Bitcoin Forum
May 17, 2024, 12:16:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Sizce bu altcoinler daha ne kadar düşer?  (Read 427 times)
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
December 06, 2019, 03:50:54 PM

Piyasayı bir şekilde eleyerek düzeltmek istiyor olabilirler. O yüzden boğa dönemi atıyorum 2 yıl sonra gelirse, GVT vs bunların normal şartlarda kalma şansı yok. Çünkü bu tarz altcoinlerin kar sağlayabileceği bir somut ürün yok. Bugün hacimler düşüyorda düşüyor, sadece düşük supply var diye balina gelip ona girmeyecektir. Ya da dur bakim bu ath ne yapmış ona göre gireyim de demeyecektir. Diyelim 2022'de beklenen boğa geldiğinde, o döneme kadar ayakta kalmayı başarmış, belki bir ürün ortaya çıkarmış ancak fiyatı düşük kalan altcoinleri çok yükselteceklerdir. Çünkü bunlara gel gel yaptığında elinde çalışan bir ekip, çalışan bir ürün olduğu için insanlar yatırım yapmaktan da korkmayacaktır. Sadece o döneme özel, ben de dahil hepimiz gözü kapalı bir çok yatırım yaptık.
shadyseko (OP)
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
December 06, 2019, 04:46:44 PM

Bugün başkaları da gvt almış galiba +6.18% yükselmiş  Grin Neyse konuya gelirsek ben üretimi yüksek paralar da zaten battım, kalan 1000 liramı da buna bastım bu da batarsa ne yapalım sağlık olsun, bu parayla gidip bitcoin alsam ne olur? Hiçbir işe yaramaz... O para beni ne zengin eder ne de fakir, ama gvt alınca 160 küsur tanesine sahip oluyorum. Haliyle şansımı daha fazla artırmış oluyorum.

Ben olaya bu açıdan yaklaşıyorum millet proje falan diyor, evet haklısınız da diğer altcoinleri proje falan kurtardı mı? Neredeyse tamamı çakıldı. Ben bunu hem ucuz olduğu için hem de üretim sayısı düşük olduğu için tercih ettim. İlerde forex ile kripto paraları birleştirirlerse projeleri de gerçekleşmiş olur bunun içinde yılbaşını işaret etmişler, yani görmek için önümüzde öyle çok bir zaman yok. 25 gün sonra göreceğiz, o gün token burn da yapacaklar bu da diğer bir + taraf.  Grin

Bana göre kripto para piyasası kumardan farksız ben de son kumarımı buna oynadım.  Grin
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2996
Merit: 1489

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
December 06, 2019, 05:52:46 PM

2017'de profesyoneller çıkış yaparken yükselişin büyüsüne kapılıp gördüğü her coine saldıran yeni yatırımcılar devasa zarara uğradı. Bu coinleri hala tutanlar olabilir, %90'a yakın zararda olabilirler. Bu durumda çıkış yapmak pek mantıklı görünmüyor. Ya tamamen ölecek ya da yeniden diriliş gününe kadar tutulacak coinler var.
Sizin durum biraz kumar olmuş. Tek bir coine geçiş yapmak her zaman risklidir. Yatırımcılara sepet yapmaları her zaman önerilir. Piyasanın genel bir trendi olsa da bundan ayrışan coinler olabiliyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
December 07, 2019, 06:54:57 AM
Last edit: December 07, 2019, 07:15:42 AM by hiburak

Başlığı değiştirmenizde fayda var, zira konu sadece GVT ile ilgili görünüyor.

Genesis Vision yeteri kadar kullanıcıya ulaşamamış gibi görünüyor. Problemde bu aslında, çünkü sistemi çok az kişi kullandığı için toplanan fee'ler az oluyor. Bu yüzden yakacakları token sayısıda az olacak. Bundan önceki 3 aylık süreçte 1515 token yakmışlar, ki bu miktar token burn yapan diğer projelerle kıyaslandığında oransal olarak çok düşük.

Önümüzde aylarda 2.0 güncellemesi yapıcaz demişler. Güncelleme tek başına yeterli değil, sıçrama yapabilmesi için kullanıcı sayılarını arttırabilmeleri gerekiyor.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1483

View Profile
December 07, 2019, 12:02:02 PM

3500 liram 1000 liraya düşmüş olsa o kadar sevinirdim ki Cheesy zaten listelerde yüksek yerlerde olan coinler aldım demişsiniz bence böyle gereksiz bir risk almaya değmezdi. Son paramı yatıracak olsam hem bütün param ile tek bir coin almam hem de bu coini almam. Altcoinden medet umma devri geçti, herkes zararım biraz azalsın yeter düşüncesinde ama zaten %90 üstü zarar var hemen hemen her coinde. Boğa gelse bile 1 dolara alınan şey 40 dolara yeniden çıkmayacak, 5 dolara çıksa bile insanlar elindekini boşaltır. Hazır %6 kar etmişken en azından coin çeşitliliğinizi arttırın derim Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 07, 2019, 12:51:31 PM

Bu düşüşler konusunda isim isim gidersek işimiz zor. Bugün DGB bile, Polo'dan delist ediliyor. O veya bu sebeple yapılıyor. Sürekli bir haber ve gelişme dalgası var.

Göz ardı etmememiz gereken konu şu. Kripto paralar ve blockchain ağları sürekli gelişmek zorunda. Bir çok kripto para bu nedenle eleştrilir. Yeterince gelişmedi, güncellenmedi diye. Çok haklılar. Justin SUN tam bir manipülator. Ama Tron ağında sürekli bir gelişim, iyileşme var. Mesela EOS'da başlangıçta öyleydi ama arkası gelmedi. Bu sıradan bir piyasa değil. Yani bir mal ürettim 3-5 sene bunu satarız diyemeyiz. Projelerin gözden kaçırdıkları şey bu. Birşeyler yapılmalı, gündemde kalınmalı ve gelişim, değişim en önemli etken olmalı.

Eğer gerekenleri yapamazsanız, gerekli gelişimi gösteremezseniz, yerinize yenisi gelir ve o proje yok olana kadar gider...
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
December 07, 2019, 06:28:13 PM

Altcoinlerin düşüşünün sonu bucağı yok, her türlü düşerler, tam bir piyango diyebiliriz. türü türlü altcoin çıkarıyorlar piyasaya sürüyorlar, ama hangisi ne işe yarıyor belli değil,  şu anda bir borsa furyasıdır gidiyor herkes borsa çıkarıyor, binance ın başarısından dolayı, bütün takımlar bir de biz borsa çıkaralım diye yalap şap iş yapıp token çıkarıp piyasaya sürüyorlar
Wabisuke
Jr. Member
*

Activity: 226
Merit: 5

View Profile
December 07, 2019, 06:39:58 PM

Altcoinlerin düşüşünün sonu bucağı yok, her türlü düşerler, tam bir piyango diyebiliriz. türü türlü altcoin çıkarıyorlar piyasaya sürüyorlar, ama hangisi ne işe yarıyor belli değil,  şu anda bir borsa furyasıdır gidiyor herkes borsa çıkarıyor, binance ın başarısından dolayı, bütün takımlar bir de biz borsa çıkaralım diye yalap şap iş yapıp token çıkarıp piyasaya sürüyorlar

Binance yüzünden değil.Gelecek boğa geldiğinde insanların alım-satım yapması için çok fazla borsaya ihtiyaç olacak ihtiyacı karşılaması için. Wink Tabii benim düşüncem kesinliği yoktur.
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 970
Merit: 292

View Profile
December 07, 2019, 07:23:59 PM

Düşüşün dibi yok! Coin çöplüğünde (coinmarketcap) 5000 e yakın altcoin olmuş. Gidişat bu çöplüğün çöküşüne işaret. GVT ve türevleri zamanla piyasadan silinir gider. BAŞKA türlü piyasa asla düzelmez. Domino etkisi ile bu silinme yakında başlayacak.

.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 08, 2019, 08:27:03 AM

Hocam bu aldığın altcoine bağlı. Eğer bu işe yeni girmişsen ve coin ya da tokenleri tanımıyorsan ilkonce onlari tani . Şu aşamada ben olsam Ethereum ve bitcoin alır beklerim sadece.

edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
December 09, 2019, 12:05:21 PM

yüzde 90 ı gibi limit 0 a doğru gidiyorlar btc değeri üzerinden.
uzun vadede hiç bir altcoin bitcoin gibi değer kazanmaz.

coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
December 10, 2019, 03:08:19 PM

%99'u çöp olacak, %1i kazandıracak diye düşünüyordum ama korkum %100 tamamen çöplük olması. %1i kazandıracaksa bunların içerisine bolca 100x 1000x bulunuyor demektir.

altcoinler için proje elbette önemli, projesi iyi olanlarda kötü olanlarda bir şey değişmedi çünkü ortada gerçek ürün olsa bile kullanıcı yok.

mesela bat token çok güzel ama kim gidip brave browseri indirip kullanacak. ancak yeni telefonlrda varsayılan olarak ayarlanıp satılırsa insanlar kullanır. kriptolardaki problem öğrenme süreçlerinin çok karışık olması. ortalama bir insan bırak blockchain tabanlı bir uygulama kullanamayı borsaya üyeliği zor açıyor. herkese hitap eden projelerin çok kolay kullanıma sahip olması gerekir.

bence boğanın gelmesi için LİBRA'NIN MUTLAKA ÇIKMASI GEREKİYOR. Libra çıktığı  an çarşı karışır, çıkmazsa uzun vadede btc dahil yok oluş olabilir. libra çıkarsa öğrenme süreçleri facebook tarafından halledilecek ve sistemin yönü belli olacak.

peki libra çıkacak mı? bence çıkacak. haberi yayınladıktan sonra market uçuşa geçtiği için korkup negatif haberleri yaygınlaştırdılar.

anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
December 10, 2019, 03:37:54 PM

Altcoin çok ağır değer kayıpları yaşadılar örnek Zcash adlı koine 2017 Başlarında 10.000 Btc koyanın şuan 5 BTC si var.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 13, 2019, 04:50:42 PM

heralde daha düşmez gibi gözüküyor bitcoin zaten son 1 aydır diplerde geziyor, fiyat olarak bitik bir şekilde geziyor, bu süreçte altconiler de dip yaptı, yüzde %120 %50 düşen bir sürü altcoin oldu. kötü bir süreçten geçiyoruz tekrar bir artış yaşanacak ama ne zaman bunu tahmin etmek lazım. daha fazla düşüş olmaz bu saatten sonra
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: