Bitcoin Forum
May 05, 2024, 05:56:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Stellar (XLM) - Keybase kullancıları için AIRDROP yapıyor  (Read 1117 times)
Hovarda (OP)
Full Member

Activity: 518
Merit: 185

View Profile
November 19, 2019, 10:57:28 AM

Ne yapsak olmadı bize bir şey vermiyorlar.
XLM'i alan nasıl alıyor bilmiyorum. Airdrop için tüm gereklilikleri sağlamama rağmen airdrop için seçilebilir değilsiniz şeklinde uyarı alıyorum. Bıraktım peşini alanlara afiyet olsun Smiley

Türkiye'ye gönderim yapılmıyor diye duydum Multiden dolayı. şimdi telefon numarası ile üye alımı açılmış bizimkilerde yurt dışı telefon numarası ile üye olmaya çalışıyorlardı. .)

Multi konusunda dünyaya nam saldık. artık bounty ve airdropların başına büyük puntolarla türkler alınmıyor diye belirtmeye başlarlar.
1714931776
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714931776
Reply with quote  #2

1714931776
Report to moderator
1714931776
Hero Member
*

Ignore
1714931776
Reply with quote  #2

1714931776
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714931776
Hero Member
*

Ignore
1714931776
Reply with quote  #2

1714931776
Report to moderator
1714931776
Hero Member
*

Ignore
1714931776
Reply with quote  #2

1714931776
Report to moderator
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 19, 2019, 08:09:36 PM

Ne yapsak olmadı bize bir şey vermiyorlar.
XLM'i alan nasıl alıyor bilmiyorum. Airdrop için tüm gereklilikleri sağlamama rağmen airdrop için seçilebilir değilsiniz şeklinde uyarı alıyorum. Bıraktım peşini alanlara afiyet olsun Smiley

Türkiye'ye gönderim yapılmıyor diye duydum Multiden dolayı. şimdi telefon numarası ile üye alımı açılmış bizimkilerde yurt dışı telefon numarası ile üye olmaya çalışıyorlardı. .)

Ben telefon yüzünden olduğunu sanmıyorum çünkü ben yurtdışından bir telefon numarası ile onaylama yaptım zaten. Hollanda'ya da kapalı değilse bir sıkıntı olmamalıydı. Bende you are not qualified yazıo...
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
November 19, 2019, 09:38:41 PM

Multi olayından önce kayıt olmuştum. Cüzdana bu sabah geldi. Türkiye'den yeni kayıt alınmıyor.

.
dokya
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
November 20, 2019, 08:31:05 AM

Ne yapsak olmadı bize bir şey vermiyorlar?
AzerBaba
Jr. Member
*

Activity: 165
Merit: 2

View Profile
November 20, 2019, 11:45:55 PM

Gerçekten katılmak istediğim bir airdop fakat adamlar nasıl bir sistem yaptıysa Kenya , Nijerya gibi ülkeler var biz yokuz neyse sağlık olsun alan arkadaşlara da afiyet olsun.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 21, 2019, 06:10:39 AM

Gerçekten katılmak istediğim bir airdop fakat adamlar nasıl bir sistem yaptıysa Kenya , Nijerya gibi ülkeler var biz yokuz neyse sağlık olsun alan arkadaşlara da afiyet olsun.

Bu maalesef artık alışık olduğumuz bir tablo haline gelmeye başladı. Token satmaya, pazarlamaya gelince en büyük kripto topluluklarından biri olarak lanse edilen Türk topluluğu, iş kıyak geçmeye, bedavaya reklama gelince hop devre dışı bırakılıyor. Yok ki bizim dediğimiz şöyle 3-5 süper proje bizde bunlara s..tir çekelim. Bir an önce "gerçek" (çiftlikbank benzeri falan değil. Ciddi bir şeylerden bahsediyorum) proje sunmalıyız ki biz de dahil olalım, ilerletelim, bunlara ihtiyaç duymayalım. O zaman işler döner tersine.

Ayrıca Afrika pazarını küçümsemeyin. Doğru düzgün bankacılığın olmadığı yerlerden bahsediyoruz. Adamlar orada paralarını güvene alacakları şeyler arıyorlar. Kripto para projelerinin bir çoğu oraya yönelmeye başladı bile... Binance bile Nijerya parasını ekledi mesela TL'den önce.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 21, 2019, 07:36:10 AM

Hiç boşuna uğraşmayın ne yaparsanız yapın hep not qualified oluyor. bir iki opsiyon denedim olmadı en azından. Tr  telefon numarasını kabul etmemesi ayrı bir skandal.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
November 21, 2019, 05:16:59 PM

hangi ülkelerin telefon numarasını kabul ediyor ben kazakistan numarası doğruladım ama o da tutmadı  Grin

listeyi buldum.
You must verify a phone number in a country that hasn't attacked us with fake accounts. The current list of acceptable countries is: Argentina, Australia, Austria, Belgium, Belize, Bermuda, Bolivia, Brazil, Bulgaria, Chile, Croatia, Costa Rica, Dominican Republic, Ecuador, El Salvador, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, French Guiana, Germany, Greece, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Kenya, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Mexico, Netherlands, Nicaragua, Nigeria, New Zealand, Norway, Panama, Paraguay, Peru, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom, United States, Venezuela.

Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
December 12, 2019, 06:53:44 PM

The Big Stellar Space Drop
UPDATE #5 December 10, 2019: This month will be our last of the Stellar Space Drop.

On the week starting Dec. 15, we will distribute the final 100 million Lumens among all qualifying members. The total giveaway amount will have been 300 million Lumens (approximately $16,000,000 USD).

While this giveaway mostly worked, it's clear that there will be decreasing returns and massively increased effort required. Why? Starting in the last week or so, hordes of fake people were beginning to come in, far beyond the capacity of Keybase or SDF to filter. It's not in the Stellar network's interest to reward those people; it is also not in Keybase's interest to have them as Keybase users.

As we've said from the beginning, SDF reserves the right to end this giveaway early. The last month will go out, of course. If you are a legit, registered user, expect your share of 100 million Lumens next week.

Everyone else: registrations are now closed.

Thanks everyone!

Here is a related update about blocking and spam on Keybase. Many more app updates in the coming days.

Böyle olacağı belliydi.

.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
December 13, 2019, 07:24:01 AM
Merited by trendcoin (2)

Bu adamların hayatı palavra, airdrop yaparsın ya da yapmazsın o senin bileceğin iş ama bu kadar kıvırmak,
değme dansöze taş çıkaran bir oluşum bu Keybase ve Stellar'dan da soğuttu beni,

son olay saldırı olmuş vs diye birçok ülkeyi kara listeye almışlar, hay hay dedik, kabul edilen ülkelerden birinin telefonuyla başvurduk (Polonya), bütün gereksinimleri tamamlamama rağmen artık IP adresinden olabilir veya daha önceden mimlemiş olabilirler, yine "sorry your account is not eligible",

sonuçta bu kampanya + değil - pr olarak döndü kendilerine bana göre...

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 13, 2019, 11:35:49 AM

Bu adamların hayatı palavra, airdrop yaparsın ya da yapmazsın o senin bileceğin iş ama bu kadar kıvırmak,

son olay saldırı olmuş vs diye birçok ülkeyi kara listeye almışlar, hay hay dedik, kabul edilen ülkelerden birinin telefonuyla başvurduk (Polonya), bütün gereksinimleri tamamlamama rağmen artık IP adresinden olabilir veya daha önceden mimlemiş olabilirler, yine "sorry your account is not eligible",

ben de çok severdim stellar ı ama gün geçtikçe garip hareketleri olmaya başladı dediğiniz gibi. öyle saçma şeyler yaptılar ki anlam veremedim. ripple ı yıkacak dedik daha iyi dedik daha verimli dedik, bi cacık olmadı afedersiniz

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 13, 2019, 12:49:14 PM

Böyle airdroplar ile bir şey elde edemezler. Çok klişe oldu artık bunlar, pek ilgi görmüyor. Daha farklı, milleti harekete geçirebilecek şeyler denemeleri lazım.

Dağıtılacak airdrop kişi başı maximum 500 USD ve 20 ay boyunca devam edecekmiş.

Sanırım 20 ay süresinin toplamı 500 dolar, o da maksimum. Bilemiyorum, bana çok uzun bir süre gibi geldi. İnsanı bıktırır...

Bu arada ayın 31'inde protokol güncellemeleri varmış. Bakalım oradan ne çıkacak.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 13, 2019, 05:15:41 PM

Bende başvurmak istedim ama telefon numarası kısmında takıldım . Şuan zaten gelen bir avuç token onunda ederi yok.  Stellar a xrp den daha çok güveniyordum ama bu yaptıkları ayıptan öte m

sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 14, 2019, 10:30:24 AM

Başvurdukta telefon numarası listte olan ülkelerden değilmiş bunun önceki raundları varmış galiba onlarda telefon numarası böylr sıkıntı çıkartmışmıydı var mı katılan ?

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
December 15, 2019, 11:27:38 AM
Merited by Blacknavy (2), Tom Bombadil (2), dannybrown (1)

XLM sizin de bildiğiniz üzere XRP'nin kurucu ortağı olan Jed McCaleb'in XRP'den ayrılarak oluşturduğu bir forktur ama fork olarak ortaya çıksa dahi kodunda yapılan çokça değişiklikler ve de açık kaynak kodlu olması nedeniyle XRP'den çok daha farklı bir kripto para olarak sayılabilir. Bu kripto para piyasaya ilk çıktığında XRP'den daha decentralized ve kullanışlı olduğunu iddia etmişti.

Stellar.org, the organization that supports Stellar, is centralized like XRP and meant to handle cross platform transactions and micro transactions like XRP. However, unlike Ripple, Stellar.org is non-profit and their platform itself is open source and decentralized.

Keybase ile anlaşma yapmalarının tek sebebi Keybase'nin PGP Encryption kullanan Whatsapp gibi bir iletişim aracı olmasıdır. Benim bilgisayarımda da yüklü, bazen yapmam gereken özel konuşmaları Keybase üzerinden gerçekleştiriyorum ve birinin bana özel bir mesaj göndermesi gerekirse PGP Public Key'imi onunla paylaşıyorum. Şimdi, decentralized olduğunu iddia eden ve bunu yatırımcılara inandırmak açısından Keybase ile anlaşma yapan bir platform var fakat sadece açık kaynak kodlu olmak, XLM'nin merkezsiz bir ağa sahip olduğu anlamına mı gelir?

XLM dediğiniz kripto para merkezsiz olduğunu iddia ederek ortaya çıkmış bir palavradır.

Bir kere Proof-of-Work algoritmasında olduğu gibi madenci kavramı bulunmuyor, nodeler ise klasik Proof-of-Stake sistemindeki gibi node olduğu için herhangi bir ödül almıyor. Yani money-reward programı bulunmuyor, insanlara bir ödül verilmediği için eldeki nodelerin neredeyse tamamı da Stellar vakfına ait oluyor. Bir başka palavra ise XLM'nin kâr amacı gütmediğidir, kâr amacı güdülmüyorsa circulating supply 20B olmasına rağmen total supply'nin 50B olmasının sebebi nedir?

Sebebi çok açık değil mi? İnsanları yanıltmak.

2021'den itibaren her sene 3B XLM (toplamda 12B) sadece geliştirme adı altında açılacak bu da emisyonun senelik %15 olacağı anlamına gelir (sağa sola dağıttıkları ödüller dahil değil).

Ecosystem Support adı altında ayrılan 2B XLM

Use-Case Investment adı altında ayrılan 10B XLM

Peki decentralized mi? Yersen evet hem de Keybase gibi bir platformla partnerlik yapacak kadar.
Ben Keybase'nin yerinde olsam böyle bir şeyi kabul etmezdim.
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: