Bitcoin Forum
April 19, 2024, 10:54:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Suriyelilere Vatandaşlık Vereceğiz  (Read 802 times)
xpney (OP)
Member
**

Activity: 70
Merit: 16

View Profile
December 13, 2019, 08:04:46 PM
Last edit: December 13, 2019, 09:13:59 PM by xpney
Merited by Vispilio (1)

Erdoğan:
-110 bin Suriyeliye vatandaşlık verdik.
-Diğerleri için de vatandaşlık sürecini daha da artırma konumundayız.Niye?
-Çünkü bu insanlar ülkemde kaçak köçek yaşamasın.
-Her hangi bir kurumda,kuruluşta rahatlıkla işini bulsun,çalışsın.
-Ha tabi buna bay Kemal rahatsız olur!.

https://mobile.twitter.com/ankahabera/status/1204398135797305344
1713567254
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713567254
Reply with quote  #2

1713567254
Report to moderator
1713567254
Hero Member
*

Ignore
1713567254
Reply with quote  #2

1713567254
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713567254
Hero Member
*

Ignore
1713567254
Reply with quote  #2

1713567254
Report to moderator
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 13, 2019, 08:14:24 PM

Türkiye sanırım 10 sene sonra bir Arap ülkesi olacak.

yoo olmayacak

atanin evini bombaladilar yalaniyla 2 günde piyasayı silkip atan millet, kaybedecek bir seyi kalmayinca neler yapmaz. birdahaki terör örgütü de arap olmaz merak etme (umarim gerek kalmaz) Grin
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 13, 2019, 08:17:20 PM

"Köpek gibi ürüyor" bu nedir arkadaş?
Muhtemelen hakaret ettiğin insanlar senden daha iyi Türkçe konuşuyordur.

Hiç bir politik sebep size, bir topluluğa hakaret cürreti vermez. Siyaseti ve siyasetçileri konuşmak doğal ama ırkçılığa asla göz yumamayız. İnsancıl olmalıyız.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 13, 2019, 08:31:11 PM

ırkçılığa asla göz yumamayız.

Forum kurallarinda böyle bir şey yok
Ayrica soyledigi istatistiksel olarak da kanitlanabilir bir durum

ama bence bu arkadasin actigi basliklar insanlari birbiri ile tartistirma odakli, oltayi atiyor asagida kim yemlenir birbiriyle tartisirsa bakip guluyor. artik boyle konular acmayi birakmali, burasi donanimhaber değil.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 13, 2019, 08:34:46 PM

"Köpek gibi ürüyor" bu nedir arkadaş?
Muhtemelen hakaret ettiğin insanlar senden daha iyi Türkçe konuşuyordur.

Erdoğan: -110 bin Suriyeliye vatandaşlık verdik. -Diğerleri için de vatandaşlık sağlayabilirini daha da arttırma edelim.Niye? -Çocuk bu insanlar ülkemde kaçak köçek yaşamasın. -Her hangi bir kurumda, kuruluşta rahatlıkla işini bulsun, çalışsın. -Ha tabi buna bay bay Kemal rahatsız olur !.

Türkiye sanırım 10 sene sonra bir Arap ülkesi olacak. Sanmayın ki 5 milyon Suriyeli olduğu gibi azınlık kalacak bunlar köpek gibi ürüyor. Bari bedava prezervatif versinde devlet 10 sene sonra yeni bir terör örgütü çıkmasın bu topraklarda.

Haber alıntıdır. Ayrıca sen bu haberde buna mı takıldın? Arap mısın arkadaş.

adam arap olabilir alınmış olabilir bir sürü arap var türkiyede.

edeceksen bu ortadoğuyu kan gölüne çevirenlere say söv derim. ben de sayıp sövüyorum. vicdanı olan zaten ortadoğuda kan ve vahşeti körükleyenlere sayar da söver de. her gün insan ölüyor ortadoğuda her Allahın günü ayrı bir insanlık dramı yaşanıyor avrupa da seyirci kalıyor aman türkiye oraya girmesinde ne olursa olsun.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
December 13, 2019, 08:36:10 PM

Ben farklı düşünüyorum benim ailemde 17 yıldır yurt dışında yaşıyor ve o ülkeye gurup çıkıyor vatandaşlık veremediler.  
Teyzem daha eski gittiği için 1992 de dekan onun çifte vatandaşlığı var. 110 bin kişiye vatandaşlık verilmesi bence garip bir durum değil.
thinkbtc
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 32

View Profile
December 13, 2019, 08:40:51 PM

Erdoğan:

Türkiye sanırım 10 sene sonra bir Arap ülkesi olacak. Sanmayın ki 5 milyon Suriyeli olduğu gibi azınlık kalacak bunlar köpek gibi ürüyor. Bari bedava prezervatif versinde devlet 10 sene sonra yeni bir terör örgütü çıkmasın bu topraklarda.

Efsane komutan Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin yüzünü batıya çevirip, Türk ulusunun kaderini cumhuriyetin bekçileri olan genç nesillere emanet etti. Gerici karşı devrimin yobaz tutumlarına ve hamlelerine teslim olmayacak olan bu nesil cumhuriyetin ilelebet yılmaz koruyucusudur. Binlerce yıllık kadim kültüre sahip bu milleti gerici toplulukların ülkesi haline getiremezsiniz, ne 10 sene sonra ne de 100 sene sonra olmaz!!!
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 13, 2019, 08:45:40 PM

Evet arabım arkadaş. Suriyeliyim de aynı zamanda.

Politikacılar beğenmediğin bir icraat yaptı diye bana, aileme hakaret mi etmen gerekiyor arkadaş? Hem seni benden daha üstün kılan şey nedir? Ben köpek gibi ürüyorum da sen sıçan gibi mi ürüyorsun?

Özür dilemeni rica ediyorum en azından yazıyı düzeltmeni. Politikacıları tartışabiliriz sonra.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 13, 2019, 08:53:43 PM

Evet arabım arkadaş. Suriyeliyim de aynı zamanda.

Yanlış sectiondasın üstad seninki burada Grin

don’t feed the troll, trollüğüne olta atılmiş bir başlıkta bu tür konularda tartışma yapmak doğru olmaz.
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
December 13, 2019, 09:02:44 PM
Last edit: December 13, 2019, 09:18:31 PM by Blacknavy

İstemiyorsanız açmayız bir daha konu merak etmeyin.

İstemiyoz Grin anlayisin için sağ olasin

Faydalı bir konu olmadı. Politika yüzünden birbirimizi kırmaya gerek yok. Ben üstteki mesajlarımı sildim.

ty ustad
xpney (OP)
Member
**

Activity: 70
Merit: 16

View Profile
December 13, 2019, 09:13:14 PM

İstemiyorsanız açmayız bir daha konu merak etmeyin.

İstemiyoz Grin anlayisin için sağ olasin

Faydalı bir konu olmadı. Politika yüzünden birbirimizi kırmaya gerek yok. Ben üstteki mesajlarımı sildim.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
December 14, 2019, 09:32:14 AM
Merited by EFS (1)

Üslup ve ağızdan çıkana dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum. Ancak şimdi gelelim Türkiye gerçeklerine; ülkenin ekonomik durumu hepinizin malumu, bu şartlar altında ülke dışından da birçok kişiyi alıp ülkeye yerleştirelim demek biraz yanlış oluyor. Gelen insanların birçoğu; şuan ülkede işsiz olan kitlenin yaptığı işi daha ucuza yapma vaadiyle gelerek, zaten düşük olan hayat kalitesini daha da aşağıya çekiyor.

Orada bir savaş olduğunun farkındayım ve bu insanlara sırt çevrilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu da yine demografik yapıyı bozmayacak şekilde yapılmalı. Biz Türkler her ne kadar kimine göre Avrupalı kimine göre Orta Doğulu olsak da, geçmişe baktığımızda, herkesin 5-10 çocuk yaptığını biliyoruz. Şimdi şimdi insanlar biraz daha bilinçlenerek, iyi şartlar sağlayabileceği sayıda çocuk yapıyor. Orta Doğu ise bizim bundan belki 50 yıl önceki durumumuz gibi, maddi durumunun elverdiğinden çok daha fazla çocuk yaparak devam ediyorlar. Bu da ileride, arkadaşın saçma cümlelerle savunduğu ama ana mantığı yanlış olmayan bir durum çıkaracaktır. Üretimi olmayan bir ülkede bu kadar genç nufus; işsizliğe, tecavüze, mutsuzluğa, yaşam kalitesinin yerlere inmesine neden olacaktır. Bu yüzden Avrupa ülkeleri sadece Suriyelilerin okumuş olan çok az bir kısmını alıyorlar. İki haneli mülteci kabul eden ülke var.

Tüm ülkelere orantılı sayıda mülteci gönderilmesi mantıklı ama maalesef uygulanabilir değil. Belki o coğrafyada yaşan insanların müslüman olması belki eğitim durumları ya da sadece ırkçılık nedeniyle kimse bu insanlara yardım etmek istemiyor. Vicdan olarak bir şekilde bizim kapıları açmamız mantıklı, sonuçta hiç bir şey insan hayatından önemli olmamalı ama açtıktan sonra hızlı şekilde neler yapılabilir konusunu düşünmek lazım. Suriye'de güvenli bölge oluşturduktan sonra oraya almak mantıklı ama herkese vatandaşlık vermek yukarıda saydığım nedenlerden dolayı mantıklı değil. Sorunun çözümü uluslararası ortak bir kararla o bölgedeki savaşın bitirilmesi ve yeniden inşası olmalı ama bu ne zaman olur bilemeyiz.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
December 14, 2019, 09:37:25 AM

Üslup ve ağızdan çıkana dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum. Ancak şimdi gelelim Türkiye gerçeklerine; ülkenin ekonomik durumu hepinizin malumu, bu şartlar altında ülke dışından da birçok kişiyi alıp ülkeye yerleştirelim demek biraz yanlış oluyor. Gelen insanların birçoğu; şuan ülkede işsiz olan kitlenin yaptığı işi daha ucuza yapma vaadiyle gelerek, zaten düşük olan hayat kalitesini daha da aşağıya çekiyor.

Orada bir savaş olduğunun farkındayım ve bu insanlara sırt çevrilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Ancak bu da yine demografik yapıyı bozmayacak şekilde yapılmalı. Biz Türkler her ne kadar kimine göre Avrupalı kimine göre Orta Doğulu olsak da, geçmişe baktığımızda, herkesin 5-10 çocuk yaptığını biliyoruz. Şimdi şimdi insanlar biraz daha bilinçlenerek, iyi şartlar sağlayabileceği sayıda çocuk yapıyor. Orta Doğu ise bizim bundan belki 50 yıl önceki durumumuz gibi, maddi durumunun elverdiğinden çok daha fazla çocuk yaparak devam ediyorlar. Bu da ileride, arkadaşın saçma cümlelerle savunduğu ama ana mantığı yanlış olmayan bir durum çıkaracaktır. Üretimi olmayan bir ülkede bu kadar genç nufus; işsizliğe, tecavüze, mutsuzluğa, yaşam kalitesinin yerlere inmesine neden olacaktır. Bu yüzden Avrupa ülkeleri sadece Suriyelilerin okumuş olan çok az bir kısmını alıyorlar. İki haneli mülteci kabul eden ülke var.

Tüm ülkelere orantılı sayıda mülteci gönderilmesi mantıklı ama maalesef uygulanabilir değil. Belki o coğrafyada yaşan insanların müslüman olması belki eğitim durumları ya da sadece ırkçılık nedeniyle kimse bu insanlara yardım etmek istemiyor. Vicdan olarak bir şekilde bizim kapıları açmamız mantıklı, sonuçta hiç bir şey insan hayatından önemli olmamalı ama açtıktan sonra hızlı şekilde neler yapılabilir konusunu düşünmek lazım. Suriye'de güvenli bölge oluşturduktan sonra oraya almak mantıklı ama herkese vatandaşlık vermek yukarıda saydığım nedenlerden dolayı mantıklı değil. Sorunun çözümü uluslararası ortak bir kararla o bölgedeki savaşın bitirilmesi ve yeniden inşası olmalı ama bu ne zaman olur bilemeyiz.

İşte çok güzel, mantıklı, aklı başında bir yorum👍🏻😊

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
December 14, 2019, 09:42:43 AM
Merited by EFS (1)

Önceki, ırksal, çirkin ifadeler olmadan bu konuyu açarsak;

İktidarın önceliği milyonlarca insana vatandaşlık vermek olmamalı. Madem Suriye'ye girildi o halde en azından güvenli bölgede Türkiye'ye düşmanlık beslemeyecek insanları yerleştirmeli, orada barış ve huzur tesis etmelidir. Bu şekilde hem sınır güvenliği sağlanır hem de bu insanlar kendi ana topraklarında yaşarlar.

Fakat iktidarın amacı daha çok sonraki seçimlerde, kendisine minnet duyan milyonlarca oy veren yaratmak. Bunu açıkça seziyoruz. Suriyeliler oy hakkı kazandıklarında CHP'ye, MHP'ye yada diğer partilere mi oy verecekler? Tabi ki hayır. Yaklaşık 5-10 yıl sonra da kendi partilerini kurabilecek sayıya ulaşırlar kültür olarak.

Bugün ülkemizde 60 milyon oy veren bulunuyor. 5 milyon oy demek bu ülkede %10 ile mecliste kilit parti olmak demek. Yada %10 herhangi bir iktidarın kaderini belirleyen bir rakamdır. Dolayısıyla iktidarın amacı ne Suriyeli kader ortağı kardeşlerimizin nede ülke güvenliği, ekonomisi değildir. İktidarın ömrünün uzatılmasıdır.

Öte yanda Suriyeli kardeşlerimizi anlamak, onlara ensar merhameti ile yaklaşmak görevimiz. Onurlarını zedelememek, hakaret etmemek insanı bir görevdir. Elbette ülkemiz onların istikbalini düşünmelidir. "Hadi gidin savaşın bakayım" demek basit bir düşüncedir. Kimin kim olduğu belli olmayan, kimin savaşı olduğu bilinmeyen bir savaşta nerede savaşacaksınız? Bu durumda insanların önceliği ailesi, çocukları ve canı ise buna saygı duyulur. Mevzulara büyük çerçeveden bakmalıyız. Milyonlarca insan gerçeği var.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 14, 2019, 09:45:04 AM
Merited by EFS (1), Vispilio (1)

Normal ülkelerde de vatandaşlık almak bu kadar basit mi ?
Yani düşünüyorum düşündükçe işin içinden çıkamıyorum da ben.
Abicim savaştan kaçan insanları tamam alıyorsun yanına bakıyorsun yüz çevirmiyorsun.
Ama vatandaşlık vermek çok büyük bir olay değil mi ?
Geçen gün Fransa yunanistandaki 400 mülteciyi kendi ülkesine kabul edeceğini açıkladı.Yunanistana yardım etmek için.
400! sadece 400 kabul edilecek ve bunlara direk vatandaşlık falan verilmeyecek bir sürü eğitimden geçireceklerdir.
Düşünün! başka ülkeler 400 mültecinin yapabileceklerini nasıl analiz edip ona göre önlem alıyorlar.
O 400 mültecinin içerisinde bir tane canlı bomba potansiyeli veya sapık düşünceli biri olsa ve kendi vatandaşlarından birine ,bir çocuğa zarar verse toplumsal olarak nasıl etkilenebileceklerini biliyorlar.
Ben Irkçı falan değilim.Nefret ederim ırkçılıktan ama az be mantık yahu!
Bu kadar basit ve kolay olmamalı herşey.
Donumuza kadar vergi alıyorsunuz bari bazı şeyleri topluma sorun.
Biz alıyoruz şehir merkezlerine yerleştiriyoruz.(izin yok demeyin) nasıl gidip bu insanlar yerleşip rahat rahat dolaşabiliyorlar ?
SANIRIM HERŞEY OY KAYBEDEN AKP NİN KENDİ TABANINI GÜNCELLEME VE  GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI.(AKPLİLERİN BİR KISMI SOĞUDU ÇÜNKÜ)
çok sağlam bir taban oluşturabilir akp suriyeliler sayesinde.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
December 14, 2019, 10:08:48 AM

Son yorumlara katılıyorum. Mantık, adalet, insaf sınırları içerisinde bir çözüm yolu bulunmalı ama ülke insanının da çıkarları korunmalı. Tehlikeli kişiler masum ve savunmasız olanlardan ayrılmalı, ona göre muamele görmeli.
Bir de çok çocuk meselesi var, bu konuda farklı düşünen biriyim. Çok çocuk olması beni telaşlandırır ama bir yandan da düşünüyorum da çok keyifli de olabilir, yaşamak için bir nedendir çocuk, ne kadar nedeniniz olursa dünyaya o kadar bağlanır ve mücadele edersiniz. Ama bilinçli ve sorumluluk sahibi bir insan olmanız şartıyla.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 14, 2019, 10:42:43 AM
Merited by Vispilio (2), EFS (1)

Ben öncelikle bu konuya şu noktadan girmek istiyorum.
Bir yabancı ülkeye turist olarak gitmek istediğinizde, sizden bir takım evraklar isterler. Bu evrakların amacı, o ülkeye girdiğinizde ne yapacağınızı öğrenmektir. Ve özellikle bir kaç şeye dikkat ederler.

Gidiş dönüş biletleriniz ve rezervasyonlarınız! Bunlar çok önemlidir çünkü o ülkenin idaresi o ülkeye girdikten sonra ne zaman döneceğinizi bilmek ister, nerede kalacağınızı bilmek ister. Ve orada bulunduğunuz sürede yemek içmek gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız paranın kanıtını. Bir sorun oluşursa diyede sigorta isterler. Seyahat sağlık sigortası.

Yani demem o ki, turist olarak bile gitseniz, ülke sizin geri dönüp dönmeyeceğinizi bilmek ister. Mülteci fikri gelişmiş ülkeler için hiç doğru bir şey değildir. Çünkü adilane olarak, o ülkenin vatandaşları verdikleri vergilerin kendileri için harcanmasını isterler. Eğer bir para varsa bunu kendi vatandaşlarına, sağlık güvenlik eğitim vb fırsatları sunarak harcarlar. İnsani yardım, hepimizin sorumluluğu olan bir şey. Ancak bu sorumluluk gönüllülük esaslıdır. Yani benim paramla kimse insani yardımı benim iznim olmadan yapmamalı.

Yani bu mantıkla, devlet yardım yapmaz, yaparsa birey yapar şirket yapar. Toplanır bir organizasyon yapar...
Haa ayrıca olay yardımsa, insanlıksa bunu yapan Suriye'ye Filistin'e yaparken asıl bağlarının olduğu Uygur Türkleri'ne karşı 3 maymunu oynamaz.
Müslümanız ve kendi adıma bundan dolayı mutluyum. Ancak kimlik olarak bir üst kimlik seçeceksek önce Türk'üm ben. Önce kandaşımı korurum. Çünkü hem geçmişte hem de bugün beni koruyan sadece benim kanım! Suriye'deki harekata destek verenlerin sadece Türk kökenli devletler olduğunu gördük mesela. Filistin (ki yıllardır arkasında en çok durduğumuz devlettir.) sırtını döndü bize! Arabistan dahil hangi arap ülkesinin faydasını gördük ki zaten geçmişten bugüne... İngilizlerle bir olup sırtını dönen yetmeyen bize kurşun atmaya bile kalkışan Arabistan halkını mı savunuyoruz yani şimdi burada...

Kimse kusura bakmasın kardeşim benim ülkemde milyonlarca genç işsizken, yıllarca çalışan didinen vatandaşımın evi yokken bu adamlara ev,iş vaat ediyorsak yazık! Dini ve devlet yönetimini ayıran Laik'liği bize anlatmaya çalışan o yüce adama selam ola... Keşke daha iyi anlayabilsek, anlatabilseydik dediklerini...
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 14, 2019, 10:50:42 AM

Erdoğan:

Sen elindeki kalifiyeli adamları beyin göçü ile batıya kaçırt berbat yaşam kalitesiyle sonra medeti surileri getirmekte bul. Kaçak köçek yaşamasınlar koy sınır dışına gitsinler adam akıllı faydası olmuyorsa. Hadi vatandaşlık verdiklerinden de syp vergisi al (Suriyelilere Yardım Parası ). Valilik kanalıyla yardım edeceklerine de bu fondan yardım et !

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1451

Cashback 15%

View Profile WWW
December 15, 2019, 08:40:21 AM
Merited by Blacknavy (4), EFS (1), Vispilio (1)

Öte yanda Suriyeli kardeşlerimizi anlamak, onlara ensar merhameti ile yaklaşmak görevimiz.
sizi severim @kalemder hocam ama kusura bakma bu benim görevim değil. hatta bu ülkedeki hiç kimsenin görevi değil 5 milyon insana bakmak. benimle ilgili hiçbir kan bağı bile bulunmayan bu insanlara neden bakayım? sen onlara "ensar merhameti" ile yaklaşırsın ama onlar sana pek güzel yaklaşmıyor. hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama inanın istanbul'da durum böyle.

konuda bahsedilen "arap" kelimesinin aslında sadece ülkeye savaş sonrası girmiş suriyeliler olduğunun umarım farkındasınızdır. işin komik tarafı o suriyelilerin arasında kürtler de var yani sadece arap değil:)) şimdi ben de arapları fazla sevmiyorum. bunda da büyük ihtimalle 90'lı yıllarda aldığımız eğitim etkili olmuştur. bu eğitimin üstüne biraz daha dar kafayla araştırma yapınca evet ben de sevmiyorum ama bu "ooo arap kesin bunu" mantığıyla değil. ön yargılar çok fazla ve son yıllarda yaşanan gelişmelerle insanlarda ön yargılar daha çok artıyor. konuyu uzatmak istemem özel mesaj yoluyla tartışabiliriz.

son olarak da benim birader rusya vatandaşı. benim de almaya hakkım vardı ama türkiye ile çifte vatandaşlık olmadığı için uzak durdum. yani doğduğum topraklara vize ile girmek adama koyar. kardeşim o vatandaşlığı hakketmek için inanın çok çalıştı. türkiye'nin o zamanlar en iyi teknik üniversitesinden mezun olup o topraklara gidip yıllarca çalıştı, evlendi, çocuk sahibi oldu vs. yani bu herif bile kırk sene götünü parçalayıp rus vatandaşı olurken bu kadar kolay şekilde türk vatandaşlığı dağıtmak mantıklı mı? bu cibuti için de geçerli. ben cibuti vatandaşı olsam ülkeye bir şekilde girip 5 senedir bana hayatı rezil eden türklere vatandaşlık verilmesini istemezdim.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 15, 2019, 01:44:11 PM

Bende savaş sırasında Suriyelilere yardım etmekten yanayım tabi ki ama vatandaşlık vermek nedir arkadaş. Sanki Türkiye nin refah düzeyi çok yüksek. Bunun altında tabiki başka siyasi sebepler var. Mesela oy meselesi gibi. Daha fazla siyaset yapmak istemiyorum ama bu saçmalıklar ne zaman bitecek

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀