada. En çok stake yapılan coin olarak göze çarpıyor, zaten Binance lending programına da dahiller.

Eğer bu konuda tecrübeleriniz varsa lütfen paylaşın ve iyi bir stake coini yakalamaya çalışalım.

Burada dikkat edilmesi gereken bir kaç şeyi hatırlatmak lazım. Staking ile çok ödül veren projelerin enflasyonist etkisini ve piyasa talebindeki artışın yeterli olup olmayacağını iyi tartmamız lazım. Mesela örnekte NEO verilmiş. NEO coin olarak her zaman talebi olan bir coin. Fakat staking'i yapılan o kadar çok kripto para var ki... Yani %50 ödül alacağım diye parayı çer çöpe yatırmayın.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
October 31, 2019, 06:37:51 PM

Ben bir aralar bu stake işine çok kafa yormuştum hatta navcoin almıştım raspberry pi ile stake yapmaya falan çalışmıştım fakat piyasa ayı sezonuna girdi aldığım coinlerde elimde patladı o yüzden bu stake olayına tövbeliyim yaparsam da ethereumun posa geçmesini bekleyip onu stakelerim.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 31, 2019, 07:52:45 PM

Ben bir aralar bu stake işine çok kafa yormuştum hatta navcoin almıştım raspberry pi ile stake yapmaya falan çalışmıştım fakat piyasa ayı sezonuna girdi aldığım coinlerde elimde patladı o yüzden bu stake olayına tövbeliyim yaparsam da ethereumun posa geçmesini bekleyip onu stakelerim.

Ethereum staking kârlı olacaktır eminim. Ancak 32 ETH istediğini unutmayın. Yaklaşık bugünün parasıyla 6000$ değerinde yatırım yapmanız lazım. Getirisini görmemiz lazım öncelikle.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
October 31, 2019, 09:45:30 PM

genel olarak postlardan anladığım kadarıyla stakelemenin ve lendingin hala çok da karlı olmadı. tabi bu amerika, avrupa bazı asya ülkelerini göz önüne aldığımızda orada faiz oranları çok düşük olduğu için türkiye ile kıyaslayınca biraz garip geliyor.

amerikada yanlış hatırlamıyorsam aylık faiz oranları %1 falandı, türkiyedeki gibi %20'lere falan gitmemiştir hiç, tabiki ben direkt olarak ülkemizdeki faiz oranlarıyla kıyaslıyorum bu paraları, bu yüzden her türlü parayı bizim bankalara yatırmak daha mantıklı geliyor, fakat yurtdışında yaşayan birisi için stake ve lending karlı olabilir.

stake ve lending işlemleri kripto para birimlerinin  artık bankacılık sisteminin en önemli faaliyeti olan "faiz"'in yerini alabileceğine işaret ediyor. hatta bazı siteler kripto para birimi borcu da veriyor, borç alabiliyorsunuz.

Ekonominin güçlü olduğu ülkelerde faizler çok yüksek olmaz. Ne bizim gibi banka kredisi çekerler ne de bizim gibi paralarını vadeli hesaplara yatırırlar. O yüzden onlar için bu tarz lending ve staking programları cazip gelir. Bizim içinde yani pek değil Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

View Profile
October 31, 2019, 10:45:14 PM

@muslol67 belli olmaz, 32 eth pek bir şey değil, fakat biz 32 eth'i zar zor denkleştirirken adamın teki çat diye 32.000 eth koyacak stake'e o yüzden bize pek yar etmezler diye düşünüyorum Smiley

@edutBTC bilmem mi dostum biliyorum tabiki, bizim ülkede faiz yüksek de enflasyon da %25 ama, koydugun para enflasyonda eriyor, sen algı olarak çok para kazandım sanıyorsun zaten Smiley
o yüzden dolar lendingi tl faizinden kat be kat iyidir diye düşünüyorum.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
November 01, 2019, 12:16:44 AM

IOTX native icin swap süreci basladi. ERC20 tokenlarinizi native IOTX coina cevirebilirsiniz. Stake yaptiklariniza dokunmaniza gerek yok, stake'ten gelen tokenlari swap yapsaniz yeter simdilik. Bunlar ile VITA token claim edebilirsiniz (VITA, IOTX üzerinden olusturulan ilk token). Nasil yapilacagini asagida anlattim:

1. https://member.iotex.io/tools/iotex

Burada en az 100 IOTX swap yapmaniz gerektigi icin, en az miktari 100 olarak girin.
Swap butonuna tiklayin ve Metamask üzerinden transferleri onaylayin.
Bu kadar. Swap gerceklesti, birkac saniye sonra IOTX cüzdaninizda coinlarinizi göreceksiniz.

2. Online Cüzdan: https://iotexscan.io/wallet

Burada, swap yaparken kullandiginiz ETH adresinizin private anahtarini girmelisiniz.
ERC20 ile native IOTEX adreslerinizin private anahtari ayni oldugu icin.

3. Cüzdana girince, native IOTX miktarinizi görüyorsunuz sagda

Claim diyorsunuz, onayliyorsunuz, 5-6 saniye bekliyorsunuz: bitti, bu kadar.
Artik VITA tokenlari da cüzdaniniza cekmis oldunuz.

Claim olayini her gün (25 saatte bir) yapabilirsiniz. Her gün claim ederek, VITA miktarinizi cogaltabilirsiniz.

Şu başlıkta Lydian hocam İotex ile ilgili stake ve bilgiler vermişti.

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.
uyarısı veriyor aman diyim özellikle yobitçiler post atmasın, sonra necro-bumping'ten naneyi yer Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
November 01, 2019, 02:45:14 AM

Stake kampanyalarının sınırlı olanları her zaman daha makbul olmuştur. Sınırsız stake fiyatı düşürür. Ya da çok çok düşük olmalı verilen stake miktarı. Benim düşünceme göre yüksek veren ve sınırlı olan stake ödülü veren projeler takip edilmeli.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
PLAY NOW
.
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
November 01, 2019, 03:08:19 AM

Sanirsam guvenli bir sekilde ciddi bir suredir patlamadan stake ypailan bir tek NEO kaldi markette. Eskiden 50 dolar civarindan 100 NEO falan alirsaniz aylik 200 lira falan birakabiliyordu sanirim. Tabii NEO'nun fiyati cakildi, NEO'nun fiyatinin dusmesi GAS fiyatini da etkiledi ve suanda cokta birsey kazandirmiyor. Son baktigimda 10k NEO'dan az tutuyorsaniz yilda 50 dolar falan veriyor. Ancak 10k NEO'nuz varsa ayda 200 dolar falan kazanabiliyorsunuz. Onun disinda bir ara Darkcoin (DASH)'in masternode sistemi hos bi para getiriyordu, noldu bilmiyorum tabii.
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

View Profile
November 01, 2019, 08:04:41 AM

Sanirsam guvenli bir sekilde ciddi bir suredir patlamadan stake ypailan bir tek NEO kaldi markette. Eskiden 50 dolar civarindan 100 NEO falan alirsaniz aylik 200 lira falan birakabiliyordu sanirim. Tabii NEO'nun fiyati cakildi, NEO'nun fiyatinin dusmesi GAS fiyatini da etkiledi ve suanda cokta birsey kazandirmiyor. Son baktigimda 10k NEO'dan az tutuyorsaniz yilda 50 dolar falan veriyor. Ancak 10k NEO'nuz varsa ayda 200 dolar falan kazanabiliyorsunuz. Onun disinda bir ara Darkcoin (DASH)'in masternode sistemi hos bi para getiriyordu, noldu bilmiyorum tabii.

sanırım şuan herkesin gözü ethereum'da PoS'a geçtikten sonra eminim yüzbinlerce kişi stake yapmak isteyecektir. Asıl soru herkes kazanabilecek mi? Yani hem küçük yatırımcı hem de büyük yatırımcı. Ayrıca muhtemelen PoS'a geçer geçmez çok yoğun bir satın alma olacaktır ve buna bağlı olarak fiyatta inanılmaz bir artış olacaktır.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
November 01, 2019, 08:05:44 AM

sanırım şuan herkesin gözü ethereum'da PoS'a geçtikten sonra eminim yüzbinlerce kişi stake yapmak isteyecektir. Asıl soru herkes kazanabilecek mi? Yani hem küçük yatırımcı hem de büyük yatırımcı. Ayrıca muhtemelen PoS'a geçer geçmez çok yoğun bir satın alma olacaktır ve buna bağlı olarak fiyatta inanılmaz bir artış olacaktır.

Diger coinler ve tokenlerde PoS sistemi nasil calistiysa, ETH'de de ayni. Parasi olan para kazanir, dunyanin en les kurallarindan bir tanesi. Ne kadar cok ETH tutarsa o kadar cok kazanacak. Ama tabi detaylar sanirim daha 100% yazilmadigi icin tam olarak nasil calisacagi bilinmiyor.
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

View Profile
November 01, 2019, 08:49:27 AM

Diger coinler ve tokenlerde PoS sistemi nasil calistiysa, ETH'de de ayni. Parasi olan para kazanir, dunyanin en les kurallarindan bir tanesi. Ne kadar cok ETH tutarsa o kadar cok kazanacak. Ama tabi detaylar sanirim daha 100% yazilmadigi icin tam olarak nasil calisacagi bilinmiyor.

Benim daha çok merak ettiğim şey scalability sorununa bir çözüp olmayacağı bu PoS'un şuan ortalama 4 dakika olan transaction hızının düşürülüp düşürülemeyeceği. Mass adaptoion için bu sürenin saniyeler indirilmesi lazım. Merkeziyetsizlik her zaman önce geliyor fakat bu kadar çok validator varken sürenin de kısalmasını umuyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: