Bitcoin Forum
March 28, 2024, 03:04:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Biz Sorduk dannybrown Cevapladı  (Read 289 times)
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 1446

View Profile WWW
December 21, 2019, 06:20:03 PM
Last edit: December 21, 2019, 06:33:44 PM by gospodin
Merited by Vispilio (4), Blacknavy (4), EFS (3), vycl87 (2), wolwoo (1), lossnet (1)

Biz soruyoruz diye başlık açtım ama ben kendisine soruları daha bugün gönderebildim. Bana bu kadar hızlı dönüş yaptığı için kendisine teşekkür ediyorum; gecikme için de kendisinden tekrardan özür diliyorum. Evet, bu seferki soru-cevap etkinliğimizin konuğu son ayların en popüler kişisi @dannybrown oldu. Forumun 10. yıl sanat yarışması ile local bölümün globalde de en çok tanınan üyesi oldu. Biz de kendisini yakından biraz tanıyalım ne dersiniz? Gelelim sorulara ve cevaplara:

not: Bitcointalk Game

soru: kripto parayla nasıl tanıştınız?

Cevap: Bitcoin ile tanışıklığım baya eskiye dayanıyor.2014 yılının biraz öncesi olabilir. : ) Hatta kendime kızıyorum.Bu kadar eskisin ama bitcoinin  artışından faydalanamadın diye.Nasıl tanıştığıma gelecek olursam.Ufak ufak bitcoin kelimesini internette görüyordum ama umursadığımı söyleyemem çünkü para olduğunu bile bilmiyordum.Bir gün şu meşhur animasyon videosunu gördüm.https://www.youtube.com/watch?v=Um63OQz3bjoSanırım türkçe versiyonunu btctürk borsası hazırlamıştı.Bu animasyon videosu beni şok etmişti.İnanılmaz etkilendim.Nasıl ya sıfırdan para üretebiliyoruz ve bunun bir değeri mi oluyor ? Günümüzdeki parasal sistemin nasıl bir saçmalık olduğundan haberim yoktu tabi.

Soru: bu işlerle uğraştığınızı çevrenizde bilen var mı? varsa düşünceleri nedir?

Cevap: Çevremden çok az kişi bilir.Onlarda dalga geçer :)Mesela geçen sene binance yarışma düzenlemişti kazanınca polar yollamıştı bana abim gördü bunu.. borsacı lan bu parayı buldu falan demişti.
Genel olarak yaptığım şeyleri birilerine anlatma ihtiyacı hissettmiyorum.Özellikle kendi kabuğuma çekiliyorum.Sadece bazı arkadaşlarımla ciddi bir şekilde konuşuyorum.

soru: yatırım yaptığınız ilk para hangisi?

Cevap: Beni üzme..Çok ucuzdan bitcoin aldım ben.Öğrenci kredim 330 liraydı onunla bile 1 btc den fazla alabiliyordum sanırım

soru: pişmanlıklarınız ve mutluluklarınız nedir?

Cevap: 3.sorunun asıl cevabı burada : ( Lanet olsun ki çoğu bitcoinimi ponzilere kaptırdım ben. Bu forumdan bile  şuan bu işin haberciliğini yapan bazı arkadaşlarla beraber ponzi maceralarımız oldu.Referans sisteminin getirdiği illet  yüzünden bitcoin ile tanışan bir çok arkadaş ponzilere yem oldu.Devasa kayıplar verdik.Bazı ponzilerden ciddi kazandık ama eninde sonunda CRYPTODOUBLE gibi dolandırıcı ponzilerde elimizdekilerin yarısını verdik.Sonra bir kaç büyük SCAM OLMAYAN ponzi daha çıktı bu forumun gambling bölümünden.. onlarda da bakiye bize yetmedi.ciddi btc bıraktık geride.Tek Amacım bitcoinleri artırmaktı.Öğrenciyim ve bitcoine o kadar güvenmişim ki sadece bitcoin artırmaya bakıyorum.Dolarla türk lirası ile en ufak alakam yoktu.

soru: en sevdiğiniz ve nefret ettiğiniz kripto para hangisi?

Cevap: Ethereum.bu parayı teknolojisinden bağımsız olarak yorumlayacağım çünkü bu coini alalım diyen bir arkadaşa bu alınmaz lan patlar bu.bitcoin yeter bize demiştim.Bunu dediğim arkadaşın Allahtan okulu bitti ve memleketine döndü ama hala sövüyor olabilir.
Şu sıralar ethereuma sinirliyim çünkü Vitalik reis saçma sapan açıklamaları saçma sapan vakitlerde yapıyor.Ethereumun fiyatı ölmüş ama bu arkadaş tepeden bilmem kaç milyon dolarlık sattım ve sattırdım diyor.Bu yaptığı terbiyesizliktir  : )

soru: blockchain teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? ileride hayatımızı komple değiştirecek bir potansiyele sahip mi?

Cevap: İnsanoğlunun kafa yapısı değişmeyeceği için hayatımızı komple değiştireceğini sanmıyorum.
Blockchain iyi bir araç ama insanoğlu iyi bir varlık değil Smiley

soru: piyasaya yeni girecek olanlara vereceğiniz bir tavsiye var mı?

Cevap: Piyasaya girmeyin.Şöyle bir bakıyorum yeni gelenlerin tamamı margin ile başlıyor  bu ne hız.Aynı benim ponzi hikayesine döndü bu olay.
Bişey öğrenmek isteyen yok.Tamamı dün girdikleri piyasada margin ile kumar oynayıp bununda teknoloji olduğunu sanıyorlar.Yatırım falan yapmıyorlar.aptal aptal serseri mayın gibi dolaşıyorlar etrafta.Tavsiyem ponzilerden ve marginden uzak durun !  
 Gerçekten çalışan bir proje bulun ve proje coininin gerekli olup olmadığını anlamaya çalışın.Sonra alın,unutun ve uyuyun.Rahatlıkla bu tavsiyeyi verebilirim.

soru: al/sat mı yoksa hodl mu?

Cevap: HODL REİS SONUNA KADAR HODL.ama hodl yaparken dikkat edin burnunuzdan gelmesin.
Ben konu açmışım bitcoin 900 lira olmuş çok yükseldi napalım ek yapalım mı yoksa satalım mı diye.Büyük ihtimal satmışım ki şuan çulsuzum

soru: biraz da yılan hikayesi konularına dönelim. son birkaç aydır türk local bölümünden dt üyelerinin seçilmeleri sonucu globalde dikkat çekmeye başladık. benim şahsi düşünceme göre böyle olmasa da sizce bunun sebebi sadece "türk" olmamız mı?

Cevap: Benim bu dt üyeliği ve merit kaynağı ile falan bir ilgim bilgim yoktu.Forumun bu taraflarını nedense hep ihmal etmişim.Son zamanlarda dediğiniz gibi bu konular iyice canlandı.Özellikle bizden arkadaşların bu konularda etkililiğinin artması gurur verici.Zaten bakıyorum bizim  bu arkadaşlarda bilgili ve gerçekten yetenekli arkadaşlar.
Bu arada şöyle bir ek yapayım.Bizim türk bölümümüz çok köklü.Farklı konularda etkinliğe sahip İnanılmaz isimler var burada. mühendislik düzeyinde ciddi geliştiriciler ,teknoloji ve blockchain bilgisi inanılmaz kişiler vardı ve hala var biliyorum.Bazıları forumu bırakmış yükselişten sonra bazılarıda tek tek isim veremem ama hala aramızda.Ama her konuda ciddi bilgisi olan arkadaşların hala aramızda olması bizim için büyük artı.

soru: forumda sizi en çok rahatsız eden, zorlayan olay nedir?

Cevap: Şu saçma cadı avı canımı sıkmıyor değil.Bu forumu özel yapan belki yüzlerce şey sayılabilir.Bunların arasında imza kampanyaları da var.Tabi geçen senelerde bounty kavramının nasıl bir getiri sağladığını gördük.Bunu tekelleştirmek isteyen bazı gruplar toplu olarak insanları bu kavramın dışına itmek istiyor.Umarım bu saçma sapan banlatma ve negatif verme hevesi son bulur.

Soru: geçtiğimiz aylarda forumun 10. yılı şerefine sanat yarışması düzenlendi ve siz birinci oldunuz. Oyun yapma fikri nereden geldi? Daha önce bu şekilde çalışmalarınız var mıydı?

Cevap: Saf zevk için amatör olarak animasyon ve karakalem çizimleri yapıyorum.Bazen bazı projeler için özel animasyon videoları da tasarlıyorum.Oyun kısmına gelecek olursak  konuyu görür görmez bunu yapmalıyım dedim  Daha önce çok ufak çalışmalarım oldu ama sıkıldım tamamını getiremedim.İlk ciddi çalışmam diyebiliriz.

Soru: Yine ödül yarışmasına dönecek olursak büyük ihtimalle kısa bir süre sonra legendary rütbesine yükseleceksiniz. Gerçek hayatta da yaptığınız emeklerin karşılığını buradaki gibi alma söz konusu mu?

Cevap: Merit sistemi 4 gün geç gelseydi hero member olacaktım  Cheesy
Burada bile şansım yokki hero olmak için bu kadar çok beklemem gerekti. Sağlık olsun.
Gerçek hayat ise tam olarak Hacıhüsrev gibi.Daha zor daha vahşi ve daha adaletsiz. Hepsini kabul ediyorum ve bağrıma basıyorum.

----------------SİZLERDEN GELEN SORULAR-------------------

Öncelikle dannybrown kardeşimizi tebrik ediyorum  Grin @gospodin üstad seni de tebrik ediyorum
Hatta @timelord'u da tebrik ediyorum  Cheesy (rütbeye blackjack kalınca  Wink)

dannybrown kendisini nasıl tanımlar, piyasaya bakışı nedir, altcoinler için ne söyler?

cevap: timelord bu selamını görünce şüphelenmiş yanlız Cheesy seni radara almış.

*Ortama göre değişen çok farklı personalarım var.rol yapmayı severim. Gözlerimin rengi kahverengi, en sevdiğim renk siyah  : D
selam wolwoo reis! Cheesy
Piyasaya falan bakmıyorum artık .aldım btc eth takılıyorum reis.Düşecek diyorlar bilemiyorum valla.

Flash oyun nasıl yazıyor? Hangi bölümleri okudu? Bu kadar güzel kod yazmayı nerden öğrendi?

Bunlara başlamak için önerdiği eğitimler var mı?

cevap: Gazi üniversitesinde işletme okuyorum. sanırım kendimi yönetici olarak nitelendirebilirim(süper yaaa).Hala mezun olmadım!
Flash için Actionscript 3.0 ile kod yazıyorum.
Javascript ile inanılmaz benziyorlar.Aynı kod ailesine bağlı olarak tasarlanmışlar.
Ama javascript için biraz html ve css bilgiside lazım tabi.
Güzel kod yazdığımı düşünmüyorum Kalemder hocam. Valla bayadır oyunun dosyasını açmadım bişeyi güncellemek istesem şuan zorlanırım sanırım : D
Sürekli kod yazan biri de değilim ama kod yazma stilini ve doğru algoritma kullanmanın ne kadar mühim olduğunu biliyorum.
Mesela pause ekle diyorlar. Ama ben iskeleti oluştururken bunu hiç düşünmediğim için şuan oyuna pause eklesem büyük ihtimal bir daha oyunu oynayamayız : D
Kodlama öğrenmek zor birşey değil. özellikle bir dile başladığınız zaman diğer dilde kayda değer birşeyler yazmanız maximum 1 hafta alır.
Önemli olan algoritmik düşünebilmek. Birşeyi 100 satır kod ile yazmaktansa 5 satır kod ile halledebilmek.
Matematiğim hep kötüydü.Bunun acısını şu oyunu geliştirirken yaşadım. Trigonometrik fonksiyonlar için 4-5 gün harcamışımdır.
Ama korkmaya gerek yok. Kodlama mantığını anladıktan sonra matematik bilginize gerek yok.İnternette çoğu fonksiyonun tanımlaması ve açıklaması mevcut.Tabi bende ingilizcede yok Cheesy

algoritma geliştirmek > ingilizce > kodlama öğrenmek

Benim de birkaç sorum var Smiley İçlerinden cevaplamak istedikleri olursa aşağıya ekliyorum:

- TEZOS ve ZRX geçmişte çok konuşulan, tartışılan kripto paralar arasındaydı. Bu ikisinin geleceği hakkında ne düşünüyor?
- Beklenen boğanın halving öncesi mi yoksa sonrası mı gelmesi daha muhtemel? Altcoinleri ne kadar etkiler?
- Eskilerden ATH yapmış ve şu anda çok düşük seviyelerde olan coinlerden hangisinde gelecek görüyor?

cevap: TEZOS VE ZRX benim için hiçbir önemi olmayan 2 altcoin.100x yaparlarsa bile büyük ihtimal bende olmayacaklar Smiley
Ben artık bitcoinde bir kopuş bekliyorum. Bu kopuşu etraftaki sülüklerden kurtulma olarak nitelendirebilirim. Öyle bir yükselmeli ve kullanım alanı yaratmalıyız ki bitcoin için. Tüm o gerizekalı margin sistemi ve balinalar bir daha bizimle oynayamasın. Hacmi artırmalıyız.

Oyun gördüğüm kadarıyla güzel duruyor. Yapılan yenilikler falan her defasında kendini güncelleyen yapısı gayet hoş. Bu oyunu tasarlama, yapma aşaması ne kadar sürdü? Yarışma için oyun yapmaya nasıl karar verdi? Bir forum yarışması için fazla detaylı ve büyük bir içerik olmamış mı? Aldığı ödül kendisini tatmin etti mi?

cevap: Oyunu tasarlama ve yapma aşaması 25 gün sürmüş olabilir. Ama yayınladıktan sonra güncellemeye devam ettim. Evet uzun sürdü ciddi zamanım gitti ama yaptığım için mutluyum. İçimde kalmamış oldu. Ödülü dağıtan arkadaş isterse 1 dolar bile yollayabilirdi bana .. hesap sormak gibi bir lüksüm yok Smiley sonuçta 1.ye ödülün yarısını dağıtacağım deseydi ben bu konu hakkında yorum yapabilirdim.Selam : )

Benim sorumlarım;

1. foruma İlk geldiğindeki beklentilerin ne idi? forumda ne buldun ? forumda bundan sonra ne olsun istiyorsun?
2. Kripto para uzayına  dahil olduğunda beklentilerin ne idi? parayı buldun mu? bulamadıysan umudun var mı? yoksa para bulma gibi bir derdin yok muydu?
3. Bu teknoloji sence günlük hayatın bir parçası olup bir ödeme yöntemi olacak kadar olgunlaştı mı?
4. Yarı zamanlı sipariş üzerine oyun yapar mısın? bug olan bir flash oyun var. fla sını kaybettik. yardımcı olabilir misin ücreti mukabilinde.

edit : bir kaç soru daha eklemek istiyorum

5. Gelecek gördüğünüz, elinize para geçtikçe azar azar alıp biriktirdiğiniz bir coin, asset veya token var mıdır?
6. Kalbinizde yeri ayrı olan, size en çok kazandıran coin hangisidir? (örnek : x iken almıştım, koptu gitti 22x oldu. en çok kazandığım coindir.)
7. kalbinizde yeri ayrı olan, size en çok kaybettiren coin hangisidir? (örnek : Neden Lisk ve Monero'nun Allah Belasını versin )
8. evli misiniz? çoluk çocuk var mı? varsa çocuklar için hangi coin i hold ediyorsunuz?

cevap: Selam murat abi.

1-Foruma ilk geldiğimde açtım ben. Bilgiye o kadar açtım ki.Yeni başlayanlar bölümünü bitirdim.
Sonra sizin gibi üstadlara soru sormakla geçirdim vaktimi. Özellikle özelden sürekli rahatsız ediyordum. Anlamaya çalışıyordum ne oluyor ne bitiyor. İlk geldiğimde aradığım şeyi buldum. Sonra baktım ki bu forum daha önceki hiçbir platforma benzemiyor. Yaşayan bir ansiklopedi ve kendi içerisinde bir ekosistemi var.Bu şekilde devam etmesini umuyorum. Hatta yeni projeler için gene eskisi gibi,1 numaralı tanıtım platformu olmasını istiyorum.

2-Çok büyük beklentilerim hala devam ediyor. Parayı bulma gibi bir derdim hep vardı hala var. ama  bulamadım malesef Smiley Bulursam genede bu foruma gelip arada yazacağım.

3-Kesinlikle buna güveniyorum. Bu eninde sonunda olacak. Öyle bir işlem hacmine ulaşacağız ki. O balinacıkların hareketleri karınca gibi kalacak ve piyasa manipüle edilemeyecek .Yani ne zaman borsadaki alım satımların yerini gerçek ürünlerin alım satımı alırsa o zaman kurtulduk demektir.

5-Ethereum ve bitcoin tutuyorum. Altcoinler çok  ucuz diyoruz ama şuan bunlarda çok ucuz Cheesy hemde inanılmaz ucuz.
Vitalik saçma açıklamalarını sonlandırırsa. Ethereumun daha çok kazandıracağını düşünüyorum.(Altcoin alabilirim)

6-ebitcoin Cheesy  airdrop ile dağıtılmıştı. Tanesi 2 dolara kadar çıkmıştı 13k dolar civarında bir kazancım olmuştu.

7-Centra card Smiley Bu lanet projeye güvenmiştim ama adamlar dolandırıcı çıktı. Ekip lideri havalimanında yakalandı. bountysine katılmıştım 9k dolar gibi bir değeri vardı elimdekilerin bu haber çıkınca pul oldu.

8-Bekarım,çocuk yapmam,taliplerimi arıyorum!

Klasik bir soru olacak ama mahsuru yoksa çantasında altcoin olarak ne tutuyor? Dgb , oax 0undix qld gibi altcoinler hakkında ben gibi bir yorumu var?
Tekrardan tebrik ederim.

cevap: Altcoin olarak düşünmesemde şuan sadece ethereum tutuyorum.

Benim arkadaşa bir sorum yok ama kendisini içtenlik ile tebrik ederim. Bizi global bir platformun, global müsabakasında temsil edip fark yarattığı için teşekkür ederim.
 Bu gayreti gösteren diğer arkadaşlar içinde aynı hislere sahibim.

cevap: Tekrar teşekkürler Smiley

Ben de oyun sektörüyle ilgili şöyle 1-2 soru yöneltmek isterim:

Artık AAA tabir edilen büyük oyun stüdyoları ticari kaygılar ve politik baskılar sebebiyle çoğunlukla "ılık" oyunlar yapmaya başladı, yeni bağımsız stüdyolara ihtiyaç var, bunun örnekleri de görüldü 0'dan dünya çapında şirkete dönüşmüş developer'lar çıktı (Projekt RED gibi),

Oyun sektöründe bağımsız isim yapmak için neler yapılması gerekir, buna yönelik planları var mı, ve örneğin bizim ODTÜ çıkışlı Taleworlds tüm zamanlarn en büyük RPG'lerinden birine imza attı (Mount and Blade: Warbands), fakat neredeyse 6-7 yıldır işlerinin devamı gelmedi (Banner Lords hala bekleniyor), bu konulardaki görüşlerini merak ediyorum...

cevap: Kesinlikle haklısınız. Ben şuan çıkan bir çok bağımsız yapımcının oyunlarını zevkle oynarken büyük firmaların oyunlarından keyif alamıyorum. Çünkü sistemlerini ve algoritmalarını o kadar iyi hazırladılar ki. Grafikleri değiştirip aynı mekanikler ile oyun oluşturabiliyorlar. Buda keyfi alıyor.Her oyunun sıfırdan tasarlanması gerektiğini düşünüyorum.
cd projekt ise bambaşka bir olay. Bu adam oyun yapmıyor resmen oyunla sevişiyorlar. Harika iş yapan bir kaç firmadan biri bunlar. Cyberpunk 2077 yi bekliyoruz.
Bannerlord ise 10 yıldır üzerinde çalışılan bir oyun. Mart ayında çıkacak erken erişime. Smiley bunuda sabırsızlıkla bekliyorum.

Eğer yeteri kadar param olursa...Animasyon ,oyun ve reklam bu 3nü yapabileceğim bir şirket kurmak isterim. Ankarada yaşıyorum. Bu işlerle ciddi ilgilenen varsa ilerde beraber bişiler yapabiliriz.

Daha önce bir yerde cevap verdiyse kaçırmış olabilirim.
-Önce Bitcoin ile mi tanıştı yoksa altcoinlerden birini mi duyup kripto para dünyasına dahil oldu?
-Bu forumu nasıl keşfetti? Arkadaş vasıtasıyla mı, arama motoru sonucuyla mı?
-5 yıl sonra kendini nerede görüyor? Grin

cevap: Selam
Önce bitcoin ile tanıştım.
Forumu nasıl keşfettiğimi hatırlamıyorum ama böyle bir ortamı bulunca inanılmaz sevindiğimi hatırlıyorum.
Her sorunun cevabı vardı.Hemde türkçe bölümde.
5 yıl sonra para sıkıntısı olmadan,sevdiğim şeylerle ilgilenmeyi isterim.

Bu sektörde geçirdiği süre zarfında kendisini en mutlu eden ve mutsuz eden an neydi?
Bir coinin ekibinde olsaydı o coinin tanıtımı gibi konularda neler yapardı malum biraz yaratıcı kişiliği olan bir hocamız.
Rüyanıza coinlerle ilgili bir olay yansıdı mı?

Birde böyle güzel flash oyun yapmayı nerde öğrendiniz ve başka projeleriniz var mı böyle?

cevap: Bountylerden para kazanmak beni çok mutlu ediyordu Sad
Bounty düzenlerdim Cheesy imza kampanyası total payın %75 i. (şaka bir yana projeden projeye değişir ama basit ve kaliteli bir animasyon yaptırırdım.)Birde büyük bir topluluk oluşturmak için kitleye göre farklı çalışmalar yapılabilir.
Bazen bitcoinin çok yükseldiğini veya düştüğünü görüyorum. İnanılmaz hüzünleniyorum.çünkü o sırada tam terste kalmış oluyorum.
Araştırarak herşeyi öğrenebiliriz.Kendimi tatmin etmek için ufak oyunlarım var.

oyun yazmak ciddi emek istiyor ne  zaman aklıma bu oyun muhabbeti gelse. matrix filminde ki kırmızılı kadın aklıma geliyor. film 99 yapımı ama o sahnede neo ya o genç çocuk kırmızılı kadını ben tasarladım istersen tanıştırabilirim vs bir cümle kurdu. o çok garibime gitmişti doğrusu. oyun yazmak kolay mı? bunu bir kişi yazılım mühendisliği okumadan kendisi yapamaz herhalde?

cevap: O sahneye bende bayılıyorum.
Oyun yazmak kolay. Sadece sabır ve emek istiyor.Yazılım ve bilgisayar ile ilgili hiçbir okula yada kursa gitmedim Smiley

diğer soru-cevap konuları:
Biz Sorduk PHI1618 Cevapladı
Biz Sorduk Matthias9515 Cevapladı
Biz Sorduk mhanbostanci Cevapladı
Biz Sorduk ekiller Cevapladı
Biz Soruyoruz Vispillio Cevaplıyor (çift l)

1711638252
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711638252
Reply with quote  #2

1711638252
Report to moderator
1711638252
Hero Member
*

Ignore
1711638252
Reply with quote  #2

1711638252
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711638252
Hero Member
*

Ignore
1711638252
Reply with quote  #2

1711638252
Report to moderator
1711638252
Hero Member
*

Ignore
1711638252
Reply with quote  #2

1711638252
Report to moderator
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 21, 2019, 06:44:09 PM
Merited by Vispilio (3), vycl87 (2)

gospodin hocam Bu tür bir etkinliğe benide kattığın için özellikle teşekkür etmek isterim Smiley Yerli ve yabancı bölümdeki bir çok üyeylede yapacağın röportajları okumak için sabırsızlanıyorum. Smiley
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2030
Merit: 1130

View Profile
December 21, 2019, 07:16:00 PM

çok güzel bir röportaj olmuş, dannybrown forumun en adam gibi adamlarından bir tanesi, empati yeteneği gelişmiş, insani duyarlılığı fazla, kimseyi hor görmeyen tertemiz bir arkadaşımız...reelde tanımıyorum ama sevdiğim bir üye. ayrıca hem bilgisi hem ortaya attığı fikirleri ile farklı düşünme yeteneği gelişmiş bir arkadaş, ileride çok iyi bir gelecek seni bekliyor diye ümit ediyoum kardeşim..
gospodin'e ayrıca teşekkür ederim, bu güzel amme hizmeti için...(her zamanki gibi meritlik konularından biri daha Smiley)

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 21, 2019, 07:44:26 PM
Last edit: December 21, 2019, 08:38:55 PM by kartepe

gospodin hocam Bu tür bir etkinliğe benide kattığın için özellikle teşekkür etmek isterim Smiley Yerli ve yabancı bölümdeki bir çok üyeylede yapacağın röportajları okumak için sabırsızlanıyorum. Smiley

Hocam tabiki katacak forumda kalan kaliteli 3-5 kişiden birisi sizsiniz. Artık röportaj yapacağı kişi kakmadi. Bir tek Carolina kalmıştı geçen gün çocuk başlık açtı efs kısa sürede şutladi hemen. O nün da beyin yapısını merak ediyordum doğrusu 😄😄😄

muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 21, 2019, 08:33:31 PM

En altta eklediklerinle birlikte tüm yazıları okudum. Seri olarak çok güzel. Aslında sadece isimler ardında yürüttüğümüz bu etkileşim alanında, bu insanlar hakkında biraz da olsa bilgi sahini oluyoruz.
Ayrıca şöyle bir baktığımda, sorular gittikçe gelişmeye başlamış. Ayrıca bu soru-cevap en iyilerden birisi olmuş. Sorular daha iyi olunca, cevaplar da @dannybrown'dan şov gelmiş.
Soranlarında, cevaplayanında eline ağzına sağık. Keyifle okuduk.

cevap: Selam murat abi

Murat mı?  Shocked Shocked Shocked
Ben hep m(ehmet)hanbostancı diye düşünmüştüm.  Grin Grin
wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 21, 2019, 08:35:56 PM

Hocam tabiki katacak forumda kalan kaliteli 3-5 kişiden birisi sizsiniz. Artık röportaj yapacağı kişi kakmadi. Bir tek Carolina kalmıştı geçen gün çocuk başlık açtı efs kısa sürede şutladi hemen. O nün da beyin yapısını merak ediyordum doğrusu

üzztad naptın yaa  Cheesy o kadar da uzun boylu deel Cheesy

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
kartepe
Full Member

View Profile
December 21, 2019, 08:39:56 PM
Merited by Blacknavy (1)

Hocam tabiki katacak forumda kalan kaliteli 3-5 kişiden birisi sizsiniz. Artık röportaj yapacağı kişi kakmadi. Bir tek Carolina kalmıştı geçen gün çocuk başlık açtı efs kısa sürede şutladi hemen. O nün da beyin yapısını merak ediyordum doğrusu

😄😃😄😃😄
Eklemeyi unutmuşum. Espiri yapmıştım. Bence sırada sizin olmanız lazım. Epey zamandır varsınız forumda.

wolwoo
Legendary
*

View Profile
December 21, 2019, 08:46:32 PM

😄😃😄😃😄
Eklemeyi unutmuşum. Espiri yapmıştım. Bence sırada sizin olmanız lazım. Epey zamandır varsınız forumda.
kendimi kastedmedim hocam bana gelene kadar baya adam var ki zaten ben istemiyorum

2run-Deathwing-EFS-xzone-yussuf89-byrallier-teramit-MorpheWQ-Lydian-ziya1453-hiburak-Zz-varanvaran-Kalemder-cabsav-bileq-Halmater-onurgozupek-otto_diesel-bobita-enfarktus-AlyattesLydia-lossnet-jopen-vycl87-El-Cezeri-gospodin-SkyLords-trendcoin-anonymous3x-Hovarda-cryptobaro-Bthd-Cryptorianx-ismend-kartepe-kriptobaron-KursatAelf-mandown-Tom Bombadil-Lachrymose-The Young Turk-muslol67-Danslip-sammy-Muhtaixa-tekno-Aceeakell-Bitcoin-Turkiye-ophyrim-TaliskerDarkStorm trustlistemde de olan diğer üyeler ve hepsine saygı duyuyorum

kartepe
Full Member

View Profile
December 21, 2019, 09:08:37 PM

😄😃😄😃😄
kendimi kastedmedim hocam bana gelene kadar baya adam var ki zaten ben istemiyorum

2run-Deathwing-EFS-xzone-yussuf89-byrallier-teramit-MorpheWQ-Lydian-ziya1453-hiburak-Zz-varanvaran-Kalemder-cabsav-bileq-Halmater-onurgozupek-otto_diesel-bobita-enfarktus-AlyattesLydia-lossnet-jopen-vycl87-El-Cezeri-gospodin-SkyLords-trendcoin-anonymous3x-Hovarda-cryptobaro-Bthd-Cryptorianx-ismend-kartepe-kriptobaron-KursatAelf-mandown-Tom Bombadil-Lachrymose-The Young Turk-muslol67-Danslip-sammy-Muhtaixa-tekno-Aceeakell-Bitcoin-Turkiye-ophyrim-TaliskerDarkStorm trustlistemde de olan diğer üyeler ve hepsine saygı duyuyorum

Benden de saygılar hocam hayırlı geceler. Bazılarını tanımıyorum epey zamandır forumda takılmayan kişiler mevcut. Eskiden olup şimdi pek olmayanlar var. Belki boğa gelirse belki tekrar canlanır forum

Vispilio
Legendary
*

Activity: 2016
Merit: 1598

View Profile WWW
December 22, 2019, 04:17:44 AM
Last edit: December 22, 2019, 04:44:46 PM by Vispilio

Yine süper bir röportaj olmuş, yanıtlar da çok samimi ilgiyle okudum  Smiley,

hem gospodin hem dannybrown bu başarılı çalışma için meritleri hak ediyorlar.

Tom Bombadil
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 304

View Profile
August 12, 2020, 10:18:11 AM

Buradaki uygulamanın benzerini İngilizce bölümde yapmışlar: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5262967.msg54819671#msg54819671
Keşke siz önceden yapsaydınız orada. Güzel fikir halbuki.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
August 12, 2020, 02:40:44 PM

Gospodin hocam o zamanlar epey kişi ile yapmıştı bence de cok güzel bir etkinlikti. Sonrasında vazgeçti galiba. Global de olan kişi de tahminen gospodinden kopye çekmiştir 😀
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1255

View Profile WWW
August 12, 2020, 02:49:19 PM

Çok güzel bir etkinlikti. Umarım devamı gelir. Elinize sağlık.

ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1442
Merit: 445

Chainjoes.com

View Profile
August 12, 2020, 02:59:25 PM

Başlık açılalı epey zaman olmuş. Yukarı da huseyin 15 in postundan anladığım kadarıyla bu tarz başka röportajlarda olmuş. Gospodin hocam onları bir başlık altında toplarsa okuma fırsatımız olur ya da link bırakırsa buraya o da faydalı olur.

█▀▀▀

█▄▄▄
CHAIN JOES
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
|
▀▀▀█

▄▄▄█
📝
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 1446

View Profile WWW
August 12, 2020, 03:42:18 PM

başlıkla alakalı olsun Grin dannybrown ile bunu yaptığımız zaman forumda yer alan yarışmayı önde tamamlamıştı.

aslında yanlış hatırlamıyorsam @2run ile soru cevap etkinliği yapmıştım ama burada paylaşmayı unuttum. pandemi derken hayatım kaydı gitti lan benim.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
August 12, 2020, 04:33:26 PM

başlıkla alakalı olsun Grin dannybrown ile bunu yaptığımız zaman forumda yer alan yarışmayı önde tamamlamıştı.

aslında yanlış hatırlamıyorsam @2run ile soru cevap etkinliği yapmıştım ama burada paylaşmayı unuttum. pandemi derken hayatım kaydı gitti lan benim.

Yapmamıştık hacı Smiley sadece yapalım diye konuşmuştuk ama sonra olmadı.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1034

View Profile
August 13, 2020, 01:29:08 PM

Böyle bir şey benim de aklıma gelmişti ama benden önce zaten yapılmış röportaj tadında İngilizce konu gibi mesela bizim forumumuzda aktif olarak yer alan kişilerle bir söyleşi yapılabilir yada YouTube videoları çeken @ismend hocam vardı forumumuzdan demirbaşlarla tatlı bir sohbet gerçekleştirebilir kripto merkezli ancak güncel olaylardan da bahsedilebilir kişiler kendilerini tanıtabilir ama tabi bu anonim kalmak isteyen üyeler tarafından reddedilebilir kimse ona birşey diyemez o durumda sadece telegram gibi bir uygulama üzerinden soru cevap şeklinde yürütülebilir

Ne dersiniz olamaz mı ?

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███