Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:08:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: Merit Felsefesi - Neye verilir? Nasıl Alınır? Kaynak Başvurusu - Analiz Araçları  (Read 1546 times)
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 17, 2020, 11:41:03 PM

En büyük kaynak eksildi ve yeri boş kaldı. Arada vakit ayırıp bir şeyler hazırlayayım diyorum sonra yeterli motivasyonu bulamıyorum. Direk kaynaktan merit almanın dışında diğer üyelerden de aldığınız merit sayısı fazla oluyordu şimdi ise kimsede yok neredeyse.

Merit olmayınca, niye motivasyon olmuyor onu anlamıyorum?

Amaç Merit mi yoksa gerçekten bu blockchain mantığını sahiplenmek mi? , daha farklı insanlara birşeyler anlatmak , bildiğin bilgileri farklı kişiler ile paylaşmak onun mutluluğu mu?

Sayın hocam laf sokmak yada imza taşıyorsunuz diye sizi suçlamak gibi algılamayın lütfen ama yanlış hatırlamıyorsam çok uzun zamandır imza taşıyorsunuz ve bu forumda attığınız her mesajın sizin için maddi bir karşılığı var. Hal böyleyken merit konusuna takılıp blockchain mantığını sahiplenmekten bahsetmeniz fazlasıyla ironik olmuyor mu ?

Çok basit şekilde izah edeyim günümüzde en değerli şey bilgidir. Bilgiyi edinmek için gerekli araştırmaları yapmak bazen saatler alabiliyorken bazen de yılların birikimiyle ancak elde edilebilen bilgiler mevcut. Bu forumda eskiden kaliteli bilgi için eth yada btc adreslerine bağış yapılırmış ki bunu şimdilerde çok çok nadir durumlarda global forumda görüyoruz. Bugünlerde forumda kaliteli yazının yada emek verilmiş işin tek karşılığı merit.

Ödüllendirilmeyen davranışların tekrarlanmasını bekleyemezsiniz bu insanın (canlının) doğasında vardır (Davranışcı yaklaşım - PAVLOV, WATSON). Para üzerine kurulmuş bir forumda, yapılan neredeyse her işin karşılığının para olduğu bir ortamda (hatta dünyada) hiç kimseye paylaşmanın mutluluğundan bahsetmek mantıklı gelmiyor. Yeni başlayanlar bölümünde v.b. sorulan sorulara karşılık beklemeden zaten cevap veriyoruz insanların bitcoin veya türevlerini öğrenmelerine yardımcı oluyoruz yada foruma artı değer katmak için karşılıksız yaptığım başka işlerde var ama müsaade edin saatler harcayarak bir yazı çıkaracaksam ortaya taktir edilmenin hazzını yaşayayım.

Hepsi birbirinden anonim, kimliğini gizlemeye dikkat eden (ben dahil) hiç kimsenin hiç kimseyi tanımadığı, %90 belki daha fazlasının tek derdinin para olduğu bir ortamda neyin paylaşımı neyin mutluluğu ? Bu forumda sırf bitcoin ve blockchain'i önemseyip bu forum ve kripto paralar üzerinden para kazanmaya çabalamayan kişi sayısı kaçtır ?

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715159292
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715159292
Reply with quote  #2

1715159292
Report to moderator
1715159292
Hero Member
*

Ignore
1715159292
Reply with quote  #2

1715159292
Report to moderator
1715159292
Hero Member
*

Ignore
1715159292
Reply with quote  #2

1715159292
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
July 18, 2020, 01:51:45 AM

En büyük kaynak eksildi ve yeri boş kaldı. Arada vakit ayırıp bir şeyler hazırlayayım diyorum sonra yeterli motivasyonu bulamıyorum. Direk kaynaktan merit almanın dışında diğer üyelerden de aldığınız merit sayısı fazla oluyordu şimdi ise kimsede yok neredeyse.

Merit olmayınca, niye motivasyon olmuyor onu anlamıyorum?

Amaç Merit mi yoksa gerçekten bu blockchain mantığını sahiplenmek mi? , daha farklı insanlara birşeyler anlatmak , bildiğin bilgileri farklı kişiler ile paylaşmak onun mutluluğu mu?

@Blacknavy kusura bakmasın çocukluk yapmıştır. Her yerde olabilecek şeyler ona gelen ağır ithamlar. O zaman EFS ne yapsın? Adamı sürekli yerden yere vurduğumuz zamanlar oluyor.

Veya onu geçtim reel hayatta hiç mi patrondan fırça yemediğiniz? veya amirinizden , üstünüzden ne yaptınız ya ben küstüm çalışmıyorum mu dediniz?

@Blacknavy umarım da bu sefer beni yanlış anlamazsın Smiley Çünkü artık kendimi anlatmaya takatim yok. İsteyen küssün , isteyen beni düz anlasın...

Bu profil benim internet kişiliğimi yansıtıyor ve profilimin güvenilirliği merit kaynaklığından çok daha önemli. Belki forum kurallarina uyan bir üye değilim ama profilim ikili ilişkilerde güvenilirdir.

Ben merit kaynaklığını bıraktığımdan beri forumdaki troll sayısında bariz azalma var. Dini ve siyasi görüşü bana benzeyen troll hesaplar nereye gitti merak ediyorum. Belki çocukluk yaptım ama gölgeli olmaktan iyidir. Ben hala düşüncelerimi özgür bir şekilde ana hesabımdan dile getirebiliyorum ki ifade özgürlüğü (özellikle benim kendi ifade özgürlüğüm) benim için çok önemlidir. Kaynak olmuşum, olmamışım fark etmez.
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: