Bitcoin Forum
April 25, 2024, 05:27:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Binance Community Coin Vote Round 4 - COTI vs VITE Duyuruldu  (Read 463 times)
ziya1453 (OP)
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 05, 2019, 03:04:24 PM
Last edit: December 05, 2019, 03:16:44 PM by ziya1453
Merited by wolwoo (2), Blacknavy (2), Vispilio (1)

https://www.binance.com/en/support/articles/360037585451

en önemli ayrıntı olarak şimdiye kadar kaybedene oy atıp direk bnb alanlar biraz zarardaydı bunda kaybedene oy atana verilecek  bnb havuzu 2500 den 3500 bnb ye çıkmış.

oylama 12 aralık tsi sabah 7 de de başlayıp 24 saat sürecek.
https://www.binance.com/en/vote

ana kurallar aynı 50 bnb 1 oy , 1 hesap en fazla 10 oy kullanabilecek.
ilginç bir istatislik olarak bu oylamaları hep çinli olan kazanmış.
bunlardan coti kesin israil projesi.
vite ı bulamadım ama sanırım bu çinli. yani ekip en azından çinli...
1714066020
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714066020
Reply with quote  #2

1714066020
Report to moderator
1714066020
Hero Member
*

Ignore
1714066020
Reply with quote  #2

1714066020
Report to moderator
1714066020
Hero Member
*

Ignore
1714066020
Reply with quote  #2

1714066020
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714066020
Hero Member
*

Ignore
1714066020
Reply with quote  #2

1714066020
Report to moderator
1714066020
Hero Member
*

Ignore
1714066020
Reply with quote  #2

1714066020
Report to moderator
1714066020
Hero Member
*

Ignore
1714066020
Reply with quote  #2

1714066020
Report to moderator
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 06, 2019, 05:21:17 AM

Coinmarketcap'taki veriler bunlar galiba:

%102 ucmus:
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/vite/

%30 cikabilmis:
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/coti/

Bakalim nasil gidecek... Vite kazanir gibi duruyor simdi.
Oylar oylar...
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
December 07, 2019, 10:10:56 PM

Çoğu kimse son günü bekler artık. Kim o de ise ona basar oyunu. Ve kendince kazanır. Bu oylama işleri artık hu hale döndü. Projeler hakkında hiç fikrim yok ama oylama işinde birşey kazanmak için son saate kadar beklerim. Kim öndeyse ona oy atardım. Amaç netice de kazanmak değil mi?

kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1090
Merit: 261

View Profile
December 07, 2019, 10:46:27 PM
Last edit: December 07, 2019, 11:07:46 PM by kriptobaron

Şuanda
https://coinmarketcap.com/currencies/vite/markets/ $0,021557 USD ( 285 Sat )
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/coti/markets/ $0,008410 USD (111 Sat )

Acaba ikisinden alsak kaç para kaldırırız.

Hem Binance Dex hem kucoin borsaında olmasından dolayı COTİ bana daha yakın ve sicak geldi ona giriş yapmayı düşünüyorum girersem konuyu editleyeceğim.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 08, 2019, 12:05:54 AM

Ben de duyuruyu görünce konu açmaya vakit olmadı, gene 500 USD  500 USD eşit şeklinde oylama başlamadan önce satılmak üzere aldım, aynı taktikle sepet gene artıda.

kazanacağını bildiğim koine ayrı olarak yatırım yaptım ama her zaman emin olunmayacağı için risk tabi. Eşit yatırım taktiği her zaman artı da kapatıyor.
Lydian
Hero Member

View Profile
December 08, 2019, 12:49:37 AM

Ben de duyuruyu görünce konu açmaya vakit olmadı, gene 500 USD  500 USD eşit şeklinde oylama başlamadan önce satılmak üzere aldım, aynı taktikle sepet gene artıda.

kazanacağını bildiğim koine ayrı olarak yatırım yaptım ama her zaman emin olunmayacağı için risk tabi. Eşit yatırım taktiği her zaman artı da kapatıyor.

ben dünden bu yana alim emri gerceklessin diye bekliyorum, yaprak kipirdamiyor...bugün anca 1000 tane vite alim gerceklesti. ama oy vaktine kadar pek bisey olacak gibi durmuyor... dünden bu yana 0,000147'de sabitledi kur kendini (eth/vite). sen ne zaman aldin hemen? hangi borsadan?
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 08, 2019, 01:04:52 AM

Ben de duyuruyu görünce konu açmaya vakit olmadı, gene 500 USD  500 USD eşit şeklinde oylama başlamadan önce satılmak üzere aldım, aynı taktikle sepet gene artıda.

ben dünden bu yana alim emri gerceklessin diye bekliyorum, yaprak kipirdamiyor...bugün anca 1000 tane vite alim gerceklesti. ama oy vaktine kadar pek bisey olacak gibi durmuyor... dünden bu yana 0,000147'de sabitledi kur kendini (eth/vite). sen ne zaman aldin hemen? hangi borsadan?

ben de direk alamadım %100 falan gibi bir durum yok %30-35 gibi bir kar var, coti de biraz ekside. coti daha da düşebilir. vite ise daha da düşer gibi.  daha dün geceye kadar orada 0.019-20 idi, piyasa da 0.020-21 di mesela. ortalama öyle geziyor fiyatlar. 500-500 girdiğimden ayrı olarak viteye başka bir bakiyeyle daha girdim.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
December 08, 2019, 07:16:11 AM

ben de direk alamadım %100 falan gibi bir durum yok %30-35 gibi bir kar var, coti de biraz ekside. coti daha da düşebilir. vite ise daha da düşer gibi.  daha dün geceye kadar orada 0.019-20 idi, piyasa da 0.020-21 di mesela. ortalama öyle geziyor fiyatlar. 500-500 girdiğimden ayrı olarak viteye başka bir bakiyeyle daha girdim.

İlginç bir strateji... Vite uzun süre 100 satoshi civarlarında dolaşmış, Binance'in entrikalarını iyi bildiğimiz için mutlaka bu kendi ekiplerine anonstan önce açıklanmıştır,

o noktalardan girenlerin şimdiden 2-3x yaptığı net bir tablo var, bunlar artık rutin oyunlar Binance için,

benim merak ettiğim bizim bu anonsları yakından takip eden arkadaşlar örnek 500-500 hangi seviyeden girip geçmiş tecrübelerinden yola çıkarak ne kadar bir kar oranı bekliyorlar,

insider bilgisine rağmen kar fırsatı doğuyorsa takdire şayan bir çaba.

Lydian
Hero Member

View Profile
December 08, 2019, 08:38:48 AM

vite'yi indirmisler... benim alis emri geldi tabii simdi. cüzi miktarla girdigim icin pek önemli degil durum da; nasil seyredecek vite fiyati önümüzdeki günler, merak ediyorum.

@otto_diesel: ne diyorsun? düsecek mi secim gününe kadar daha? yoksa vite kazanan tarafta olursa bir patlama daha yapabilecek mi?
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 08, 2019, 08:44:06 AM

İlginç bir strateji... Vite uzun süre 100 satoshi civarlarında dolaşmış, Binance'in entrikalarını iyi bildiğimiz için mutlaka bu kendi ekiplerine anonstan önce açıklanmıştır,

o noktalardan girenlerin şimdiden 2-3x yaptığı net bir tablo var, bunlar artık rutin oyunlar Binance için,

benim merak ettiğim bizim bu anonsları yakından takip eden arkadaşlar örnek 500-500 hangi seviyeden girip geçmiş tecrübelerinden yola çıkarak ne kadar bir kar oranı bekliyorlar,

insider bilgisine rağmen kar fırsatı doğuyorsa takdire şayan bir çaba.

Sadece Binance değil ki üstad. Çok prensipli olduğunu iddia eden borsalar bile önden mutlaka sızıyor. Ancak ben bunun borsadan çok o kriptonun ekibinin yaptığını düşünüyorum.
Belki bu 2017-2018 de böyle değildi çünkü pump her gün sıradan şeylerle gördüğümüz bir şeydi. Ama takımlar 1 yıldan uzun süredir takımlar yükselişlere aç. Önden haber sızdırmak dahil token fiyatına etki edebilecek her şeye açlar. Ve maalesef herkesin şüphelendiği şeyler gündeme geliyor. Takımlar ilgili paranın bir gün değer kaybedebileceğini bildikleri için bu tarz haberlerin ardından satabildikleri kadar yukarıdan satıp, düşünce geri alıyor olabilirler. %100 kanıtlamak mümkün mü bilmiyorum ama bunu yapan projeler var... Hatta işi abartıp exit scam yapanları da biliyoruz.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 08, 2019, 09:06:08 AM

BNB üzerine çok yazıyorsun @Ziya hocam. Sen mi benim alternatifimsin yoksa ben mi senin alternatifinim Smiley

İsrail projesinin kazanacağını sanmıyorum. İsrailden başarılı, feyk olmayan bir proje çıkmadı bugüne kadar. Amma kaybedene oy vermek enteresan bir oylama şekli. Kesinlikle mantıklı bir yol değil. Başarılı projeye oy vermek varken neden kaybedene oy vermeye teşvik ediliyor.

Elbette bir öncekinde olduğu gibi oylar açık şekilde kazanana oy vermeyi teşvik etmek de haksızlık idi. Olması gereken kapalı oylama usulü ile başarılı coine oy vermenin teşvik edilmesidir. Bu şekilde kimin önde olduğunu kimse bilemez. (Binance'ın bile bilmemesi gerekir)

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 08, 2019, 09:36:27 AM

Elbette bir öncekinde olduğu gibi oylar açık şekilde kazanana oy vermeyi teşvik etmek de haksızlık idi. Olması gereken kapalı oylama usulü ile başarılı coine oy vermenin teşvik edilmesidir. Bu şekilde kimin önde olduğunu kimse bilemez. (Binance'ın bile bilmemesi gerekir)

Binance'ın bile bilmemesi konusu bence tartışmaya açık bile değil. Binance o topa hiç girmez. Senin dediğin gibi kapalı bir oylama da olsa bu sefer herkes Binance'ı oylamayı manipüle etmekle suçlayacaktır eminim.
Artık alışıyoruz bence Binance olayına. Ben kendimce bu oylamaların zaten manipüle edildiğini ve CZ'nin istediği projenin listelendiğini düşünüyorum hali hazırda. Adamın elinde zaten ciddi bir miktar BNB var. Sisteme müdahale etmeden de, sadece kurduğu düzenle ve kendi oy haklarıyla bile işi istediği lehine çevirecektir gibi geliyor bana.
ziya1453 (OP)
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 08, 2019, 09:37:39 AM
Last edit: December 08, 2019, 09:50:11 AM by ziya1453

BNB üzerine çok yazıyorsun @Ziya hocam. Sen mi benim alternatifimsin yoksa ben mi senin alternatifinim Smiley

İsrail projesinin kazanacağını sanmıyorum. İsrailden başarılı, feyk olmayan bir proje çıkmadı bugüne kadar. Amma kaybedene oy vermek enteresan bir oylama şekli. Kesinlikle mantıklı bir yol değil. Başarılı projeye oy vermek varken neden kaybedene oy vermeye teşvik ediliyor.

Grin Grin Grin
btc ve belli başlı borsa tokenleri harici diğer altlara bir inancım kalmadı ondan. borsalarda hiç değilse ortada çalışan ve kar etmesi gereken bir şirket var, ama diğer altlarda adamın proje isterse dünyanın en parlak fikri olsun, gerçek dünyada çalışacakmı işleyecekmi belirsiz. onu geçtim adam projeye sadıkmı yoksa bizim milyonlarla kendine lamborginhi avendetor , patek philippe saaat mi satın alacak o zaten hiç belirsiz.
durum bu oluncada mesajlar ya bnb ya kucoin oluyor. kucoin çok inandığım bir borsa değil 2017 dede muhtemelen forumda  en çok kucoin sattıran kişiyim ama 20 usd den kcs almak başka 1 usd den almak bambaşka.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 08, 2019, 11:47:57 AM

Binance söz konusu olduğunda şaşırılacak bir durum değil, portakalı sıktım, bitti, suyunu sulandırdım sattım, bitti, kabuğunu sıktım sattım bitti, şimdi de posasının suyunu satma yolunda.
İşler mi? Evet bir süre işler, çünkü topluluğun yadsınamayacak bir bölümü Binance sularında yüzüyor, akıntı nereye giderse onlar da oraya gidiyorlar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 08, 2019, 11:59:07 AM

Binance yanında yerel borsalara gözünü dikerse şaşırmamak gerek.
Adamda atacak kurşun kalmadı yeni sistemler bulması lazım diyorum ama bitmiyor.
Cz yaptığı açıklamalarla binance coinin fiyatını ciddi artırabilecek bazı olaylar olacağını 2020 de ortaya çıkacağınıda söylemişti izliyoruz
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 10, 2019, 06:12:45 AM

Bu oylama da tarafımı Vite olarak seçmek zorunda kaldım. CM'liğini yaptığım Ferrum Network ve Vite dün bir ortaklık için anlaştığını duyurdu. Vite'in DEX'i ve Ferrum'un Infinity DEX'inde karşılıklı token listeleme ve Afrika pazarında ortak hareket etme kararı çıktı.

Lydian
Hero Member

View Profile
December 11, 2019, 11:19:49 AM

Bu oylama da tarafımı Vite olarak seçmek zorunda kaldım. CM'liğini yaptığım Ferrum Network ve Vite dün bir ortaklık için anlaştığını duyurdu. Vite'in DEX'i ve Ferrum'un Infinity DEX'inde karşılıklı token listeleme ve Afrika pazarında ortak hareket etme kararı çıktı.

Oylama islemi yarin basliyor... Ben de 3-5 gün önce cüzi bir miktar VITE almistim ortalama 0.000147 ETH'den. Bi ara 0.00012'ye kadar düstü ama simdi yine 0.00014'lerde geziniyor (Hotbit). Oylamanin duyurusu cikmadan zaten ati alan Üsküdar'i gecmis ama dursun, VITE biraz da hosuma gitti aslinda proje olarak.   
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 12, 2019, 07:47:46 AM

oyumu az oyu olana verdim hep çok olana veriyordum. Birde böyle deniyelim bakalım. Hala daha önceki 2 oylamadan olan coinler elimde duruyor değerleri %50 düştü.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
December 12, 2019, 08:33:57 AM

Ferrum için vite kazansa iyi olacak gibi. Uzaktan da olsa ferrumu takip ediyorum az miktarda almaya çalışıyorum. Çünkü vite ile ferrum un ortaklığı olduğunu duymuştum.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
December 12, 2019, 04:19:16 PM

binance artık bu IEO ve vote olaylarında para kazandırmak yerine kaybettirmeye başladı. son ieo larda bir çok insan para kaybetti, BNB hold ettiriyorlar,  sonra BNB eriyor 40 dolardan 15 dolara gelmiş bir BNB token var. yükselmesi de zor heralde. VS lerde havadan para gelir o güzel ama geleceği 30-40 dolar para, o arada zaten 500 dolar düşüyor hepten zarar sayıyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: