Bitcoin Forum
May 26, 2024, 11:11:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Peki ya Kitap? [Öneri-Paylaşım-Değişim Klubü] - E Book - Kitap Hakkında Herşey!  (Read 379 times)
yslyv
Hero Member

Activity: 1008
Merit: 533

View Profile
January 03, 2020, 10:33:45 AM

Faydalı bir başlık olmuş ama ilgi görmemiş gibi. yukarıya taşımak için yazıyorum.
Ayrıca bu aralar sesli kitaplara sarmış durumdayım. Özellikle uzun süre araç kullananlar veya seyahat edenler için sesli kitap çok faydalı oluyor. Ailemden vakit ayırıp ancak 1 ayda bitirebileceğim kitapları 1-2 günde bitirebilmemi sağlıyor. 
Aşağıdaki sitede bir sürü kitap var. Ayrıca youtubeda da bir hayli kaynak var. Yapacağınız yolculuğunuzun uzunluğuna göre seçip dinlemeye başlayabilirsiniz Smiley

http://www.seslikitaparsivi.com/

turn the page
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 03, 2020, 10:53:55 AM

Bende geçtiğimiz günlerde John Verdon'un dedektif serisini okumaya başladım. 5-6 kitaplık bir seri ve adam yazmaya devam ediyor sanırım.

Aklında Bir Sayı Tut
Gözlerini Sımsıkı Kapat 'ı bitirdim.

Peter Pan Ölmeli
Şeytanı Uyandırma
Kurt Gölü
Fırtınada Yanacaksın'ı sipariş verdim yeni arka arkaya çok güzel gitti.

Özellikle Grange'ı sevenlerin sevebileceği bir polisiye olmuş.
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
January 03, 2020, 10:59:26 AM

Bende geçtiğimiz günlerde John Verdon'un dedektif serisini okumaya başladım. 5-6 kitaplık bir seri ve adam yazmaya devam ediyor sanırım.

Aklında Bir Sayı Tut
Gözlerini Sımsıkı Kapat 'ı bitirdim.

İlk 2 kitabı yıllar önce okumuştum. Polisiye / Gerilim türü kitaplar sevmesem de çok akıcı bulduğumu ve keyifle okuduğumu söyleyebilirim. Agatha Christie ve Grange'ın eserlerinden çok daha iyiler bence Smiley

Edgar Allan Poe kitaplarına da göz atabilirsiniz, biraz eskidir ama kalitelidir Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Hovarda
Full Member

Activity: 518
Merit: 185

View Profile
January 03, 2020, 11:13:04 AM

Kitap okumayı çok fazla sevmeyenlere belki de kitap okumayı sevdirebilir diye düşündüğüm bir kitap;

Adam Fawer'dan

Olasılıksız.

Yıllar önce okumuştum. oldukça sürükleyici ve betimlemeleri harikadır.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
January 06, 2020, 12:50:50 PM

İmkanım olsa Kindle alırdım ama çok pahalı geldi bana. Bütün kitaplar yükleyebilirsin bir nevi kütüphane gibi birşey birde cepte taşınması çok guzel. Ucuz olsaydı alırdım.
hocam yazalı uzun zaman olmuş ama görünce dayanamadım yazmak istedim. Ben bundan üç dört sene önce kındle aldım. Evet bir sürü kitabı indirebilmek taşıma açısından güzel ama kitabın verdiği o hazzı veremiyor maalesef. Kitap kokusu diye bi güzellik var bi kere. Bilmiyorum ben alışamadım bi türlü ve sattım. Keyfi okumalar için özellikle kitap diyorum. İş için sürekli okuma yapmak zorundaysanız o başka olur tabi.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 06, 2020, 01:08:57 PM

İmkanım olsa Kindle alırdım ama çok pahalı geldi bana. Bütün kitaplar yükleyebilirsin bir nevi kütüphane gibi birşey birde cepte taşınması çok guzel. Ucuz olsaydı alırdım.
hocam yazalı uzun zaman olmuş ama görünce dayanamadım yazmak istedim. Ben bundan üç dört sene önce kındle aldım. Evet bir sürü kitabı indirebilmek taşıma açısından güzel ama kitabın verdiği o hazzı veremiyor maalesef. Kitap kokusu diye bi güzellik var bi kere. Bilmiyorum ben alışamadım bi türlü ve sattım. Keyfi okumalar için özellikle kitap diyorum. İş için sürekli okuma yapmak zorundaysanız o başka olur tabi.

Ben buna katılmıyorum. Kindle veya Kobo ikiside çok kaliteli ve ikisi de çok iyi okuma keyfi sunuyor.
Kindle'da 2 versiyondan satın almıştım. Birincisi ilkel olanlardan sadece okuma fonksiyonu var ve gayet kullanışlı. Ama tek sorun ışık.
Kindle PW ise içeriğinde ışık olan versiyon. Okuma keyfi inanılmaz. Dokunmatik olması sebebiyle çok kullanışlı.

Özellikle benim gibi genellikle geceleri kitap okumayı seven birisiyseniz kendinden ışığı olan ve göz yormayan cihazlara kesinlikle bayılacaksınız. Herkes yattığında karanlık ortamda kitap ışıklarını bir ileri bir geri uğraşmak yerine göz yormayan bir ışıkla (ki ayarlanabiliyor derecesi) okuma hazzı efsane.

Ama şimdi baktım da fiyatları hakikaten uçmuş. Amazon fiyatı 90$ olan cihazı 850-900TL istiyorlar.
ABD'den gelen tanıdığı olanların kovalayacağı iş olmuş.

Bu bulabildiğim en ucuz:https://urun.n11.com/e-kitap-okuyucu/kindle-touch-2019-aydnlatmali-4gb-wi-fi-siyah-beyaz-ayni-gunkargo-P388152651

Işıksız versiyon ki tavsiye etmem biraz daha uygun.
https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/amazon-kindle-2014-new-touch-7-nesil-wi-fi-e-kitap-okuyucu-kilif-hediyeli_pdp_501089048?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402878555412&utm_term=86192692032&ga_prodid=501089048&ga_merchantid=144415277&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=CjwKCAiA0svwBRBhEiwAHqKjFv28Wvlu0xkNyYp8nbYpP_Px3CEM27b_uo7LXly_k8tp0L-ivVrFYxoCO2YQAvD_BwE
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 06, 2020, 07:45:04 PM

Kindle hiç kullanmadım ama sanki kitabın verdiği keyfi vermezmiş gibime geliyor. Benim en büyük sıkıntım yolda kitap okuyamıyorum. Serviste ne zaman kitap okumak istesem, midem bulanmaya başlıyor ve etkisi uzunca bir süre geçmiyor. Bir süre inatlaşıp okumayı denedim ama maalesef sağlam bir mide bulantısı yaşadığımdan beri uğraşmıyorum.

1000kitap üyesiyim, bir kitabı okumadan önce oradan yorumlara bakmak ya da puanını görmek güzel oluyor. Bir de ufak hedefler koyuyorum. Yılda şu kadar kitap okuyacağım diye. Ayrıca hangi kitapları okuyacağımı da seçmiş oluyorum. Bunlardan bazıları evde mevcut oluyor, bazılarını da sipariş vermek üzere okuyacağım kitaplar arasına almış oluyorum. Bir nevi plan program yapmış oluyorsunuz. Tavsiye ederim.

Sesli kitap nasıl olur denemedim ama bir ara denemeyi planlıyorum.

Bildiğim tek bir şey var. Hayat kısa ve isteseniz bile çok kitap okuma şansınız yok. O yüzden fırsat buldukça kitap okuyup, en azından kaliteli bazı kitapları okuma şerefine erişmek lazım.

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 09, 2020, 12:46:22 PM

Şöyle güzel ve anlamlı fotoğraf bırakayım.

SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 1255

View Profile
January 09, 2020, 02:01:00 PM

Kindle bi ara bende düşünüyordum okumak,yerine kitabı dinlemek nasıl olur diye merak ediyorum ama okudugun zamanki gibi dikkatini topluyamam gibi geliyor ve hikayenin konunun içine okudugun zamanki hissettirmez ama kesinlikle denicem.Burdaki kitap önerileride incelicegim listeye eklerim.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███