Bitcoin Forum
April 26, 2024, 05:02:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Avrupa'da online hesap açılabilen bankaların listesi  (Read 616 times)
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 12, 2018, 08:58:47 AM

Güzel konu olmuş, Türk bankalarında bir sorun yaşanırsa, alternatif olarak kullanılabilir. Ülkemizde bu tarz şeyler çok hızlı devreye alınıyor, bir anda boşa düşmemiş oluruz.

Paylaşım için ve yorumda bulunanlara teşekkürler.
1714107744
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714107744
Reply with quote  #2

1714107744
Report to moderator
1714107744
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714107744
Reply with quote  #2

1714107744
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
September 12, 2018, 12:29:23 PM

Hocam yani Leopay hesabı açmanın yabancı ülkede vadesiz banka hesabı açmaktan pek farkı olmuyo.
Peki verdiği iban hangi ülkenin, hangi para birimlerini kullanabiliyoruz ve kaç tane iban alabiliyoruz, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Evet aynen öyle. Yabancı ülkede açılan vadesiz hesap olarak düşünebilirsiniz.
Verdiği IBAN BG ile başlıyor, Bulgaristan'a (Bulgaria) ait bir IBAN yani.  Ayrıca, TRY hariç bir çok para birimini (EUR, USD vb.) kullanabiliyorsunuz, her para birimi için anında hesap açabiliyorsunuz.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
TurkumBenTURK
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
September 12, 2018, 03:09:47 PM

nasıl yani ben tam olarak anlamadım. şimdi bu bankalardan hesap açabiliyoruz ve istediğimiz gibi kullanabiliyoruz öylemi? yani banka kartı  gibi alıp para çekebiliyormuyuz? yada kendi hesabımıza kendimiz swift yapabiliyormuyuz?
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
September 13, 2018, 05:46:46 AM

Bilgiler için teşekkürler. İlerleyen zamanlarda inşallah lazım olur da kullanırız Cheesy

Rica ederim Wink

Güzel konu olmuş, Türk bankalarında bir sorun yaşanırsa, alternatif olarak kullanılabilir. Ülkemizde bu tarz şeyler çok hızlı devreye alınıyor, bir anda boşa düşmemiş oluruz.

Paylaşım için ve yorumda bulunanlara teşekkürler.

Rica ederim Wink

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Rica ederim Wink

nasıl yani ben tam olarak anlamadım. şimdi bu bankalardan hesap açabiliyoruz ve istediğimiz gibi kullanabiliyoruz öylemi? yani banka kartı  gibi alıp para çekebiliyormuyuz? yada kendi hesabımıza kendimiz swift yapabiliyormuyuz?

Tam olarak neyi anlamadığınızı anlamadım! Sorduğunuz sorunun içinde cevabı zaten vermişsiniz Grin
Size kısaca cevap vereyim: Evet.
Ardaa
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 10

View Profile
November 26, 2019, 03:15:36 PM

Ülkeler listesinde Türkiye yok.
https://leopay.eu/en/faq/current-client/countries

Son zamanlarda başvuru yapıp hesap açtırabilen oldu mu?
Revolut, N26, Leopay birçoğunda aynı sorun var, Türkiye listelerinde yok. Türkiye'de ikamet edenleri kabul etmiyorlar.

Leopay ile ne kadarlik islemler yapiyorsunuz? Ve transfer hizlari konusunda deneyiminiz nedir? Gelen wire, giden wire, gelen sepa ve giden sepa?

Çok yüklü miktarlar yapmıyorum, kredi kartları ile yükleme yapılabiliyor fakat kredi kartı ile yükleme yapınca masraf kesiyor, çalıştığınız bankanın SWIFT bedellerine göre banka komisyonu da kesiyor tabi. Hızlar konusunda bir sıkıntı yok, yine çalıştığınız bankanın ve muhabir bankasının işlem hızına ve mesai saatlerine göre 1 tam iş günü içinde bakiyeler hesaba yatıyor diyebiliriz.

LeoPay doğrulama için hangi belgeleri istiyor? Hangi ülkelerin ibanlarini kullanabiliyoruz, birden fazla iban kullanabiliyormuyuz?
Gösterdiğiniz kartı ülkemizin atmlerinde kullanabiliyomuyuz? Biraz daha bilgi verebilirmisiniz.

LeoPay doğrulama için kimlik onayı ve fatura istiyor. Kimliğinizin yeni TC kimliği veya Pasaport olması gerekiyor. Ayrıca, onay sistemleri şu şekilde. Başvuru yaptıktan sonra mobil uygulama ile canlı müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz ve video görüşme yapıyorsunuz. O size bir kaç soru soruyor, SMS gönderiyor ve kimlik veya pasaportunuzun fotoğrafını çekmenizi istiyor.

Daha sonra sistem size mail atarak adres onayı için fatura veya benzeri bir belge göstermenizi istiyor, 1-2 iş günü içinde bir problem yoksa hesabınız onaylanıyor ve site üzerinden ücretsiz VISA kart talebinde bulunabiliyorsunuz.

Kart VISA Debit olduğu için bir problem yaşamadan Türkiye'deki ATM lerde kullanabilirsiniz. Kullanım ücretlerini Leopay sitesi üzerinde bulabilirsiniz.

Leopay'ı bir ödeme sistemi olarak değil de, bir banka olarak düşünmenizde fayda var. Buradaki mantık Türk bankalarının veya hükumetin Bitcoin veya diğer kripto paralara ve kripto para hareketlerine bir kısıtlama getirmesi durumunda, gerek Visa Debit kartı ile gerekse diğer banka aksiyonları ile bir alternatif oluşturmaktır. Bu nedenle Leopay dünya üzerinde oldukça yoğun kullanılan bir seçenektir.

emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
November 26, 2019, 09:05:01 PM
Last edit: November 27, 2019, 01:22:56 PM by emregungor

Listedeki bir bankayı 4 5 yıldır aktif kullanıyorum debit kartı'da sorunsuz atm alışverişte kullanıyorum ayrıca istediğim zaman btc alıp satabiliyorum. Yaklaşık 6 yıl önce online başvurmuştum. Kart 1 haftada geldi. Para transferi coin al sat v.s yapabiliyorum.

Edit kullandığım dijital enpara tarzı banka linkini aşağı bırakıyorum.

https://www.epacash.com/000-837569
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
November 27, 2019, 02:45:18 PM

Listedeki bir bankayı 4 5 yıldır aktif kullanıyorum debit kartı'da sorunsuz atm alışverişte kullanıyorum ayrıca istediğim zaman btc alıp satabiliyorum. Yaklaşık 6 yıl önce online başvurmuştum. Kart 1 haftada geldi. Para transferi coin al sat v.s yapabiliyorum.

Edit kullandığım dijital enpara tarzı banka linkini aşağı bırakıyorum.

https://www.epacash.com/000-837569

makasları ve çok sık bakım, yatırma çekme durdurma işleri olmasa güzel aslında ama sürekli kullanım için çok başarılı değil. Kötünün iyisi ama.

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 27, 2019, 04:58:38 PM

bir çok yerde olduğu gibi türklerin burada da karne notu düşük, hesap açınca direk olarak banlanıyor bir çoğunda. bazılarında ise hesap bile açtırmıyor direk hata veriyor. heralde zamanında baya bir problem yaşamışlar ki böyle bir ön yargı geliştirmişler.  bazılarında hiç problem yaşanmıyor.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: