Bitcoin Forum
April 20, 2024, 03:38:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitmex'in IEO Raporuna Göre, IEO Yatırımları %98 Zarar Etti!  (Read 242 times)
koincik (OP)
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 23, 2019, 05:33:37 PM
Merited by Vispilio (1), BitcoinTurk (1), muslol67 (1), vycl87 (1), forumalacali (1)

IEO'lar belki de Binance'ın BTT'yi duyurmasıyla popüler olmuştu. Sonra Binance ardı ardına IEO açıklarken, diğer borsalarda buradaki güzel parayı göz ardı etmediler.

Kucoin, Bitfinex, Okex, Huobi ve hatta Bittrex bile bu işe dahil oldu. Binance'da satış ardından listeleme sırasında büyük kâr şansları yakalansa da sonrasında işler çok da iyi gitmedi.
Bitmex bu konuda detaylı bir rapor hazırlamış. Ve bu rapora göre, IEO sonrası bir kaç coin dışında hepsi büyük zarar ettirmiş. Bu da bu tarz yatırımlarda dikkatli olunması gerektiğini, her zaman tetikte olmamız gerektiğini hatırlatıyor bize.

Kaynak: https://blog.bitmex.com/initial-exchange-offerings-part-2-investment-performance-update/

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1713584328
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713584328
Reply with quote  #2

1713584328
Report to moderator
1713584328
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713584328
Reply with quote  #2

1713584328
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 23, 2019, 08:49:33 PM

Konu dışında benzer bir konuyla ilgili konuşuyoruz aslında. Birileri buralarda para vurmak için kötüye kullanıyor olabilir mi? IEO'lar büyük vaatlerle, büyük paralar topladı bugüne kadar. Son durumları şu an yakından takip etmemiştim. Ama BTT ve Matic dışındakiler kan ağlamış resmen. Haliyle onlara güvenip, para yatıranlarda...
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 24, 2019, 06:20:54 AM

Bu rakamların doğru olduğundan emin miyiz? Örneğin FET baya dikkat çekmişti, güzel paralar kazandırmıştı insanlara bu kadar geriledi mi? Ben epeydir takip etmiyorum ama eğer durum buysa epey vahim.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 24, 2019, 06:54:09 AM

IEO'ları geçtim kaç tane ICO güzel kar ettirdi ki yatırımcısına? Hele bugünkü piyasanın bugünkü şartlarıyla. IEO'lar borsaların kendi karlarını arttırmak için çıkardıkları yeni icatlar zaten.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 24, 2019, 07:34:11 AM

IEO ların zarar ettikleri ortada, ama  bu %98 %90 gibi rakamları neye göre hesapladılar belli değil ben pek güvenemedim bu rakamlara hangi ieo 100 dolarken 2 dolara kadar düştü. bence bir hesap hatası var ya da sansasyon yaratmak için yapılmış bir iş gibi bir durum var.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 24, 2019, 08:39:02 AM

IEO'ları geçtim kaç tane ICO güzel kar ettirdi ki yatırımcısına? Hele bugünkü piyasanın bugünkü şartlarıyla. IEO'lar borsaların kendi karlarını arttırmak için çıkardıkları yeni icatlar zaten.

ICO - ve kâr kelimeleri bir araya geldiğinde aklıma hep ETH gelir ki... Hayatımın en büyük pişmanlıklarımdan...
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 24, 2019, 08:59:46 AM
Last edit: December 24, 2019, 09:48:11 AM by ziya1453

'' istatislik insanları kandırmanın en bilimsel yoludur'' diye kendi uydurduğum bir laf vardır. geçiniz bunları.
başından beri bir binance ieo suna bilet hakkı alıp , ilk gün okutan insan semayesini 50 ye falan katlamıştır.
bakın ath dan satan demiyorum zira onu kimse yapamaz.
niye ilk gün okutmak varken hold yayim ne olduğu belirsiz ieo tokenini.
ama ama bnb 40 usd den 13 e düştü muhabbeti olacaktır geçelim???
ath dan bnb aldıysan o senin ''özel yeteneğin''.
bnb maliyeti 1 doların altında adamda var 10 doların altında olanda var. benim 7-8 usd dir mesela.
aynı şeyler kucoin vs birçok borsa için geçerli. binance ı sadece popularitesinden dolayı örnek gösterdim.

ieo ve hatta kripto  , işinin fuhuş olduğu şüphesizdir. ama siz alta kalanmı olacaksınız , üste çıkanmı orda  sorumluluk borsada değil sizde.

yada şöyle anlatayim, bilimsel gerçekleri günlük hayattan örneklerle açıklamak en kolayıdır.
''3 bacaklı'' iri kıyım bir zenci donu indirmiş yardıra yardıra koşuyor üzerine.
sende diyorsun dur bekleyim hazır donu inmişken ben bunu bir güzel sikerim diye.
tabi fizik kanunlarının doğal sonucu olarak o seni yatırıp sikiyor.
hata sendemi zencidemi şimdi???
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
December 24, 2019, 09:46:58 AM

bread ve gifto çakmaktaş devrinden kalma işler :)) o projeler alt boğa sezonunu gördü ve aynı anda diğer tüm alt tokenler ile beraber dibe geldi.

bu veriye göre dolar bazında zarar eden ieo'lar var; ancak hepsi en az roi ath 4-5x yapıp kazanç fırsatı oluşturduktan sonra düşüş gerçekleştirmiş.

not: sadece binance özelinde veri oluşturdum, açıkçası diğerlerini kişisel olarak güvenilir bulmadığım için çok dikkate almadım.  
https://cryptorank.io/ieo-platforms-roi

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
December 24, 2019, 11:10:09 AM

Konu dışında benzer bir konuyla ilgili konuşuyoruz aslında. Birileri buralarda para vurmak için kötüye kullanıyor olabilir mi? IEO'lar büyük vaatlerle, büyük paralar topladı bugüne kadar. Son durumları şu an yakından takip etmemiştim. Ama BTT ve Matic dışındakiler kan ağlamış resmen. Haliyle onlara güvenip, para yatıranlarda...

Aynen öyle...

Birde yaw ieo fiyatindan x4-5 dinyenler kaç tane bilet aldi veya çıktımı veya ne kadarlık verdi...

Aklıma balığa gittiğim zamanlardaki en eski taktik geldi. Önce balik tutmadan önce merayi bir güzel minik minik yemlersin etraftaki küçük balıklar bir güzel karınlarını doyurur sonra bunlari yemek icin gelen  büyük tutmaya çalışırsin
otto_diesel
Hero Member

View Profile
December 24, 2019, 12:00:17 PM

bread ve gifto çakmaktaş devrinden kalma işler Smiley) o projeler alt boğa sezonunu gördü ve aynı anda diğer tüm alt tokenler ile beraber dibe geldi.

bread aslında çok güzel ve temiz çalışan bir uygulamaydı, hala öyle, ama adamlar taa fi tarihinden kaldı dediğin gibi, yerine onlarca yüzlerce muadil uygulama çıktı. çok daha farklıları da çıktı. bu yüzden rekabet gücü azaldı. msn gibi kaldı. çok güzel uygulama ama artık eskidi. kripto paralarda bu döngü 10 yılda olacağına 1-2 yılda oluveriyor. bread de onlardan biri kötü değil ama eski kaldı.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1131

View Profile
December 24, 2019, 12:19:38 PM

Birde yaw ieo fiyatindan x4-5 dinyenler kaç tane bilet aldi veya çıktımı veya ne kadarlık verdi...

konu ieo biletlerini alma veya çıkma veya ne kadarlığı ile alakalı olsaydı, belki haklı olabilirdin; ancak konu dikkatli okunursa, ieo'ların aslında nasıl olduğu pek anlaşılmayan bir filtreleme yönteminden sonraki roi istatistiği ile alakalı.

ben de net olarak gözüktüğü üzere, binance ieo'ların ath roi ve mevcut roi durumunu listeledim, 4-5x veri ath roi üzerinden değerlendiriliyor.

aslında kaynakta -bitmex- 98% ibaresi ile biraz click bait amaçlanmış ama ieo'ların genel ortalama olarak düşüş eğiliminde olduğu gerçeği var.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
December 24, 2019, 03:13:58 PM

Piyasada para neredeyse yatırımcılar da borsalar da oraya akıyor sonucunda da hepsi bir arada patlıyor Cheesy icoların başına gelen şimdi ieoların başına gelmiş bunlar zarar etmiş. Hep yeni bir trend başlıyor birkaç ay ya da belki yıl devam ediyor sonuç yine aynı batış (: yalnız gerçekten %98 biraz abartılı bir oran gibi görünüyor. Ieo ico kadar çok sayıda yapılmadı ki bir sürü ieo kar ettirdi para kazandı zaten gördük bunu. Bu kadar çok kaybettirmiş olması pek olası değil bence...

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 24, 2019, 03:47:21 PM

Hiçbir IEO'ya katılmadım şimdiye kadar. Borsaların reklam gücü ile şişirildiklerini düşünüyorum. Aralarında elbette iyi işler çıkartabilecek olanlar da vardır fakat çoğunluk böyle değil. IEO sonrası ilk bir hafta yükseliyorlar, sonra yatış moduna geçiyorlar. Buradan satanlar kazanabiliyor ancak. Arada sırada Matic gibiler birkaç x  yükselip sonra yine eski konumuna dönüyorlar.
Yani genel olarak zarar kaçınılmaz. Ayrıca Binance IEO'larındaki coin/tokenlerin sürkülasyon adetleri aşırı yüksek. 1 milyar altında gördüğümü hatırlamıyorum. Çoğunluk 10 milyar ve üstü...
koincik (OP)
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

View Profile
December 24, 2019, 09:33:35 PM

Hiçbir IEO'ya katılmadım şimdiye kadar. Borsaların reklam gücü ile şişirildiklerini düşünüyorum. Aralarında elbette iyi işler çıkartabilecek olanlar da vardır fakat çoğunluk böyle değil. IEO sonrası ilk bir hafta yükseliyorlar, sonra yatış moduna geçiyorlar. Buradan satanlar kazanabiliyor ancak. Arada sırada Matic gibiler birkaç x  yükselip sonra yine eski konumuna dönüyorlar.
Yani genel olarak zarar kaçınılmaz. Ayrıca Binance IEO'larındaki coin/tokenlerin sürkülasyon adetleri aşırı yüksek. 1 milyar altında gördüğümü hatırlamıyorum. Çoğunluk 10 milyar ve üstü...

Bende ilk başlarda katılmamıştım. Sonralarda katılamamaya başladım. BNB istediği miktar çok ciddi bir miktara ulaşınca tüm paramı da oraya yatırmak istemeyince çekildik kenara. Ama geldiğimiz noktada katılmak mı daha iyiydi katılmamak mı emin değilim. Çünkü ben uzun vadeciyim alıp beklerim. Trade ile çok kaybediyorum. O nedenle bugüne kadar tutsam bu rapora göre şu an en iyi ihtimalle %60-70 kayıptaydım. Özellikle ONE ve ERD'ye katılmayı isteyip vazgeçmiştim.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bountyfresh
Member
**

Activity: 363
Merit: 17

View Profile
December 25, 2019, 07:21:09 AM

IEO'ların çömezleri tokatlamak için ortaya çıkan ICO devamı olduğu ortadaydı. Bu tablonun ortaya çıkması da hiç sürpriz değil.
Piyasada baskın olanlar, IEO'lardan alacağını aldı. Projelere kanıp elinde tutanlar da büyük zararda.
Binance da bu işin başrollerinden biri. Ağlayanın malıyla saadet olmaz.
Hovarda
Full Member

Activity: 518
Merit: 185

View Profile
December 25, 2019, 07:35:57 AM

piyasadaki yatırımcı aç gözlü ve kendini kurnaz zannediyor(özellikle küçük yatırımcılar)... bu insanlar olduğu sürece borsalar bu tarz vurgunları yapmaya devam eder. adı IEO olmazda baska bir şey olur. ama kazan yine hep borsalar olacak.
otto_diesel
Hero Member

View Profile
December 25, 2019, 09:54:13 AM

binance IEO larda bir hareket var mı. yeni ieo haberi ya da söylentisi var mı, son olaylarda hep başka borsalar konuşulur oldu binance a sıra gelmedi hiç. bence gene bunlar ya bir IEO çıkarır ya da bir VS çıkarır. her ay 1 ya da 2 tane böyle bir şey çıkarıyorlar sonuçta.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
December 25, 2019, 11:47:46 AM

İeolarin da icolarin da hepsinin sonu vardım ico lar biteli çok oldu artık ieolar da bitti. Yalnız matic ne hikmetse insanlara ya da balinalara birşeyler veriyor ki o kar yaptırmış. Daha da oynamaya devam ediyorlar. 3-5 kat götürüp oradan basıyorlar aşağıya
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

View Profile
December 25, 2019, 01:36:10 PM

IEO'lar belki de Binance'ın BTT'yi duyurmasıyla popüler olmuştu. Sonra Binance ardı ardına IEO açıklarken, diğer borsalarda buradaki güzel parayı göz ardı etmediler.

Kucoin, Bitfinex, Okex, Huobi ve hatta Bittrex bile bu işe dahil oldu. Binance'da satış ardından listeleme sırasında büyük kâr şansları yakalansa da sonrasında işler çok da iyi gitmedi.
Bitmex bu konuda detaylı bir rapor hazırlamış. Ve bu rapora göre, IEO sonrası bir kaç coin dışında hepsi büyük zarar ettirmiş. Bu da bu tarz yatırımlarda dikkatli olunması gerektiğini, her zaman tetikte olmamız gerektiğini hatırlatıyor bize.

Kaynak: https://blog.bitmex.com/initial-exchange-offerings-part-2-investment-performance-update/

Bu gifto nun airdrobu da oldu galiba. Tabi karıştırma olmadıysa aklımda. Bir ara gift gibi birşey gelmişti
İlk başlarda iyi işler yapmıştı. Ama %97 zarar da çok büyük bir oran neredeyse çöp olmuş. Matic disinda yüz güldüren olmamış. Umarım diğerlerinde Türklerden zarar eden çok yoktur.

Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
December 28, 2019, 11:49:40 AM

IEO lardan çok fazla zarar eden para batıran insan oldu ama bu kadar da değil gibi. çünkü  kar edenlerde oldu bunları da yazmaları lazım. ieo lar zarar ettirdi ama bu zarar %40 %30 arası bir oranda ettirdi diye biliyorum. yüzde 90 zarar yok gibi ya hem de hiç birinde yok heralde bunlar nasıl hesaplamışlar bu oranları.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: