Bitcoin Forum
April 25, 2024, 09:39:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Idena  (Read 1580 times)
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 05, 2019, 05:20:09 PM
 #1

Proof-of-Person? Mam rozumieć, że robię pełne KYC a potem kopię coin pod zabezpieczeniem własnego nazwiska? Dobrze to rozumiem? Chyba nie, bo zupełnie mi to do Ciebie nie pasuje Smiley Napisz coś więcej o projekcie. Kopiesz to już?
Ten proof-of-person polega na udowodnieniu sieci, że jesteśmy człowiekiem. Odpbywa się to za pomocą rozwiązywania puzzli typu captcha i uprawdopodabniania ich poprzez konsensus, działający oczywiście na blokczejnie. Żadne dane osobowe nie wchodzą w grę.  Użytkownicy tworzą te kapcze, rozwiązują, otrzymując za to nagrodę a sieć służy do wyłuskania prawdziwości - konsensusu co do poprawności zagadek obrazkowych.
Tak kopię już od sześciu dni, kopaczy jest jest tylko 114 z czego aktywnych 90. System działa zupełnie stabilnie, na wingrozie7 nie spotkałem się z problemami. Projekt ma dopiero 3 tygodnie, nie ma na razie mowy o giełdach itd. Najważniejsze jak dla mnie, że nie jest to token a samodzielny szitkojnik Smiley Coś świeżego a za razem staroszkolnie z emfazą na anonimowość.   

Jestem z tobą. Client ściągnięty, node zsynchronizowany. Czekam na walidację i zaczynam kompać. Napisz jak wygląda ta walidaja? Czytałem, że to 5 tasków typu captcha ale gdzie to wyskakuje? W porfelu jako popup, czy trzeba gdzieś wejść/kliknąć? Są tylko 2 min na zrobienie tego, to wolałbym być gotowy.
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714037984
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714037984

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714037984
Reply with quote  #2

1714037984
Report to moderator
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
November 05, 2019, 05:33:52 PM
 #2

Jestem z tobą. Client ściągnięty, node zsynchronizowany. Czekam na walidację i zaczynam kompać. Napisz jak wygląda ta walidaja? Czytałem, że to 5 tasków typu captcha ale gdzie to wyskakuje? W porfelu jako popup, czy trzeba gdzieś wejść/kliknąć? Są tylko 2 min na zrobienie tego, to wolałbym być gotowy.
O, fajnie Smiley
O 14;30 okienko klienta zmieni się i samoczynnie odpali aplet z puzzlami. Nic nie trzeba klikać.
Kody nie są jakieś super trudne, powinieneś je spokojnie skompletować w około półtorej minuty więc nie ma stresu, czasu jest wystarczająco dużo. Po głównej fazie walidacji, nastąpi runda dodatkowa, trwająca 30 min. W niej będziesz miał 15 capchy do skompletowania ale tutaj nie musisz już się jakoś strasznie starać gdyż są to puzzle na rundę następną (na za tydzień).
Warto odwiedzić stronkę z przykładowymi puzzlami aby nastroić mózgownicę na odpowiednie tory rozumowania, pomaga. Gdy zostaniesz zweryfikowanym noobkiem, sieć zobowiązuje cię do utworzenia, co najmniej trzech nowych captcha-story. Nie przejmuj się słowami kluczami, nie są ważne.  No i oby nam się  Cool

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 06, 2019, 03:36:50 PM
 #3

No i się udało. Właśnie jestem "newbie", dodałem 3 flipy na kolejną sesję i kopię Smiley Idzie zima ... przyda się dodatkowe ciepełko w pokoju Smiley

Już mam 200 coinów. Skoro nie było żadnego ICO ani alokacji dla zespołu, a projekt istnieje od 3 tyg to obecnie całe supply wynosi 51,840 * ~21 = ~ 1 100 000. Oznacza to, że dopiero zacząłem a już mam 0,02% całego supply. Piękna sprawa. A projekt ciekawy. Chyba pierwszy raz słyszę o proof of person. Było to już gdzieś kiedyś?

@malevolent wytniesz może ostatnie kilka postów dotyczących Idena? Wydaje mi się, że temat może się rozwijać i coraz bardziej odchodzić od OP.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 08, 2019, 09:07:28 AM
Last edit: November 08, 2019, 11:23:46 AM by wwzsocki
 #4

A jakieś linki albo coś, bo kompletnie nie wiem o czym rozmawiacie?

Znalazłem oczywiście ten link https://flips.idena.io/?pass=idena.io, ale nic nie kumam, a tam nie ma, żadnych wyjaśnień, tylko przyciski Left i Right, to wszystko.

Przeczytałem wszystkie posty powyżej, ale za dużo mi to nie rozjaśniło, więc proszę o więcej informacji.

Najważniejsza, to oczywiście, czy można grać na kompie, bo u mnie z telefonem nadal krucho   Huh

O co chodzi z tymi puzzlami, jak je grupować?


Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 08, 2019, 12:50:48 PM
Last edit: November 08, 2019, 01:15:06 PM by Tytanowy Janusz
Merited by Rath_ (3), poptok1 (2)
 #5

A jakieś linki albo coś, bo kompletnie nie wiem o czym rozmawiacie?

Zapoznać się z projektem można tutaj w oficjalnym wątku.
Główna strona coina - https://idena.io

Najważniejsza, to oczywiście, czy można grać na kompie, bo u mnie z telefonem nadal krucho   Huh
O co chodzi z tymi puzzlami, jak je grupować?

Tu nie chodzi o jakieś granie. To innowacyjna kryptowaluta, która nie jest oparta na POW ani POS tylko na POP (proof of person). Działa to tak, że każdy NODE jest pojedynczą osobą o sile głosu 1. Nie jesteś więc w stanie wykonać ataku 51% bo nigdy nie będziesz miał więcej niż 1 głos.
Ale mogę założyć dużo kont i tak zrobić atak 51%? Otóż nie, bo na straży tego stoi walidacja użytkowników - 5 trudnych captcha które trzeba rozwiązać co 5 dni o ściśle określonej godzinie w ciągu 2 min. Po walidacji przez kolejne 5 dni możesz być nodem, przetwarzać transakcje kopiąc jednocześnie walutę. Jako, że nie jest to POS, to node nie wymaga wkładu finansowego a jako, że nie jest to POW, to wystarczy najtańszy laptop sprzed 10 lat a zużycie prądu na takim "czuwaniu" jest bardzo małe.

Projekt ma dopiero 3 tygodnie  

Zgodnie z ich telegramem pierwsza walidacja ruszyła pod koniec lipca.

Czyli projekt ma 4 miesiące. Oznacza to, że wszystkich tokenów nie jest 21*51,840 ~ 1mln tylko 100*51,840 ~ 5mln, co znacznie zmniejsza mój udział procentowy. A się tym podjarałem bardzo:

Już mam 200 coinów. Skoro nie było żadnego ICO ani alokacji dla zespołu, a projekt istnieje od 3 tyg to obecnie całe supply wynosi 51,840 * ~21 = ~ 1 100 000. Oznacza to, że dopiero zacząłem a już mam 0,02% całego supply.

Ale to nie wszystko:

Nie posiada żadnego ICO czy innych modeli finansowania typu "kot we worku".


Właśnie wyczytałem, że chłopaki wykopali sobie 36 MLN tokenów przed uruchomieniem sieci...



Oznacza to, że deweloperzy będą w "akcjonariacie" stanowili mniejszość dopiero po 700 dniach! Obecnie posiadają 83% całego supply (a pewnie więcej bo kopią pewnie od pierwszego dnia a podczas pierwszej walidacji było tylko 6 uczestników). Moim zdaniem przegięli. 3 mln byłoby wystarczające. Jeszcze ok jakby 80% tych tokenów było zablokowanych na 2 lata. Wtedy byłoby 50% supply teraz i 40% supply za 2 lata po odblokowaniu.
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
November 08, 2019, 01:17:58 PM
 #6

Oznacza to, że deweloperzy będą w "akcjonariacie" stanowili mniejszość dopiero po 700 dniach! Obecnie posiadają 83% całego supply (a pewnie więcej bo kopią pewnie od pierwszego dnia a podczas pierwszej walidacji było tylko 6 uczestników). Moim zdaniem przegięli. 3 mln byłoby wystarczające. Jeszcze ok jakby 80% tych tokenów było zablokowanych na 2 lata. Wtedy byłoby 50% supply teraz i 40% supply za 2 lata po odblokowaniu.
Rzeczywiście zmienia to trochę postać rzeczy  Undecided
Jakąś, chociaż może drobną pociechą jest to, że dość "cicho" się promują, grupy na telegramie małe, nie ma typowego bounty, nikt nie hajpuje, to może nie będzie typowego zrzutu w momencie debiutu giełdowego? Liczą pewnie na marketing szeptany a moim zdaniem to jedyna słuszna dziś opcja... chyba, że znowu sie mylę i wyszperasz jakieś niusy o płatnych idenowych-trolach  Wink
Ciekawe jeszcze jak sprawa wygląda z portfelem stake u adminów, może właśnie te 25% mają "zblokowane" jak reszta użytkowników?

 

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 08, 2019, 01:27:59 PM
 #7

może właśnie te 25% mają "zblokowane" jak reszta użytkowników?



[link]

Zblokowane mają jakieś środki ale jest to grubo poniżej 25%. Prawdopodobnie 36 MLN dostali bez blokady a zablokowane środki to 25% z tego co wykopali sami. Czyli admin v1 wykopał dodatkowo około 600k tokenów.


Liczą pewnie na marketing szeptany a moim zdaniem to jedyna słuszna dziś opcja... chyba, że znowu sie mylę i wyszperasz jakieś niusy o płatnych idenowych-trolach  Wink

Tu masz rację... cisza - przynajmniej na razie.
Reserve founds - 6 480 000 tokenów - tylko czekam na news, że przeznaczają to na bounty i się okaże, że tweeterowy spamer z fake fallowersami dostanie więcej tokenów za retweety niż ja za kopanie...
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
November 09, 2019, 08:32:43 AM
 #8

Tu nie chodzi o jakieś granie. To innowacyjna kryptowaluta, która nie jest oparta na POW ani POS tylko na POP (proof of person). Działa to tak, że każdy NODE jest pojedynczą osobą o sile głosu 1. Nie jesteś więc w stanie wykonać ataku 51% bo nigdy nie będziesz miał więcej niż 1 głos.
Ale mogę założyć dużo kont i tak zrobić atak 51%? Otóż nie, bo na straży tego stoi walidacja użytkowników - 5 trudnych captcha które trzeba rozwiązać co 5 dni o ściśle określonej godzinie w ciągu 2 min. Po walidacji przez kolejne 5 dni możesz być nodem, przetwarzać transakcje kopiąc jednocześnie walutę.

Jak ta kryptowaluta zacznie cokolwiek być warta to death by captcha czy podobne usługi zaczną to obsługiwać.

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 09, 2019, 02:53:21 PM
Merited by Rath_ (5)
 #9

Jak ta kryptowaluta zacznie cokolwiek być warta to death by captcha czy podobne usługi zaczną to obsługiwać.


Zastanawiałem się właśnie kiedy zawitasz w tym wątku. Szczerze powiedziawszy to liczyłem na to, że wpadniesz, bo masz ogromną wiedzę techniczną, która do dyskusji tej technologii wydaje się niezbędna. Postaram się odpowiedzieć na to jak widzę realność tego zagrożenia i bardzo chętnie przeczytam Twoją odpowiedz, dot. tego, czy się to trzyma kupy czy nie.


Te serwisy nie działają automatycznie, tylko są przetwarzane przez setki pracowników. Walidacja trwa tylko 2 min. Zanim ten coin będzie coś wart, to baza nodów z pewnością przekroczy 1 000 (obecnie 120 a o coinie nikt nic nie wie i nie ma go na żadnej giełdzie), a jak już będzie coś wart i zrobi się głośno, to 10 000 - 50 000 jest luźnym szacunkiem. Oznacza to, że jeśli chciałbyś wykonać w tym momencie atak, to musiałbyś zarejestrować 3-15k kont, co oznacza 3-15k osób siedzących przy kompie dla ciebie idealnie w tym samym momencie. Czy death by captcha ma tylu równocześnie siedzących pracowników? Czy są na tyle ogarnięci by w 2 min ze 100% skutecznością rozwiązać nietypowe, trudne taski wymagające myślenia (a nie przepisanie tekstu z obrazka?). Jedna nieudana walidacja i wylatujesz jako miner. Dwie nieudane pod rząd i tracisz 25% portfela i do kolejnej walidacji potrzebujesz zaproszenia.

Zaproszenie jest kolejnym problemem dla chętnych szybko zarejestrować 15k kont. Każdy node podchodzi do pierwszej walidacji dopiero po otrzymaniu zaproszenia od funkcjonującego już noda ze stażem min 3 walidacje. Liczba zaproszeń jaka może być wysłana z 1 konta jest ograniczona a ograniczenie będzie coraz ciaśniejsze w ramach rozwoju sieci. Przy 15k użytkowników możliwym będzie, że 1 node może zaprosić max 2 osoby tyg. Zebranie 15k kluczy może więc nieco potrwać a dodatkowo wciąż trzeba podtrzymywać funkcjonujące już nody poprzez kolejne walidacje, tworzenie unikalnych 3 flipów dla każdego konta jednocześnie ponosząc ryzyko, że coś się zwali przy kolejnej walidacji i wszystkie konta pójdą w zawieszenie.

Jakby ryzyko jest ... zawsze będzie ale atak nie będzie aż tak prosty. Będzie piekielnie upierdliwy. A przy rosnącej ilości nodów będzie coraz trudniejszy.
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
November 09, 2019, 03:19:21 PM
Merited by Rath_ (1)
 #10

Jakby ryzyko jest ... zawsze będzie ale atak nie będzie aż tak prosty. Będzie piekielnie upierdliwy. A przy rosnącej ilości nodów będzie coraz trudniejszy.
Pytanie czy to jest w ogóle technicznie możliwe?
Nigdy nie używałem tego typu serwisów i czy to nie jest tak, że API uzyskiwałoby dostęp do naszego klienta tj walletu?
Co innego przeglądarka a co innego taki klient z kluczami prywatnymi, przedstawiającymi jakąś realną wartość.
W dodatku, sieć wymaga również tworzenia, nie tylko rozwiązywania puzzli, co stanowić będzie kolejną zaporę dla spryciarzy.
Trzeba zaznaczyć, że tutaj nie zarabia się na captchy, jak to było w przypadku raibloków, nagroda (mała) jest ale za wytworzenie działającej zagadki-historyjki, toteż masowe "kapczowanie" jest chyba pozbawione sensu.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 12, 2019, 09:46:40 AM
Last edit: November 13, 2019, 11:20:50 AM by wwzsocki
 #11

Cholerka nie mam czasu, żeby zajrzeć do tego projektu, a trzeba jednak poświęcić chociaż trochę czasu, żeby go dobrze zrozumieć.

Z dyskusji wynika, że to coś bardzo ciekawego, a z drugiej strony po komentarzu Malevolent 'a, wygląda na to, że pierwszy serwis do masowego rozwiązywania captchy, może stanowić realne zagrożenie.

Jak ta kryptowaluta zacznie cokolwiek być warta to death by captcha czy podobne usługi zaczną to obsługiwać.
Zastanawiałem się właśnie kiedy zawitasz w tym wątku. Szczerze powiedziawszy to liczyłem na to, że wpadniesz, bo masz ogromną wiedzę techniczną, która do dyskusji tej technologii wydaje się niezbędna. Postaram się odpowiedzieć na to jak widzę realność tego zagrożenia i bardzo chętnie przeczytam Twoją odpowiedz, dot. tego, czy się to trzyma kupy czy nie....

poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
November 12, 2019, 06:21:08 PM
 #12

...wygląda na to, że pierwszy serwis do masowego rozwiązywania captchy, może stanowić realne zagrożenie.
Moim zdaniem takiego zagrożenia niema. Pomijając już aspekt techniczny, to zwyczajnie czasu na koordynację jest zdecydowanie za mało. Nieprawidłowe odpowiedzi są penalizowane, toteż prędzej stracisz noda niż uprawdopodobnisz go za pomocą "pomocników". Liczba zaproszeń jest ograniczona, w rezultacie czego farmienie tychże, może okazać za trudne i w efekcie nieopłacalne. Na koniec najważniejsze, jeśli coin osiągnie jakąś wartość, "pomocnicy" będą bardziej zainteresowani własnym kontem i jego prawidłowym utrzymaniem niźli twoimi anonimowymi zleceniami. Całkiem przemyślane to to, tylko ten premine... no przegięli.

kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
November 13, 2019, 12:27:49 PM
 #13

Pierwszy post wygląda bardzo optymistycznie, ale jak przeczytałem o premine to cały pomysł się wali na ryj.

Jeśli chodzi o captche, to nie będzie tam potrzebnej żadnej koordynacji żeby je rozwiązać w 2 minuty, tylko odpowiedni script. Są spece, którzy tylko tym się zajmują. Gdy miałem faucety, czyścili mi regularnie wallety omijając captche. Dlatego z nich zrezygnowałem. Udoskonalanie captchy to nieustająca walka, a i tak omijają je bez problemu.

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 13, 2019, 05:45:01 PM
 #14

no przegięli.

Może jako społeczność udałoby się wpłynąć na nich, by np. zablokowali w smart kontrakcie część środków na kilka lat. Albo spalili część tokenów. Obecnie wygląda to słabo.

Pierwszy post wygląda bardzo optymistycznie, ale jak przeczytałem o premine to cały pomysł się wali na ryj.

Jeśli chodzi o captche, to nie będzie tam potrzebnej żadnej koordynacji żeby je rozwiązać w 2 minuty, tylko odpowiedni script. Są spece, którzy tylko tym się zajmują. Gdy miałem faucety, czyścili mi regularnie wallety omijając captche. Dlatego z nich zrezygnowałem. Udoskonalanie captchy to nieustająca walka, a i tak omijają je bez problemu.

Widziałeś te captche? Moim zdaniem nie tak łatwo jest je zrobić "odpowiednim skryptem". Sami właściciele ufundowali bounty (25k $) dla kogoś, osiągnie daną skuteczność rozwiązywania tych zagadek przy pomocy algorytmów. A to nie jest tak, że możesz podejść do każdej zagadki x razy az ci się uda i przejdziesz. Po błędnej weryfikacji tracisz noda, a po 2 błednych 25% portfela.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 14, 2019, 10:05:53 AM
Last edit: November 14, 2019, 11:20:18 AM by wwzsocki
 #15

Za cholerę nie mogę uzyskać, więcej niż 52%, kiedy próbuje rozwiązywać te historyjki captcha i z tego powodu, nawet się nie zabieram za noda, bo by mnie chyba szlag trafił, kiedy po kilku dniach, ciągłego rozwiązywania i klikania, stracił tego noda, a jednocześnie większość portfela.

Jeszcze rozwiązać, kilka początkowych historyjek idzie, jako tako, ale po 10 captchy, wszystko się zaczyna robić podobne, a do tego, ten ciągle tykający zegar nie pomaga się skupić.

Nie wiem, może nie potrafię dobić do wyższej skuteczności w rozwiązywaniu, bo na tej stronie https://flips.idena.io/?pass=idena.io nie ma podanych historyjek, a bez tego ciężko dobrać odpowiednio te zdjęcia, bo nie wszystkie są, aż tak oczywiste.

Czytałem dużo o tym projekcie na ich stronie, ale jakoś nie wiem, jak miała by ta technologia zabezpieczyć dane przed wyciekiem, raczej może pomóc przy walidacji kont, żeby nie było botów,podwójnych kont, ale jakieś inne zastosowania? Czyli co, taka lepsza captcha na blockchainie? Sory za sarkazm.

Z tego co czytałem, to trzeba być przy kompie w odpowiednim czasie, żeby przeprowadzić walidację i jak się nie wyrobisz, to oczywiście tracisz i to może być następny minus, bo widzę po komentarzach w ich wątku https://bitcointalk.org/index.php?topic=5194871.0, że jak na razie, nie do końca, to wszystko chodzi dobrze i czasem trzeba czekać, całymi godzinami na kolejną walidację.

Coś nowego, ciekawego na pewno, ale aż tak duży premine moim zdaniem dyskwalifikuje ich, jako uczciwy projekt. Powinien być wystartowany, jak inne projekty, w których bardzo ważne, jest początkowe kopanie. A więc dużo wcześniej powinno być ogłoszone i każdy od pierwszej sekundy powinien mieć, takie same szanse. A tu jest niestety, jak w większości skamów, gdzie developerzy posiadają na dzień dobry 80% całego supply, no i dupa.

poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
November 14, 2019, 10:41:54 AM
Merited by wwzsocki (1)
 #16

kiedy po kilku dniach, ciągłego rozwiązywania i klikania, stracił tego noda, a jednocześnie większość portfela.
My chyba naprawdę rozmawiamy o innych projektach Smiley Rozwiązywania i klikania jest może 5 minut tygodniowo. 3 obowiązkowe puzzle w czasie 2min, + około 15 na luzie w ponad 30 min, to nie są przecież całe dnie. Ja się wyrabiam właśnie w około 5minut, włączając w to utworzenie trzech nowych puzzli. Te w linku mogą być puzzlami gorszego sortu gdyż są poza siecią ale nie jestem pewien.
Żadnych środków nie stracisz tracąc node a jedynie prawo do dalszego kopania. W dodatku poprawnie rozwiązane puzzle sumują się. Czyli po kilku tygodniach, bez konsekwencji można pominąć walidację i nic się nie stanie.
Czytałem dużo o tym projekcie na ich stronie, ale jakoś nie wiem, jak miała by ta technologia zabezpieczyć dane przed wyciekiem, raczej może pomóc przy walidacji kont, żeby nie było botów,podwójnych kont, ale jakieś inne zastosowania?
Absolutnie żadnych dodatkowych zastosowań Smiley To jest projekt typu "universal income" (fujka Tongue)
nie do końca, to wszystko chodzi dobrze i czasem trzeba czekać, całymi godzinami na kolejną walidację.
Śmiga aż miło, u mnie żadnych problemów. Stabilna sieć, łączy z peerami za każdym razem, szybko synchronizuje, zjada mało czasu procesora i netu a 250 ramu to też niewiele.
developerzy posiadają na dzień dobry 80% całego supply, no i dupa.
I to jest fujka numer dwa :/ ale przecież niczego się nie ryzykuje, prócz chwili czasu. Tak jak zaproponował Tytanowy Janusz - może jako społeczności, uda nam się wymusić blokadę połowy tego premina, i już będzie trochę lepiej. Trzeba spróbować.

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 14, 2019, 10:58:01 AM
Merited by wwzsocki (1)
 #17

Za cholerę nie mogę uzyskać, więcej niż 52%, kiedy próbuje rozwiązywać te historyjki captcha i z tego powodu,

Ja za pierwszym razem miałem coś koło 95% (28/29). Prawdopodobnie myślisz nieszablonowo na temat pewnego typu historii stąd je wszystkie masz źle. Pokombinuj a na pewno za którymś razem otworzą się odpowiedni drzwi w mózgu i nie będziesz miał problemu z żadną walidacja.


nawet się nie zabieram za noda, bo by mnie chyba szlag trafił, kiedy po kilku dniach, ciągłego rozwiązywania i klikania, stracił tego noda, a jednocześnie większość portfela.

Tu chyba nie do końca wiesz jak to działa. Poświęcasz 2 min na walidację (5 captchy), 5 min na zrobienie swoich historyjek i 5 min na tzw. long session (gdzie jest do zrobienia 17 captchy) i po wykonaniu tego kopiesz krypto przez kolejne 5 dni zupełnie jakbyś postawił noda na POS (tylko nie musisz stakować). Czyli komputer sobie chodzi i wydobywa coiny. Po 2 błędnych walidacjach tracisz 25% portfela, czyli też nie większość. Nie siedzisz kilka dni ciągle klikając i rozwiązując zagadki. Robisz to 20 min co 5 dni.

Jeszcze tylko dodam, że niektóre historyjki same w sobie nie osiągają konsensusu bo są nielogiczne. Przy pierwszej walidacji miałem 4/4 poprawne, mimo 5 odpowiedzi, bo 1 captcha została zdyskwalifikowana.


Czytałem dużo o tym projekcie na ich stronie, ale jakoś nie wiem, jak miała by ta technologia zabezpieczyć dane przed wyciekiem, raczej może pomóc przy walidacji kont, żeby nie było botów,podwójnych kont, ale jakieś inne zastosowania?

A jakie ma zastosowania każdy inny coin POS? POP to nowa technologia rozwiązująca problemy jakie wciąż mają POS i POW jednocześnie wnosząc na plecach charakterystyczne dla siebie problemy, których nie mają POW i POS. Nie wydaje mi się, by miała zawładnąć światem, ale jako coś nowego widzę nadzieję na jakieś głośne wejście na giełdy i top 200 CMC (chociaż przez chwilkę). Daje to kapitalizację na poziomie 13 mln $ a przy supply 40 mln wychodzi 32 centy za sztukę. Ja już wykopałem 3500 coinów ~1137 $ - w tydzień (bardzo luźny szacunek z grubego optymistycznego palca)

Z tego co czytałem, to trzeba być przy kompie w odpowiednim czasie, żeby przeprowadzić walidację i jak się nie wyrobisz, to oczywiście tracisz i to może być następny minus, bo widzę po komentarzach w ich wątku https://bitcointalk.org/index.php?topic=5194871.0, że jak na razie, nie do końca, to wszystko chodzi dobrze i czasem trzeba czekać, całymi godzinami na kolejną walidację.
Przeprowadziłem już 2 walidacje i każda wystartowała o 14:30:00 - zgodnie z planem. Być może już to naprawili a być może długie czekanie dopiero przede mną Smiley

Coś nowego, ciekawego na pewno, ale aż tak duży premine moim zdaniem dyskwalifikuje ich, jako uczciwy projekt. Powinien być wystartowany, jak inne projekty, w których bardzo ważne, jest początkowe kopanie. A więc dużo wcześniej powinno być ogłoszone i każdy od pierwszej sekundy powinien mieć, takie same szanse. A tu jest niestety, jak w większości skamów, gdzie developerzy posiadają na dzień dobry 80% całego supply, no i dupa.
Tak. To duży problem. Ale może jako społeczność udałoby się na nich wpłynąć. Na pewno brak ICO oddala ich od typowych scamów, bo zarobią dopiero jak projekt wejdzie na giełdy i zostanie tam wysoko wyceniony - czyli w momencie w którym zarobieni będą wszyscy.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 18, 2019, 08:57:42 AM
Last edit: November 18, 2019, 09:34:23 AM by Tytanowy Janusz
 #18

Trzecia walidacja za mną.



Od teraz mam w sieci status "verified" i mogę zapraszać kolejnych nodów. Przy okazji dowiedziałem się, że już teraz mogę wysłać zaproszenie do max 1 osoby na 5 dni, a później będzie tylko mniej. Potwierdza to fakt, że zebranie odpowiedniej ilości zaproszeń do wykonania ataku 51% wymaga wielu tygodni zbierania i ciągłego podtrzymywania pracujących nodów przy ryzyku błędnej weryfikacji i uśpienia zweryfikowanych już kont. Jest to możliwe ale na pewno nie jest proste i pytanie czy bardziej opłacalne jest wykonanie wtedy ataku, czy kopanie tyloma kontami tak długo jak to możliwe.

A jak z opłacalnością kopania?
Wykopałem już 4800 coinów. Coin nie jest listowanych na giełdach, ale pojawiają się już oferty OTC.


"I want to buy 100K DNA, for $0.015 per DNA, if anyone wants to sell it, please PM me. " - 4800 DNA =  72 $

"WTB 100k @100 sats" - 4800 DNA =  41 $

"Hey guys, anyone wanna sell @350 sat?"  - 4800 DNA =  143 $

Jednak druga strona medalu wygląda tak:

"WTS 1000 @ 500 sats" - 4800DNA = 205$

"Wts 31k @1000 sat send pm me" - 4800DNA = 410$

Szacuję, że jest to około 10$ dziennie zysku z kopania. Przy obecnych cenach OTC zupelnie nieznanego nikomu coina - wraz z rozwojem może być tylko lepiej*. Stary laptop z uśpionym ekranem pracujący na tak małym obciążeniu, że nie słychać nawet wentylatorów wątpię by generował większe koszty niż 2 zł dziennie.


*no chyba, że ktoś zrobi bota IA, który z wystarczającą skutecznością rozwiązuje takie captche. A na telegramie jest wielu próbujących.
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
November 18, 2019, 09:59:25 AM
 #19

wątpię by generował większe koszty niż 2 zł dziennie.
Shocked to jakiś potężny laptop musiałby być - 2zł za dobę czyli 4KW przy obecnych cenach, to dawało by jakieś 170 wat...  Cheesy
Realistyczniej licząc, wychodzi coś około 20 groszy z watem, przebitka całkiem przyzwoita dla cen jakie podałeś.
Skąd właściwie wziąłeś te oferty OTC (off the chain?)? Bitcointalk, telegram czy inne?
 

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
November 18, 2019, 10:10:42 AM
 #20

Shocked to jakiś potężny laptop musiałby być - 2zł za dobę czyli 4KW przy obecnych cenach, to dawało by jakieś 170 wat...  Cheesy
Realistyczniej licząc, wychodzi coś około 20 groszy z watem
Racja. Nie liczyłem tego wcale. Tak z palca strzeliłem maksymalną wartość jaką mógłbym się spodziewać. Jednak obie wartości są pomijalne w stosunku do kilkudziesięciu krotnie większej wartości coinów.

Skąd właściwie wziąłeś te oferty OTC (off the chain?)? Bitcointalk, telegram czy inne?

Telegram i discord.

OTC - Over The Counter

Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!