Bitcoin Forum
May 17, 2024, 04:21:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü  (Read 500 times)
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 06, 2020, 08:42:58 AM

Iraktaki tüm amerikan uslerini vuracaz diyorlar ırak askerlerine amerikan uslerinden uzak durun cagrısı yapmıslar bakalım saldırabilecekler mi?
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 06, 2020, 08:46:14 AM

Abd bir okulda ki zorba gibi,hem akran değil hemde zorba.
Hem adamı öldürüyor Hemde bana yanlışlıkla karşılık verecek olursanız belirlediğim önemli yerlerinizin hepsini vururum diyor.
Hakikaten bu dünyada adalet diye birşey yok.Güçlü olan kendinden zayıf olanı ezer.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 06, 2020, 11:22:50 AM

Abd bir okulda ki zorba gibi,hem akran değil hemde zorba.
Hem adamı öldürüyor Hemde bana yanlışlıkla karşılık verecek olursanız belirlediğim önemli yerlerinizin hepsini vururum diyor.
Hakikaten bu dünyada adalet diye birşey yok.Güçlü olan kendinden zayıf olanı ezer.

Bugün haberlerde dikkatimi çeken şu oldu. Trump dün İran'ın tehdidine cevap verirken onlar bir hamle yaptı biz cevabını verdik, bir hamle daha yaparlarsa ona da cevap veririz dedi. Nedir bu İran'ın ilk yaptığı?
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
January 06, 2020, 11:41:03 AM

Bugün haberlerde dikkatimi çeken şu oldu. Trump dün İran'ın tehdidine cevap verirken onlar bir hamle yaptı biz cevabını verdik, bir hamle daha yaparlarsa ona da cevap veririz dedi. Nedir bu İran'ın ilk yaptığı?

ABD askerlerine ve hedeflerine yönelik özellikle Ortadoğu'da yıllardan beri süre gelen "para-militer" saldırıların organizatörünün ve liderinin Süleymani olduğu iddia ediliyordu,

fakat bu olay modern zamanlarda ilk defa bir devletin üst düzey askeri yetkilisinin deklare edilmiş savaş dışında bir başka devlet tarafından suikastle öldürülmesi olarak tarihe

geçtiği için çok skandal bir olay ve dünyayı çok acımasız ve vahşi dinamiklere sürükleme potansiyeli taşıyor...

The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 06, 2020, 12:48:52 PM

Iraktaki tüm amerikan uslerini vuracaz diyorlar ırak askerlerine amerikan uslerinden uzak durun cagrısı yapmıslar bakalım saldırabilecekler mi?

Durum çok ciddi. Bunu gerçekten yapabilecekler mi ben de merak ediyorum. Genellikle bu tür şeyler lafta kalıyor ve kimse bir şey yapamıyor.
Eğer olur da gerçekten böyle bir şey yapılırsa tarihe çok farklı şeyler yazılmış olur. Durumun büyümesi ile büyük bir savaş ya da kaos ortamı görebiliriz.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 06, 2020, 07:49:22 PM
Last edit: January 07, 2020, 07:17:31 AM by 2run

Suikastin yeni görüntüleri çıkmış. konvoya saldırı anı : https://www.youtube.com/watch?v=asMtf8PFCr4 Son anlarda kaçışan insanların psikolojisi nasıldır Allah bilir.

En son bu videoya benzer . Lone Survivor  filminin gerçek saldırı görüntülerini izlemiştim çok etkilenmiştim tuhaf gerçekten.

Büdüt : Video fakeymiş arkadaşlar kusura bakmayın.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 06, 2020, 08:01:08 PM

Suikastin yeni görüntüleri çıkmış. konvoya saldırı anı : https://www.youtube.com/watch?v=asMtf8PFCr4 Son anlarda kaçışan insanların psikolojisi nasıldır Allah bilir.

En son bu videoya benzer . Lone Survivor  filminin gerçek saldırı görüntülerini izlemiştim çok etkilenmiştim tuhaf gerçekten.

Bu görüntüleri izlemek gerçekten çok üzücü. Modernleştik, demokrasi diyoruz ama aslında hiçbir şeyin değiştiği yok. Bu yapılan resmen insan avı, yanlış anlaşılmasın ne Amerika ne de İran'ı pek sevmem ama burada yapılan aleni şekilde caniliktir. Savaşın her türlüsü caniliktir. Bu savaşta umarım sadece savaşı çıkaranlar ölür, bir tek onlara acımam.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 06, 2020, 08:26:37 PM

iran o kadar da attı tuttu ama bir icraat da yok. aman icraat da olmasın biz de burada hop oturup hop kalkıyoruz. abd nin yaptığı tam anlamıyla kalleşlik, bir ülkenin komutanını savaş dışında böyle vurmak kalleşlik. savaşta bile vurmuyorlar bırak savaşı.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
January 06, 2020, 08:56:19 PM
Last edit: January 06, 2020, 09:16:55 PM by wolwoo

En son bu videoya benzer . Lone Survivor  filminin gerçek saldırı görüntülerini izlemiştim çok etkilenmiştim tuhaf gerçekten.
Çok ilginç bir video, Atatürk boşuna "istikbal göklerdedir" dememiş. Havada hatta uzayda üstünlüğü ele geçiren bir değil 10 adım öne geçmiş demektir. Bizim de bu konuda artık inisiyatif alma zamanımız geldi de geçiyor.

https://youtu.be/60MtYYRVjik
Şu filmi de tavsiye ederim, buna benzer bir kaç film daha var, joystick ile oyun oynar gibi uzaktan savaş yeni trend...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
January 07, 2020, 04:16:27 AM
Last edit: January 07, 2020, 07:12:10 AM by Vispilio

Gerçekten olayın vahşet boyutlarını gözler önüne seren bir video, yakında yasaklanabilir diye tahmin ediyorum, ders niteliğinde saklanıp ABD'yle mücadele eden silahlı kuvvetlere tekrar tekrar gösterilmesi gereken bir video...

10,000 km öteden başka bir ülkede, bir başka ülkenin generaline savaş bile deklare etmeden terör eylemi gibi suikast düzenlersen, bir gün bunun bedelini çok ağır bir şekilde ülkene, medeniyetine ve insanlarına ödetmesini bilirler diye düşünüyorum.

--------------

Edit: Fake videoymuş galiba ancak drone saldırılarının buna benzer şekilde gerçekleştiğine dair gerçek askeri arşivlerden kayıtlar da bulunuyor.

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
January 07, 2020, 06:14:19 AM
Last edit: January 07, 2020, 06:45:03 AM by trendcoin

bu teyit.org'un zamanında bir kaç falsosu vardı ama bu işi onlardan başka doğru düzgün yapan yok. basında kasım'ın vurulma görüntüleri olarak dolaşan video, "AC-130 Gunship Simulator" adlı similasyon oyununa aitmiş.

https://teyit.org/kasim-suleymaninin-vurulma-anini-gosterdigi-iddiasiyla-paylasilan-video-oyundan/

tabii görüntü kaynağının yanlış aksedilmesi, herhangi bir ülke generalinin bu şekildeki infazını meşru kılmaz. ancak bir de olayı tam tersinden düşünmek gerekirse; amerika'yı nokta hedef saldırısı yapmaya iten şey neydi acaba. sonuçta ölen adam bir "avusturya-macaristan veliaht prensi" değil ve buradan bir dünya savaşı da çıkmayacak. daha çok kasım'ın iş akdine son verdirilip, tazminatsız çıkışı verilmiş gibi gözüküyor.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
January 07, 2020, 06:58:51 AM
Last edit: January 07, 2020, 07:13:21 AM by Vispilio

bu teyit.org'un zamanında bir kaç falsosu vardı ama bu işi onlardan başka doğru düzgün yapan yok. basında kasım'ın vurulma görüntüleri olarak dolaşan video, "AC-130 Gunship Simulator" adlı similasyon oyununa aitmiş.

https://teyit.org/kasim-suleymaninin-vurulma-anini-gosterdigi-iddiasiyla-paylasilan-video-oyundan/

tabii görüntü kaynağının yanlış aksedilmesi, herhangi bir ülke generalinin bu şekildeki infazını meşru kılmaz. ancak bir de olayı tam tersinden düşünmek gerekirse; amerika'yı nokta hedef saldırısı yapmaya iten şey neydi acaba. sonuçta ölen adam bir "avusturya-macaristan veliaht prensi" değil ve buradan bir dünya savaşı da çıkmayacak. daha çok kasım'ın iş akdine son verdirilip, tazminatsız çıkışı verilmiş gibi gözüküyor.

Kasım Süleymani İran'daki 2 numaralı adamdı ve 1 numaralı askeri komutandı, batan bir imparatorluğun veliahtından daha stratejik öneme sahip bir hedef bir çok yönden (zaten 1. Dünya Savaşının başka çok daha derin sebepleri vardır, tıpkı şimdi olduğu gibi). Dünya Savaşı çıkmazsa bana göre 1. sebebi şu anda henüz ABD teknolojisine cevap verebilecek gücü ve hazırlığı olmaması birçok ülkenin,

zaten İran bu olaya karşı reaksiyon gösteremezse rejim olarak silinir, rejim olarak berbat ve gerici bir rejim orası ayrı konu, ama büyük bir savaşın çıkması artık "eğer" değil "ne zaman" sorusuna dönüşüyor hızla...

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
January 07, 2020, 07:13:11 AM

Kasım Süleymani İran'daki 2 numaralı adamdı ve 1 numaralı askeri komutandı, batan bir imparatorluğun veliahtından daha stratejik öneme sahip bir hedef bir çok yönden (zaten 1. Dünya Savaşının başka çok daha derin sebepleri vardır, tıpkı şimdi olduğu gibi). Dünya Savaşı çıkmazsa bana göre 1. sebebi şu anda henüz ABD teknolojisine cevap verebilecek gücü ve hazırlığı olmaması birçok ülkenin,

zaten İran bu olaya karşı reaksiyon gösteremezse rejim olarak silinir, rejim olarak berbat ve gerici bir rejim orası ayrı konu, ama büyük bir savaşın çıkması artık "eğer" değil "ne zaman" sorusuna dönüşüyor hızla...

hocam veliaht benzetmesi ironiydi, siz de muhakkak anlamışsınızdır ama yine de belirteyim. zaten 1. dünya savaşının nedeni veliaht olursa, bizim de anadoluya giriş sebebimiz koyunlar için yeşillik arayışımız olur. bilmiyorum hala bu şekilde mi eğitim veriliyor ama bizim zamanımızda tarih böyle anlatılıyordu. ben iran'ın reaksiyon veremeyeceğini düşünüyorum. iran'ın bugünü, dün arap baharında devrilen ülkelerden farklı değil, hatta gecikmeli versiyonu sayılır. bu yüzden mevcut devamlılığı için, en fazla yaşanılan olayı iç siyasette propaganda aracı olarak kullanılacak bir mevzuya dönüştürürler. benim için her ikisi de al birini vur ötekine konumunda.

genele not: ben insan olarak düşünüyorum devlet ya da onun politikası değilim, bu yüzden konu hakkında olası yanlış anlamalar gereği başka bir tartışmaya giremem.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
January 07, 2020, 07:20:51 AM

Trendcoin iyi yakalamış dezenformasynu tebrikler ama yine de üç aşağı beş yukarı olayı gözümüzde canlandırdı bu görsel...
Vispilio'ya katılıyorum dünya savaşı hemen herkes tarafından bekleniyor. Amerika Mesih bekleyen evanjelistler, İran da mehdi taraftarları ile dolu bir memleket, kumandası dışarıda...İsrail bu konuda arabuluculuğa soyunmuş, Armagedon ve büyük savaş hem Hristiyan hem İslam dininde geçen inanışlar, bunları kendi lehine çevirme çabasında.. Zaman konusu muğlak, daha var diye düşünüyorum...
Geçen yazdım, Netflix'te messiah diye bir dizi film vardı, bir izleyin, o yeniden diriliş heyecanını diri tutma çabası olarak da algıladım.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Vispilio
Legendary
*

View Profile WWW
January 07, 2020, 07:28:48 AM
Last edit: January 07, 2020, 01:49:15 PM by Vispilio

Burada enteresan bir nokta, "Gayri nizami harp" kavramını zaten günümüzdeki Ortadoğu halkları kolonicilerden öğrendiler, önce Arabistanlı Lawrence'tan  Wink, sonra da Soğuk Savaş dönemlerinden itibaren CIA'den... kimi bombalıyorsun, kendi "Yeşil Kuşak" Projenin meyvelerini bombalıyorsun, belki de ABD Süleymani'yi Alamut Kalesi'nin öğrencilerinden sanmıştır  Roll Eyes

Sonuçta çıplak bilgiye artık erişim çok daha yaygın ve kolay olduğu için, gelişmekte olan ülkelerin akıllı vatandaşlarının yakın zamanda kontrol ve sömürü sistemlerine uyanacağını ve dünyanın büyük bir savaşa sürüklenme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum.

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 07, 2020, 10:39:55 AM

Video fake çıktı artık yazmaya utanır oldum Smiley hahah. iran Trump başına 80 milyon dolar ödül koymuş : http://www.hurriyet.com.tr/dunya/trumpin-basina-80-milyon-dolar-odul-41413846

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 07, 2020, 03:53:00 PM

Adamın cenazesinde izdiham çıkmış 30 küsür kişi ölmüş diye okudum. nasıl devlet yönetiyor bu iranlılar anlamış değilim. aynısı hamaneyin cenaze törenin de de olmuş, en son kalabalık arabanın üstüne çullanmış tabut açılmış sonra askeri helikopter  gelip zar zor naaşı alıp götürmüş, bunlar nasıl insanlar sınırlarımızda bu tip insanlarla yaşamak büyük risk.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2996
Merit: 1489

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
January 07, 2020, 04:17:09 PM

Adamlar daha cenaze kaldırmayı beceremiyor, bir de ABD'ye kafa tutuyor. 1 kişi öldü diye cenazesinde 50 kişi daha ölüyor, hem de ortada mantıklı bir neden yokken sadece izdihamdan dolayı. Bu anlayışla etrafa saçtıkları tehditler havada kalır.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 07, 2020, 05:05:58 PM

Adamlar daha cenaze kaldırmayı beceremiyor, bir de ABD'ye kafa tutuyor. 1 kişi öldü diye cenazesinde 50 kişi daha ölüyor, hem de ortada mantıklı bir neden yokken sadece izdihamdan dolayı. Bu anlayışla etrafa saçtıkları tehditler havada kalır.

orada halk bitik halk. yönetimdeki mollalar gene iyi eğitilmiş akıllı tipler, ama halkın homojen olarak eğitilmesi gerekiyor. almanya fransa gibi ülkelerde böyle saçmalıklar yaşanmaz,  yönetim ister kötü olsun ister iyi olsun, ortalama bir framsıza böyle saçmalıklar yaptıramazsınız. beynini bile 7-24 yıkasanız gene böyle saçmalıklar yapmaz çünkü, içinde yaşadığı toplumda belli bir yaşa gelene kadar iyi şekilde ahlaklı şekilde yaşamıştır. belli bir zamandan sonra isterseniz 7-24 beynini yıkayın gene bir şey olmaz.

mesela bizim ülkemizde de böyle olaylar yaşanabilir. çünkü insanların beyni, yıkanmaya çok müsait. sürü psikolojisi ile hareket ediyorlar.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 07, 2020, 06:02:22 PM

Iran sadece konusur kac yıldır gordugumuz bu, okadar laf attılar da bır kere bıle bır sey yaptıgını gordunuz mu? Burda da aynısı olcak bos laf anca.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: