Bitcoin Forum
April 25, 2024, 01:48:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gerilemeden Sonra Ethereum’a Sermaye Nereden Gelecek?  (Read 116 times)
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
December 19, 2019, 12:46:08 PM

Bitcoin’in fiyatındaki sert gerilemeyi takip eden Ethereum’un fiyatı, son iki gün içerisinde ciddi kayıplar yaşadı. 140 dolar seviyesindeki önemli desteği kıran ETH an itibariyle 120-130 dolar arasında hareket ediyor.

Birçok yatırım aracı, fiyatları gerilediğinde bundan avantaj sağlamak isteyen yatırımcılardan talep görürler. Ethereum ile ilgili bazı yorumcular da fiyatların alım seviyesine inmiş olduğunu belirtiyor olsalar da bazı analistler, bu Ethereum yorumları konusunda çok emin değilleri ve bunun tam aksini iddia ediyorlar.

https://beincrypto.com.tr/gerilemeden-sonra-ethereuma-sermaye-nereden-gelecek/?utm_source=bitcointalk&utm_medium=social&utm_campaign=ethereum&utm_content=tr

Olumlu Gelişmeler: DeFi Büyümesi ve Bitcoin Yarılanması

Ethereum’un büyümeye devam etmek için gerekli sermayeyi çekmekte zorlanacağını düşünüyor olsa da merkezsizleştirilmiş finans (DeFi) alanında projenin hızlı bir şekilde büyüyor olması pozitif bir gelişme olarak görülüyor, bunun yanı sıra halving'in yakşaması da ethereum'un fiyatının olumlu etkileneceği bir başka olumlu gelişme olarak görülüyor.
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714052923
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714052923
Reply with quote  #2

1714052923
Report to moderator
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 19, 2019, 01:47:36 PM
Merited by wolwoo (1)

ico kavramı bittiği için ether in bence günlük pratik anlamda kullanımı bitmiştir. ha borsa tokenleri hariç hiçbir kripto günlük hayatımızın bir parçası olamadı.
ether hiç değilse 2 yıllıkda sürse bunu başarabildi.
bu yüzden zamanında yarattığı ''bitcoin 2.0'' algısı sayesinde uzun yıllar görece daha güvenli bir altcoin yatırımı olmaya devam edecektir.                                
kendim artık borsa kriptoları harici büyük altcoin yatırımı düşünmesemde farklı maceralar arayanlara ilk tavsiye edeceğim altcoin olacaktıır.
hatta buraya not düşeyim bugün elindeki tüm altcoinleri satıp ether alan birinin seneye bugün elinde muhtemelen daha çok para olacaktır
sasha rulz cular dahil  Lips sealed
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
December 19, 2019, 11:42:35 PM

ziya hocama büyük ölçüde katılıyorum. klişe laflardan: btc altınsa ethereum petroldür. bu sözün aslı şu şekilde Vitalik tarafından söylenmiş:

“Eğer kripto paralar ile dünyada bulunan değerli kaynakları karşılaştırıyorsak ve Bitcoin’i ALTIN, Litecoin’i GÜMÜŞ olarak kabul ediyorsak, Ethereum PETROL’dür. Çünkü Ethereum’un altında yatan teknoloji dünyanın internet sistemindeki enerji kaynağı olacaktır. Dünyada petrol nasıl bir çok sektör ve teknolojide kullanılıyorsa Ethereum teknolojisi için de aynı şey geçerlidir. Bu nedenle biz Ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırıyoruz. Ethereum platformunun ihtiyaç duyduğu enerji Ether (ETH) ile sağlanacak.” https://www.bitlo.com/rehber/ethereum-nedir

Burada dikkat edilirse bir "önkabul" var. Bitcoin neden altın? hiçbir açıklaması yok!
-İlk idi
-Soo what?

-madenciler kazıyor
-başkasını kazsın

-satoshi....
-o kim? vitalik'i tanıyoruz

fee, hız vs konuşmaya bile gerek yok (lightinge rağmen)...geçen gün biri çıktı "21 trilyon coinim var dağıtacam" dedi, teknik olarak o daha mantıklı değil mi? Cheesy ya da doge nasıl dogecoin oldu, millet dalga geçerken (ki zaten asli amacı oydu).yani "önkabul" herşeyi değiştiriyor.
icolarla birlikte coşan ethereum da bu "önkabul" şartını büyük oranda gerçekleştirdi, üstelik daha iyi şartlarda. Vitalik'in sözlerinde havada kalan tek şey Litecoin (gospodin üstad duymasın Cheesy) mucidi bile "sattım" dedi. Dolayısıyla ethereum,(bence) işe yaramaz litecoin'in de ünvanını elinden aldı ve piyasanın hem petrolü hem gümüşü oldu. ilerleyen dönemlerde BTC patlama yaptığında bu daha iyi anlaşılacaktır ki zaten şu anda bile ether marketler çok büyük ilgi görüyor (+ether tabanlı dexler var). Yani burada endişe etmesi gereken bence ether değil litecoin..Çünkü ikincil para birimi her zaman ethereum oldu.
+bir de DeFi ve pos olayı var, geriye sadece piyasaya para girişi kalıyor.
*ha ama ben ethereum'un eski satoshi bazlı ath'yi göreceğini düşünmüyorum, o yüzden yeni bir satoshili dip arıyor ki 5X falan artsın boğada....

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
December 23, 2019, 11:26:35 AM

ben de bunu merak ediyorum gerçekten.
kim neden bir daha ath den 95 geriye düşmüş bir coine yatırım yapsın ki, yeni hiç bir şey önermeyen bir proje

gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
December 23, 2019, 12:17:06 PM

Ethereum, malum ico olaylarından dolayı çok ciddi değerlere ulaştı ama bir boğa daha gelirse yine en çok artış gösterecek coinlerden birisi olmaya aday. Yeni ath bekliyorum işin  açıkçası
Pages: [1]
  Print  

Jump to: