Bitcoin Forum
April 25, 2024, 01:15:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Binance Türk Lirası İşlem Çiftlerinin Sayısını Arttırdı!  (Read 175 times)
TaliskerDarkStorm (OP)
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
December 25, 2019, 12:42:26 PM

Yakın zamanda Türkiye pazarına giriş yapan ve geçtiğimiz hafta Türk Lirasını resmen listeleyen Binance, yeni TRY işlem çiftlerini duyurdu. Mevcut Türk Lirası işlem çiftlerine ETH/TRY, XRP/TRY ve USDT/TRY üçlüsü de eklendi.

Binance Türk Lirası Desteğini Arttırdı

Binance Türk Lirası hakkında yaptığı ilk listelemesinde BNB, BUSD ve BTC işlem çiftlerini kullanıcılara sunmuştu. Daha önce Türkiye’ye ağırlık vereceğini duyuran Binance, bugün Türk lirasına üç işlem çifti daha ekledi. Artık Türk lirası ile

* Ethereum (ETH)
* Ripple (XRP)
* Tether (USDT)

para birimleri doğrudan işlem görebilecek.

https://beincrypto.com.tr/binance-turk-lirasi-islem-ciftlerinin-sayisini-arttirdi/?utm_source=bitcointalk&utm_medium=social&utm_campaign=binance&utm_content=tr
1714050927
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714050927
Reply with quote  #2

1714050927
Report to moderator
1714050927
Hero Member
*

Ignore
1714050927
Reply with quote  #2

1714050927
Report to moderator
1714050927
Hero Member
*

Ignore
1714050927
Reply with quote  #2

1714050927
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714050927
Hero Member
*

Ignore
1714050927
Reply with quote  #2

1714050927
Report to moderator
1714050927
Hero Member
*

Ignore
1714050927
Reply with quote  #2

1714050927
Report to moderator
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
December 25, 2019, 12:44:52 PM

oldukça iyi olmuş, ne kadar çok türk lirası kullanırsa o kadar iyi olur. hem de bilinirliği artar. bakalım ileride türk lirasını da kripto borsalarda bu şekilde baskın görebilecek miyiz merak ediyorum. belki görürüz neden olmasın. ne kadar çok kullanılırsa o kadar itibarı artar türk lirasının.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 25, 2019, 12:51:51 PM

oldukça iyi olmuş, ne kadar çok türk lirası kullanırsa o kadar iyi olur. hem de bilinirliği artar. bakalım ileride türk lirasını da kripto borsalarda bu şekilde baskın görebilecek miyiz merak ediyorum. belki görürüz neden olmasın. ne kadar çok kullanılırsa o kadar itibarı artar türk lirasının.

Sence bu TL'nin bilinirliğini arttırır mı üstad? Ya da bunun amacı bu mu?
Aksine TL kullananda gelsin de bize komisyon bıraksın. Yoksa kimsenin ekstradan TL kullanacağını sanmıyorum. Ama TRY'yi bir token sanan falan olursa biraz prim edebilir Smiley Bilmeyen vardır çünkü bunun TL olduğunu.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 25, 2019, 01:44:02 PM

Binance ne kadar eklerse eklesin, ben TL işlemlerimi Paribu'dan yapmaya devam ederim. Yerel borsaları desteklemeye devam eden çok kişi var. Ayrıca, Binance hizmet yapıyorum ayağına maliyetimizi daha fazla artırıyor. Yani bir kolaylık sağlıyor fakat komisyon açısından bir getirisi yok, hatta götürüsü var.
bountyfresh
Member
**

Activity: 363
Merit: 17

View Profile
December 25, 2019, 01:56:54 PM

Valla güzel haber ama kullanan var mı bilmiyorum. Hacim olmazsa işlem çiftlerinin pek esprisi olmuyor.
Develüasyon sebebiyle aslında takip edilirse iyi kar edilebilecek işlem çiftleri.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 25, 2019, 02:26:24 PM

Binance ne kadar eklerse eklesin, ben TL işlemlerimi Paribu'dan yapmaya devam ederim. Yerel borsaları desteklemeye devam eden çok kişi var. Ayrıca, Binance hizmet yapıyorum ayağına maliyetimizi daha fazla artırıyor. Yani bir kolaylık sağlıyor fakat komisyon açısından bir getirisi yok, hatta götürüsü var.

Hocam bende sizin gibi düşünüyorum. Binancenin burnunu sokmadigi yer kalmadı. Sadece paribu fer ücretlerini indirsin ki bizede faydası olsun. Ben bTC turk ten de hesap açtırmak istiyorum.

Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
December 25, 2019, 03:59:55 PM

Anlık başında takip edilirse yukseliş ve düşüşlerde ekmek yedirir yoksa çok faydası olacagını sanmıyorum. başında beklemek lazım..
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 25, 2019, 04:21:47 PM

Açık açık söyleyim binancenin bu hareketleri başta btctürk olmak üzere bir çok yerel borsayı fena sallar.Ben bile artık binanceden direk paparaya tl çekip hallediyorum.Önceden koineks kullanıyordum.Bu iyi birşey değil ama adamlar o kadar hızlı ve temiz çalışıyorlar ki yakında bide kart çıkartıp alışveriş yaptırırlarsa şaşırmam.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 25, 2019, 05:20:20 PM

Açık açık söyleyim binancenin bu hareketleri başta btctürk olmak üzere bir çok yerel borsayı fena sallar.Ben bile artık binanceden direk paparaya tl çekip hallediyorum.Önceden koineks kullanıyordum.Bu iyi birşey değil ama adamlar o kadar hızlı ve temiz çalışıyorlar ki yakında bide kart çıkartıp alışveriş yaptırırlarsa şaşırmam.

Hocam TL ye çevirip banka hesabına mi aktarıyorsun. Ben paribu kullanıyorum sadece BTC ya da altcoin transfer edip satıp EFT ile en paraya çekiyorum. Direkt bu şekilde varsa paribu ve BTC türk ciddi sıkıntı çeker. Ben yine paribucuyum. Onlar da fee de indirim yapsa güzel olur

flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
December 26, 2019, 11:53:52 AM

Binance türkiye piyasasını da iyiden iyiye ele geçirmeye başladı, ben bir kaç yıl önce bu adamlar batar demiştim ama adamlar bana inat büyümeye ve tekelleşmeye devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda neler yapacaklar izleyip göreceğiz.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 27, 2019, 03:56:19 PM

Bizim local firmalar bence bu durumdan rahatsız olacaklardır. Ve aslında şöyle bir durumda söz konusu, bizim firmalarımız sonuçta bir vergi mükellefi düzenli olarak vergilerini veriyorlar. Binance burada haksız rekabet sağlamıyor mu? Türkiye'de papara ile işlem yapacaksın ve kdv'den muaf olacaksın. Bence yakın zamanda ya Binance'ye merkezini taşı burada vergi mükellefi ol yada erişimini kapatıyoruz diyeceklerdir diye düşünüyorum.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 27, 2019, 05:55:40 PM

Bizim local firmalar bence bu durumdan rahatsız olacaklardır. Ve aslında şöyle bir durumda söz konusu, bizim firmalarımız sonuçta bir vergi mükellefi düzenli olarak vergilerini veriyorlar. Binance burada haksız rekabet sağlamıyor mu? Türkiye'de papara ile işlem yapacaksın ve kdv'den muaf olacaksın. Bence yakın zamanda ya Binance'ye merkezini taşı burada vergi mükellefi ol yada erişimini kapatıyoruz diyeceklerdir diye düşünüyorum.

Papara bildiğim kadarıyla Kıbrıs kökenli. Yani Türkiye'nin doğrudan bir müdahalesi olamaz. Olsaydı bir dönem çiftlikbank'a olurdu çünkü orada epey aktif bir rol aldı Papara.
Haksız rekabet konusu başka. O zaten teknik olarak hep var. Buradan bile bir çoğumuz yerel borsaları kullanıp ETH veya BTC alıp zaten aktarıyoruz yabancı borsalara. Bu nedenle rekabet olayı zaten çok makul değil çünkü zaten çoğunlukla ya HODL için alınan kriptolar, ya da direk yabancı büyük borsalara aktarımlar için kullanılıyor.

Önemli olan bizim borsaların dayanma gücü. Umarım ayakta kalmaya devam ederler çünkü onlara çok ihtiyacımız var ve olmaya devam edecek. Bu nedenle ben kendi adıma bir takım işlemlerimi hep burada yapmaya çalışıyorum. Örneğin ETH al sat yapacaksanız en azından bunun bir kısmını da olsa burada yerli borsalarda yapın ki ayakta kalabilisinler!.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
December 28, 2019, 01:24:37 AM

Düzgünce takip edildikten sonra al-sat ile ufak bir miktar kar bırakabilecegini düşünüyorum bunun yanı sıra Türk lirasının bilinirliği için güzel adım olmuş. Yakından takip edeceğim umarım ilerleyen zamanlarda kaldırıp canımızı sıkmazlar.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 29, 2019, 09:07:01 AM

btctürk ün paribu nun koinim in koineks in işi zor. başka aktif büyütk yerli borsa var mı bilmiyorum ama binance bu gidişle bütün yerli borsaları yiyecek sanırım. adamlar dünyanın her yerinden yerel borsaları ya satın alıyor ya da direk ülkenin parasının pairini açıyor. kim şimdi btc türk ten btc ya da btctürk te olmaan koin alsın ki?HuhHuhHuh??

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀