Bitcoin Forum
April 19, 2024, 05:05:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [ALT][Cosmos Network][$ATOM] Dyskusja ogólna  (Read 158 times)
asmodat (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 11


View Profile WWW
November 05, 2019, 10:58:34 AM
Last edit: November 06, 2019, 07:35:00 PM by malevolent
 #1

Chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji na temat sieci Cosmos Network.

Cosmos jest internetem blockchainów, który podobnie jak Polkadot zajmuje się łączeniem blockchainowych intranetów.
W skrócie telegraficznym  pozwala na przesyłanie danych i tokenów z jednej sieci do drugiej bez użycia mechanizmów wymiany takich jak atomic swaps.
Cosmos wykorzystuje metodę blokowania tokenów w jednej sieci I tworzenie jej w kolejnej np. przy użyciu inteligentnych kontraktów albo portfeli wielopodposowych w przypadku mniej inteligentnych networków takich jak bitcoin.

Z ciekawych informacji tutaj jest lista projektów obecnie budowanych na kosmosie: https://forum.cosmos.network/t/list-of-projects-in-cosmos-ecosystem/243

A tutaj polski telegram: https://t.me/CosmosPolska
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 05, 2019, 12:56:17 PM
 #2

Chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji na temat sieci Cosmos Network...

Od razu pytanie, jeżeli znasz projekt dość dobrze, to na pewno Wiesz czy już jakieś blockchainy zostały ze sobą połączone?

Jeżeli OP nie będzie potrafił odpowiedzieć  na to pytanie  to oczywiście, proszę wszystkich o pomoc.

Ja osobiście, już jakiś czas temu zapoznałem się z projektem Cosmos, ale nigdzie nie ma danych nad, którymi blockchainami trwają aktualnie prace?

Nawet przez chwilę myślałem, już tak, że Cosmos dostarcza narzędzia, a developerzy danych projektów, będą musieli je ze sobą połączyć.

To nic pewnego, tylko moje domysły, bo ich strona jest raczej skromna i nie ma tam za wiele informacji, a żeby zrozumieć white paper trzeba by być informatykiem.

asmodat (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 11


View Profile WWW
November 05, 2019, 03:14:02 PM
 #3

Chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji na temat sieci Cosmos Network...

Od razu pytanie, jeżeli znasz projekt dość dobrze, to na pewno Wiesz czy już jakieś blockchainy zostały ze sobą połączone?

Jeżeli OP nie będzie potrafił odpowiedzieć  na to pytanie  to oczywiście, proszę wszystkich o pomoc.

Ja osobiście, już jakiś czas temu zapoznałem się z projektem Cosmos, ale nigdzie nie ma danych nad, którymi blockchainami trwają aktualnie prace?

Nawet przez chwilę myślałem, już tak, że Cosmos dostarcza narzędzia, a developerzy danych projektów, będą musieli je ze sobą połączyć.

To nic pewnego, tylko moje domysły, bo ich strona jest raczej skromna i nie ma tam za wiele informacji, a żeby zrozumieć white paper trzeba by być informatykiem.

Tak, jednym z pierwszych blockchainów które się połączyły przy użyciu Między-Blockchainowego-Połączenia MBP (IBC) w wersji pierwszej to https://comdex.sg/, fork na githubie nazywa sie commit I można znaleźć go tutaj: https://github.com/commitHub/commitBlockchain

To była dość stara technologia która pozwalała jednie na przesyłanie monet I została zastąpiona lepszym rozwiązaniem które będzie wypuszczone w tym roku na głównej sieci I połączy Cosmos Hub z Iris Hub'em. Ta technologia pozwalać będzie na zarówno przesyłanie danych jak i tokenów. Można zobaczyć jak to działa tutaj: https://twitter.com/irisnetwork/status/1190152891073302529
Najnowsza wersja MBP była uruchomiona po raz pierwszy kilka miesięcy temu podczas hackathonu w berlinie.

Wszystko co dotyczy MBP znajduje się w bibliotece nazywanej Między-Sieciowe-Standardy MSS (ICS) którą można znaleźć tutaj: https://github.com/cosmos/ics/issues


 
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 06, 2019, 10:37:33 AM
 #4

...Ta technologia pozwalać będzie na zarówno przesyłanie danych jak i tokenów...

Czyli jak na razie nie ma, żadnych połączonych blockchainów i projekt Cosmos jeszcze nie jest gotowy, a już jest na wszystkich większych giełdach z dziennym wolumenem ponad 150 milionów dolarów. Jeżeli do tego dodamy, że aktualnie jest na 19 miejscu na Coinmarketcap i że cena rośnie od jakiegoś czasu, to już można, to uznać za wielki sukces.

Na pewno projekt Cosmos jest warty uwagi i chyba właśnie trochę sobie zaraz kupię, bo coś mi się wydaje, że nadchodzi pompa i może wywalić cenę w Cosmos  Wink.

asmodat (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 11


View Profile WWW
November 06, 2019, 12:21:26 PM
 #5


Protokół jest już kompletny I działający na testnecie, właśnie została ogłoszona Game of Zones, więcej informacji tutaj: https://twitter.com/cosmos/status/1191860727805427713

Polegać będzie na konkurencji w tworzeniu nowych blockchainów I wysyłaniu transakcji między nimi, pula nagród $100k
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 08, 2019, 09:30:07 AM
Last edit: November 08, 2019, 11:56:30 AM by wwzsocki
 #6

..Polegać będzie na konkurencji w tworzeniu nowych blockchainów I wysyłaniu transakcji między nimi...

Polegać będzie na konkurencji w tworzeniu nowych blockchainów, a czy to nie chodziło o to, aby połączyć te, już aktualnie istniejące blockchainy?

Ja byłem pewien, że Cosmos to właśnie to. Od razu pierwsze co każdemu przychodzi na myśl, a już na pewno mi, to połączenie Ethereum i Bitcoina.

Później myślałbym o takich połączeniach jak: Ethereum - Binance, Binance - Stellar, Ethereum - Waves, a później wszystkie razem.

Nawet przez chwilę nie myślałem o nowych łańcuchach, bo już jest ich 3000 i niedługo, będziemy mieli po kilka projektów do tego samego, już tak jest prawdę mówiąc.

Jesteś trochę bliżej tego projektu, to może powiedz, jak to wygląda od środka? Jest rozmowa o połączeniach takich jak sugerowałem powyżej, czy raczej źle rozumiem, ten cały Cosmos?

asmodat (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 11


View Profile WWW
November 23, 2019, 12:59:06 AM
Merited by wwzsocki (1)
 #7

Polegać będzie na konkurencji w tworzeniu nowych blockchainów, a czy to nie chodziło o to, aby połączyć te, już aktualnie istniejące blockchainy?

> Tak, strae blockchainy rowniez można łączyć z kosmosem, nawet PoW przy pomocy stref blokowania tokenów ("pegowania") które zapewniają probabilistyczną finalizację

Ja byłem pewien, że Cosmos to właśnie to. Od razu pierwsze co każdemu przychodzi na myśl, a już na pewno mi, to połączenie Ethereum i Bitcoina.

> Zgadza się, nad tym pracuje Thorchain który wygrał granta na budowę dedykowanych zon pegowania tokenów

Później myślałbym o takich połączeniach jak: Ethereum - Binance, Binance - Stellar, Ethereum - Waves, a później wszystkie razem.

> Binance jest zbudowany na kosmosie

Nawet przez chwilę nie myślałem o nowych łańcuchach, bo już jest ich 3000 i niedługo, będziemy mieli po kilka projektów do tego samego, już tak jest prawdę mówiąc.

> W internecie blockchainów jest oczekiwanie, że będzie nawet więcej, bo stworzenie własnego network to najbezpieczniejsze rozwiązanie w szczególności dla corpo

Jesteś trochę bliżej tego projektu, to może powiedz, jak to wygląda od środka? Jest rozmowa o połączeniach takich jak sugerowałem powyżej, czy raczej źle rozumiem, ten cały Cosmos?

> Tak dobrze rozumiesz, dokładnie takie są założenia
asmodat (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 11


View Profile WWW
January 17, 2020, 07:48:26 PM
 #8

Dla zainteresowanych, na kanale https://t.me/cosmosproject jest uruchomiony faucet który za darmo daje ATOM coiny, wystarczy wpisać komendę
Code:
show me the money!
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!