Bitcoin Forum
April 24, 2024, 09:46:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Dolaşım arzı düşük olan paralar mı yoksa yüksek olanlar mı daha çok kazandırır?  (Read 402 times)
shadyseko (OP)
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
December 09, 2019, 10:56:52 AM
Last edit: December 09, 2019, 12:13:46 PM by shadyseko

Önceden bir konu açıp orada diğer altcoinlerden çıkıp sadece gvt aldığımı yazmıştım. Sonra bazıları sayılar önemli değil proje önemli dedi... Ben de merak edip biraz daha araştırdım ve şöyle bir şeyle karşılaştım:

Maker diye bir para var Circulating Supply 1.000.000 MKR yazıyor ve değeri ne biliyor musunuz? 502,85 USD: http://prntscr.com/q88vcv  Grin Bu para her gün geyiğini yaptığımız kriptoları projesiyle değil arzı düşük olmasıyla geçiyor. Bu parayı sorsan kaç kişi biliyor? İşte ben bu yüzden dolaşım miktarı düşük ucuz paralara yöneldim, fırsatı onlarda görerek stratejimi bu yönde belirledim.

Aldığım gvt o gün 1.04 falandı ve üretim miktarına göre fiyatı bana ucuz geldi. Onun da dolaşımdaki miktarı şu: Circulating Supply 4.426.883 GVT, en azından maker kadar olmasa da, bu sayıyla daha yukarıları hak ediyor... En ucuz paralardan projesi iyi Pundi x var, üretim sayısına bakıyoruz 259.810.708.833 NPXS yazıyor ve icodan beri ölümüne düşüyor. Gvt ise ico fiyatı 1 dolardı, bakıyoruz hala 1 dolar üzerinde.

Demek ki paranın dolaşımdaki miktarı yüksekse proje de kurtarmıyor sizi  Grin  Elbette ben yanlış düşünüyor olabilirim, daha iyi örnekleri olan varsa buyursun aydınlatsın bizi.
1713951998
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713951998
Reply with quote  #2

1713951998
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
December 09, 2019, 11:00:11 AM

Her zaman Post butonuna basmadan önce yazılanı okumak lazım. Hayır benim mi anlamam kıt?
Yazdıklarınızdan bir şey anlamadım kusura bakmayın.
Gözden geçirip, Türkçe anlatım bütünlüğü açısından gözden geçirip yazmanızı rica ediyorum.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 09, 2019, 11:05:00 AM

Bu parayı sorsan kaç kişi biliyor?

Herkes biliyor reis, maker sayesinde Dai gibi bir DeFi örneği girdi hayatımıza ayrıca düşüncen tamamen benim beginner seviyemde kurduğum fantastik senaryolarla aynı.. aslında tüm bunların hiç alakası yok Grin

Her zaman Post butonuna basmadan önce yazılanı okumak lazım. Hayır benim mi anlamam kıt?
Yazdıklarınızdan bir şey anlamadım kusura bakmayın.
Gözden geçirip, Türkçe anlatım bütünlüğü açısından gözden geçirip yazmanızı rica ediyorum.

Ben anladım üstad, reisimiz virgül koymayı bilmiyor Grin
shadyseko (OP)
Newbie
*

View Profile
December 09, 2019, 11:13:28 AM

Bu parayı sorsan kaç kişi biliyor?

Herkes biliyor reis, maker sayesinde Dai gibi bir DeFi örneği girdi hayatımıza ayrıca düşüncen tamamen benim beginner seviyemde kurduğum fantastik senaryolarla aynı.. aslında tüm bunların hiç alakası yok Grin

Ben anladım üstad, reisimiz virgül koymayı bilmiyor Grin

Gün gelecek bu senaryoda figüran gibi kalacaksınız Grin Ben projesi iyi ve dolaşımdaki miktarı yüksek bir altcoin örneği bekliyorum sizden... Öyle çakılmayan 1 tane kaldıysa görelim onu, örneklerle gelin evet haklısınız diyeceğim.  Kripto para piyasası kumardan farksız, burada şansını en iyi arzı düşük paralarla artırırsın... Ben böyle düşünüyorum.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 09, 2019, 11:23:17 AM

Ben projesi iyi ve dolaşımdaki miktarı yüksek bir altcoin örneği bekliyorum sizden...

Projesi iyi altcoin arıyorsan aradığın şeye ulaşılamadı üstad Grin

iyi altcoin diye bir şey yok, en iyi altcoin ölü altcoindir Grin bizi senelerce yediler, dot-com balonu gibi patladı bu altcoinler. 2013 ile 2019 arasında hangi altcoin çıktıysa 1 tanesi bile amacını gerçekleştiremedi ve milyon dolarları hiç ettiler. bu altcoinleri satın alarak adamlara tatil parası kazandırıyosunuz, o parayı karı kız ile eziyorlar sonra. ben şansa bala baya kâr ettim tamamen cahillikten. bugünki kafamla kimse bana altcoin aldıramaz elimde sadece bitcoin ve ethereum var. allah'tan bu tercübeyi kâr ederek sağladım, zarar edenlerin vah haline. ille bir korelasyon arıyosan arz/talep'tir bu. yani coin sayısına bu kadar takılma önemli olan coin sayısı x coin fiyatına karşı coine olan taleptir gerisi hikayedir.
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1090
Merit: 261

View Profile
December 09, 2019, 11:33:26 AM

Anladım iyi ki bi GVT aldınız tamam.
shadyseko (OP)
Newbie
*

View Profile
December 09, 2019, 11:37:15 AM
Last edit: December 09, 2019, 11:49:31 AM by shadyseko

Ben projesi iyi ve dolaşımdaki miktarı yüksek bir altcoin örneği bekliyorum sizden...

Projesi iyi altcoin arıyorsan aradığın şeye ulaşılamadı üstad Grin

iyi altcoin diye bir şey yok, en iyi altcoin ölü altcoindir Grin bizi senelerce yediler, dot-com balonu gibi patladı bu altcoinler. 2013 ile 2019 arasında hangi altcoin çıktıysa 1 tanesi bile amacını gerçekleştiremedi ve milyon dolarları hiç ettiler. bu altcoinleri satın alarak adamlara tatil parası kazandırıyosunuz, o parayı karı kız ile eziyorlar sonra. ben şansa bala baya kâr ettim tamamen cahillikten. bugünki kafamla kimse bana altcoin aldıramaz elimde sadece bitcoin ve ethereum var. allah'tan bu tercübeyi kâr ederek sağladım, zarar edenlerin vah haline. ille bir korelasyon arıyosan arz/talep'tir bu. yani coin sayısına bu kadar takılma önemli olan coin sayısı x coin fiyatına karşı coine olan taleptir gerisi hikayedir.

Hah işte okumak istediğim şey buydu, seni ayakta alkışlıyorum hocam... Demek ki altcoinlerde iyi proje geyiği yapanların hepsi kolpacı Grin En azından ben hepsinin kumar olduğunu düşünüp şansımı arzı düşük paralarda deniyorum. Yazdıklarına hiçbir itirazım yok çünkü ben de öyle düşünüyorum.

Ben arzı yüksek altcoinlerde zaten battım, geriye sadece 1000 lira kalmıştı, gittim onu da bu paraya bastım... Şimdi bu parayla gidip Bitcoin alsaydım ne olurdu almasam ne olurdu? Bence hiçbir işe yaramazdı, Bitcoin zaten yürümüş gitmiş... Ben fiyatı ve arzı düşük gvt alınca çok daha fazlasına sahip oluyorum ve şansımı daha fazla artırmış oluyorum. Yani son kumarımı fiyatı ve arzı düşük olana oynadım, o da batarsa sağlık olsun. Grin
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
December 09, 2019, 11:54:09 AM

Once upon a time, cryptopia diye bir borsa vardı. 0.41adet supply bir token vardı, 0,21 de olabilir hatırlamıyorum, yani 1 tane bile yoktu dünyada. Ama 8 decimal olduğu için aslında 41 milyon adet vardı 😂 kısacası hem borsa hem proje tarih oldu

Supplyler ne olursa olsun sizin havanız güzel ossun 🙂 👋🏻

Sizi anlıyorum ama piyasa çok karışık ve yazılı olmayan kurallara sahip. Sadece supply ile olacak bir durum yok ortada
Bol kazançlar

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
December 09, 2019, 12:04:47 PM

böyle bakmayacaksın olaya. sanmıyorum supply miktarından herhangi bir sonuca ulaşacağından
projeye bakacaksın.

Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 09, 2019, 12:06:16 PM

Once upon a time, cryptopia diye bir borsa vardı. 0.41adet supply bir token vardı, 0,21 de olabilir hatırlamıyorum, yani 1 tane bile yoktu dünyada. Ama 8 decimal olduğu için aslında 41 milyon adet vardı 😂 kısacası hem borsa hem proje tarih oldu

Sizi anlıyorum ama piyasa çok karışık ve yazılı olmayan kurallara sahip. Sadece supply ile olacak bir durum yok ortada
Bol kazançlar

ahahaha aynen virgülden sonra 18 basamağı koydukları an o kripto para 0.000000000000000001 olarak bile bölünebilir Grin
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
December 09, 2019, 01:16:02 PM

Arz miktarı şu anki piyasada hiçbir şey ifade etmiyor. Sadece buna dayanarak bir veri elde edemez ya da çıkarımda bulunamazsınız. Piyasada çok düşük miktarda bulunduğu halde beş para etmez coinler de var, aksine çok değerli olanlar da. Genelleme yapmaya gittiğiniz zaman büyük bir hata yapmış oluyorsunuz. Eğer piyasada az bulunuyorsa değerli bir hale gelmiyor, talep olmadıktan sonra sayının hiçbir önemi yok. 0 hacimli olup da değer kazanabilecek bir proje var mı? Hepsi ölüp gidiyor bir gün Cheesy

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
December 09, 2019, 01:36:16 PM

Anladım iyi ki bi GVT aldınız tamam.

Aynen yaa bakıyorsun başlığa bir soru içine giriyorsun gvt pof pof laması  Roll Eyes
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 09, 2019, 01:55:44 PM

Önceden bir konu açıp orada diğer altcoinlerden çıkıp sadece gvt aldığımı yazmıştım. Sonra bazıları sayılar önemli değil proje önemli dedi... Ben de merak edip biraz daha araştırdım ve şöyle bir şeyle karşılaştım:

Maker diye bir para var Circulating Supply 1.000.000 MKR yazıyor ve değeri ne biliyor musunuz? 502,85 USD: http://prntscr.com/q88vcv  Grin Bu para her gün geyiğini yaptığımız kriptoları projesiyle değil arzı düşük olmasıyla geçiyor. Bu parayı sorsan kaç kişi biliyor? İşte ben bu yüzden dolaşım miktarı düşük ucuz paralara yöneldim, fırsatı onlarda görerek stratejimi bu yönde belirledim.

Aldığım gvt o gün 1.04 falandı ve üretim miktarına göre fiyatı bana ucuz geldi. Onun da dolaşımdaki miktarı şu: Circulating Supply 4.426.883 GVT, en azından maker kadar olmasa da, bu sayıyla daha yukarıları hak ediyor... En ucuz paralardan projesi iyi Pundi x var, üretim sayısına bakıyoruz 259.810.708.833 NPXS yazıyor ve icodan beri ölümüne düşüyor. Gvt ise ico fiyatı 1 dolardı, bakıyoruz hala 1 dolar üzerinde.

Demek ki paranın dolaşımdaki miktarı yüksekse proje de kurtarmıyor sizi  Grin  Elbette ben yanlış düşünüyor olabilirim, daha iyi örnekleri olan varsa buyursun aydınlatsın bizi.

Şimdi başlık başka şey soruyor, içerik başka bir şey anlatıyor kafam karıştı. Önce bence siz şunu cevaplayın. Toplam miktar mı? Market cap mi? Başlıkta dolaşım arzı deyip, maker örneğinde market değerine değinmişsiniz.

Paranın miktarı ve market değeri arasında bir ahenk olmalı. Yani projenin değeri ve market üzerindeki değeri bir toplamı ifade etmeli. Yani toplam adedi 100 milyon olan bir kriptoyla, toplam adedi 1 milyar olan benzer değerde projenin fiyatı eşit olamaz.

Maker'da olay bu zaten. Dolaşımdaki toplam coin miktarı en az olan projelerden birisi. Maker'ın toplam adedi de bu zaten. Proje gelişirse fiyatı daha iyi yerlere gelebilir, gelmeyedebilir.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 09, 2019, 03:18:40 PM
Last edit: December 09, 2019, 07:17:07 PM by lossnet
Merited by EFS (1), Vispilio (1), hiburak (1), Blacknavy (1)

Sirkülasyonu düşük olan coin ve tokenler çok kazandırır demek aslında yanlıştır. Sirkülasyon elbette önemli fakat birkaç kriterle beraber bakıldığında kazandırabilir ancak. Yani tek başına önemsizdir. Milyarlarca sürkülasyonu olan bazı coinler 100x yapabilirken, birkaç bin adet dolaşımı olanlar yerinde sayabilirler. Çünkü alım-satım yapılmadığından hacmi de olmaz bunların. Ancak bir amacı olan, yol haritasını devam ettiren, popüler bir coinse; hacmi de beraberinde artacaktır.

CMC listesinde en düşük dolaşımı olanları listeledim az önce. Mesela "42-coin" var, sirkülasyon adedi: 42. Fiyatı ise 14,000 USD. Uçmuş resmen... Fakat hacmine baktığımızda 167 USD. Birkaç sene önceki fiyatı 100 doların altındaymış bunun. Zaten 42 adet olduğu için kaç tane alıp kaç tane satabilirsiniz ki! Uç bir örnek olarak verdim bunu ama hacimsizlik bakımında benzeri olan çok örnek var CMC'de.

Yani dolaşımdaki adedi çok düşük olanlarla işlem yapmak neredeyse olanaksız. Projenin iyi/kötü olmasının dışında ortalama bir dolaşım miktarının olması idealdir. Ben düşük sirkülasyonlu aradığımda en az 10 milyon ile 100 milyon aralığına bakıyorum.
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1090
Merit: 261

View Profile
December 09, 2019, 03:48:15 PM

https://coinmarketcap.com/currencies/project-x/ $15.870,59 USD 1,13 Adet
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 09, 2019, 05:02:15 PM

https://prnt.sc/q8ewl1

günlük hacmi de total supply gibi tek hanelilerde Grin
@shadyseko
senin görüşün hakkında bi örnekleme yapmak istiyorum. torrent kullananların bildiği bi terim vardır. hit-run yani vur-kaç. dosyayı indirirsin siikerim seed etmesini der torrentten silersin. eğer piyasada vurkaç yapıp para toplayım dersen düşük fiyatlı az supply lı coinler senin ilgi alanına girer. 10 kuruşluk birşeyin 1 lira olması ile 100 lira olan birşeyin 1000 lira olması katsayı olarak aynı getiriyi sağlar, ama boğa piyasasında anlık 5dk 15dk 1sa. periyotlarda anlık spike seviyeleriyle 10 kuruşluk şeyin 1 liraya dokunması daha kolaydır

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
December 09, 2019, 10:27:04 PM

her dolaşımda düşük olan kazandıracak diye bir durum yok. ekip proje çok önemli. mining varmı ekibin elinde ne kadarı var vs çok çetrefilli bir durum. ama ben genelde ekibinde baktıktan sonra sirkülasyonda ne var ona bakarım. miningli coin tercihimdir. birde önce ki ath si ne?

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 10, 2019, 06:01:10 AM

Bol kazançlar

ahahaha aynen virgülden sonra 18 basamağı koydukları an o kripto para 0.000000000000000001 olarak bile bölünebilir Grin

Üstad bu sıfırları koyarken saydın mı hakikaten Smiley Ben saymaya üşendim de Smiley
Yani olayı nasıl anlatırsanız anlatın önemli olanın arkadaşın anlamak istediğini anlaması... Maalesef bunu değiştiremiyorsunuz...
bobita
Legendary
*

Activity: 2506

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 10, 2019, 10:28:04 AM
Merited by Blacknavy (1)

Bu bakış açısı beni gerilere götürdü, yıllar önce çok akıllıca davrandığım için kendimle gurur duyarak şöyle bir şey yapmıştım; "ulan bu sayısal lotoda en çok çıkan numaraları belirleyip, hep onlarla kuponlar yapsam orta karar bir şeyler illa kazanırım"... Birkaç ay yaptım da gerçekten, sonuçta bir baktım sigara içmediğim halde sanki sigara masrafı gibi her hafta belirli bir gider kalemi oluştu ve artıya dönmek bir yana, zarar gitgide artıyor. Sonra anladım ki, matematik bilimi zaten benim gibi zeka küpleri(!) yerine kasanın kazanması için gereken altyapıyı ve algoritmaları çoktan oluşturmuş, yani işler öyle yürümüyor, ben giderken onlar geliyordu.
Şunu demeye çalışıyorum, ister arz miktarı olsun, ister başka bir şey olsun böyle bir düz mantık yok, kurtlar sofrası burası ve o kurtlar nasıl avlanılacağını çok iyi biliyor. Çoğumuz gerçek anlamda son boğa çılgınlığı dolaylarında bu piyasaya tam giriş yaptık ve bazılarının zannettiği gibi becerimizden kazanmadık, zaten tükürüp token yapsan kazanıyordun, bizim yatırım kararlarımızla ilgili bir durum değil yani (bilgili, tecrübeli ve zeki arkadaşlarımızı tenzih ederek yazıyorum).
Özetle, burada büyük resmi gördüm mantığı işlemiyor, çünkü sana o resmi varmış gibi hissettiriyorlar sadece.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
December 10, 2019, 12:05:31 PM

Demek ki paranın dolaşımdaki miktarı yüksekse proje de kurtarmıyor sizi  Grin  Elbette ben yanlış düşünüyor olabilirim, daha iyi örnekleri olan varsa buyursun aydınlatsın bizi.

Önemli olan şey coin adeti değil market cap'tir.

Örneğin dolaşımdaki bütün coinlerin %1'ine sahip olan bir kişi elindeki bu coinleri piyasa ne kadar kolay satabilir? Bunu farklı coinler için kafanızda bir canlandırın derim.

MKR, coin sayısı az olduğundan mı bu fiyatları gördü? Hayır. Maker bu piyasadaki en iyi projelerden biri. Piyasa Maker'a 500 milyon dolarlık bir değer biçti ve bu yüzden her bir MKR 500 dolar ediyor.

Aynı şekilde NPXS, coin sayısı çok olduğundan değil, ico'dan sonra dolaşıma giren coin sayısında sürekli bir artış olduğundan ve projenin beklentileri karşılayamamasından dolayı düştü. Şimdilik piyasa NPXS'e 35 milyon dolarlık bir değer biçmiş. Token sayısı MKR gibi 1 milyon adet olsaydı, her bir NPXS 35 dolar olacaktı.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: